Welcome, Guest. Please login or register.
16 Jun 2019 - 23:42:31
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Bilmediklerim??? 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 156 157 158 [159] 160 161 162 ... 164
Author Topic: Bilmediklerim???  (Read 405725 times)
özgür12
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #2370 on: 11 Apr 2015 - 10:09:16 »

bence en temizi 3 sezon üst üste lotaryadan seçip ilk 20 ye giremeyen takımın GMi'ine el çektirilsin yönetimden. böylece hem Hinkie tarzı ne yaptığından kendinin de haberi olmayan adamlardan kurtulur NBA, hem de bitmez tükenmez rebuildinglerle  koca koca franchiselar rezil kepaze edilmez.

i love this game because of 3 point shots
ben imza bilmem parmak bassak olur mu?
deli olduğunu bilecek kadar akılllı deli
Slaughter
Global Moderator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #2371 on: 19 Apr 2015 - 19:38:10 »

Şu yıllardır alışık olduğumuz playoffs yazısı yok bu sene parkelerde. Biraz araştırdım ancak denk gelemedim, sebebini bilen var mı?

R#9
Jr. Member
**

Live and Die by the 3

View Profile
« Reply #2372 on: 2 May 2015 - 01:55:39 »

bugun chandler parsons'in dizinden ameliyat oldugu haberini gorunce sormak istedim;
yakin gecmisteki oyuncu saktaliklari ile ilgili bir istatistik bulabilirmiyim? sakatligin siddeti cok onemli degil, sadece mac kacirmaya sebep olan kac sakatlik oldu onu gormek istiyorum. lost manhours gibi birseyden bahsediyorum.

bununla beraber aklima gelen bir diger soru, suyu bulandirmak gibi olmasin ama;

son donemlerde ayyukaya cikan ve pekcok oyuncunun telaffuz ettigi 82 maclik sezonun cok uzun oldugu ve kisaltilmasini istedigi,
bu konusmalarin uzerine sakatliklarda goze carpan buyuk artis,
oyuncularin kulup oyuncusu degil, cba kapsaminda, nbpa'ya bagli sendika/union elemani olmalari,
ek olarak sakatlansalar bile kontrat ucretlerini tehsil ediyor olmalari...

acaba diyorum, bu acikliklardan istifade etme yoluna gidip, nba ve kulup yoneticilerine sakatlik eksenli, endirekt bir mesaj mi yolluyorlar?
« Last Edit: 2 May 2015 - 01:56:59 by Reignor » Logged

Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #2373 on: 2 May 2015 - 04:14:29 »

bununla beraber aklima gelen bir diger soru, suyu bulandirmak gibi olmasin ama;

son donemlerde ayyukaya cikan ve pekcok oyuncunun telaffuz ettigi 82 maclik sezonun cok uzun oldugu ve kisaltilmasini istedigi,
bu konusmalarin uzerine sakatliklarda goze carpan buyuk artis,
oyuncularin kulup oyuncusu degil, cba kapsaminda, nbpa'ya bagli sendika/union elemani olmalari,
ek olarak sakatlansalar bile kontrat ucretlerini tehsil ediyor olmalari...

acaba diyorum, bu acikliklardan istifade etme yoluna gidip, nba ve kulup yoneticilerine sakatlik eksenli, endirekt bir mesaj mi yolluyorlar?

Oyuncular nba'e ve yönetimlere mesaj vermek için bilerek diz bağlarını filan mı koparıyor yani?

Cagatay
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #2374 on: 2 May 2015 - 04:39:40 »

Oyuncularin salary'leri ligin gelerinin belli bir oranina endekslenmis oldugu ve  sezonun 82 mactan, atiyorum, 56 maca inmesi durumunda bu gelirin kuculecegi icin oyuncularin oyle bir sey yapmalari sacma.

Mac sayisi azalmaz ama ligin erken baslayip gec bitmesi ve bu yolla ABD gibi buyuk ve saat farklarinin oldugu bir ulkede oyuncularin uyku duzenini falan bozan back to back'lerin azaltilmasi mantikli olur. Preseason'in kaldirilmasi da bir secenek.
« Last Edit: 2 May 2015 - 04:40:02 by Cagatay » Logged

R#9
Jr. Member
**

Live and Die by the 3

View Profile
« Reply #2375 on: 2 May 2015 - 04:57:30 »

Oyuncular nba'e ve yönetimlere mesaj vermek için bilerek diz bağlarını filan mı koparıyor yani?

Saban hocam, oyle degil.
Mesela oyuncunun sakatligi 1-2 haftada iyilesecek birsey. Bu oyuncu o sureyi 3-4 haftaya falan uzatiyor.
Yada 5-6 gunluk bir durumu 2-3 haftaya uzatiyor. Buna hafta yada gun yerine, ekstra 7-8 mac , 9-10 mac oynamiyor da diyebiliriz.

Simdi bir oyuncu sakatliktan dolayi 82 macin 25ini falan kacirsa yinede ucretini aliyor.
« Last Edit: 2 May 2015 - 05:04:27 by Reignor » Logged

Cagatay
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #2376 on: 2 May 2015 - 05:36:14 »

O da mantikli degil cunku sakatligi iyilestigi halde yatiyor diye hakkinda laf cikan oyuncu ne takim arkadaslarindan saygi gorur ne de yeni kontrat yaparken pazarlik masasinda ciddiye alinir.
« Last Edit: 2 May 2015 - 05:36:48 by Cagatay » Logged

Tspark
Forum Bücürü
Pro. Member

TNT Yorumcusu!

View Profile
« Reply #2377 on: 2 May 2015 - 10:55:47 »

Oyuncunun maçta oynayıp oynamayacağına kendisi mi karar veriyor ki? Bu takımın doktoru mentörü hocası iyi misin koçum diye sorup öyle mi takıma alıyorlar?

PETER NAUMOSKI-UFUK SARICA-VOLKAN AYDIN-LARRY RICHARD-TAMER OYGUÇ
Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #2378 on: 2 May 2015 - 13:27:35 »

Saban hocam, oyle degil.
Mesela oyuncunun sakatligi 1-2 haftada iyilesecek birsey. Bu oyuncu o sureyi 3-4 haftaya falan uzatiyor.
Yada 5-6 gunluk bir durumu 2-3 haftaya uzatiyor. Buna hafta yada gun yerine, ekstra 7-8 mac , 9-10 mac oynamiyor da diyebiliriz.

Simdi bir oyuncu sakatliktan dolayi 82 macin 25ini falan kacirsa yinede ucretini aliyor.

Buna oyuncu karar vermiyor ki ama, bugün artık salonların içinde bile MR cihazları var, hani oyuncuya elbette soruluyordur ağrın sızın var mı diye ama son kararı her zaman doktorlar veriyor. Bir de yani, injury-prone adamların NBA'de pek tutunamadığı da malum.

mVy
keeper
Jr. Member
*

View Profile
« Reply #2379 on: 2 May 2015 - 13:43:18 »

Ayrıca kaldı ki oyuncular niye bu mesajı dolaylı yolla vermek istesin ki..bugün şu sakatlıklardan çeken ya da çekmeyen ortalama 4-5 oyuncu çıkıp demeçlerle bu konuyu alevlendirse konu üstünde konuşulmamasına imkan yok..

Kaldı ki bu pazarda böle katakulli işler çok tehlikeli arkadaşların dediği gibi, kontrattan tut da saygı olayına kadar işin boyutu çok uç noktalara gider, o 4-5 maç bol sıfırlı milyoncuklar olarak tersine sana döner..
Shamrock
Newbie
*

Jesus Shuttlesworthless

View Profile
« Reply #2380 on: 2 May 2015 - 14:02:44 »

Bana fikstürün daraltılması fikri pek mantıklı gelmiyor. Rekorlar baki kalır, başa güreşecek adamların işine gelmez. Oyuncudan ziyade SVG'nin 5 günde 4 maç oynamaktan duyduğu hoşnutsuzluğu biliyorum bir tek. Preseason'ı bir ay geriye kaydırırsın olur biter. 5'te 4 bir yana back-to-back sayısı sezon boyunca 3'e 4'e düşer.

bu sene bu topiği açmak piksel israfından başka bişey değil.. 
xmenac
Sr. Member

View Profile
« Reply #2381 on: 2 Jul 2015 - 05:25:44 »

2015-2016 salary cap'i resmi olarak açıklandı mı? Açıklanmadıysa takımlar planlamasını neye göre yapıyor. Kontratlar inanılmaz yükseldi şu an.
Mavi
" seyyah "
Pro. Member

View Profile
« Reply #2382 on: 2 Jul 2015 - 05:28:35 »

7sinde açıklanacak. 67-69 arası bi rakam bekleniyo, ama 69a daha yakın olacakmış. bu kadar yüksek kontratlar yapılmasının asıl büyük sebebi de gelecek yıl tahminen 90a, ondan sonraki sezon ise 108 civarına çıkması bekleniyor. epey bi yükselme olacak yani shumpert'ın yıllık 10 milyon aldığı yeni nba geliyor.

sino
Newbie
*

View Profile
« Reply #2383 on: 2 Jul 2015 - 16:17:49 »

NBA'deki bütün takımlar aşırı kar mı ediyor? Yani cap'in bi alt sınırı var, ödeyeceksin bu parayı deniyor. Peki. Cap arttığında bu taban da artacak. Ama sanki öyle bir durum oluştu ki; takım sahipleri paradan boğulacak konuma gelmiş, önlerindeki harcama kısıtlaması kalkınca da dökülmeye başlamışlar gibi. Kimseye mi koymuyor bu seviyede paraların ödenecek olması?
xmenac
Sr. Member

View Profile
« Reply #2384 on: 2 Jul 2015 - 16:25:07 »

Yapacakları pek bir şey yok, istenen miktarı ödemezlerse oyuncu bulamayacaklar. Bir nevi enflasyon oldu aslında ligde.
Pages: 1 ... 156 157 158 [159] 160 161 162 ... 164
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Bilmediklerim??? « previous next »
    Jump to: