Welcome, Guest. Please login or register.
17 Oct 2018 - 01:23:06
Google
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Detaylar... 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 173 174 175 [176]
Author Topic: Detaylar...  (Read 450549 times)
Ilkkan
Sr. Member

View Profile
« Reply #2625 on: 18 Sep 2018 - 14:52:46 »

İsmi aynı şekilde JJ olan Barea'nın da wingspan'ı boyundan kısadır diye tahmin ediyorum ben, mikrofon sende İlkkan?

Bu arada Türkiye'de bu isim kesinlikle Melih "küçük enişte" Mahmutoğlu'dur
İyi goz varmis valla. Kubilay yazmis ayniymis onun da. Simdi en kisalara tekrar bakayim dedim ve 2011'de kulaci boyundan kisa olan isimlerin sadece redick ve yao ming olduklarini ogrendim ikiser cm olarak. Ayrica baska kaynakta olynyk'in de 2cm daha kisa oldugu yaziyor. Ahtapot kollular hemen anlasiliyor ama bu kisa olanlarinki anlasilmiyor. Yildiz seviyesinde olup bu kategoriye girenler ise jimmy butler ve gordon hayward (esit); stephen curry (1cm uzun); griffin (2cm uzun); love ve carmelo (5cm uzun). Kollari kisa olanlarin da uzun kollulara gore genelde iyi sutor olmasi da ayri ilginc. Heralde oyun tarzlari da ona gore evrilmis.

Edit: bismack biyombo da 25cm daha uzun olarak en istisnalardanmis. Keza jason maxiell, kawhi ve elton brand de 22cm olarak oyleler. İsin ilginci manute bol'unkine 259cm deniliyor ve bu cok cok gercek disi bir sayi. En az 28cm eder ki ayakkabisiz 231'den kisa olacagini dusunursek bu 30cm'i bulur. Zaten resmi olmayanlari da katinca nba tarihindeki en yuksek sayi oluyor bu. Olculenler arasinda dedigim gibi 239cm ile mo bamba. Onceden 238cm ile rudy gobert'ti.
« Last Edit: 18 Sep 2018 - 15:02:43 by Ilkkan » Logged

Ilkkan
Sr. Member

View Profile
« Reply #2626 on: 2 Oct 2018 - 02:44:41 »

Warriors efsanesi nate thurmond bilindigi uzere ilk quadruple double'i yapti ama isin ilginc yani bunu chicago bulls formasiyla ilk macinda yapti. Adam yeni takimiyla ilk macinda quadruple double yapiyor. Disarida sorsak "bulls'ta quadruple double yapmis oyuncu kim?" diye sorsak cogu ya jordan der ya da "ya jordan quadruple yapmamisti ki?" der. Bir o kadar ilginc bir sey daha var thurmond o sezon all-star olamamis. Cidden ilginc geldi.

Cleveland'in 73 galibiyetli gsw'yi yenip sampiyon oldugu sezon james disinda all-star olmus oyuncusu yokmus. Bunu duyunca sasirdim cunku hic o zaman dikkatimi cekmemisti. Kyrie o sezon sakatlik yuzunden hem cok mac kacirip hem de dusuk performans gosterdiginden all-star secilememis. Love ise direkt secilemedi diye hatirliyorum.

Omri casspi hayatinda hic play-off oynamadan yuzuk kazandi. Benzerini varejao da yasamisti gsw sayesinde ama onun baska takimla olsa da play-off oynamisligi var. Casspi'nin o da yok.

Rahmetli rasual butler verimli oyun konusunda uzay zamani bukup yeni bir boyut aciyor aralik 2012'de lakers'a karsi. Topu kenardan cikartmak icin oyuna giriyor ve topu 5 saniyede elinden cikartamadigindan top kaybi oluyor. Ardindan ise kocu onu oyundan aliyor. Yani 0 dakikada hicbir sey yapamadan 1 top kaybi ile oyunu tamamliyor. Tony snell'in 28 dakikada 0-0-0-0-0'i ve derek fisher'in da 34 dakikada 0-0-0-0-2'si de unutulmamali.

Touch for points yani top eline her degdiginde sayi bulma konusunda lider 0.42 ile acik ara farkla klay thompson. Bu eminim pek sasirtmamistir cunku adam zamaninda toplamda 11 kez topu yere vurup 60 sayi atmisti. İsin icine kisiligini ve iyi savunmaci oldugunu da katarsak her turlu takima ve sisteme en iyi uyabilecek oyuncu oldugunu soyleyebiliriz. Resmen bir joker ve kesinlikle underrated. Umarim bir gun kendisini kotu bir takimda bol bol top kullanirken gorebiliriz. Okc'den ayrilan harden etkisi yaratacagina eminim.

Play-off'larda takimi en cok supurulen oyuncusu acik ara farkla shaq. 6 kez supurulmus. Onu 3'le kobe ve kareem takip ediyor. Shaq'inki cok ilginc cunku play-off'lara gelince durdurulmaz oluyor. Ozellikle prime'indaki play-off shaq gelmis gecmis en durdurulmaz oyuncu olabilir. Ona ragmen bu fark fazla olmus. Muhtemelen en az yarisi orlando donemine aittir.

Son sezonki ucluk denemesi sayisi, ucluk cizgisinin geldigi senenin tam 14 kati. Oyunun degisimini guzel gostermis.

3-0'dan seri dondurulemedigini biliyoruz ama seri surekli guncelleniyor. 2018 itibariyla seri 127'de 127. Bi kenarda dursun.

Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #2627 on: 5 Oct 2018 - 13:09:09 »

ilkkan göreve:

hem doğuda hem batıda şampiyonluk kazananlar kim ve asıl soru böyle mvp var mı? araştırmadan aklıma kareem ve wilt olabilir gibi geldi.

dayanamadım kendim baktım Smiley
wilt yokmuş sadece kareem başarmış, bucks ve lakers olarak.
normal sezonda da yine kareeem ve moses malone başarmış.
« Last Edit: 5 Oct 2018 - 13:13:26 by Kayrakli » Logged
Cagatay
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #2628 on: 5 Oct 2018 - 14:56:29 »

Hem dogu hem batida sampiyonluk kazanan Shaq var

Ilkkan
Sr. Member

View Profile
« Reply #2629 on: 5 Oct 2018 - 17:07:32 »

Kareem ve shaq'in ustune bill walton (portland ve boston) var bildigim. Baska da yoktur heralde.

talhafatih
Ice Man
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #2630 on: 5 Oct 2018 - 19:48:24 »

2020 Lebron James  laz usagi

HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

4 touchdown one game Polk High -- all city

View Profile WWW
« Reply #2631 on: 15 Oct 2018 - 17:12:28 »

Rahmetli rasual butler verimli oyun konusunda uzay zamani bukup yeni bir boyut aciyor aralik 2012'de lakers'a karsi. Topu kenardan cikartmak icin oyuna giriyor ve topu 5 saniyede elinden cikartamadigindan top kaybi oluyor. Ardindan ise kocu onu oyundan aliyor. Yani 0 dakikada hicbir sey yapamadan 1 top kaybi ile oyunu tamamliyor. Tony snell'in 28 dakikada 0-0-0-0-0'i ve derek fisher'in da 34 dakikada 0-0-0-0-2'si de unutulmamali.

Touch for points yani top eline her degdiginde sayi bulma konusunda lider 0.42 ile acik ara farkla klay thompson. Bu eminim pek sasirtmamistir cunku adam zamaninda toplamda 11 kez topu yere vurup 60 sayi atmisti. İsin icine kisiligini ve iyi savunmaci oldugunu da katarsak her turlu takima ve sisteme en iyi uyabilecek oyuncu oldugunu soyleyebiliriz. Resmen bir joker ve kesinlikle underrated. Umarim bir gun kendisini kotu bir takimda bol bol top kullanirken gorebiliriz. Okc'den ayrilan harden etkisi yaratacagina eminim.

Fisher'ın olayı hakikaten muazzam bi detay. Yani insan düşündükçe bu adam sahada ne yaptı, koçu ne düşünüyodu demeden alamıyo kendini. Tamam herşey istatistiğe yansımıyo, yıllardır bunun bilincindeyiz de 34 dakkada şu kağıdı ortaya çıkarmak bence triple double yapmak kadar maharet ister

Thompson NBA'de en çok sevdiğim oyunculardan biri. Şut stili, sahadaki duruşu, özgüveni, savunma bilgisi, soğukkanlılığı vs muhteşem karakter bana göre ama ben Thompson'ın Warriors'taki sistem dışında mevcut halinden daha verimli olabileceğini düşünmüyorum açıkçası. Yani şöyle söyleyeyim, topu yere vurması konusunda ne kadar fazla gereksinim olursa verimliliğinin o kadar düşeceği fikrindeyim. Rockets-Warriors gibi oyunculardan daha çok topun koştuğu sistemlerde catch&shoot ile verimliliği zirve yapacaktır ama al da yarat denilen bi sistemde (bknz: OKC'den ayrılmış Harden) mevcut verimliliğinin üstüne çıkamaz diye düşünüyorum

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
Ilkkan
Sr. Member

View Profile
« Reply #2632 on: Yesterday at 00:21:57 »

Thompson NBA'de en çok sevdiğim oyunculardan biri. Şut stili, sahadaki duruşu, özgüveni, savunma bilgisi, soğukkanlılığı vs muhteşem karakter bana göre ama ben Thompson'ın Warriors'taki sistem dışında mevcut halinden daha verimli olabileceğini düşünmüyorum açıkçası. Yani şöyle söyleyeyim, topu yere vurması konusunda ne kadar fazla gereksinim olursa verimliliğinin o kadar düşeceği fikrindeyim. Rockets-Warriors gibi oyunculardan daha çok topun koştuğu sistemlerde catch&shoot ile verimliliği zirve yapacaktır ama al da yarat denilen bi sistemde (bknz: OKC'den ayrılmış Harden) mevcut verimliliğinin üstüne çıkamaz diye düşünüyorum
Gsw'nin sistemi cok guzel. klay tarzinda bir oyuncu icin de bu sistem bicilmis kaftan ve catch&shoot agirlikli oynadigindan ikinci oyuncu olmak elbet daha uygun ama daha fazla top kullanabildigi ve daha ozgur olabildigi bir sistemde ben kendisini gormek isterdim. 70-80 sayilari zorladigi bir mac cikardi diye dusunuyorum. Onun icin de kobe tarzi kendi zorladigi degil de yaninda pass first tarzi bir oyun kurucunun kendisine pozisyon hazirladigi bir takim daha iyi olurdu.

Hazir buraya geldim bir seyler yaziyim. James lisedeyken trevor ariza'nin amcasi james hakkinda "neden bu kadar reklaminin yapildigini anlamiyorum. Yigenim ariza ondan daha iyi bir oyuncu." diyor ve ayni ay icerisinde james, ariza'nin takimina 52 sayi atiyor. Ariza'nin takimi ise 52 sayi bulabiliyor.

James'in ilk cleveland donemindeki play-off'larda takim arkadaslari toplam 5 kez 25+ sayi atiyor. Yani yaklasik bir play-off sezonu basina bir kez 25+ sayilik katki geliyor james'e. Acikcasi ben bile sasirdim cunku o donem izlerken cok az katki aldigini hatirliyorum ama bu derece az oldugunu hic fark etmemistim.

Pages: 1 ... 173 174 175 [176]
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Detaylar... « previous next »
    Jump to: