Welcome, Guest. Please login or register.
27 Sep 2020 - 06:40:10
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Teknoloji  |  Topic: Yazılım - Donanım Sorunları (Teknik Destek) 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1] 2 3 4 ... 198
Author Topic: Yazılım - Donanım Sorunları (Teknik Destek)  (Read 586715 times)
BabyShaq
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« on: 14 Jun 2005 - 19:28:30 »

Evet şu andan itibaren "Bilgisayar Yardımlaşması" topicinin yerine yeni topicleri hizmete soktuk.

PC'niz sürekli kilitleniyor mu,bilgisayarınıza virüs mü girdi,evdeki buzdolabınız mı bozuldu Tongue Siz sorun,siz yanıtlayın Smiley(sistemimiz "kendin pişir,kendin ye" şeklindedir Grin)
« Last Edit: 14 Jun 2005 - 19:29:36 by BabyShaq » Logged
Kaboom
Newbie
*

Libido endo sum!

View Profile
« Reply #1 on: 14 Jun 2005 - 19:35:49 »

PC'im sürekli kilitleniyor. Smiley

BabyShaq
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #2 on: 14 Jun 2005 - 19:42:02 »

Çok fazla açıklama yapmışsın!Buna cevap olarak sadece kilitlenince reset düğmesini kullan diyebilirim Smiley
Kaboom
Newbie
*

Libido endo sum!

View Profile
« Reply #3 on: 15 Jun 2005 - 00:01:13 »

Sağol denicem. Smiley İnternetteyken bi linke tıklıyınca diğer işlemleri yapabiliyorum ama internet donuyo. Adsl'dendir bize de yapıyo 1-2 haftaya kadar geçer filan diyolardı ama yaklaşık 1 yıl oldu. Adsl'in ilk geldiği günlerde bu problemin yoktu yaklaşık bir hafta sonra başladı. Bilgisayarı formatla filan diyolar (uzun iş.) Format dışında yapılabilinecek başka bi yöntem var mı? Sorduğum kişilerin çoğu PC'in 64 Ram mi filan diyo ama 512 Ram. Adsl için daha mı fazlası gerekiyo yani. :/ Smiley

Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #4 on: 15 Jun 2005 - 05:11:47 »

Explorer'ını bi tamir et (Settings>Add/Remove>Internet Explorer'ı seçip Repair diyeceksin) eğer onu yapamıyorsan firefox vb. bir browser yükliyip onu dene, o da kilitlenirse bir format at. ramle ilgisi yok bahsettiğin şeyin
ovunc10
Forum Rahatsızı
Veteran
Pro. Member

Askerden de olsa play-off görmüş insan...

View Profile
« Reply #5 on: 15 Jun 2005 - 05:50:31 »

Sağol denicem. Smiley İnternetteyken bi linke tıklıyınca diğer işlemleri yapabiliyorum ama internet donuyo.

spyware ile kontrol ettin mi makinanı?ya da adsli yüklerken wormdu ıvırdı zıvırdı bunların girmemesi için firewall ya da sp2 li bi xp mi kullandın?

bunlarla ilgili bi sorun olabilir.çözümü ise dr. yavuz avşar'da.önce sen spybot,adaware vs gibi prgramlarla makinanı kontrol et.onunla bu sorunu aşamazsan,başka bir web browser çek örnegin firefox,opera vs gibi... olmazsa alim karasuya sor.sana herkese dediği gibi format at diyecektir.

Özelden Spyware ve virüs taraması yapmasını söylemiştim,daha sonra buraya detaylı bir cevap yazacaktım ama yazılabilecek her şeyi yazmışsın Afro - BabyShaq
« Last Edit: 15 Jun 2005 - 05:54:28 by BabyShaq » Logged

gunaem
Rookie Hastası
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #6 on: 19 Jun 2005 - 15:05:09 »

Beyler sadece pop-up engelleyen bir program varmı? Artık bi anda 3-4 tane çıkıyoda. Nefret boyutuna gelince sorayım dedim.
WC
Veteran
Pro. Member

nokta

View Profile
« Reply #7 on: 19 Jun 2005 - 15:14:28 »

böyle bir ton program en iyisi en kullanışlı hangisi hepsi sana göre değişir ama asıl olay şu : adaware ve spybot ile temizledikten sonra düzgün kullanırsan pek birşey olmuyor...
WILT
Pro. Member

gsbasket.org

View Profile WWW
« Reply #8 on: 19 Jun 2005 - 17:59:23 »

Beyler sadece pop-up engelleyen bir program varmý? Artýk bi anda 3-4 tane çýkýyoda. Nefret boyutuna gelince sorayým dedim.

Emre Opera Browser al o bütün pop-upları engelliyor. Açmak istediklerinide yukarıda soruyor...

"Ecdad at sırtında ve fütuhat gayesiyle giderdi. Bizler ise şimdi, trenle, vapurla ve ancak siyaset için gidebiliyoruz." Sultan Abdülaziz
ArDa
Newbie
*

View Profile
« Reply #9 on: 19 Jun 2005 - 18:23:20 »

esasında bircok virüs programıylanda geliyo pop-up blocker'lar galiba
Eric
Geçerli
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #10 on: 20 Jun 2005 - 03:57:40 »

2 ay önce yeni bilgisayar aldım.. iyi hoş güzel alet çok işime de yarıyo ama fifa2005 oynayamıyom Sad oyunu yüklüyom... oyunu açıyom maça giriyom herşey gayet güzel ancak oyun çok hızlı (game speed slow du). nasıl oyunu normal hızına geri getirebilirim yapabilcek bişeyim var mı?

WC
Veteran
Pro. Member

nokta

View Profile
« Reply #11 on: 20 Jun 2005 - 19:20:23 »

ses kartımın cd si kayıp ve ses kartının modelini bilmiyorum nasıl öğrenecem, aslında on board nasıl yapacaz afalladım Huh

dvd recorder ile kayıt ettiğim videoların ses codec ini nasıl öğrencem gspot göstermedi Huh
uur
Guest
« Reply #12 on: 21 Jun 2005 - 03:05:43 »

ses kartı için
başlat-->çalıştır-->dxdiag yaz/enter--> ses'e gel yazması lazım.

ses codeci olayında ise, eğer mpeg kayıt yaptıysan codec olmayabilir.
WC
Veteran
Pro. Member

nokta

View Profile
« Reply #13 on: 21 Jun 2005 - 10:57:05 »

2sinide çözdüm elimdeki bütün anakart cd lerinden tek tek denedim biri uydu ben cmedia biliyodum realtek miş ondan yapamadım kaç gündür...

mpeg kayıt ediyomuş ama vazgeçtim rip işinden dvd den devam...
damirem
Newbie
*

boşnak

View Profile
« Reply #14 on: 23 Jun 2005 - 01:26:25 »

arkadaslar xp professional service pack 2 kullanıyorum..ama bazı oyunları oynayamıyorum,çalıstıramıyorum..sistemle alakası yok 512 mb ram fln war..bu service pack 2 ne demek??yani normal professional xp den farkı nedir?
Pages: [1] 2 3 4 ... 198
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Teknoloji  |  Topic: Yazılım - Donanım Sorunları (Teknik Destek) « previous next »
    Jump to: