Welcome, Guest. Please login or register.
16 Jun 2019 - 07:43:26
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Bilmediklerim??? 0 Members and 2 Guests are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 77 78 79 [80] 81 82 83 ... 164
Author Topic: Bilmediklerim???  (Read 405678 times)
chAmhour
Jr. Member
**

iT's tiMe

View Profile
« Reply #1185 on: 18 Dec 2005 - 23:44:43 »

nba.com un geçen sene play-by-play canlı skor tabelası vardı çok kullanışlı ufak bi pencere(4 bölümden oluşan oyuna etki sıralaması,istatistikler,play-by-play anlatım ve diğer maçlara geçiş sayfası vardı).. bu sene nereye kayboldu?yoksa ben mi açamıyorum.. maçları öyle takip edebilmem için ne yapmam lazıM?
Gurkan
Orange
Global Moderator
Pro. Member

Bu fasulya 7.5 lira

View Profile WWW
« Reply #1186 on: 18 Dec 2005 - 23:57:22 »

git yahoo'dan gamechannel'ı aç Wink
Bassy...
J-Will
Jr. Member
**

Only God Can Judge Me

View Profile
« Reply #1187 on: 20 Dec 2005 - 17:56:18 »

Benim sorum araştırırsam bulabileceğim bir türden ama çok dersim war ve çokta merak ettim.Kevin McHale'den başka 6ıncı adam ödülü alıpta forması emekliye ayrılmış şahıs warmıdır?

OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #1188 on: 20 Dec 2005 - 18:02:25 »

bobby jones (philly), bill walton (portland)

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
LeBrOn_23
Newbie
*

proud timberwolf 1995-....

View Profile
« Reply #1189 on: 23 Dec 2005 - 21:13:59 »

yav burda mı sorcam bilmiom ama yaw bu dallastaki diop un adı murat murathanoğlu nun dedii gibi cop die mi okunuo bana garip geldi biraz öle deilse nası okunuo?? Huh

Toni Kukoc
Forum Fordçusu
Administrator
Pro. Member

View Profile
« Reply #1190 on: 23 Dec 2005 - 22:35:34 »

evet job diye okunuyor

bob_marley
Jr. Member
**

bob

View Profile
« Reply #1191 on: 23 Dec 2005 - 23:00:43 »

arkadaşlar sorum şu   nba de arap asıllı tek oyuncu seikaly miydi başka arap asıllı oyuncu gelmedimi hiç
mtk
Pro. Member

View Profile
« Reply #1192 on: 24 Dec 2005 - 01:55:09 »

Kaan Abi "NBA Stüdyo"da az önce "Spike Lee Marbury için bir film de yaptı, He Got Game" gibi birşey söyledi. Acaba burada Marbury'i anlattığını mı yoksa onu oynatmak amacıyla yazıldığını mı vurgulamak istedi. İlk ihtimal mi diye birkaç yerde Marbury'nin biolarına baktım ama -zaten az olan- kişisel bilgiler içinde babasının hapse girmesi vb. şeylere rastlamadım. Böyle bir şey var da ben mi bulamadım yoksa ikinci dediğimi mi vurguladı Kaan Abi?
bullsarda
Veteran
Pro. Member

The more I see the less I know for sure

View Profile
« Reply #1193 on: 24 Dec 2005 - 02:37:21 »

arap asıllı değilki bu oyuncular amerika asıllı Smiley: )
PunkBoyTimmy
Guest
« Reply #1194 on: 24 Dec 2005 - 02:38:29 »

Kaan Abi "NBA Stüdyo"da az önce "Spike Lee Marbury için bir film de yaptı, He Got Game" gibi birşey söyledi. Acaba burada Marbury'i anlattığını mı yoksa onu oynatmak amacıyla yazıldığını mı vurgulamak istedi. İlk ihtimal mi diye birkaç yerde Marbury'nin biolarına baktım ama -zaten az olan- kişisel bilgiler içinde babasının hapse girmesi vb. şeylere rastlamadım. Böyle bir şey var da ben mi bulamadım yoksa ikinci dediğimi mi vurguladı Kaan Abi?

o filmde ray allen falan başroldeydi.. marbury'nin oynadığını ilk kez senden duydum ama olabilir bir iki oyuncu daha çıkıyodu o filmde küçük rollerlen..
mtk
Pro. Member

View Profile
« Reply #1195 on: 24 Dec 2005 - 02:43:42 »

o filmde ray allen falan başroldeydi.. marbury'nin oynadığını ilk kez senden duydum ama olabilir bir iki oyuncu daha çıkıyodu o filmde küçük rollerlen..

Ben Marbury'nin oynadığını söylemedim ki. Yalnızca "Film, Marbury'i oynatmak amacıyla mı yazılmıştı?" dedim. Filmi izledim, hikayeyi biliyorum. Sorduğum başka birşey. Ayrıca filmde Walter McCarty, John Wallace oynuyordu sanırım. Bir de Travis Best de olabilir.

edit - Sağol Mete Abi Afro
« Last Edit: 24 Dec 2005 - 13:57:34 by mtk » Logged
lombuck
Forum Lombak'ı
Veteran
Sr. Member

Praise the Lord!

View Profile
« Reply #1196 on: 24 Dec 2005 - 09:56:32 »

Ben Marbury'nin oynadığını söylemedim ki. Yalnızca "Film, Marbury'i oynatmak amacıyla mı yazılmıştı?" dedim. Filmi izledim, hikayeyi biliyorum. Sorduğum başka birşey. Ayrıca filmde Walter McCarty, John Wallace oynuyordu sanırım. Bir de Travis Best de olabilir.

Evet Spike Lee'nin film için başrol teklifini götürdüğü ilk şahıs doğal olarak filmin konusunun esin kaynağı olan Marbury'di. Ancak Marbury bu teklifi "bana böyle şeylerle gelmeyin kardeşim" diyerek reddetti. Lee de geri çevirilince başrolü ironik bir biçimde 1996 draftında 4. sırada Bucks tarafından draft edilen Marbury'nin bir sıra gerisinde, 5. sırada Minnesota tarafından seçilen ancak aynı gün Marbury karşılığında Bucks'a gönderilen Ray Allen'a vermişti.
arap asıllı değilki bu oyuncular amerika asıllı Smiley: )

Rony Seikaly, Lübnan doğumlu, Yunan asıllı bir aileden gelen, Lübnan,Yunan ve Amerikan pasaportlarına sahip bir arkadaşımızdı. Alaa Abdelnaby ise öz be öz Mısır'ın çocuğudur ve çok kısa bir süre 96-97 sezonunda Kayseri Meysu forması da giymiştir.

"Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, fakat NBA ilelebet payidar kalacaktır" Michael Jeffrey Jordan
PunkBoyTimmy
Guest
« Reply #1197 on: 25 Dec 2005 - 20:15:28 »

Bird yada Early Bird hakkı ne demek oluyor??
Toni Kukoc
Forum Fordçusu
Administrator
Pro. Member

View Profile
« Reply #1198 on: 25 Dec 2005 - 20:42:27 »

Bird yada Early Bird hakkı ne demek oluyor??

gerci cba topigi bunun icin daha uygun bir yerdi ama yine de cevap vermeye calisayim.

Ayni takimda -free agent olarak takim degistirmeden- 3 sezon boyunca oynayan ve oyuncular bird haklarina sahip olurlar. takaslarda kullanilan oyuncular bu haklari da beraberinde gotururler. yani bir oyuncu 3 senelik bir kontrata imza atip 2.senesinde takas olsa da kontratin sonunda  bird haklarina sahip olur. veya bir oyuncu ayni takimla 1 senelik ustuste 3 kontrata imza atip yine 3 sene sonunda bird haklari elde edebilir. bu sure 2 seneyse bu haklara early-bird haklari denir.

peki bu haklar nedir ne işe yarar? diye sorabilirsin

pratikte bu iki hak da takimlar icin exception olarak degerlendirilir. yani takimlar early bird veya bird haklarina sahip oyuncular ile sozlesme yenilerken salary cap'in uzerine cikabilirler. bird ile early-bird arasindaki farklar ise bird haklarina sahip bir oyuncu ile max. 6 early-bird haklarina sahip bir oyuncu ile max. 5 senelik kontrat imzalanabilir. ayrica alinabilecek max. rakamlarda farklidir. bird haklarina sahip oyuncu max. tutara imza atabilirken early bird haklarina sahip olan bir oyuncu en fazla onceki kontratinindaki yillik rakamin %175'ine veya mid-level tutarina (hangisi buyukse) imza atabilir. yani 2 yillik caylak kontratindan cikan bir oyuncu ile 3 yillik caylak kontratindan cikan oyuncularin max. alabilecekleri kontratlari arasindaki fark budur.

T-Rex
Guest
« Reply #1199 on: 7 Jan 2006 - 01:00:12 »

Bugünkü NBA stüdyodaki haftanın 5 hareketinde yer alan Wallace ile başlayıp Prince ile biten sayıda Wallace 'a asist yazılır mı.
Pages: 1 ... 77 78 79 [80] 81 82 83 ... 164
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Bilmediklerim??? « previous next »
    Jump to: