Welcome, Guest. Please login or register.
16 Jun 2019 - 23:31:42
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Bilmediklerim??? 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 70 71 72 [73] 74 75 76 ... 164
Author Topic: Bilmediklerim???  (Read 405724 times)
HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

4 touchdown one game Polk High -- all city

View Profile WWW
« Reply #1080 on: 1 Oct 2005 - 01:36:25 »

disariyla yaptigi son temastan sonra tekrar çizgi içine girip içeriye basarsa we çizgi disiyla bi temasi kalmazsa ki ister çift ayak ister tek ayak bassin top sende kalir.ama henüz çizgi içine basmadan havadayken bile topa dokunursa top rakibe geçer.

bu arada bu tip kritik kararlarda hata normal.bu sezon bi pozisyonda biz fast break e giderken (arkadas bizim üçlügün ordan topu rakip pota altinda bekleyen forvete firlatmisti) hakem aptallasip geri pas karari werdi.bizim eleman sinirden çilgina dönüp abi bunee yaa penalti kesmek gibi bisey oldu diye bagiriodu.

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
Teardrop
Pro. Member

Tracy McGrady

View Profile
« Reply #1081 on: 1 Oct 2005 - 04:41:40 »

ben de senin gibi dusunmustum hotsauce. ben cevabımı aLdım. eyv.
CemiyettePişiyorum
Newbie
*

View Profile
« Reply #1082 on: 1 Oct 2005 - 10:58:58 »

bence de dışarıya çıkmadan önce topu kestikten sonra dışarıyla bi temasın kalmadığ sürece ister tek bacak ister çift bacak sür farketmez top sende kalır.ancak ilk pozisyonda topu dışarı çıkarmamaya çalışacağın o ilk müdahalede hatalı hareket apmaman lazım.hafif fundamental'a kaçıyo gibin.anladın mı?
bullsarda
Veteran
Pro. Member

The more I see the less I know for sure

View Profile
« Reply #1083 on: 1 Oct 2005 - 15:53:54 »

disariyla yaptigi son temastan sonra tekrar çizgi içine girip içeriye basarsa we çizgi disiyla bi temasi kalmazsa ki ister çift ayak ister tek ayak bassin top sende kalir.ama henüz çizgi içine basmadan havadayken bile topa dokunursa top rakibe geçer.

bildiğim kadarıyla fiba da ve nba de bu konuda farklı bir uygulama var.nba de devam edio,fiba da ise devam etmio oyun.
J.C
Newbie
*

this is my song

View Profile
« Reply #1084 on: 3 Oct 2005 - 17:01:19 »

avrupa basketbolundeki asist ortalamalarıyla nba dekilerin niye arasında daglar kadar fark var nba de her basketten bi onceki pasa asist mi yazıyolar yoksa avrupada bu konuda cimrilik mi yapıyolar hangi uygulama daha dogru bi büyügüm beni aydınlatırsa sevinirim

OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #1085 on: 3 Oct 2005 - 19:12:45 »

nba'de sayıya yönelen her pas asist sayılıyo, avrupa'da ise pastan sonra dribbling vurulmuşsa asist yazılmaz. "al da at" demek gerekiyo bir başka deyişle.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
Tspark
Forum Bücürü
Pro. Member

TNT Yorumcusu!

View Profile
« Reply #1086 on: 3 Oct 2005 - 23:45:16 »

İki uygulama da bence yanlış. Ama bence Avrupa'daki uygulama daha mantıklı. Sonuçta dip köşede ikilik alanda duran bir adama pas verince, o da şuta çıkıp sayı atınca bu asist olur mu? NBA'de oluyor, bence alakası yok. O şutu atan adamın başarısı bu. Ama içeri dalıp üzerine 2 adam çekip dışarda arkadaşını boş bıraktıran ve ona pas çıkarıp sayı bulduran bence asist. Yani illa verilen pastan sonra sayı olması mantıksız. Çünkü basketbol denen spor zaten sürekli paslaşarak oynanan bi oyun. Bi oyuncu alıp langır lungur dalıp atmıyorsa zaten birinden pas alarak atmıştır, her bu şekilde pozisyona da asist yazılması ne kadar doğru bilmem.

PETER NAUMOSKI-UFUK SARICA-VOLKAN AYDIN-LARRY RICHARD-TAMER OYGUÇ
Alibet
Newbie
*

View Profile
« Reply #1087 on: 3 Oct 2005 - 23:55:41 »

Shaquille O'neal orlando'dan lakers'a nasıl geçti? Orlando onu free agent'ken neden takımda tutmadı?
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #1088 on: 3 Oct 2005 - 23:56:31 »

NBA deki bu asist olayı tamamen ABD pazarlamacılıgının bi basarısıdır...

Adamlar asist olayını avrupadan degisik sayarak kendi oyuncularını (ozellikle PG) cok daha yuceltiyolar...

keske avrupadada bu sekilde olsa

Son Turnuva Şampiyonu
kubilay
Administrator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #1089 on: 3 Oct 2005 - 23:58:23 »

NBA deki bu asist olayı tamamen ABD pazarlamacılıgının bi basarısıdır...

Adamlar asist olayını avrupadan degisik sayarak kendi oyuncularını (ozellikle PG) cok daha yuceltiyolar...

keske avrupadada bu sekilde olsa
bence de avrupada da aynı kurallar olsa yani maç basına 5-6 asist ortalama gormek güzel olmuo Smiley

Gurkan
Orange
Global Moderator
Pro. Member

Bu fasulya 7.5 lira

View Profile WWW
« Reply #1090 on: 4 Oct 2005 - 00:10:01 »

Shaquille O'neal orlando'dan lakers'a nasıl geçti? Orlando onu free agent'ken neden takımda tutmadı?
kalmak istemedi. şan,şöhret,para,pul,california,hollywood..
Alibet
Newbie
*

View Profile
« Reply #1091 on: 9 Oct 2005 - 18:46:40 »

Şu an nba ntv de vancouver-boston maçına gördüm de hatırladım. Bu bryant reeves'a ne oldu da adam bıraktı basketbolu ve neden kendisine ''big country'' denilio? Bu arada bruce bowen da o arada boston da ve kendisini screenlerden falan çıkarken görünce bayagı komigime gidio.Cheesy
ovunc10
Forum Rahatsızı
Veteran
Pro. Member

Askerden de olsa play-off görmüş insan...

View Profile
« Reply #1092 on: 9 Oct 2005 - 18:59:39 »

sakatlıktan dolayı bırakmak zorunda kaldı(erken emekli oldu).ama sakatlıgını tam olarak hatırlayamıyorum.
big country de cüssesinden dolayı bigligi geliyordu da country si nerden bilen biri vardır elbet.

Gurkan
Orange
Global Moderator
Pro. Member

Bu fasulya 7.5 lira

View Profile WWW
« Reply #1093 on: 9 Oct 2005 - 19:01:47 »

Şu an nba ntv de vancouver-boston maçına gördüm de hatırladım. Bu bryant reeves'a ne oldu da adam bıraktı basketbolu ve neden kendisine ''big country'' denilio? Bu arada bruce bowen da o arada boston da ve kendisini screenlerden falan çıkarken görünce bayagı komigime gidio.Cheesy

Bryant Reeves has retired from the NBA, citing chronic back pain.

Earned the nickname "Big Country" from former Oklahoma State teammate Byron Houston after travelling for the first time on an airplane to New York.
judas
Yönetici
Pro. Member

The Great Danton

View Profile
« Reply #1094 on: 9 Oct 2005 - 21:00:04 »

big country diye meşur bi film vardır, eski takım arkadaşı byron houston ordan esinlenmiştir belki.

Pages: 1 ... 70 71 72 [73] 74 75 76 ... 164
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Bilmediklerim??? « previous next »
    Jump to: