Welcome, Guest. Please login or register.
20 Jun 2019 - 04:58:06
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Bilmediklerim??? 0 Members and 4 Guests are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 75 76 77 [78] 79 80 81 ... 164
Author Topic: Bilmediklerim???  (Read 405907 times)
Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #1155 on: 11 Dec 2005 - 01:29:55 »

Neden sizinle alakası bile olmayan adamları tartışmaktansa kendiniz onlardan daha başarılı olmaya çalışmıyorsunuz?
Yok  Andersen'lar akraba mıdır yok bilmemne midir diye kafa yormaktansa gidin NBA'de oynayın.Bunu yapabileceğinizi biliyorsunuz ve basketbolu seviyorsunuz ama hep başkalarını konuşuyorsunuz.Kızmayın abilerim ama ben onların arasında olacağım ve İnşallah bir gün Onur şöyle miydi,böyle miydi diye tartışırsınız ve güzel dileklerinizi eksik etmezsiniz...
Peki Onur, sen onların arasında olduğunda "Onur şöyle miydi, böyle miydi" diye neden tartışalım Andersen'i vesaireyi tartışmayacaksak? Sen bizim öz kardeşimiz misin? Halamızın oğlu musun? Memo'yu, Hido'yu sevmeyen ben, seni niye seviyim? Bu foruma üye olduğun için mi? Bu foruma üye olan herkesi sevmek zorunda mıyım?

Benim yaşım 24, batuğ abi yanılmıyorsam 3 ışık yılı yaşında, biz de mi NBA'e gidelim sevgili Onur bilader? NBA bizi kabul etmezse nereye gidelim? Bu konuda herhangi bir önerin var mı? Biz yaşlılar için özel bir lig (NationalVeteranLeague?) kurdurtacak mısın NBA'e gittiğinde? Aramızda sağlık problemi olanlar ne yapsın peki? Dikiş-Nakış kursuna yazılmamızı önerir misin?

Yarın bir gün sitedeki yazılarımızı okuyup "Abilerim kızmayın ama neden hep başkalarını yazıyorsunuz, neden onların arasında olmuyorsunuz" diye soracak mısın bize? Bizim bu oyunu gerçekten sevdiğimizi, bu oyunu ve onu oynayanları yakından tanıma açlığı, isteği duyduğumuzu düşündün mü hiç? Burada en saçma soruları cevaplarken bile üşenmeyen insanların vakitlerinin, senin vaktinden daha değersiz olduğunu mu sanıyorsun? Peki bu insanlar gerizekalı mı acaba, senin düşündüğünü bugüne kadar düşünemeyip Andersen'lerle ve diğerleriyle ilgileniyorlar?

Onur sen hiç "Realist" diye bir kelime duydun mu bugüne kadar?
Toni Kukoc
Forum Fordçusu
Administrator
Pro. Member

View Profile
« Reply #1156 on: 11 Dec 2005 - 01:31:07 »

Nba Tv Daily'de maç özetlerini izlerken gördüm,Nets-Cavs maçında Kristic'in attığı şut girmiyor ve ribaundu alacaz diye Gooden ve Marshall yükseliyor fakat D.Marshall yanlışlıkla topu tipliyor ve beleşe 2 sayı kazanıyor Nets.Peki bu pozisyonda bu 2 sayı kime yazılır D.marshall'a mı yoksa şutu kaçırmasına rağmen Nenad Kristic'e mi Huh

Onur kolay gelsin sana birader işin zor gerçekten

topa son dokunan hucum oyuncusuna yani kristic'e yazilir

the mechanic
WILLIAM "BILL" MUNNY
Pro. Member

Heroes Never Die. THEY RELOAD!

View Profile WWW
« Reply #1157 on: 11 Dec 2005 - 02:04:02 »

abi benim merak ettiğim charlotte hornets kobe'yi divac için draft ederken kobe'nin böyle bir oyuncu olacağı yani lebron ya da carmelo gibi acayip bir isim olacağı belli değil miydi?ya da divac'ın ismimi o zamanlar çok büyüktü de böyle bir yıldız adayına tercih edilebilir durumdaydı?şimdiki duruma bakarak geçmişi değerlendirmek istemediğimden o zamanki durum hakkında bir bilgisi ya da fikri olan paylaşırsa sevinirim.

"Bilimde ve güzel sanatlarda en üstün basarilar, tek baslarina çalisan kisiler tarafindan elde edilmistir. Hiçbir parkta bir kurul için dikilmis bir anit yoktur. Hayatta ya tozu dumana katar birinci olursun, ya da tozu dumani yutan kalabaligin arasinda olursun."

ALDOUS HUXLEY
PunkBoyTimmy
Guest
« Reply #1158 on: 11 Dec 2005 - 02:04:31 »

---swingman nedir arkadaşlar??

---bir de mesela top karşı takımın oyuncusunda.sen topu çalmak için el attın.topa müdahale ettin ama dışarı fırlatmış oldun (yani dokunuyosun dışarı çıkıyo).bu sana turnover olarak yazılıor mu??
Toni Kukoc
Forum Fordçusu
Administrator
Pro. Member

View Profile
« Reply #1159 on: 11 Dec 2005 - 02:05:58 »

---bir de mesela top karşı takımın oyuncusunda.sen topu çalmak için el attın.topa müdahale ettin ama dışarı fırlatmış oldun (yani dokunuyosun dışarı çıkıyo).bu sana turnover olarak yazılıor mu??

-swingman aslinda 2-3 numaralari oynayabilen oyunculara verilen ad. bu topicteydi sanirim ayrintili olarak tartisilmisti.

-hayir yazilmaz, istatistiklere veya play by play'e de gecmez

Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #1160 on: 11 Dec 2005 - 02:08:40 »

Bakınız kutsal sayfa ilk soru için neler demiş;
"Swingman: 2 veya 3 numarada yani skorer gard yahut kısa forvet mevkiinde oynayan, çok uzun boylu olmayan fakat son derece atletik, iyi sıçrayan, gerek jump shotları, gerekse etkili drive ve power movelarıyla sayı üreten elemanlar. Şimdikilerden Stackhouse olur, Derek Anderson olur, Kobe olur, Vince olur. MJ olmaz mı? Nah olmaz, tabii olur. Bir de mesela, Rex Chapman. Adamımdır (dı!)"

2. soru;
topun hakimiyetini tamamen sağlayıp da topu kaybedersen turnover yazılır, topa dokunur da topun dışarı çıkmasını sağlarsan hiç bir şey olmaz, şut süresi kaldığı yerden devam eder.

Pardon Alim, çocuklar bugünlerde pek araştırma hissi duymuyorlar. Yardım ediyim dedim-Tay
« Last Edit: 11 Dec 2005 - 02:09:58 by Tayshaun » Logged
PunkBoyTimmy
Guest
« Reply #1161 on: 11 Dec 2005 - 02:16:28 »

Bakınız kutsal sayfa ilk soru için neler demiş;
"Swingman: 2 veya 3 numarada yani skorer gard yahut kısa forvet mevkiinde oynayan, çok uzun boylu olmayan fakat son derece atletik, iyi sıçrayan, gerek jump shotları, gerekse etkili drive ve power movelarıyla sayı üreten elemanlar. Şimdikilerden Stackhouse olur, Derek Anderson olur, Kobe olur, Vince olur. MJ olmaz mı? Nah olmaz, tabii olur. Bir de mesela, Rex Chapman. Adamımdır (dı!)"

2. soru;
topun hakimiyetini tamamen sağlayıp da topu kaybedersen turnover yazılır, topa dokunur da topun dışarı çıkmasını sağlarsan hiç bir şey olmaz, şut süresi kaldığı yerden devam eder.

Pardon Alim, çocuklar bugünlerde pek araştırma hissi duymuyorlar. Yardım ediyim dedim-Tay

arkdaşlar hemen saldırmayın.bu soruyu sormamdaki amaç nba live 'larda o 2.sorumdakini yapınca sana TO yazılıyo.garipsedim ondan sordum.yoksa ben de biliyorum topun hakimiyeti sağlanmadan TO sayılamayacağını..
Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #1162 on: 11 Dec 2005 - 02:17:40 »

Saldırmadım, saldırı dediğin şey de 1. soru için geçerli

Sorun NBA Live ile ilgiliyse bilemem, NBA'de durum böyle
Slidy
Newbie
*

View Profile
« Reply #1163 on: 11 Dec 2005 - 14:21:15 »

Michael Redd in formasının ön tarafında C harfi var bunun anlamı nedir kaptan demek falan mı.T-mac orlandodayken ondada vardı nedir bu ne işe yarar niye her takımda yok

Don’t confuse me with these suckas
Cause when I spit you hear more ouus then a SKİP 2 MY LOU move at the rucka
LeBrOn_23
Newbie
*

proud timberwolf 1995-....

View Profile
« Reply #1164 on: 11 Dec 2005 - 14:51:00 »

swingman le ilgili bi soru da bn sormak istiorm peki neden bazı formalara swingman jersey denio pozisyona göre fln deil heralde çünkü amare nin arenas ın fln da formaya swingman jersey denmiş Huh

cantstandya
Timberwolf
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #1165 on: 11 Dec 2005 - 15:35:07 »

topa son dokunan hucum oyuncusuna yani kristic'e yazilir

ben onu sayıyı bulan takımın potaya en yakın oyuncusuna yazılır diye biliyorum ama hafızam beni sıklıkla yanıltır, iddia da etmiyorum.

eğer öyle değilse de hangi durumda potaya en yakın oyuncuya yazılır ? ya da böyle bir kural hiç mi yok ? ben mi uyduruyorum..
jason
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #1166 on: 11 Dec 2005 - 16:30:35 »

ewet o c captain in c si, bu konuda cavaliers formasi biras kafa karistirabilir, cok da kafa yormayaniz..

Richard Hammond
Toni Kukoc
Forum Fordçusu
Administrator
Pro. Member

View Profile
« Reply #1167 on: 11 Dec 2005 - 23:48:05 »

acaip bir soru ile geldim

kariyerinde en cok kere kariyer sayi rekorunu kiran oyuncu kimdir?

yani 5'ken 6 yapinca 1 kez kiriyor, 6 iken 15 yapinca 2.kez, 15 iken 35 yapinca 3.kez falan...

Rudy-T
Choke2Clutch
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #1168 on: 12 Dec 2005 - 00:41:26 »

alim abinin 6th man yazısını okurken altta ;

•  Bu sezon NBA'de her takımın üçüncü bir forma tasarımı olması zorunluluğu gelmiş sanırım. Bizimkiler ne yumurtlayacaklar, çok merak ediyorum

diye birşey vardı, bu gerçek mi ?

khamog
Jr. Member
**

76'ers

View Profile
« Reply #1169 on: 12 Dec 2005 - 01:18:07 »

abi benim merak ettiğim charlotte hornets kobe'yi divac için draft ederken kobe'nin böyle bir oyuncu olacağı yani lebron ya da carmelo gibi acayip bir isim olacağı belli değil miydi?ya da divac'ın ismimi o zamanlar çok büyüktü de böyle bir yıldız adayına tercih edilebilir durumdaydı?şimdiki duruma bakarak geçmişi değerlendirmek istemediğimden o zamanki durum hakkında bir bilgisi ya da fikri olan paylaşırsa sevinirim.
vallaha o zaman kobe nin nasıl bir oyuncu olacağı muallaktı şöyle ki 96 draftı tüm zamanların 84 den sonra en iyi draftıdır derler orda ai , ray allen camby , abdur rahim , marbury falan seçilmişti. o zaman kobe için kapalı kutu deniyordu çünkü liseden gelen oyuncu o zaman o kadar da çok değil hatta bay bi azdı, divac gibi oyun zekası olan tecrübeli bir uzun ne olacağı belli olmayan ( en azından o zaman için ) genç bir yeneğe tercih edilmiştir. tercih meselesidir ters tepmiştir o ayrı zaten 96 da bu takas yapılınca lakers da eddie jones vardı ve baya bi eleştiri almışlardı takımda bu kadar iyi bir iki numara varken divac gibi kalbur üstü bir uzunu ne idüğü belirsiz bir adamla ( o zamanki tabir ) takas ediyorsunuz diye ... gel gelelim ne oldu hiç sevmesem hatta nefret etsemde kobe çok iyi bir gelişme gösterdi ve önce eddie jones takas edildi , ardından 3 şampiyonluk elde etti ve ligin en iyi 3-5 oyuncusundan birisi oldu.

bende tercih olayında şu noktaya değinmek isterim ki 84 draftında olajuwon seçilmiştir 1. sıradan sam bowie 2 ve MJ 3. suradan tamam sam bowie seçimi bir faciadır takımda clyde olsun olmasın ( portland ) ama hakeem konusunda hiç kimse bir şey diyememiştir. çünkü hakeem de nba tarihinin en iyi 3-5 uzunundan biridir tercih meselesidir. ben gm olsam ve uzun ihtiyacım daha elzem olsam ve o lartlar altında olsam bende hakeem i tercih edebilirdim diye düşünmedim değil hanii. yorumlarınızı bekliyorum.

BİZ BİR GÜNDE KRAL OLMADIK BİR GÜNDE DE TAHTTAN İNMEYİZ...
KHAMOG VE DOSTLARI...
Pages: 1 ... 75 76 77 [78] 79 80 81 ... 164
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Bilmediklerim??? « previous next »
    Jump to: