Welcome, Guest. Please login or register.
21 Aug 2019 - 01:10:14
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Bilmediklerim??? 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 100 101 102 [103] 104 105 106 ... 164
Author Topic: Bilmediklerim???  (Read 417266 times)
Majere
Moderator
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #1530 on: 17 Sep 2006 - 16:17:39 »

Entry sahibini görünce hiç şaşırmadım, bu ve bunun gibiler, spor kültürü az insanlar tarafından ilah kabul edildikleri, sözlüğün nba uzmanları diye bilindikleri için ne cevap verirsem veriyim ne ayar sokarsam sokayım akıllanmayacaklar. Yani şu entry ile Esat Yılmaer'in efsane röportajı arasındaki tek fark, Esat'ın sözde röportajının gazetede yer almasıdır.

Gökhan, entry sahibiyle aran iyi olmayabilir ama bu tip bir hata kimseyi tanımlamaz. Tanımlar diyorsan, dün gönderdiğin yazıda "Minnesota'nın yeni çaylağı Brandon Roy, Houston'ın takasla aldığı Rudy Gay" satırlarına ne diyeceksin, merak ederim.
lombuck
Forum Lombak'ı
Veteran
Sr. Member

Praise the Lord!

View Profile
« Reply #1531 on: 17 Sep 2006 - 16:23:21 »

Üçlükten müçlükten smaç olmaz aga. Dünya uzun atlama rekoru 8.95m. Mike Powell'ın rekor atlayışını inceledim adamın en yükseğe çıktığı nokta 5 ile 6. metre arasında ki uzun atlayıcılarında takdir edersiniz ki dikey zıplamaları baya iyidir. O noktadan sonra ise inişe geçiyor. Ayrıca atlayışını gerçekleştirmeden önce saatte yaklaşık 35-36 km hıza ulaşıyor ki bu sürate ulaşabilmek için de bir 40-50 metre koşması gerekiyor. Uzun lafın kısası şahsen ben üç sayı çizgisinden -bir smaç yapılabileceğine pek ihtimal vermiyorum.

http://www.youtube.com/watch?v=4C8qG50w_rw
Bu arada linkte Mike Powell ile Carl Lewis'in atletizm tarihinin en unutulmaz düellolarından birini gerçekleştirdikjleri ve Powell'ın dünya rekorunu kırdığı müsabakayı bulabilirsiniz.
« Last Edit: 17 Sep 2006 - 16:24:12 by lombuck » Logged

"Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, fakat NBA ilelebet payidar kalacaktır" Michael Jeffrey Jordan
The Chief
Red in Green
Yönetici
Pro. Member

Celtic Pride

View Profile WWW
« Reply #1532 on: 17 Sep 2006 - 16:29:10 »

Üçlükten müçlükten smaç olmaz aga. Dünya uzun atlama rekoru 8.95m. Mike Powell'ın rekor atlayışını inceledim adamın en yükseğe çıktığı nokta 5 ile 6. metre arasında ki uzun atlayıcılarında takdir edersiniz ki dikey zıplamaları baya iyidir. O noktadan sonra ise inişe geçiyor. Ayrıca atlayışını gerçekleştirmeden önce saatte yaklaşık 35-36 km hıza ulaşıyor ki bu sürate ulaşabilmek için de bir 40-50 metre koşması gerekiyor. Uzun lafın kısası şahsen ben üç sayı çizgisinden -bir smaç yapılabileceğine pek ihtimal vermiyorum.

Bu arada linkte Mike Powell ile Carl Lewis'in atletizm tarihinin en unutulmaz düellolarından birini gerçekleştirdikjleri ve Powell'ın dünya rekorunu kırdığı müsabakayı bulabilirsiniz.

bu araştırmayla bir konuyu daha açıklığa kavuşturdun ya  Afro

Araştırmacı gazetecei mete aktaş  zen zen

http://twitter.com/umitcanilhan

"The Celtics aren't a team,they're a way of life." Red Auerbach.
Brooklyn
Benicio
Yazar
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #1533 on: 17 Sep 2006 - 16:45:20 »

budur zen

Gökhan, entry sahibiyle aran iyi olmayabilir ama bu tip bir hata kimseyi tanımlamaz. Tanımlar diyorsan, dün gönderdiğin yazıda "Minnesota'nın yeni çaylağı Brandon Roy, Houston'ın takasla aldığı Rudy Gay" satırlarına ne diyeceksin, merak ederim.

Orkun iki örnek arasında bi bağlantı kuramadım ben.

« Last Edit: 17 Sep 2006 - 16:46:54 by Brooklyn » Logged

Majere
Moderator
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #1534 on: 17 Sep 2006 - 17:00:11 »

yanlış bilgi sedat ikisi de... gökhan'ın bu ayki yazısındaki o hata dergide çıksa, gökhan'a takmış biri benzer bir eleştiri yapsa doğru mu olurdu?
Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #1535 on: 17 Sep 2006 - 17:54:11 »

Direkt bana söylemek yerine bunları buraya yazman ne kadar doğru olursa o kadar doğru olurdu, madem editörsün otur düzelt yanlış varsa.

Bu zaten ilk örnek değil, bir de shake'n bake'ci vardı.
Brooklyn
Benicio
Yazar
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #1536 on: 17 Sep 2006 - 17:59:47 »

yanlış bilgi sedat ikisi de... gökhan'ın bu ayki yazısındaki o hata dergide çıksa, gökhan'a takmış biri benzer bir eleştiri yapsa doğru mu olurdu?

ya tamam orasını anladım heralde de, olmayan bişeyi izlediğini idda etmek bence esat benzetmesine daha güzel oturmuş.

Majere
Moderator
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #1537 on: 17 Sep 2006 - 18:01:53 »

böyle hataları çok önemli görmediğim için buraya yazıyorum gökhan, burada bu hataların ortaya çıkmasıyla kimsenin küçük düştüğünü düşünmüyorum, anlatmaya çalıştığım gibi.
Majere
Moderator
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #1538 on: 17 Sep 2006 - 18:04:57 »

ya tamam orasını anladım heralde de, olmayan bişeyi izlediğini idda etmek bence esat benzetmesine daha güzel oturmuş.

quisalas muhtemelen gördüğünü yanlış hatırlıyor, ya da görmedi, okuduğu/duyduğunu yazdı. ama 8 yaşındaki çocuk gibi adam üçlükten uçtu kolpası yapacak adam değil. esat onu yapmıştı, tabii daha sinsi amaçlarla.
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #1539 on: 17 Sep 2006 - 19:54:23 »

bilmeden sallamakla yanlış bilgi vermek arasında fark var bence. quisalas'ı da suçlamıyorum boş bi anına gelmiştir belki ama gökhan'ın yaptııyla pek bi baadaşan yanı yok.

bi de topii okurken gözüme çarpan bişey hakkında fikir belirtmek istiyorum. uzun atlamada sporcu olabildiince ileri atlamak zorundadır ve bu sebeple yerden yükselirken zemin ile yaptıı açı bir basketbolcunun smaç yapmak üzere yükselirken zemin ile yaptıı açıdan farklıdır. bi de şu faktör var. smaç yapmak için aşaa yukarı 3.20 m kadar bir yükseklie erişmeniz gerekiyo. 2 metre boyundaki ideal bir basketbolcunun kolunu yukarı kaldırdıında uzunluu 2.70 m olur. hadi kolları uzun bir sporcu olduunu düşünürsek bu yükseklik 2.75 civarlarında dolanacaktır. (benim boyum 1.73 ve kolumu kaldırdıım vakit 2.30 oluyorum, kol ve boy uzunluu katarak üstünkörü bi hesap yaptım. james white hayvanının bu durumda kaç cm'ye ulaşıcaanı bilemiyorum.)

bu gerçekten yola çıkarsak, sporcunun uzun mesafeden denenen bir smacı bitirmek için yaklaşık 30 derecelik bir eimle potaya süzüleceini düşünürsek, smaç anında yerden dikey yükseklik 50 cm ve potaya ayakların uzaklıı 1.50 m oluyo. üçlük çizgisinin yaklaşık 7 metre civarında olduunu düşünürsek, sporcunun ayaklarının katetmesi gereken mesafe 5.50 m. fazla zamanım olmadıı için dikey atış hesabına girmedim ve sporcunun ne kadar mesafede kaç cm max. yükseklie ulaşması gerektiinin ve de hangi hız ve açıyla zemini terketmesi gerektiinin hesabını yapmadım ancak bence imkansız deil bu olay. çok özel çaba ve antremanlarla ulaşılabilecek bi başarı bence. (dikey yükselme, süratlenme, uzun atlama gibi antremanlara extra özel ilgi göstererek.)
« Last Edit: 17 Sep 2006 - 20:12:35 by OscarRE » Logged

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
WC
Veteran
Pro. Member

nokta

View Profile
« Reply #1540 on: 18 Sep 2006 - 00:11:17 »

720 den sonra bu çıktı başımıza  Evil
blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #1541 on: 18 Sep 2006 - 14:33:50 »

ince, uzun ve iyi atlama kisimlarina katiliyorum da boyu 1,84'müs be ismail. daha 21 yasinda ama, belki uzar Roll Eyes

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
Slaughter
Global Moderator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #1542 on: 29 Sep 2006 - 17:48:08 »

Geçen gün Nba Tv'de 1980 Batı Finali vardı. Oynayanlar ise Milwaukee ile Seattle'dı. Acaba bir yanlış yazılma mı oldu yoksa Bucks daha önceki yıllarda Batıda mıydı?  thinking
« Last Edit: 29 Sep 2006 - 17:52:18 by Nowitzness » Logged

blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #1543 on: 29 Sep 2006 - 18:16:35 »

Milwaukee 80-81 sezonundan beri doguda. sampiyon olduklari sene de baltimorela oynamislardi.

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
villeneuve
Guest
« Reply #1544 on: 30 Sep 2006 - 00:21:22 »

1980 Batı Finali Lakers-Sonics arasında oynanmış ve Lakers 4-1'le geçmiş. Sonra da şampiyon olmuşlar zaten. 1979 da da Seattle Phoenix'i yenmiş batı finalinde. Milwaukee bildiğim kadarıyla 1974 den beri konferans finali oynayamıyor.
« Last Edit: 30 Sep 2006 - 00:24:47 by villeneuve » Logged
Pages: 1 ... 100 101 102 [103] 104 105 106 ... 164
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Bilmediklerim??? « previous next »
    Jump to: