Welcome, Guest. Please login or register.
1 Dec 2020 - 22:49:51
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Phoenix Suns  |  Topic: Off-season 2005 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 8 9 10 [11] 12 13 14
Author Topic: Off-season 2005  (Read 56202 times)
Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #150 on: 8 Sep 2005 - 17:19:49 »

Bu arada Joe johnsonı her phoenixli gibi çok sevmeme rağmen kesinlikle overpaid olduğunu düşünüyorum.Gerçi atlanta düşünsün gerisini bana ne....

abicim overpaid dediğiniz adam san antonio serisinde ayakta kalan 3 oyuncunuzdan biriydi. takımın şu an en fazla para alan oyuncusu marion dökülürken... johnson'ın yapmadığı iş yok. ki adam ''beni atlanta'ya bırakın'' demese tutacaktınız takımda, tutmanız da lazımdı zaten. şut temelli bi takımda q ve johnson gitti, yerlerine gelen adamlar bell ve diaw.  Undecided
Cagatay
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #151 on: 8 Sep 2005 - 20:20:28 »

Spurs'e karsi ayakta durdu, her ise yariyor falan orasi tamam da; yetenekleri sinirli, ust duzey bir gorev adami ya da bilemedin 'iyi' bir oyuncu Joe Johnson. Salary'de yilda kaplayacagi ortalama 14 milyon dolarla da Phoenix'in olasi dususunde tam olarak 'atsan atilmaz, satsan satilmaz' kivamini alacakti. Suns'in 2009'a kadar baglayabilecegi son free agent olacakti, bir diger degisle. Simdi hic degilse muhtemel rebuilding'i daha rahat gecirebilirler.
« Last Edit: 8 Sep 2005 - 20:23:55 by Tobias » Logged

Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #152 on: 9 Sep 2005 - 02:00:26 »

Spurs'e karsi ayakta durdu, her ise yariyor falan orasi tamam da; yetenekleri sinirli, ust duzey bir gorev adami ya da bilemedin 'iyi' bir oyuncu Joe Johnson. Salary'de yilda kaplayacagi ortalama 14 milyon dolarla da Phoenix'in olasi dususunde tam olarak 'atsan atilmaz, satsan satilmaz' kivamini alacakti. Suns'in 2009'a kadar baglayabilecegi son free agent olacakti, bir diger degisle. Simdi hic degilse muhtemel rebuilding'i daha rahat gecirebilirler.

hayatım, sen nash-jj-matrix-amaré iskeletini koru, ondan sonra her yaz mid level'a taş gibi adamlarla ihtiyacın olan transferleri yaparsın. zaten 4 tane adam sayıyorum dikkat edersen, bunlara kurt thomas'ı da ekle, ilk 5'te delik kalmadı. şimdi ne olacak, phoenix san antonio'nun önünde muhtemelen hiç duramayacak. oyun sistemlerinin belkemiği olan adam da 31 yaşında bu arada, prime'ını terkediyor. hatta amaré akıllı adamsa bu yaz extension'a atlamaz, takımın olası düşüşünde kendini kurtarmak için önlem alır.
Cagatay
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #153 on: 9 Sep 2005 - 03:15:57 »

Ben de onu diyorum iste; oyun sistemlerinin belkemigi adam 31 yasinda bugun var 2 sene sonra yok. Dolayisiyla bu Nash'in ve oyun sisteminin sayesinde bugun sahip oldugu degerini kazanan Johnson'a ederinin yaklasik iki kati kadar odemek pek dogru degildi. Simdi Nash elden ayaktan dusmeye baslayinca en azindan alternatifini aramalarina imkan verecek, nispeten daha esnek bir butceye sahip olacaklar. Joe Johnson tabii ki onemli bir kayip ama "JJ gitti Raja Bell geldi yerine" ifadesi kadar trajik degil durum.

Cagatay
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #154 on: 9 Sep 2005 - 03:52:04 »

Benim o bahsettim, 'o kadar da trajik olmayan' durum Johnson ve Bell'in katkilari degil, takimin yakin gelecekteki durumu ve hamle yapma kolayligi acisindan trajik degil. Yoksa dedigim gibi Johnson'i elbette arayacaktir bu sezon Suns.

Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #155 on: 9 Sep 2005 - 04:44:16 »

Ben de onu diyorum iste; oyun sistemlerinin belkemigi adam 31 yasinda bugun var 2 sene sonra yok. Dolayisiyla bu Nash'in ve oyun sisteminin sayesinde bugun sahip oldugu degerini kazanan Johnson'a ederinin yaklasik iki kati kadar odemek pek dogru degildi. Simdi Nash elden ayaktan dusmeye baslayinca en azindan alternatifini aramalarina imkan verecek, nispeten daha esnek bir butceye sahip olacaklar. Joe Johnson tabii ki onemli bir kayip ama "JJ gitti Raja Bell geldi yerine" ifadesi kadar trajik degil durum.

tamam da, hedef nash'in yerine adam bulmak değil. hedef şampiyonluk. o fırsat çok yakınlarına gelmişti.
Reavon
Newbie
*

batug.com

View Profile
« Reply #156 on: 9 Sep 2005 - 15:21:52 »

"abicim overpaid dediğiniz adam san antonio serisinde ayakta kalan 3 oyuncunuzdan biriydi. takımın şu an en fazla para alan oyuncusu marion dökülürken..."
abi burda biraz mariona haksizlik yok mu? ne dersin?Marioni tutan Bruce bowenin manyamasinin da etkisi yok mudur marionin oyununda.
"tamam da, hedef nash'in yerine adam bulmak değil. hedef şampiyonluk. o fırsat çok yakınlarına gelmişti"
Peki geçen sene bu takim niye sampiyon olamadi.Çünkü 6 adamla basketbol oynanmadiini anladi.JJ ye maksimum verilecekti seneye Amare manyak bi rakam isteyecekti.Kalsaydi Q-richin kontrati astronomik olmaya baslayacakti.orta seviye bir pota alti icin bile yilda 10-15 vermemiz gererktigi de düsünülürse bir sonraki sene oturup aglardik.NYK gibi patlama noktasina gelmis bir capimiz ve barbossadan iyi oyuncu bulunmayan bir benchimiz olurdu.
Geçen sene JJnin oynamadigi 5-6 macta Nashin sakatliginda phoenixin ne hale geldigini gördük.Ha JJ,Nash,Amare,Marion iyi oyuncular evet ama bu adamlardan birini ya da birkacini iyi bir TAKIM kurmak icin feda etmen gerekebilir.Su anda ilk 5i zayiflamis bir takim oldugumuz gün gibi ortada ama gecen seneki benchimize bakin bi de bu seneye bakin.Cok gelecek vadettigini düsündügüm Diaw,tam Phoenixlik James Jones,Grant ve bence iyi bir altinci adam olabilecek Bell.Bi de Barbosa var.Su anda hen capimizde gelecek seneler icin fazlasiyla yer var hem de Çagatay arkadasimin dedigi gibi fazlasiyla esneklik.
2 sene sonra hala sadece ilk besiyle oynayan bir takim olacagimiza 10 kisinin oynadigi bir takimi tercih ederim.Evet JJ gitti üzüldüm ama sevindim de sonunda her mac öncesi "Allah oyuncularimizin kollarina bacaklarina,ellerine zeval vermesin" diye dua etmekten kutulacagim.Milli takimimiz 5 kisi oyun oynanmadigini nihayet ögrendi ve Phoenix de Spurs karsisinda ezilince bunu anladi.Saglicakla kalsin JJ sonsuz mütesekkirim özellikle bir önceki sezon icin ama buraya kadarmis....
Bu sene Spurse yaklasacak bir takim cikar umarim....
WC
Veteran
Pro. Member

nokta

View Profile
« Reply #157 on: 9 Sep 2005 - 15:28:49 »

spurs un 2. beşi yakın spurs un ilk beşine Cheesy
Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #158 on: 9 Sep 2005 - 16:51:19 »

Peki geçen sene bu takim niye sampiyon olamadi.Çünkü 6 adamla basketbol oynanmadiini anladi.JJ ye maksimum verilecekti seneye Amare manyak bi rakam isteyecekti.Kalsaydi Q-richin kontrati astronomik olmaya baslayacakti.orta seviye bir pota alti icin bile yilda 10-15 vermemiz gererktigi de düsünülürse bir sonraki sene oturup aglardik.NYK gibi patlama noktasina gelmis bir capimiz ve barbossadan iyi oyuncu bulunmayan bir benchimiz olurdu.

Cap'iniz NYK kadar rezil durumda olmazdı. Lüks vergisi öderdiniz sadece. Eğer şampiyonluk hedefleniyorsa buna katlanılabilir. Barbosa'dan iyi oyuncu bulamazdık konusunda ise fena halde yanılıyorsun. Cap'in üzerindeki takımların kullanması için mid level exception denen bir olay var. Onunla kimler nerelere gidiyor görüyoruz. Zaten benchinizde daha bu sezondan 3 tane iş yapar adam olacaktı. Onlara mid-level'la her sene çok iyi seviye bir adam ekleyebilirdiniz. Bunun örnekleri mevcut; Antonio McDyess, Earl Watson, Payton'ın Lakers'a gelişi...
PunkBoyTimmy
Guest
« Reply #159 on: 9 Sep 2005 - 17:08:19 »

majere bence reavon ne anlatmak istediğini çok iyi biçimde anlatmış ve çok da mantıklı bence.tamam geçen senekli takım gerçekten iyiydi ama önümüzdeki sezonlarda da en fazla geçen sene gelebildikleri yere gelebilirlerdi ancak.tabi 14 milyon dolara Johnson'ı tutsalardı.önümüzdeki sezonlarda da yine spurs gelcekti yine ezilceklerdi.ama reavonun da dediği gibi "gerçekten" iyi bir takım kurmak için bu adamlardan birini feda etmeye değerdi.ve gidenler q-rich ve JJ oldu.şimdi bundan sonra bu takasların iyi olup olmadığını anlamak için 2 sene beklememiz gerekecek bence.çünkü bu takasın etkileri gelecek sene de sürecek.olumlu etkileri gelecek sezon johnson'la yaratılan boşlukla alınacak FA ile belli olcacak.onun için konuşmak için erken diye düşünüyorum.ayrıca gelen adamlar da kötü adamlar değil.yani bu sene benchte oturan adamların toplamı JJ'yi geçer bence.o yüzden JJ'li ama sadece 6 tane adamla oynanan bi oyun sistemi mi,yoksa yine buna yakın bir oyunla JJsiz ama JJye yakın hem de toplamı JJyi rahat geçen oyuncularla oynanan 10 kişil bir oyun sistemi mi? ben ikincisini seçerim,sen birincisini seçersin bilemem.ama sonuçta JJ ne büyük bir süperstardı ne de vazgeçilmez bir oyuncu..
Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #160 on: 9 Sep 2005 - 22:07:43 »

majere bence reavon ne anlatmak istediğini çok iyi biçimde anlatmış ve çok da mantıklı bence.tamam geçen senekli takım gerçekten iyiydi ama önümüzdeki sezonlarda da en fazla geçen sene gelebildikleri yere gelebilirlerdi ancak.tabi 14 milyon dolara Johnson'ı tutsalardı.önümüzdeki sezonlarda da yine spurs gelcekti yine ezilceklerdi.ama reavonun da dediği gibi "gerçekten" iyi bir takım kurmak için bu adamlardan birini feda etmeye değerdi.ve gidenler q-rich ve JJ oldu.şimdi bundan sonra bu takasların iyi olup olmadığını anlamak için 2 sene beklememiz gerekecek bence.çünkü bu takasın etkileri gelecek sene de sürecek.olumlu etkileri gelecek sezon johnson'la yaratılan boşlukla alınacak FA ile belli olcacak.onun için konuşmak için erken diye düşünüyorum.

ben zaten reavon dediğini anlatamadı demedim.

bu sezon geçen sezonki takımları olmayacaktı ki ellerinde... kurt thomas'ı alarak çok kritik bir problemlerini çözmüşlerdi. spurs'ün karşısında ne yapacaklarını bilemezdik.

joe johnson'la bir boşluk yaratıldığı konusunda yanılıyorsunuz. joe johnson'a vermediğiniz para kadar boşluğu yok phoenix'in. tam hesabını yapmadım ama gelecek yaz cap'teki boşlukları en iyi ihtimal 4-5 milyon dolar olacak. o vermedikleri paranın dönüşü yok yani, yalnızca tasarruf etmiş oluyorlar. ayrıca tekrarlıyorum, zaten phoenix (dallama sahipleri gönüllü olmasa da ), taraftar baskısıyla falan jj'i tutacaktı ama johnson gitmek istedi.
Demokritos
Yalnız Adam...
Jr. Member
**

Why...

View Profile
« Reply #161 on: 9 Sep 2005 - 23:34:23 »

Bu arada bir dedikoduya göre finiksim eddie house'la anlaşmaya varmış imza bir kaç gün sonra falan feşmekan... ahanda bir şutör daha gerçi fazla şutör göz çıkarmaz ama nashe adam akıllı bir  backup alsaydık daha iyi olurdu gerçi ortada da pek dişe dokunur pg kalmadı bakalım nolcek bundan sonra ....  thinking

Toni Kukoc
Forum Fordçusu
Administrator
Pro. Member

View Profile
« Reply #162 on: 9 Sep 2005 - 23:39:34 »

Bu arada bir dedikoduya göre finiksim eddie house'la anlaşmaya varmış imza bir kaç gün sonra falan feşmekan... ahanda bir şutör daha gerçi fazla şutör göz çıkarmaz ama nashe adam akıllı bir  backup alsaydık daha iyi olurdu gerçi ortada da pek dişe dokunur pg kalmadı bakalım nolcek bundan sonra ....  thinking

barbosa neyinize yetmio? ows

WC
Veteran
Pro. Member

nokta

View Profile
« Reply #163 on: 9 Sep 2005 - 23:41:13 »

barbosa ve e house pg likleri nash in sol bacağı eder anca...
Toni Kukoc
Forum Fordçusu
Administrator
Pro. Member

View Profile
« Reply #164 on: 9 Sep 2005 - 23:45:04 »

barbosa ve e house pg likleri nash in sol bacağı eder anca...

kayhan efendi yedegi de nash kalitesinde olmak zorunda mi?

bence barbosa iyi bi yedek, su anda piyasada da daha iyisini bulamicaklarina gore  thinking

Pages: 1 ... 8 9 10 [11] 12 13 14
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Phoenix Suns  |  Topic: Off-season 2005 « previous next »
    Jump to: