Welcome, Guest. Please login or register.
1 Dec 2020 - 21:54:46
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Phoenix Suns  |  Topic: Play-off 2006 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 4 5 6 [7]
Author Topic: Play-off 2006  (Read 28941 times)
Fowler
Full Member

View Profile
« Reply #90 on: 18 May 2006 - 17:12:21 »

sen heralde bi tek o mesajı okumuşsun ,ondan sonrasına da bi bak istersen, kimin ne demeye çalıştığını anlarsın...
Yoo ondan sonrasını da okudum ve bu kanaate vardım.

Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #91 on: 19 May 2006 - 14:40:52 »

Yoo ondan sonrasını da okudum ve bu kanaate vardım.
Yanlış bi kanaate vardığını belirteyim o zaman, o mesaj ve herhengi başka bi mesajım birilerini küçümsemek amaçlı yazılmadı. İlk başta umutladırdık ifadesi, seri 3-1 ken oluşan durumu anlatmak içindi, biz bilerek 3 maç verdik anlamında değil yani.

Bu geceki maç yine aynı tas, aynı hamam şeklinde gelişti, 20 ribaund farkıyla maçı verdik. Sorun bu kadar açıkken en uzunu Tim Thomas gibi ribaundla pek ilgisi olmayan bi sf olan, 7 kişilik bi rotasyonla maçı tamamlayan D'Antoni'ye selamlar... Gerçi bu maç çok fazla hücum ribaundu vermedik ama bu sefer de içeriden çok yüzdeli atarak %61 gibi inanılmaz bi fg yüzdesiyle oynadı Clippers.
AF
Pro. Member

View Profile
« Reply #92 on: 19 May 2006 - 15:07:40 »

Ya ben bir şeyi çok merak ediyorum, hep D'Antoni'ye taş atıyorsun tamam da; ne yapmasını istiyorsun yüce D'Antoni'nin? Rotasyonu genişletince ribaundlarda üstünlük mü kuracakınız Clippers'a? Veya ribaundlardaki ezikliğinizin biraz da olsa azalacağını mı düşünüyorsun? Ya da şöyle sorayım, rotasyonu kimle genişletmeyi düşünüyorsun? Grant'le, Burke'le, Tskitishvili'yle mi?
Kensai
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #93 on: 19 May 2006 - 18:32:35 »

Evet, oyunun pota altına yıkılıp, bizim ezilmeye başladığımız anlarda bu adamlar ribaund katkısı yapabilirler. En azından Burke veya Grant yapabilir hiç bişey olmasa fizik olarak ezilmeyiz. Denemekte fayda var bence, çünkü 3 kez bu adamlar oynamayınca neler olduğunu gördük, bi kez oynatsa bence çok bişey kaybetmeyiz. Çünkü zaten daha kötüsü olamaz. 20-30 ribaund fark yiyoruz abi, öyle 10 falan değil. Ha Marion ve Diaw'la iyi ribaund alınca karşımızda duramıyolar, bunu da kazandığımız 3 maçta gördük. Fakat maç içinde D'Antoni bunun farkında, baktın Marion ve Diaw alamıyolar, koy bunlardan birini, belki bişeyler yaparlar.
AF
Pro. Member

View Profile
« Reply #94 on: 19 May 2006 - 18:40:45 »

Yav iyi tamam da bu adamlara şimdi nasıl güveneceksin? Eğer D'Antoni'nin bir suçu varsa o zaman "regular season'dan beri bunları neden alıştırmadı, rotasyona sokmadı?" diye suçla, şimdi D'Antoni'ye selam göndermek hiçbir şeye yaramaz. Bu adamlara süre vermek için Marion'ın, Diaw'ın dakikalarından yemek zorundasın, ki nasıl yiyeceksin? Bunların sürelerinden 10 dakika kısıp da Burke'e, Grant'e şans tanıyıp da seriyi kaybettiği halde Mike'ın halini hayal edebiliyor musun? İşe biraz da O'nun açısından bakmayı denemek lazım.

Yani demek istediğim o ki, şu durumda Mike'ı suçlama. Sezon içinde de belliydi bunların olacağı...
Kensai
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #95 on: 19 May 2006 - 19:33:57 »

Normal sezonda Grant zaten sakattı genelde ama Burke az da olsa süre alabiliyordu. Gerçi şimdi bir de Tim Thomas girdi rotasyona ama ben de uzun süreler oynasınlar demiyorum zaten. Ya da her maçta da oynamaları taraftarı değilim. Kazandığımız maçlardaki gibi Diaw ve Marion'ın ribaundlarda yeterli olduğu zamanlar gerek yok oynamalarına ama baktı ki Diaw ve Marion'la olmuyo bi oynatsın 5-10 dk, yani oyunu çevirmek için bi hamle yapsın diyorum. Giden maçlarda son çare olarak bile denemiyo, ona kızıyorum ben.
hawks6thman
Yazar
Jr. Member

I love YaBB SE!

View Profile
« Reply #96 on: 22 May 2006 - 10:50:42 »

Maç zamanı yaklaştıkça tartışmalar kızışıyor bakıyorum. Cuma gecesi Kaan Kural doğru olanı söyledi: "Suns rakibini kendine benzetiyor. Rakibi de "biz de koşarak oynayalım" deyince kaybediyorlar" dedi. Olay bundan ibaret. Ribaunt farkından bahsediliyor ama Suns ligdeki herhangi bir takım karşısında da ribauntlarda ezilecektir. Zaten bunu bilerek sahaya çıkıyorlar. Onlar için önemli olan rakipten daha çok potaya şut atabilmek ve daha yüksek şut isabeti sağlamak. Bunları yaptıkları an genelde kazanıyorlar. Oynanan hızlı oyunda doğru dürüst savunma yapılmıyor ki zaten. Son maç mahalle maçı gibiydi. Topu alan karşı sahaya gidiyordu. Clippers doğru olanı yaptı çünkü Cassell bu kez kendine oynamadı. Uzunlara top indiğinde Suns'ın gerçekten çok şansı yok. Bir de çok yorgundular, ki bu da 7 kişilik bir rotasyona sahip olmalarından dolayı.

Clippers her anlamda daha donanımlı ama Suns'ın hızlı oyunu iyi oynamak gibi bir avantajı var. Maç kendi sahalarında olacak ve ayrıca Kurt Thomas'ın oynama ihtimali yüksek. O zaman pota altında daha fazla direnç gösterebilirler. Rakibe vücut koyabilen bir oyuncunun olması önemli Suns için. Clippers yine Brand'a top indirmeli. Bir de rakiple olan mismatchleri cezalandırırlarsa ellerini kollarını sallaya sallaya Batı finaline çıkarlar. Yok Cassell kendine oynar, Suns'a ayak uydurmaya kalkarlarsa tokadı yerler. Her iki takım için de zor bir maç olacak.
hawks6thman
Yazar
Jr. Member

I love YaBB SE!

View Profile
« Reply #97 on: 24 May 2006 - 10:50:09 »

Sonuçta dinlenme imkanı bulan Suns tecrübesini ve süratini konuşturarak rahat bir galibiyet aldı. Gerçekten bir kez daha görüldü ki kimse Suns kadar hızlı değil. Bu takım büyük eksikliklerine rağmen Batı finaline çıkıyor. Ancak Dallas karşısında çok şansları olduğunu sanmıyorum. Mavs hem iyi savunma yapabiliyor hem de süratli oynayabiliyor. Ayrıca Dirk'i tutabilecek bir oyuncu yok Suns'da. Dirk 35 sayı ortalamayla oynarsa şaşırmamak lazım. Bu arada Kurt Thomas büyük olasılıkla oynayacak deniyor. Ribauntlarda ve pota altı savunmasında katkı sağlayacağı muhakkak ama kaçırdığı onca maçtan sonra bir hayli paslanmış olmalı. Ben Dallas finale yürür diyorum. Bu arada yanılmıyorsam Murat Murathanoğlu'nun Slam dergisindeki öngörülerinden "Dallas-Miami final oynarsa TV ratingleri zirveye çıkar"'ın gerçekleşme olasılığı Miami'nin deplasmanda Detroit'i yenmesiyle yükseldi. Gerçekten bu olursa çok keyifli bir final olur. Murathanoğlu'nun dediği gibi TV ratingleri de her ülkede yüksek olur. 
Kensai
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #98 on: 25 May 2006 - 00:41:15 »

Marion belki de bu ligde Dirk'ü savunabilecek en iyi 5 oyuncudan biri bence, Dallas'ın gelmesi bizim için sırf bu yüzden çok daha iyi oldu. Duncan'ı durdurmamız imkansıza yakındı çünkü.
BabyShaq
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #99 on: 25 May 2006 - 02:23:25 »

Topic'i kilitledim,Play-Off'lar hakkındaki mesajlara buradan devam edebilirsiniz:

http://www.batug.org/forum/index.php/board,84.0.html
Pages: 1 ... 4 5 6 [7]
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Phoenix Suns  |  Topic: Play-off 2006 « previous next »
    Jump to: