Welcome, Guest. Please login or register.
11 Dec 2019 - 06:31:51
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Cola Turka Olayı 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Takımınız alış-verişlerini etkiliyor mu Huh
Evet - 24 (31.6%)
Hayır - 52 (68.4%)
Total Voters: 10

Pages: [1] 2 3 4 5  All
Author Topic: Cola Turka Olayı  (Read 16804 times)
WC
Veteran
Pro. Member

nokta

View Profile
« on: 17 Jun 2005 - 00:02:06 »

hep merak ederim takım uğruna böyle şeyler olur mu Huh
veya siyasal görüşü için karşıt olmak Huh

benim çalıştığım yurtta coca cola yoktu ben dışardan alıp gelirdim pepsi içmemek için cola turka çıktığında usa ya gideceğine TURK e gitsin dediler ama ben gene coco cola da kaldım...

sizin görüşünüz Huh

lütfen olayın içine futbol ve siyaseti fazla bulaştırmayalım...
bu arada ben sponsor olmalarına sevindim o ayrı konu...
« Last Edit: 17 Jun 2005 - 00:03:55 by WhiteChocolate » Logged
muyu
baba
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #1 on: 17 Jun 2005 - 00:09:43 »

valla benim icin damak tadi ozeldir. coca cola varken cola turka icmek nasil abesse, snickers varken rodeo yemekte abes geliyor. bence etkilememesi gerekir ve etkilemiyor tahminen. yani en sevdigim biskivüleri eti yapiyor, ulker takimim veya sponsorum diye gidip kiytirik ulker biskivülerini alamam Smiley
WC
Veteran
Pro. Member

nokta

View Profile
« Reply #2 on: 17 Jun 2005 - 00:12:31 »

birde şöyle bir durum var sonuçta bunlar garanti anlaşma hani satışlardan yüzde gitse alırım ama öyle de bişi yok Smiley

bu arada oy verenler yorumda yazarlarsa güzel olur hani Wink
muyu
baba
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #3 on: 17 Jun 2005 - 00:18:57 »

ya soyle birsey var. firmalarin reklam yapma amaci genellikle ismi bellekte tutmaktir. urunu tanitmak veya sevdirmek oncelikli amac degildir. ulker'in colaturka imaji biraz daha farkli ve coca cola gibi dominant bir markaya karsi basari elde edebileceklerine inanmiyorum. tabi iyi bir tat yakalamadiklari surece(ki bence isim de marka icin degerlidir, cola turka komik bir marka bu acidan)

bu arada ulker'in bir basketbol takimi varken hele hele ayni ligde oynayan baska bir takima baska bir isimle sponsor olmasini pek etik bulmadigimi belirteyim. ulker'in ticari hedefleri olabilir fakat bu anlasmaya onay veren bjk yonetimi ayni parayi veya yakin degerleri verebilecek firmalar varken ulker ile anlasmamaliydi. sonucta bu standart bir sponsorluk degil isim verme anlasmasi. ve eminim bircok firma bjk icin 3-4 milyon verebilirdi...
Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #4 on: 17 Jun 2005 - 00:26:45 »

Coca Cola varken Cola Turka ben de içmem ama Snickers, Bounty gibi bir tanesi ile 2 kutu coca cola içebileceğim bir çikolaya yerine Wanted'ı tercih ederim. Ne kadar marka olursa olsun, sadece marka olduğu için benzerlerinden 4-5 kat pahalıya satılan ürün benden en fazla "nah" işaretini alır. Aynı şey giyim, ıvır zıvır için de geçerli tabi.

Saray bisküvileri fenerbahçe'ye, tekelspor'a, pistons'a sponsor olsa da tüketmem.
Cagatay
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #5 on: 17 Jun 2005 - 00:28:15 »

Valla cebimdeki para neyi uygun görüyorsa onu alırım genel olarak, markaya karşı duyduğum sempati - antipati pek etkilemez. Kola içmem ama ülker'in diğer ürünlerini tercih ederim, gayet de iyiler bence fiyat/performans bazında buba

gica
Alessandra Ambrosio
Sr. Member

View Profile
« Reply #6 on: 17 Jun 2005 - 00:31:12 »

Ülker'in cidden gidip BJK'ya sponsorluk teklif etmesi yanlıştı.Benim damak tadım bu konuda herşeyden önce gelir MuYu abim gibi onun için etkilemez diyorum...
Toni Kukoc
Forum Fordçusu
Administrator
Pro. Member

View Profile
« Reply #7 on: 17 Jun 2005 - 00:34:01 »

Ülker'in cidden gidip BJK'ya sponsorluk teklif etmesi yanlıştı.

niye yanlisti? kim icin yanlisti? acarmisin biraz

m.sinan
Iroquois
Sr. Member

View Profile WWW
« Reply #8 on: 17 Jun 2005 - 00:39:16 »

Cola türevlerinde uzman olan Kaan abi yanlış bilmiyorsam Grin
Ben Cola Turka içmiyorum açıkçası. Genelde sokaktayken hadi bir kola alıp içeyim durumum olmadığı gibi sadece restoranda kafede o tip yerlerde ara sıra içiyorum. Sporcu adama kola dokunuyor Smiley Oralarda da Cola Turka verildiğine hiç rastlamadım. Ha verseler içerim o ayrı.
Takım olayı ancak forma alırken beni etkiliyor, bu da benden bi' kötü espri olsun bu gecelik.

WILT
Pro. Member

gsbasket.org

View Profile WWW
« Reply #9 on: 17 Jun 2005 - 00:40:07 »

Ben ilginçtir nedenini anlayamadım sabah gazetede görüp şok oldum ama sonra aklıma beşiktaş başkanı yıldırım demirören'in tüm bütçemizi futbol a yartırıcaz bu sene dediği geldi ve bu reklamın nedenin sadece para olduğunu çaktım oda beşiktaş klubü tarafından ayırılmayan parayı karşılamak için...

Ha birde Murat abinin de dediği gibi ya Coco Cola varken Cola Turka ne kadar Türk malıda olsa biraz tatsız tutsuz kaçıyor be..... Afro

Birde takımım o reklamı yapıyor diye asla kullanmam mesal GS Basketbol takımı bir ara bir ayran reklamı yapıyordu hiç içmedim o ayrandan.... Smiley

Evet hatır işide olabilir ama büyük ölçüde paranında konuştuğu kesin Murat abi...
« Last Edit: 17 Jun 2005 - 00:54:06 by Banks » Logged

"Ecdad at sırtında ve fütuhat gayesiyle giderdi. Bizler ise şimdi, trenle, vapurla ve ancak siyaset için gidebiliyoruz." Sultan Abdülaziz
muyu
baba
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #10 on: 17 Jun 2005 - 00:44:02 »

bu arada bilmek gereken birsey var ki cola turka sponsorlugunun arkasinda yatan isim su an ulkerspor baskani olan ali dogan'dir. bu kisi ayni zamanda family finans genel muduru, ulker yonetim kurulu uyesi ve bjk kongre uyesidir. zaten anlasmadan sonra demiroren ona tesekkur etmistir. bu sebepten dolayi olayin birazda hatir isi oldugunu dusunmuyor da degilim.
gica
Alessandra Ambrosio
Sr. Member

View Profile
« Reply #11 on: 17 Jun 2005 - 00:48:49 »

niye yanlisti? kim icin yanlisti? acarmisin biraz
Bu soruya şu cevabı verim
bu arada ulker'in bir basketbol takimi varken hele hele ayni ligde oynayan baska bir takima baska bir isimle sponsor olmasini pek etik bulmadigimi belirteyim. ulker'in ticari hedefleri olabilir fakat bu anlasmaya onay veren bjk yonetimi ayni parayi veya yakin degerleri verebilecek firmalar varken ulker ile anlasmamaliydi. sonucta bu standart bir sponsorluk degil isim verme anlasmasi. ve eminim bircok firma bjk icin 3-4 milyon verebilirdi...

Yalnız bu benim fikrimdir Alim Abi sana yanlış geldiyse kusura kalma.......
« Last Edit: 17 Jun 2005 - 01:11:28 by Melo Anthony » Logged
ai#3
ai#3
Yazar
Pro. Member

mezara kadar

View Profile WWW
« Reply #12 on: 17 Jun 2005 - 00:51:09 »

coca cola özel bir içecektir, benim için su ne kadar kutsalsa oda öledir, coca cola varken turca içmeyi bünyeme hakaret sayarım.

Kaboom
Newbie
*

Libido endo sum!

View Profile
« Reply #13 on: 17 Jun 2005 - 01:03:04 »

ai#3'e katılıyorum. Ben şimdiye kadar Cola Turka'yı ağzıma sürmedim. Zaten marketler dışında da pek bi yerde görmüşlüğüm yok. Anlamıyorum şu Türk milletini, nasıl oluyor da "marka" Amerikalı bir sanatçıyı (Çevi Çeys) reklam filminde oynattı diye o markadan alıyor. İlk çıktığı zamanları hatırlıyorum da Coca Cola, Pepsi ve diğer tüm markaların satışlarından daha çok satmıştı. Bizim milletimizde ucuz olsun taştan olsun anlayışı dewam ettiği sürece bu iş olmaz.

Cagatay
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #14 on: 17 Jun 2005 - 01:06:53 »

Madem hiç ağzına sürmedin, kötü olduğunu nerden biliyorsun? Milletimiz ucuz ve taştan olduğu için değil de beğendiği için içiyordur belki, olamaz mı?
« Last Edit: 17 Jun 2005 - 01:11:12 by Tobias » Logged

Pages: [1] 2 3 4 5  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Cola Turka Olayı « previous next »
    Jump to: