Welcome, Guest. Please login or register.
23 Jan 2019 - 02:58:02
Google
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Geçmiş zaman olur ki... 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 [2] 3 4 5 ... 32
Author Topic: Geçmiş zaman olur ki...  (Read 113510 times)
Gurkan
Orange
Global Moderator
Pro. Member

Bu fasulya 7.5 lira

View Profile WWW
« Reply #15 on: 1 Jun 2005 - 19:03:59 »

benim aklıma hemen GIJOE gelio. başından kalkmazdım izlerken  Smiley başlamadan hemen önce salonun iki yanına sandalye koyar, uzun bi ip gererdim. ve tüm GIJOE oyuncaklarımı iplere dizerdim. bazen bu kadroya bi lehen su içinde GIJOE larda eklenirdi. çizgi film bittikten hemen sora onun verdiği gazla binbir senaryo ile oynamaya başlardım oyuncaklarımlar. GIJOE larım hala oyuncak torbamda durur.( bu yaşta ne oyuncak torbası diyebilirsiniz  Grin ama var işte  Cheesy Cheesy )

hemen ardından POWER RANGERS. unutamam unutmam imkansız. okulda öğlenciyken koştura,koştura ter içinde eve gelip izlerdim o derece. hastasıydım,yayından kalkınca az ağlamadım Cry okuldayken tenefüslerde devamlı POWER RANGERS oynardık arkadaşlarla. ben hep blue ranger olurdum. hatta kavga ederdik,eheh "ben maviyim sen siyah ol" Roll Eyes her türlü oyuncağını alırdım. ama dinozordu bi türlü alamamıştım Sad

1993 --------------2005

işte bölüm isimleri..Morphin,Zeo ,Turbo ,Space ,Lost Galaxy ,Lightspeed ,Time Force ,Wild Force ,Ninja Storm ,Dino Thunder ,Space Patrol Delta.
ilk episode ,tam 3 yıl boyunca Mighty Morphin Power Rangers idi. zaten SHOWTV de de yayınlanan buydu. daha sonra şiddet içeriyor gerekçesiyle yayından kaldırıldı.daha sora alman kanalı olan rtl de izlemiştim ama sora bıraktım. adamlar coşmuş şekilde devam ediyolar.yeni episode Space Patrol Delta. ama eskiler güzeldi. artık cıvığı çıkmıştır Smiley ama verseler yinede izlerim Grin
riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #16 on: 1 Jun 2005 - 19:16:40 »

clementine'deki ateşten yaratık LOTR'daki yaratığın tiplemesine ne çok benziyor  Huh

OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #17 on: 1 Jun 2005 - 19:21:55 »

benim çocukluumdan en çok hatırladıım şeyler,

sinemada rambo, rocky, elm sokaa kabusları. özellikle eve bi arkadaş geldiinde rocky filmlerini canlandıran, yalnızken rambo misali divandan vitrine, vitrinden çekyata zıplıyan bi çocuk olduumu hatırlıyorum. bi keresinde bitrinin bi parçasını devirmişliim, başka bi keresinde de halı yakmışlıım vardır.

dizilerden hayat aacı, süper baba, charles in charge, tatlı cadı. özellikle charles in charge'a bayılırdım, şarkısını hala söylerim bazı bazı. "charles in charge, of our wrongs, and our rights, and i sing, aaaaaaaay want aaaaaaay want çaaaaaarls in çaaaaaaaaaaaaarc of mi!" süper baba'nın en büyük fanlarındanım, dvd seti çıksa orjinal alırım, geçen gün albümünü indirdim, şarkıları dinledikçe bütün sahneler aklıma geldi, hüzünlendim. tatlı cadının parmaklarını birbirine dokundurup insanları dondurma yeteneine sahip olmak için az dua etmemişimdir yatmadan evvel. ve hayat aacı, annem sayesinde de olsa bi bölümünü bile kaçırmadım, bütün tanıdıım insanlar izlerdi, kyle, sam, ruth, adam, monica, hepsi çok özel karakterlerdi benim için. sonra sonra insanlar boktan bi dizi olduunu sööliyip durdular ama ben tekrar yayınlansa tekrar izlerim.

bi de pek sevmesem de beverly hills 90210 çakması melrose place diye bi dizi vardı, serviste acaip geyii dönerdi, ayrı kalmamak için az izlemedim. billy diye bi lavuk vardı bi kere taklit etmiştim, sonra hergün istemeye başladılar benden o taklidi, bıkmıştım.

çizgi filmlerden çok fazla favorim yok, looney tunes karakterlerini çok severdim, bi de küçük kahverengi bi civcivin "ben iri besili bi tavuk arıyorum" diye dolanıp salak horozla köpek arasında mekik dokuduu inanılmaz bi bölüm vardı, adını bulsam internetten çekicem. road runner'ı severdim, laff a lympics izletirdi kendini. bi de geçen gün sordum kimse hatırlamadı, bi çizgi film vardı zenci bi basket takımıyla alakalı, çok makara bi olaydı, bütün 5 oyuncunun özel yetenekleri vardı, en uzunun saçı suppa afroydu mesela, o saçın içinde buzdolabından yarış atına, çakıdan basket topuna herşey bulunurdu.

güzel günlerdi...

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
BabyShaq
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #18 on: 1 Jun 2005 - 19:42:00 »

Ozan sonda yazdığın çizgi filmi hatırladım ama ismi aklıma gelmedi.Dur ben bunu araştırayım thinking
Vay be,80'li yılları anlat anlat bitmez valla.Bende de Star Wars'un oyuncaklarının koleksiyonu vardı eskiden.Jedi olamadıktan sonra bu filme olan inancımı kaybettim Tongue

Top oynarken aranızda "Kartal Vuruşu"nu denemeyen var mıydı,söyleyin bakalım Smiley

Alp yazınca aklıma geldi."Larry ve Balki" olarak yazdığı dizi eskiden "Muhteşem İkili" olarak yayınlanıyordu.Zamanı durduran kız ise hatırladığım kadarıyla "Tatlı Cadı"dan farklıbir diziydi.Tatlı Cadı'yı hayal mayel hatırlıyorum ama senin dediğin diziyi ben de çok seviyordum.Dizinin adınının "Bu Dünya'nın Dışından" olması lazım.Kızın babası uzaylıydı,bunu göremediği için doğum gününde böyle bir yetenek hediye etmişti.Bunların dışında Alf,Charles İş Başında,A Takımı(bi ey baraküs,feyz...) ve dizinin adı dışında hiç birşeyini hatırlamadığım "Gümüş Kaşık"ı(belki de böyle bir dizi yoktu,o zamanki hayal ürünümün bir eseri de olabilir Roll Eyes ) izliyordum.
Süper Baba bunlara göre çok yeni kalır ama onu da hiç kaçırmadan izliyordum.Yanlış hatırlamıyorsam Cuma günleri ATV'de yayınlanıyordu.Hatta diziye sonradan katılmasına rağmen Sevval Sam Tekin(o zaman evli olduğundan,kadının tam ismi buydu)'e hasta oluyordum Smiley

Sizin de aklınıza özel TV deyince Magic Box Star 1,araba oyunu denilince Test Drive,futbol oyunu denilince Kick-Off veya Emilyn Huhges International Soccer geliyorsa aynı kuşaktanız demektir Smiley
Bir de C64 ve kafa ayarı ile ilgili şeyler yazmam lazım,artık onu da diğer mesajda anlatırım Cheesy Hatta hazırda bir topic vardı,merak edenleri oraya yönlendireyim:
http://www.batug.org/forum/index.php/topic,909.0.html
« Last Edit: 1 Jun 2005 - 20:25:30 by BabyShaq » Logged
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #19 on: 1 Jun 2005 - 19:46:19 »

ozan o cizgi film harlem globet... 'ın cizgi filmi uzun saclı elemanın sacıdan neye ihtiyacları varsa o  cıkardı vs vs

Charles in Charge !! mp3 dizi muzigi
http://s51.yousendit.com/d.aspx?id=24U8F0BB7X3M22QRIHNJLKC9C1
« Last Edit: 1 Jun 2005 - 19:49:21 by gilamaniac » Logged

Son Turnuva Şampiyonu
Rocketmaniac
Rockets Holiganı
Full Member

Era "Underdog"

View Profile WWW
« Reply #20 on: 1 Jun 2005 - 20:26:42 »

alcansar diye bi dizi hatırlayanınız var mı? Grin (sonradan pek bi güzelleşmişti bu abla ) Aşıktım neyapayım.. smitten
bide Marimar diye bi pembe dizi vardı ..varilde falan yıkanırdı kızcağız Grin

ayrıca
mavi ay seyretmeme izin verildiğinde ne mutlu olurdum yarabbii  Afro
« Last Edit: 1 Jun 2005 - 20:28:14 by Rocketmaniac » Logged

FORUMU ROCETS TOPİĞİNE TOPLAMA MAKİNASI
Gurkan
Orange
Global Moderator
Pro. Member

Bu fasulya 7.5 lira

View Profile WWW
« Reply #21 on: 1 Jun 2005 - 23:39:00 »

çizgi filmlerden çok fazla favorim yok, looney tunes karakterlerini çok severdim, bi de küçük kahverengi bi civcivin "ben iri besili bi tavuk arıyorum" diye dolanıp salak horozla köpek arasında mekik dokuduu inanılmaz bi bölüm vardı, adını bulsam internetten çekicem.

ozan abi sanırım bahsettiğin kahverengi civciv bu Smiley ben bi kaç çizgifilm ismi buldum.bu arada kendisinin adı henery hawk

Walky Talky Hawky
Crowing Painsth
the Foghorn Leghorn
Henery Hawk in Henhouse Henery

sanırım hepsi senin bahsettiğin senaryoyu içeriyo ama ben ayırt edemedim. gerisi sana kalmış Wink
« Last Edit: 1 Jun 2005 - 23:57:31 by enigma » Logged
m.sinan
Iroquois
Sr. Member

View Profile WWW
« Reply #22 on: 2 Jun 2005 - 00:32:40 »

Vallahi benim aklıma 10 sene falan önce Flash TV (dogru olmasi %80) de boyle motosiklet yariscisi cocuklu bi cizlgi film vardı.
Ayrıntı veriyim, esasoğlan kara saçlı, kızmızı kask takan (buyuk ihtimal motosikleti de kırmızıydı) bir tipti. En büyük rakibi de uzun sarı saçlı siyah kask (muhtemelen motosiklet) taşıyan bir tipti.
Esasoğlan iyi yarışçıydı ama biraz eblek ve ezikti falan...
Bu çizgi filmi hatırlayana saygım sonsuz...

HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

4 touchdown one game Polk High -- all city

View Profile WWW
« Reply #23 on: 2 Jun 2005 - 00:35:49 »

alim in 80 kusagi mailine ek olarak dogru ahmet ve bay yanlis parodileride harikaydi..

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
shaq_32
Guest
« Reply #24 on: 2 Jun 2005 - 01:04:58 »

power rangersi cok severdim hic kacirmazdim onun disinda tas devri jetgiller ayi yogi bide tabi ki kucuk golcu(1 hafta boyunca kus kafesi die bisiy cikardilar ayni seyi gosterip durdular Smiley )
bullsarda
Veteran
Pro. Member

The more I see the less I know for sure

View Profile
« Reply #25 on: 2 Jun 2005 - 02:29:52 »

bi de mesela muzaffer vardı.zihnimde baya yer bulmuş.ara ara hep aklıma gelir Smiley Cheesy

bizimkiler,perihan abla ve süper baba gibi dizilerde vazgeçilmezdi.şe
Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #26 on: 2 Jun 2005 - 02:51:00 »

Gila sona sakladığım Genki'yi yazmış, neyse

Calimero vardı, kızların bayıldığı, kızlara bayılan erkeklerin de oturup izlediği dingildek bi çizgi filmdi. "Ama haksızlık buuuğğ" dediği anda tüylerim ürperir, küfür literatürüme eklediğim ilk kelimeleri sarfederdim. Zaten kafasında kalan yumurta kabuğundan kurtulamayan gerizekalı bir hayvanın miymiymiy sesine tahammül edemediğimden çok da fazla izlemedim. Br bölümünde bu loto oynamaya kalkıp eline geçirdiği kuponda her haneye x basmıştı, o hafta bütün maçlar berabere biterken, babası daha önce kuponu görüp "bu ne lan" diye sobaya atmıştı.  öf daral geldi

Alim allah belanı versin lan niye hatırlatıyosun siyah önlüğü beyaz yakayı!
extremex
Guest
« Reply #27 on: 2 Jun 2005 - 11:10:05 »

250 ml'lik depozitolu gazozlar, 1 lt'lik cam pepsi ve coca siseleri, royal crown cola (RC cola), bixi kola... gazoz kapagi, kibrit kutusu, misket biriktirmek... bakkalda "sans" oynamak, takla atan araba kazanmak...

on yüz bin milyon baloncuk... fruko reklami... ayicikli yumos, kedili kelebek mobilya, marshall boya reklamlari...

çarsaf, firt, pismis kelle, limon, hibir, girgir dergileri... günaydin'in kendi basina bi gazete oldugu yillar... çin cetveli, stress blezigi

haydi bastir... mim kemal öke'nin (kel oldugu günlerde) sunduğu yarisma programi... iki kisi tek kisiye karsi... ilk öpücükten önce çikardi, o dizide de ha bire tilt oynarlardi yahu...

of of... yazdikça yazasi geliyo insanin... ancak tutabildim kendimi kusura bakmayin (hatta yarisini sildim  Smiley )...
capfiller
Full Member

View Profile
« Reply #28 on: 2 Jun 2005 - 15:14:10 »

Bu çizgi filmler geyiğini biz de arkadaşlarla bir ay kadar önce yapmıştık. Msn de herkes nicklerini falan değiştirmişti, en sevdiği çizgi filmlerle...
He-Man vardı arkadaşlardan birinde unutulmaz karakteri Orko ile...
Başka bir arkadaş çizgi film olmasa da alemin en kral uzaylısı Alf'i seçmişti. Vardı daha böyle bir kaç isim. Benim en sevdiğim çizgi film ise Voltran'dı. Defender of the Universe.
Daha sonra araçlı versiyonu hatta üç boyutlusu çıksa da benim asıl sevdiğim aslanlı olandı.
Bir kaç resim  
Herkes tabii Voltran'ın başı olmak ister onu bir tarafa koyarsak benim en çok sevdiğim Mavi aslandı.
Kahrolsun Zarkon.
Mia Kirshner
kısaca fd...
Veteran
Newbie

See you in another life!

View Profile WWW
« Reply #29 on: 2 Jun 2005 - 15:28:34 »

full house vardı hiç kaçırmazdım. hatta dizideki o zaman bebek olan ikiz kızlar şimdi 19 yaşındaymış. vay be!!!
taş devri en sevdiğim çizgi film'di, bugs bunny ise en sevdiğim çizgi film kahramanı... hala da öyledir ha Smiley

« Last Edit: 2 Jun 2005 - 15:31:34 by Fırat » Logged
Pages: 1 [2] 3 4 5 ... 32
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Geçmiş zaman olur ki... « previous next »
    Jump to: