Welcome, Guest. Please login or register.
19 Aug 2019 - 05:28:02
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Bilmediklerim??? 0 Members and 2 Guests are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 97 98 99 [100] 101 102 103 ... 164
Author Topic: Bilmediklerim???  (Read 417098 times)
Slaughter
Global Moderator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #1485 on: 12 Jul 2006 - 13:41:31 »

Abilerim ya benim bi sorum olcak. Bu ayki Pivot'ta Alonzo Mourning'in lakabı olarak "Mo" yazıyo. Zo değilmiydi Onunki yaw. Yoksa benim devreler mi karıştı. thinking

gica
Alessandra Ambrosio
Sr. Member

View Profile
« Reply #1486 on: 12 Jul 2006 - 14:02:43 »

Abilerim ya benim bi sorum olcak. Bu ayki Pivot'ta Alonzo Mourning'in lakabı olarak "Mo" yazıyo. Zo değilmiydi Onunki yaw. Yoksa benim devreler mi karıştı. thinking

El kaymis,Zo olacak o.Devrelere baktır bi sen
Cesc
TurkishWolves
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #1487 on: 13 Jul 2006 - 17:41:59 »

Mike James'le imzaladığımız kontratta trade kicker diye bişey var.Ne işe yarar bu trade kicker?
WC
Veteran
Pro. Member

nokta

View Profile
« Reply #1488 on: 13 Jul 2006 - 18:39:24 »

isimler ilginç ;

j foster, t battie, hedo, p garrity, s hunter, d wilkins, e thomas

helal olsun bunların menajerlerine...
Don Poier
RIL Commentator
Newbie
*

Rest In Peace , Don

View Profile WWW
« Reply #1489 on: 19 Jul 2006 - 15:58:13 »

Bird hakları nedir? ne işe yarar?

Pau Gasol: "Quiero una medalla" -hö?

gica
Alessandra Ambrosio
Sr. Member

View Profile
« Reply #1490 on: 19 Jul 2006 - 16:02:26 »

Bird hakları nedir? ne işe yarar?

Siteden direk kopyalıyorum,yardımcı olur umarım Afro;
Larry Bird hakları: Bir takımda en az üç yıl oynayan oyuncunun o takımla tekrar anlaşmak için kazandığı ekstra kontrat ve ücret avantajları. Larry Bird haklarını alan oyuncu, NBA kuralları gereği, free-agent olduğunda eğer takımıyla tekrar anlaşırsa, başka takımlarla yapabildiğinden daha yüksek ücrete sözleşme imzalayabilir. Mesela kendi başına farklı bir takımla 4 yıllık sözleşme yaparsa, yıllık artış olarak maksimum yüzde 10 alabilir. Oysa Bird hakkını kazandığı takımla kontrat yenilerse, bu artış yüzde 12.5 olabiliyor. Yine Bird hakkıyla aynı takımla kontrat yenilerse süresi 7 yıl olabiliyor fakat başka takıma giderse maksimum 6 yıl için imzalayabiliyor. (Örn: Chris Webber, Allan Houston, Michael Finley gibi oyuncular bu off-season'da takımlarıyla, kazanmış oldukları Bird haklarını kullanarak maksimum süre ve/veya ücrete anlaşmalar yaptılar. Eğer sign-and-trade olmadan başka takıma gitselerdi, bu ücretleri/süreleri alamazlardı.) Bird hakkı kullanılarak kontrat yenilenen oyunculara verilen bu ekstra ücret ve yıllık artışlar, salary cap'e dahil edilmiyor. Bu kuralın çıkışıyla birlikte yararlanarak ilk kontrat yenileyen oyuncu Celtic Larry Bird olduğu için adı da öyle kaldı. Benzer şey, daha az bir ekstra ücret ve yıllık artış oranıyla, takımında iki yılını dolduranlar için "Early-Bird hakları" ismiyle de kullanılıyor. Fakat tabii iki yıl oynayıp Early-Bird haklarıyla kontrat yenilemektense oyuncu bir yıl daha direnip sonra Full-Bird haklarıyla maksinun sözleşme yapmayı tercih ediyor. Uzun oldu biraz, umarım değmiştir. Zira bunun zırt pırt sorulmasından bıktım usandım artık. Hayır, bir çok yazımda da anlatmıştım defalarca!

Fowler
Full Member

View Profile
« Reply #1491 on: 19 Jul 2006 - 20:50:44 »

Yalnız bu bilgiler eski diye biliyorum. Yanılmıyorsam yeni CBA'e göre full Bird haklarına sahip olan oyuncu takımıyla 6 diğer takımlarla 5 yıl anlaşabiliyor. Bir de kendi takımıyla anlaştığında yıllık artış %10 diğer takımlarla anlaşınca %8 oluyor.

Slaughter
Global Moderator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #1492 on: 20 Jul 2006 - 17:50:00 »

Evet O kontrat süreleri 1 yıl azaltılmıştı geçen sene kural değişikliği ile. Yanılmıyorsam Alim Abi onla ilgili baya şey yazmıştı foruma.

Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #1493 on: 1 Aug 2006 - 23:56:03 »

Bir maç sırasında veya soyunma odasında uyuşturucuyla yakalanmayıp,dışarda,basketbolla alakasız bir yerde uyuşturucuyla yakalanan veya uyuşturucu kullandığı tespit edilen bir oyuncuya Nba ceza verebilir mi?

Brooklyn
Benicio
Yazar
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #1494 on: 1 Aug 2006 - 23:59:10 »

Bir maç sırasında veya soyunma odasında uyuşturucuyla yakalanmayıp,dışarda,basketbolla alakasız bir yerde uyuşturucuyla yakalanan veya uyuşturucu kullandığı tespit edilen bir oyuncuya Nba ceza verebilir mi?

Zaten ceza alanların çoğunluğu bu şekilde alıyo. Maç sırasında alan varsa da zen

Shaun Voxx
Jr. Member
**

Dr. Emmett Brown

View Profile
« Reply #1495 on: 8 Aug 2006 - 03:50:42 »

Bir oyuncu en fazla kaç kere smaç yarışmasına katılabilir? Bu kesin bi şekilde kurallarda  belirtilmiş midir?

Amaré_32
Guest
« Reply #1496 on: 8 Aug 2006 - 05:15:30 »

bildiğim kadarıyla ilk 3 senesinde katılabiliyor son kurallara göre,yani en fazla 3,yanılmışta olabilirim...
Slaughter
Global Moderator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #1497 on: 8 Aug 2006 - 19:29:16 »

Ya aslında NBA ile ilgisi yok ama sorulacak en uygun yer burası gibi. Bu Çin'de yapılan turnuvada faul limiti var mı acaba? Varejao bugün bi 10 tane yaptı da. Maç esnasında da MM ve KK pek bir bilgi vermediler onlarda bilmiyorlar sanırım...
« Last Edit: 8 Aug 2006 - 23:01:18 by Nowitzness » Logged

Dr.Funk
Jr. Member
**

Zihuatanejo

View Profile
« Reply #1498 on: 21 Aug 2006 - 04:43:53 »

Nba hakemlerinin kıyafetinin arkasında neden numara bulunur,amacı nedir bu işin?

SMAÇLARIMIZ,RUHLARIMIZ,VASFİLERİMİZ ve KARDEŞİLĞİMİZ SONSUZA KADAR YAŞAYACAK!!!
WC
Veteran
Pro. Member

nokta

View Profile
« Reply #1499 on: 21 Aug 2006 - 13:19:21 »

plaka numarası o Tongue

neden olmasına gerek yok bence koymuş elemanlar işte...
Pages: 1 ... 97 98 99 [100] 101 102 103 ... 164
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Bilmediklerim??? « previous next »
    Jump to: