Welcome, Guest. Please login or register.
18 Aug 2019 - 03:49:22
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Bilmediklerim??? 0 Members and 3 Guests are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 110 111 112 [113] 114 115 116 ... 164
Author Topic: Bilmediklerim???  (Read 417048 times)
Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #1680 on: 2 Apr 2007 - 14:34:57 »

Abi mesela şimdi 22 yaşında üniversiteden mezun olan biri, mesela Duncan böyleydi, çıkıp ben San Antonio'da oynamam deyip, gidip şampiyon takımla 1 yıllık anlaşma imzalayıp, ertesi sene de max. kontrata geçebilir miydi? Çünkü bu mümkünse bir çok iyi oyuncu bunu yapabilir. Bu da New York gibi lüks vergisini takmayan takımların acaip güçlenmesine sebep olur. Mutlaka bi engel olması gerek, fakat bi yandan da oyuncuyu istemediği takımda oynamak zorunda bırakamazlar. Kural tam olarak nasıl acaba thinking

Bakınız: Steve Francis

Francis sonuçta takas edildi takımı tarafından, benim sorduğum direk drafta falan girmeden yapabilir mi? Çünkü drafta girince draft rights muhabbeti doğuyo ve oyuncu 3 yıllığına o takımın oluyo. Oynamak istemese bile takas yoluyla yada waive edilirse gidebiliyo başka takıma.
« Last Edit: 2 Apr 2007 - 14:38:43 by Kensai » Logged
Brooklyn
Benicio
Yazar
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #1681 on: 2 Apr 2007 - 14:59:05 »

o potansiyeldeki adamlar artık genellikle 22 yaşına kadar kolejde kalmadıkları, genelde hepsinin ortak isteği franchise oyuncusu olmak olduğu için ve lige giremeden olası bi sakatlıktan korktukları için bunla uğraşıcaklarını zannetmiyorum.

Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #1682 on: 2 Apr 2007 - 15:38:46 »

Draft'a giren oyuncu seçildiği takımı beğenmezse haklarının takasını isteyebilir ama -bildiğim kadarıyla- bunu beğenmedim seneye yine deneyeceğim diyemez. Zaten draft'a giren kolej oyuncusu artık ncaa'de oynayamaz. Max kontrat almak için de bir takımda en az 3 yıl oynamalısınız ki takım oyuncunun bird haklarına sahip olsun; 2 yıl oynarsa early bird haklarına sahip olur. Bu arada oyunyu draft etmek 3 yıl boyunca sahibi olmak anlamına gelmiyor. Yapılan anlaşmaya göre 2+2 yada 2+1+1 olabilir. Galiba 2+2+1 bile oluyor artık. Oyuncunun 3. senesi için takım opsiyonu, 4. senesi için qualifying offer seçenekleri olabilir. Buna göre belli olur oyuncunun ne kadar alacağı nerede oynayacağı.

sovereign
Newbie
*

World B.Free

View Profile
« Reply #1683 on: 2 Apr 2007 - 16:16:45 »

Zaten draft'a giren kolej oyuncusu artık ncaa'de oynayamaz.

Bunun doğrusu sanırım drfate girmek değil de,drafte girip seçilmiş bir oyuncu olmak.

Yani drafte girip,seçilmezseniz kolejde oynama şansınız devam ediyor yanılmıyorsam.Ancak tekrar başka bir drafte girme şansınız olmuyor.

From here we could crossover like Hardaway...
Mavi
" seyyah "
Pro. Member

View Profile
« Reply #1684 on: 2 Apr 2007 - 16:43:06 »

agent olayi var. bir menejerle anlasmazlarsa ncaa de free olarak oynayabiliyorlar (tabi karsiliginda saglam bir cezasi var). ama bir menejerle anlasip, birde draft edilmezse o adam nbdl yollari tastan. new yorkun aldigi morris de bu örneklerden biri, drafta giremeyecegi icin eski takimina dönüp kendini gösterdi ve bi sekilde nba'e girmeyi basardi ama cok kasintili bir yol bu. istedigi takima gitmek icin de hic bir yildiz karin tokluguna 22 yasina kadar ncaa de oynamaz. eger buna kasacaksa, 19 yasinda koleje baslamali, 4 yilini doldurmamis olduguna da dikkat etmeli. eger senior makamina erisirse, otomatikmen drafta girer ve isteyen takim istedigi yerden onu secer.
« Last Edit: 2 Apr 2007 - 16:46:49 by Mavi » Logged

lombuck
Forum Lombak'ı
Veteran
Sr. Member

Praise the Lord!

View Profile
« Reply #1685 on: 2 Apr 2007 - 16:53:08 »

Bunun doğrusu sanırım drfate girmek değil de,drafte girip seçilmiş bir oyuncu olmak.

Yani drafte girip,seçilmezseniz kolejde oynama şansınız devam ediyor yanılmıyorsam.Ancak tekrar başka bir drafte girme şansınız olmuyor.
Bunun son örneği Kentucky pivotu Randolph Morris'ti. Morris, Kentucky'deki freshman sezonunun ardından 2005 draftıa girme kararı aldı fakat seçilemedi. -Burası önemli- Bir menajerle anlaşma imzalamadığı için Morris, Kentucky'e sophomore ve junior sezonları için geri döndü. Belki bir menajerle anlaşma yapmadı ancak sırf buna yeltendiği için NCAA ona 14 maç ceza verdi ve Morris 2005-06 sezonunun ilk 14 maçında Kentucky forması giyemedi. Morris, okuluna dönüp ligde mücadele etmesine rağmen NBA'in nazarında drafta girdiği için free-agent statüsü kazanmıştı bile. Collective Bargaining Agreement'a göre drafta girdiği için bir daha drafta girme hakkı olmayan Morris, 2006-07 sezonunu Kentucky formadı ile tamamladıktan sonra 4. senesini pas geçip free-agent olarak bir NBA takımına kapağı atmaya karar verdi. Bu sezon Wildcats için 16.1 sayı 7.8 ribaund ortalamasıyla oynayan 2.11m boyunda ve 118kg ağırlığındaki Morris takım bulmak için çok beklemedi ve kapısını çalan ilk takım olan New York Knicks ile 2 yıl 1.6 milyon dolar değerinde olduğu tahmin edilen bir sözleşme imzaladı. Sanırım Randolph Morris'i sezon bitmeden Knicks forması giyerken izleyebileceğiz.

"Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, fakat NBA ilelebet payidar kalacaktır" Michael Jeffrey Jordan
sovereign
Newbie
*

World B.Free

View Profile
« Reply #1686 on: 2 Apr 2007 - 17:05:07 »

Menajer zımbırtısını bilmiyordum...

Acep bu şekilde profesyonel oyuncu sınıfına girmiş oldukları mı düşünülüyor ki geri dönüş şansları kalmıyor koleje?

From here we could crossover like Hardaway...
Brooklyn
Benicio
Yazar
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #1687 on: 2 Apr 2007 - 17:23:11 »

Sanırım Randolph Morris'i sezon bitmeden Knicks forması giyerken izleyebileceğiz.

iki maçta oynadı bile.

lombuck
Forum Lombak'ı
Veteran
Sr. Member

Praise the Lord!

View Profile
« Reply #1688 on: 2 Apr 2007 - 17:30:19 »

O zaman bana da görmek kısmet olur inşallah diyeyim Tongue

"Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, fakat NBA ilelebet payidar kalacaktır" Michael Jeffrey Jordan
Crow
Newbie
*

View Profile
« Reply #1689 on: 5 Apr 2007 - 04:55:53 »

Bir aralar Houston 'da forma giyen bir Tito Maddox vardı. Araştırdım, 2002 - 2003 senesinde Houston forması giymiş; sadece 9 maç oynamış, sonra ortalıktan kaybolmuş.

Benim hatırladığım Clippers 'da da oynamıştı bir ara.

Nba.com 'daki biyografisinde '' viral infection '' adlı bir ibare geçiyor. İngilizcem kıt olduğundan mütevellit, anlayamadım.

Bu Tito Maddox 'a ne olduğunu bilen var mı?
Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #1690 on: 5 Apr 2007 - 09:57:13 »

Senin Tito Maddox basketbolu bırakmış,en azından burada öyle yazıyor.Rookie yılında sürekli injury list'lerde gezdiğinden mütevellit,sene sonunda kariyerini bitirdiğini yazıyor.Avrupa Basketbolu'nda adını bulamadım hiç.
Yüksek ihtimal kariyerini sona erdirmiştir,ama "Viral Enfection" dan yani "Virüs Kapma" dan olduğunu sanmıyorum,çünkü Amerikalılar genelde bu hastalıkları Latince adlarıyla belirtiyorlar.Yani ben onun için "Virüs kapmış "derim ama uçuk da bir virüstür,ne tür bir hastalığı olduğunu bilemeyeceğim.Ama eğer bir hastalık yüzünden bitirmişse,"Plantar Fasciitis" yani "Topuk Dikeni" yüzünden olabilir.Veya olmayabilir.Psikolojik sebeplerden de bırakmış olabilir,hayat zor tabi.

artemis
Newbie
*

batug.com

View Profile
« Reply #1691 on: 10 Apr 2007 - 13:11:02 »

nba de fikstürler nasıl belirleniyor bilen biri açıklarsa sevinirim. bir doğu takımı her batı takımıyla 2 maç yaparsa 30 maç yapıyor her doğu takımıyla da 4 maç yaparsa  56 maç yapıyor toplam 86 maç oluyor bu dört maçlık farkı neye göre ve nası kapatıyorlar.
gazel
Newbie
*

View Profile
« Reply #1692 on: 10 Apr 2007 - 15:10:52 »

kendi konferansındaki en uzak grupla 3 maç yapıyor

Edit : Değilmiş,en uzak 5 takımla 3 maç yapıyormuş Undecided
« Last Edit: 10 Apr 2007 - 18:56:29 by gazel » Logged
cnrbnl
Newbie
*

sporda ve yaşamda hep kazanan olarak hatırlanacak

View Profile WWW
« Reply #1693 on: 16 Apr 2007 - 03:23:33 »

nba de üst üste play off'a kalma rekorunu merak ettim ben bunu yapan takım hangisidir,kaç sene üst üste play off a kalmştır.
FliPtiKal3
Guest
« Reply #1694 on: 16 Apr 2007 - 03:24:43 »

portland trailblazers 21 sezon
Pages: 1 ... 110 111 112 [113] 114 115 116 ... 164
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Bilmediklerim??? « previous next »
    Jump to: