Welcome, Guest. Please login or register.
17 Nov 2019 - 07:17:46
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Bilmediklerim??? 0 Members and 2 Guests are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 76 77 78 [79] 80 81 82 ... 164
Author Topic: Bilmediklerim???  (Read 424493 times)
BabyShaq
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #1170 on: 13 Dec 2005 - 02:35:19 »

acaip bir soru ile geldim

kariyerinde en cok kere kariyer sayi rekorunu kiran oyuncu kimdir?

yani 5'ken 6 yapinca 1 kez kiriyor, 6 iken 15 yapinca 2.kez, 15 iken 35 yapinca 3.kez falan...
Açıkçası google'da bunu doğru düzgün bulabileceğimi zannetmiyordum diye sağlıklı bir sonuç bulamadım ama yine de yazayım.Bu rekoru kırması muhtemel bazı oyuncuların BasketballReference'daki log'lara göre durumu şu şekilde(yanlış saymış olabilirim,herhangi bir yerde bu mesajı kaynak gösterirseniz büyük ihtimalle yamulursunuz Grin ):

Kobe Bryant 14 kez
Jermaine O'Neal 13 kez
Tracy McGrady 14 kez
WC
Veteran
Pro. Member

nokta

View Profile
« Reply #1171 on: 13 Dec 2005 - 13:52:29 »

bunu alttaki 3lünün yapması normal çünkü ; liseden gelme eleman oldukları için belli seviyeye gelene kadar küçük sayılar atmaları bu rekora aday olmalarına kolaylık sağlıyor sanırım...

geçen ivy nin ilk maçı vardı 30+ sayı attı sanırım...

anlatabildim umarım...
Toni Kukoc
Forum Fordçusu
Administrator
Pro. Member

View Profile
« Reply #1172 on: 13 Dec 2005 - 13:59:26 »

abi bence sergei bubka tarzi bi manyak da olabilir hic beklenmeyen bir isim falan. once 1 sonra 2 sonra 3 atan ehhe

BabyShaq
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #1173 on: 13 Dec 2005 - 19:43:20 »

bunu alttaki 3lünün yapması normal çünkü ; liseden gelme eleman oldukları için belli seviyeye gelene kadar küçük sayılar atmaları bu rekora aday olmalarına kolaylık sağlıyor sanırım...

geçen ivy nin ilk maçı vardı 30+ sayı attı sanırım...

anlatabildim umarım...
Zaten ben de benzer şeyi düşündüğümden lige hayvani bir şekilde giriş yapan Shaq,Iverson... gibi oyuncuları değil de lige ilk girdiği yıllarda ilk 5 oynamayıp,yıldız olmayan daha sonra kendini geliştirip yıldız seviyesine ulaşan oyuncuların istatistiklerini inceledim Wink
Burada sürekli elektrik kesiliyor,bu yüzden tam sayamadım ama galiba Gilbert Arenas'da kendi sayı rekorunu 14 kez kırmış.
Tony Delk de ilk maçında kötü oynasaymış çok kötü olan kariyer ortalamasına rağmen vakti zamanında attığı 52 sayıyla bu rekoru kırabilirmiş Grin
HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

4 touchdown one game Polk High -- all city

View Profile WWW
« Reply #1174 on: 14 Dec 2005 - 00:59:04 »

emin değilim ama benim düşünceme göre koskoca pippen emekli oluo david stern kıçını kaldırıp (ki izlediğim kadarıyla gelemeyen kişiler arasında dev ekrandan mesajı ilk aktarılan kişi oydu) chicago ya gelememiş mi diye homurdanmalar oldu.

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
the mechanic
WILLIAM "BILL" MUNNY
Pro. Member

Heroes Never Die. THEY RELOAD!

View Profile WWW
« Reply #1175 on: 14 Dec 2005 - 01:31:06 »

benim o forma asma ritüeli hakkında sormak istediğim birşey var.bir takımın bir oyuncunu formasını emekliye ayırması için kriter ne?ben önceden tüm kariyerin o takımda geçmesi gerektiğini düşünüyordum ama bu seneki karl malone ve pippen emeklilikleri yanlış düşündüğümü fark etmemi sağladı.bu emekli olma konusunda takımla özdeşleşmiş olma konusu yeterli mi?

bir de bu özdeşleşme konusu yeterliyse örneğin drexler'ı emekliye ayırma hakkı hangi takımın oluyor?böyle durumlarda tartışma ortamı yaşanıyor mu?

"Bilimde ve güzel sanatlarda en üstün basarilar, tek baslarina çalisan kisiler tarafindan elde edilmistir. Hiçbir parkta bir kurul için dikilmis bir anit yoktur. Hayatta ya tozu dumana katar birinci olursun, ya da tozu dumani yutan kalabaligin arasinda olursun."

ALDOUS HUXLEY
Mia Kirshner
kısaca fd...
Veteran
Newbie

See you in another life!

View Profile WWW
« Reply #1176 on: 14 Dec 2005 - 01:36:02 »

bu konuda herhangi bir kural yok sanırsam
drexler'ı iki takımda emekli edebilir, tartışma ortamı yaşanmaz. hatta bir çok oyuncunun birden fazla takım tarafından formasının emekli edildiğini görebiliriz. hatta jordan miami da oynamamasına rağmen, heat organizasyonu, basketbola kattıklarından dolayı jordan'ın formasını emekli etmiştir. böyle ilginçliklerde vardır yani. ama bir kural, kriter yok zannedersem
Tspark
Forum Bücürü
Pro. Member

TNT Yorumcusu!

View Profile
« Reply #1177 on: 14 Dec 2005 - 01:54:48 »

Takımı yanlış hatırlamıyorsam, hiç oynamamasına rağmen Atlanta, Jordan'ın formasını salonuna asmıştı. Yani öyle kurallara bağlanmış birşey değil bu, tamamen klüplerin oyuncuları onurlandırmak için yaptıkları birşey, isteyen istediğinin formasını asar yani.

PETER NAUMOSKI-UFUK SARICA-VOLKAN AYDIN-LARRY RICHARD-TAMER OYGUÇ
Toni Kukoc
Forum Fordçusu
Administrator
Pro. Member

View Profile
« Reply #1178 on: 14 Dec 2005 - 02:03:57 »

adam yazmis ya yukarda Miami'ydi diye. Ki sanirim bu topicte bu olay 2312987 kere yanlis hatirlanmisti fakat hicbiri bir msg sonra olmamisti.

neyse

Out of respect for Jordan, the Miami Heat retired his #23 jersey on April 11, 2003, even though he never played for the Florida team.

Tspark
Forum Bücürü
Pro. Member

TNT Yorumcusu!

View Profile
« Reply #1179 on: 14 Dec 2005 - 02:32:34 »

Yukardaki postu okumama rağmen görmemişim, hem yanlış da hatırlıyomuşum, kusura bakmayın tabi ama napıyım yani, mühim olan gerisinde yazdıklarım.

PETER NAUMOSKI-UFUK SARICA-VOLKAN AYDIN-LARRY RICHARD-TAMER OYGUÇ
blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #1180 on: 14 Dec 2005 - 05:07:45 »

üstelik jordanın miamiye karşı 34 küsürlük bi sayı ortalması vardı (yanlış hatırlamıyosam diye yazacam ama korkuyom)

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #1181 on: 14 Dec 2005 - 11:02:52 »

peki bu salonun bi kenarına yere oyuncuların isimlerinin yazılması olayı tam olarak nedir (detroit yaptı galiba) Forma gibi bi durum mu yoksa formanı asmıyoruz ama yine de bişey yapıyoruz mu denmek isteniyor??

Son Turnuva Şampiyonu
istanBULL
Jr. Member
**

www.batug.com

View Profile
« Reply #1182 on: 16 Dec 2005 - 16:46:51 »

Benim Merak ettiğim; forumda ( özellikle takım forumlarında) güncelliğini yitiren topiclerin ne zaman çöpe gideceği... Mİsal Atlanta Forumunda hala Walker yolcu ama nereye başlıklı bir topic var.

No more tears
Toni Kukoc
Forum Fordçusu
Administrator
Pro. Member

View Profile
« Reply #1183 on: 16 Dec 2005 - 16:52:03 »

burasi nba hakkinda bilmedikleriniz topici. forum hakkinda bilmek istedikleriniz diye bir topic de var.

ha bu arada onlarin orda olmasi nasil bir rahatsizlik veriyor onu da anlamadim. birak kalsin yahu

gica
Alessandra Ambrosio
Sr. Member

View Profile
« Reply #1184 on: 16 Dec 2005 - 18:55:18 »

Alim abi nin sorusuna paralel bir sorum var.NBA'de Bir maçta atılan en yüksek sayı rekoru kaç defa kırılmıştır?
Mesela Mikan 50 attı yeni sayı rekoru Wilt 100 attı yeni sayı rekoru gibilerinden.Pek anlatamadım ama neyse...
Pages: 1 ... 76 77 78 [79] 80 81 82 ... 164
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Bilmediklerim??? « previous next »
    Jump to: