Welcome, Guest. Please login or register.
17 Oct 2019 - 01:56:38
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Bilmediklerim??? 0 Members and 2 Guests are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 106 107 108 [109] 110 111 112 ... 164
Author Topic: Bilmediklerim???  (Read 422930 times)
denver.nuggets
Guest
« Reply #1620 on: 28 Dec 2006 - 21:49:37 »

heralde cevabı olmayacatır burada,
mesela lebron liseden direk NBA e geldi, 40ına kadarda oynasa mesela, bu insan vatani görevini(askerlik) yapmayacakmı şimdi?
Slidy
Newbie
*

View Profile
« Reply #1621 on: 28 Dec 2006 - 22:01:10 »

mesela lebron liseden direk NBA e geldi, 40ına kadarda oynasa mesela, bu insan vatani görevini(askerlik) yapmayacakmı şimdi?
bildiğim kadarıyla Amerikada paralı askerlik olayı var yani ülkemizdeki gibi her erkek gitmiyor sadece para karşılığında isteyen gider

Don’t confuse me with these suckas
Cause when I spit you hear more ouus then a SKİP 2 MY LOU move at the rucka
NYK
Guest
« Reply #1622 on: 28 Dec 2006 - 22:05:36 »

Amerika'da Türkiye'deki gibi askerlik zorunlu mu ki?  Huh

Benim bildiğim orada milletin peşinden subaylar geziyor,anlatıyorla "ordu şöyle iyi,size böyle iyi paraverir" şeklinde.İsteyen katılıyor.
« Last Edit: 28 Dec 2006 - 22:06:45 by NYK » Logged
Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #1623 on: 28 Dec 2006 - 22:46:31 »

Tabi ki isteyen katılıyor.Ayrıca ordudan çok yüksek bir maaş alıyorlar.Yoksa zorunlu olmadığından kimse gitmez...

blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #1624 on: 29 Dec 2006 - 03:25:33 »

ah ulan ah Angry

o kadar da issiz gücsüz adam var türkiyede. is firsati yaratilir iste ne güzel
« Last Edit: 29 Dec 2006 - 03:26:23 by blastrula » Logged

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
lombuck
Forum Lombak'ı
Veteran
Sr. Member

Praise the Lord!

View Profile
« Reply #1625 on: 29 Dec 2006 - 15:56:04 »

Cevabı olmaz olur mu? Var elbet. Şöyle

Şimdi mesela Denver'Lı olduğun için zamianızı yakından ilgilendiren şu örneği vereyim.
Ann'den doğma, Michael Freeman'dan olma Hampton Virginia kütüğüne bağlı 7 Haziran 1975 Hampton Devlet Hastanesi'nde doğan Allen Ezail Iverson,

Hampton Askerlik Şubesi'ne kayıtlı, dört yıllık bir örgün eğitim kurumundan mezun olduğu için yedek subay adayı olan bir askerlik yükümlüsü.. Georgetown'da
okurken 1993-94 eğitim öğretim yılında EK-1 formunu Georgetown George Washington Fakültesi Öğrenci İşler dairesi askerlik şubesine göndermediği için 1994
Temmuz'unda Iverson yoklama kaçağı durumuna düşmüş hatta sülüsü çıkmış ve askerliğini 18 ay er olarak yapmasına karar alınmıştı. Gideceği yer bile belliydi.
 Amarika'da genelde kütüğü Virginia olanlar hep batı illerine gönderildiğinden Iverson da tıpkı melmeketlileri gibi batıya,
Idaho eyaletine bağlı Boise şehrindeki 4. topçu birliğine gidecekti. Neyseki yapılan yanlışlık son anda farkedildi ve Allen askere gitmekten son anda yırttı.
Georgetown'dan mezun olduktan sonra askere gitmek istemeyen Iverson, LES'e girmeyi düşündü ama sonra vazgeçti zira O sırada profisyonel sporcuların 40 yaşına
kadar askerlik yapma zorunluluğunun olmadığına dair yasayı öğrenince "aga daha iş kuracak evlenip çoluk çocuk sahabı olacam, hem benim elime bakan bir anam
bir sürü de yancılarım var, dur ben porofosyenel basketçi olayım" deyip hiç aklında yoıkken NBA Draftı'na girdi ve Sixers oınu 1. sırada seçince "ıyyşşş
40'a kadar yırttım" deyip sevindirik oldu. Ama fazla da sevinmiyordu. Zira çocukluğundan beri aklına sokulan "Hampton Obası asker yuvası" "en büyük asker
bizim asker" sloganları kansız biriymişcesine sevinmesini engelliyordu. O yüzden fazla tiri viri yapmadan sessizce sevindi ve eşe dosta "aga devletin verdiği
haktan faydalanıyom, yoksa nedir bende gider aslanlar gibi bu toprakları savunur gece siz rahat uyuyasınız fdiye gerekirse alaska boylarında -50 derecede
nöbet tutarım"dedi (Gerçi bir gün yine bu muhabbeti yaparken civarda olan öz Alaska çocuğu, Trajan Langdon dayanamayıp "sen o soğukta değil nöbet anca
tarramın başını tutarsın kodumun dududili"diyerek Iverson'ın yancılarıyla ufak çaplı bir kavgaya bulaşmıştı ama bu ayrı bir hikayenin konusu, deşmeye gerek yok). Şu anda Iverson 32 yaşına merdiven dayadı yani daha yasadan 8 yıl daha faydalanabiliyor. Ha her sene son yoklamasını paşalar gibi şubede yaptırmayı ihmal etmiyor. Şubedeki memurlara her sene 5'er lbs (bilmeyenler için 1 lbs 0.453 gram) karışık donut, birer Reebok ayakkabı vermeyi akıl ettiği için tabi diğer garibanlar gibi muamele sırası beklemiyor hatta yeri geliyor şube komutanı Corporal Robins'in bir acı espressosunu da içiyor.
Ha 40 yaşından sonra ne olur bilmem? Bakın Dennis Rodman dövizli askerlik  yapabilmek için İngilterede bir takımda oynamış, kendisini yurt dışıunda işçi olarak göstermek için yapmadığı şebeklik kalmamıştı. Magic Johnson'ın askerden yırtmak için HIV virüsü vcudundan yok olmasına rağmen Rosehouse Askeri Hastanesi'nde ayarladığı iki doktordan HIV'lidir raporu alıp çürüğe çıkarttı kendini. Yani zengine askerden yırtmak için çözüm çok. Olan garibanlara oluyür.

"Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, fakat NBA ilelebet payidar kalacaktır" Michael Jeffrey Jordan
capfiller
Full Member

View Profile
« Reply #1626 on: 13 Jan 2007 - 02:07:44 »

Şimdi kafama takılan bir soru var. Playoff sıralamasında malum bir değişikliğe gidildi. Konferans içinde tüm grup birincileri + bunların haricinde en yüksek galibiyeti olan takım alınıp 4 takımlı bir grup oluşturuluyor. Bunun kendi içindeki sıralamaları ise, sahip oldukları galibiyete göre oluyor. Yani, aynı gruptan olan takımın ilk iki sırada olma ihtimali dahi var (misal SAS DAL). Buraya kadar tamam, bildiğimiz şeyler.

Diyelim grup birinciliği ile ilk 4'te yer alan bir takım (misal NJ), sıralamada 5 olan ama ondan fazla galibiyeti olan bir takım (misal Indiana) ile eşleşti ilk turdan. İlk turdaki saha avantajı kimde olacak? 4. olan takımda mı? 5. olan takımda mı?

Eğer 5. olan takımdaysa, bu sistem düşündüğümden de adil olmuş...
« Last Edit: 13 Jan 2007 - 02:08:55 by capfiller » Logged
mertoglumc
Forum Akhisarlısı
Pro. Member

View Profile
« Reply #1627 on: 13 Jan 2007 - 02:10:18 »

5. takımda olacak Bülent abi
blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #1628 on: 13 Jan 2007 - 06:34:31 »

gecen sene denver - clippers eslesmesinde de öyle olmustu. 6. clippersin 3. denverdan daha iyi bi galibiyet yüzdesi vardi

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
kenzel
Newbie
*

Chris Bosh

View Profile
« Reply #1629 on: 16 Jan 2007 - 00:16:37 »

Bügünkü maçların hepsinin Öğlen olmasının bir nedeni varmı ilk defa bu kadar çok maçı erken görüyorum hemde haftaiçiyken ?
Brooklyn
Benicio
Yazar
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #1630 on: 16 Jan 2007 - 00:29:31 »

martin luther king günü'yle alakası olabilir.

piston'r
eye in the sky
Veteran
Pro. Member

R.I.P

View Profile
« Reply #1631 on: 16 Jan 2007 - 03:12:39 »

evet o yüzden.. ve tabiki yine bir tatil günü Lakers-Heat maçı var...

Form a Fuckin\\\' Wall
kedi
Full Member

Hakiki tosun paşa benim!

View Profile
« Reply #1632 on: 16 Jan 2007 - 23:52:29 »

yaw bu nba jeneriklerinde bi türkü var. "i can see clearly now the rain is gone......" hatta sonu da "sunshining day" diye bitiyo sanırsam. jenerikte de müthiş assistleri göstertiyolar. bu şarkıyı,söyleyeni bilen var mı?

OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #1633 on: 16 Jan 2007 - 23:57:55 »

otis redding - i can see clearly now

reklamda çalan versiyon bu ama şarkının orjinali arda'nın da belirttii üzere nash'e ait.
« Last Edit: 17 Jan 2007 - 00:11:07 by OscarRE » Logged

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
yangchonchoi
Full Member

View Profile
« Reply #1634 on: 16 Jan 2007 - 23:58:34 »

yaw bu nba jeneriklerinde bi türkü var. "i can see clearly now the rain is gone......" hatta sonu da "sunshining day" diye bitiyo sanırsam. jenerikte de müthiş assistleri göstertiyolar. bu şarkıyı,söyleyeni bilen var mı?

I Can see Clearly şarkının ismi,Bob Marley'in.
Edit:Bob Marley'in diye biliyordum ben de,yanılmış olabilirim ki baktım Bob Marley söylemiş ama onun değil.
« Last Edit: 17 Jan 2007 - 00:00:13 by yangchonchoi » Logged

Pages: 1 ... 106 107 108 [109] 110 111 112 ... 164
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Bilmediklerim??? « previous next »
    Jump to: