Welcome, Guest. Please login or register.
29 Mar 2020 - 08:31:23
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Teknoloji  |  Topic: Yazılım - Donanım Sorunları (Teknik Destek) 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 192 193 194 [195] 196 197 198
Author Topic: Yazılım - Donanım Sorunları (Teknik Destek)  (Read 541819 times)
artemis
Newbie
*

batug.com

View Profile
« Reply #2910 on: 13 Jul 2013 - 04:14:26 »

Normalde laptoptan ses gelmesine rağmen youtube vb. siteleri açtığımda videolardan bazen ses gelmiyor. Browserı kapatıp açtığımda sorun genellikle çözülüyor. Çözüm önerisi olan var mı?
crackocain
Full Member

Droogie - The team of brotherly love!

View Profile
« Reply #2911 on: 13 Jul 2013 - 12:11:26 »

Flash'ı kaldır tekrar kur.
Ilkkan
Sr. Member

View Profile
« Reply #2912 on: 18 Aug 2013 - 23:06:59 »

chrome'da herhangi bi siteye girmeyi yasaklayabiliyor muyum?

edit: hallettim beyler. tinyfilter isimli eklenti sayesinde yapılabiliyor ve hayır rep'e gerek yok.
« Last Edit: 18 Aug 2013 - 23:12:28 by Ilkkan » Logged

ai#3
ai#3
Yazar
Pro. Member

mezara kadar

View Profile WWW
« Reply #2913 on: 20 Sep 2013 - 19:29:09 »

efenim selamlar bu sezon yine donanim sorunlarim cok heyecanli basladi gecen sezon biraz soft gecmisti ama bu sezon iddaliyiz efenim.
 bu seferki derdimiz soyle, tatil den geldigimde bilgisayari acalim dedim acilmadi bi kontrol ettim ama sorun yok neyse bi kac denemeden sonra acildi soyle 5-6 dk calistiktan sonra tak kendini kapadi 2 gun ellemedim sonra denedim bu sefer acildi sonra tak yine kapadi, su an hic calismiyor power supply de guc yok aklima iki secenek geliyor birincisi guc kaynagi yanliz guc kaynagim iyi kaliteli birseydi nasil hemen bozulur ikinci secenekte anakart umarim bu degildir yoksa battim cunku benim islemciye bu tarz anakart bulamiyorum nasil isin icinden cikabilirim nasil anlariz dostlar.

BabyShaq
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #2914 on: 20 Sep 2013 - 23:21:33 »

Abi Türkiye'deyken keşke 2.el bir anakart alsaydın, zaten her gün bozuluyor senin anakart Smiley
Sürekli bu tip şeyler yaşıyorsun. Güç kaynağı falan var mı sende? Voltajda falan sorun ouyor, o mu bozuyor acaba senin PC'yi thinking
Bir de önce farklı kabloyla dene açmayı. Belki basit bir temassızlık falan vardır.
ai#3
ai#3
Yazar
Pro. Member

mezara kadar

View Profile WWW
« Reply #2915 on: 21 Sep 2013 - 15:22:27 »

yavuz şimdi şöyle, başka kablo  ilede denedim açmıyor , şimdi anakartın üstünde led lamba varya hani o mesela yanıyor yani ana karta elektrik gidiyor ya abi birde anakart öyle basit bir anakartta değil P6T7 WS SuperComputer yani kolay kolay bozulacak birşey değil hadi bundan öncekiler neysede nasıl durduk yere bozulur aklım sırrım almıyor arkadaş yeminle kafayı yiyecem ben bıktım parça malzeme almaktan ya millet 4-5 senelik makinalar kullanıyor ben seneyi çıkaramıyorum her sene bir şey alıyorum yok arkadaş doluya koyuyorum almıyor boşa koyuyorum dolmuyor sinir hastası olacam yakında,
 güç kaynağı var eski bir güç kaynağı uyumsuz o yüzden bi yerlerden bulmam lazım artık başkada bir çare kalmadı  Embarassed
« Last Edit: 21 Sep 2013 - 15:26:07 by ai#3 » Logged

Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #2916 on: 23 Sep 2013 - 18:00:58 »

abi sana sağlam bi laptop alalım, bunlardan kurtul Cheesy
drexler
Uma Thurman
Veteran
Sr. Member

bu kalp seni unutur mu?

View Profile
« Reply #2917 on: 24 Sep 2013 - 12:50:35 »

efenim selamlar bu sezon yine donanim sorunlarim cok heyecanli basladi gecen sezon biraz soft gecmisti ama bu sezon iddaliyiz efenim.
 bu seferki derdimiz soyle, tatil den geldigimde bilgisayari acalim dedim acilmadi bi kontrol ettim ama sorun yok neyse bi kac denemeden sonra acildi soyle 5-6 dk calistiktan sonra tak kendini kapadi 2 gun ellemedim sonra denedim bu sefer acildi sonra tak yine kapadi, su an hic calismiyor power supply de guc yok aklima iki secenek geliyor birincisi guc kaynagi yanliz guc kaynagim iyi kaliteli birseydi nasil hemen bozulur ikinci secenekte anakart umarim bu degildir yoksa battim cunku benim islemciye bu tarz anakart bulamiyorum nasil isin icinden cikabilirim nasil anlariz dostlar.

geçen aynısı benim kuzenin makineye olmuştu. anakartın yanmış büyük ihtimalle abi, geçmiş olsun.

ai#3
ai#3
Yazar
Pro. Member

mezara kadar

View Profile WWW
« Reply #2918 on: 24 Sep 2013 - 16:59:48 »

ya bu kaçıncı bilmiyorum delirecem ben artık , zaten şu topic deki yazıların yarısı benim dertlerdir zaten,  kaçıncı yanan anakart  hayır işin tuhafı sürekli değişiyo parçalar yinede düzen tutmuyor, benim i7 işlemciye uygun anakartıda bulmak çok zor tiksindim artık.
« Last Edit: 24 Sep 2013 - 17:02:26 by ai#3 » Logged

Kivanc1Mac
Full Member

View Profile WWW
« Reply #2919 on: 20 Mar 2014 - 04:26:59 »

şu 1-2 gündür çok pis bir sorunla karşı karşıyayım. eskiden akıcı bir şekilde oynayabildiğim oyunlar şimdi aynı pc'de kasım kasım kasıyor. 1-2 yere sorunumu yazmıştım, direk copy/paste yapıyorum. her türlü fikire açığım beyler.

laptop kullanıyorum, eskiden son derece akıcı oynadığım oyunlar şimdi kasım kasım kasıyor. hatta cs:go cs: source basitliğindeki oyunlar bile kasıyor.

neler yaptım bu sorunu çözebilmek için?

format attım,
farklı işletim sistemine yöneldim, win7, win8 gibi.
ekran kartının farklı driverlarını denedim.
bios sürümünü bile değiştirdim.

fakat hiçbir şekilde bu sonucu değiştiremedim. sorun ne olabilir? bir de şöyle bir şey var, oyun içi menülerde hiçbir sıkıntı yok, rahatlıkla geziyorum menülerde falan fakat oyun başladığı an ben diyim 5 fps siz deyin 8 fps.

fantastiko
Pro. Member

Love is Nothing!!!

View Profile
« Reply #2920 on: 20 Mar 2014 - 06:21:10 »

şu 1-2 gündür çok pis bir sorunla karşı karşıyayım. eskiden akıcı bir şekilde oynayabildiğim oyunlar şimdi aynı pc'de kasım kasım kasıyor. 1-2 yere sorunumu yazmıştım, direk copy/paste yapıyorum. her türlü fikire açığım beyler.

Kıvanç belki hadi canım diyeceksin ama içini açıp laptop ise fanını temizle. Kendin yapamazsan zarar veririm diyorsan güvendiğin bir teknik servise falan götür 25-30 liraya yapıyorlar. Laptopun içine çok toz vs girdiği için bi süre sonra fan fazla çalışmıyor ve pc ısınıp oyunlarda kasma yapıyor. Ben 2 sene önce ilk kez karşılaştım seninki gibi bi sorunla. Aynen format atmıştım yine kasıyordu. Sonra içini temizlettim canavar gibi oynamaya başladım. Bi çözüm olmayabilir belki senin için ama deneyebilirsin.

Kivanc1Mac
Full Member

View Profile WWW
« Reply #2921 on: 21 Mar 2014 - 01:36:51 »

Kıvanç belki hadi canım diyeceksin ama içini açıp laptop ise fanını temizle. Kendin yapamazsan zarar veririm diyorsan güvendiğin bir teknik servise falan götür 25-30 liraya yapıyorlar. Laptopun içine çok toz vs girdiği için bi süre sonra fan fazla çalışmıyor ve pc ısınıp oyunlarda kasma yapıyor. Ben 2 sene önce ilk kez karşılaştım seninki gibi bi sorunla. Aynen format atmıştım yine kasıyordu. Sonra içini temizlettim canavar gibi oynamaya başladım. Bi çözüm olmayabilir belki senin için ama deneyebilirsin.

Yazmayı unutmuşum, Laptop servisten yeni geldi sayılır, gönderdiğimde de içini temizlemelerini falan söylemiştim, açıp bakmadım fakat söylediklerine göre yapmışlar da. Zaten oyun oynarken falan en ufak bir ısınma sorunu dahi yok. Dünden beri uğraşıyorum fakat maalesef henüz ilerleme kaydedemedim.

fantastiko
Pro. Member

Love is Nothing!!!

View Profile
« Reply #2922 on: 13 Mar 2015 - 02:02:02 »

arkadaşlar 9 yıllık emektar hala güzelce çalışan laptopumun başına bugün acayip bişey geldi. Ekranı aşağı indirince uyku moduna alıyordu ben de ekranı aşağı indirip maçı izledim. daha sonra ekranı kaldırdım ve uyku modundan çıkış yaptı ama ekranda acayip bişey oldu. Yarısından fazlasının rengi değişti ve çizgiler oluştu ekranda. Print screen yapınca normal ekran görüntüsünü aldım ama benim şu anda gördüğüm hasarlı hali. Sanırım ekran kartı sağlam ama ekranda bi sorun var, bi kere ekrana bastırdım parmağımla mavi halinden yeşile döndü. Acaba sorun nedir illa bi tamirci'ye mi vermek gerekir?

ai#3
ai#3
Yazar
Pro. Member

mezara kadar

View Profile WWW
« Reply #2923 on: 12 Nov 2015 - 21:22:47 »

Nasıl oldu bende bilmiyorm tam 1 yıldır evet dile kolay neredeyse 1 yıldır sorunsuz sıkıntısız bilgisayarımı kullanıyordum ta ki bir harici bluetooth cihazı bulana kadar neyse efenim ben bu aleti pc ye taktım driver istedi bir kaç bir şey yükleyim dedim ama malesef internet browser ıma onlarca şey bulaştı yeni sekmeye tıkladığımda başka sayfalara göndermeler kendikendine program kurmaya çalışmalar türlü türlü hatalar internet zehir oldu şakkadanak açılan makinam 2 dk da zor açılıyor daha bir sürü virüs bilmemne girdi şimdi mesele şu benim bu virüs dalgasından mallware midir nedir bu haltlardan FORMAT atmaksızın kurtarmam lazım böyle kökten kazıyacak antispyware vs virüs programı arıyorum dediğim gibi format atamam makinaya birçok program ve eklentisi mevcut hayatta geri toplayamam tavsiyelerinize açığım

Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #2924 on: 14 Nov 2015 - 19:33:14 »

abi yükle bi eset smart security, bi iki tane de antispyware programı, güvenli modda full tarat, muhtemelen sorunsuz kullanırsın.
Pages: 1 ... 192 193 194 [195] 196 197 198
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Teknoloji  |  Topic: Yazılım - Donanım Sorunları (Teknik Destek) « previous next »
    Jump to: