Welcome, Guest. Please login or register.
19 Jul 2019 - 17:28:51
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Bilmediklerim??? 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 81 82 83 [84] 85 86 87 ... 164
Author Topic: Bilmediklerim???  (Read 411060 times)
cantstandya
Timberwolf
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #1245 on: 21 Jan 2006 - 03:44:29 »

işte o an bünye rodman' ı hatırlar..
Ozkan
Newbie
*

respect to point god!!!

View Profile
« Reply #1246 on: 21 Jan 2006 - 23:46:26 »

mark madsen da olabilir :d ...

Teardrop
Pro. Member

Tracy McGrady

View Profile
« Reply #1247 on: 22 Jan 2006 - 02:17:24 »

Benim aklıma şu "ilk adımı hızlı" olayı takılıyor.

Böyle oldugu soylenen oyuncular, mesela Tmac- Kobe- Wade- Melo, bunların pivot ayagı sol diyelim, sağ ayagı ile ileri- geri feyk ler atıyor. Sonra birden vınn. Ama bunu yaparken sag ayagını atıp sol ayagını kaldırıor topu vurmadan. Bu NBA' in "superstar" hoşgörüsü+ fazladan adıma müsamaha sının bir getirisi midir?

diger bir sorum da Wade in slalomlarının yaparken bana topu taşıyormuş gibi geliyor;ama duduk calındıgını daha gormedim dogru duzgun? Taşıma değil mi, yoksa az once yazdıklarımla alakalı yıldıza müsamaha gibi birşey mi?
Toni Kukoc
Forum Fordçusu
Administrator
Pro. Member

View Profile
« Reply #1248 on: 22 Jan 2006 - 02:28:56 »

Zaten o ilk bahsettigin topu yere vurmadan adım NBA adimi olarak aniliyor NBA disinda. Sadece yildiz oyunculara degil tum oyunculara iltimas geciliyor o konuda. Genel olarak da hatali yurume kurali NBA'de pek iplenmiyor acikcasi. 3 adimdan sonra birakilan bir cok turnike gorebilirsin maclarda. Hatta bu konu hakkinda Yahoo'da Steve Kerr oldukca guzel bir yazi yazmisti.

HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

4 touchdown one game Polk High -- all city

View Profile WWW
« Reply #1249 on: 22 Jan 2006 - 02:41:21 »

Benim aklıma şu "ilk adımı hızlı" olayı takılıyor.

Böyle oldugu soylenen oyuncular, mesela Tmac- Kobe- Wade- Melo, bunların pivot ayagı sol diyelim, sağ ayagı ile ileri- geri feyk ler atıyor. Sonra birden vınn. Ama bunu yaparken sag ayagını atıp sol ayagını kaldırıor topu vurmadan. Bu NBA' in "superstar" hoşgörüsü+ fazladan adıma müsamaha sının bir getirisi midir?

diger bir sorum da Wade in slalomlarının yaparken bana topu taşıyormuş gibi geliyor;ama duduk calındıgını daha gormedim dogru duzgun? Taşıma değil mi, yoksa az once yazdıklarımla alakalı yıldıza müsamaha gibi birşey mi?

top taşıma konusunda wade için bi steps çalındı dün gece.ama bu tip hareketler genelde yıldız oyuncular için hoşgörülüo.özellikle fast break lerde oyuncu topu tuttuktan sonra en az 2 boş adım atıp topu öle vuruo ki bu konudada kobe bana göre başroldeki isim

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
capfiller
Full Member

View Profile
« Reply #1250 on: 22 Jan 2006 - 02:49:17 »

Hatta bu konu hakkinda Yahoo'da Steve Kerr oldukca guzel bir yazi yazmisti.

have Ball will travel

Bu yazı olabilir mi sayın Karasu?

Watching games every night, I'm struck by the number of obvious traveling violations that go uncalled in the NBA.

Let me preface my complaint by saying that NBA referees do an outstanding job and that they have a thankless job. I don't think there's a game that is more difficult to officiate, and the league's referees are the best in the world.

But for some reason over the years, players have been given more and more leeway to move pivot feet in the NBA. Plays that would automatically be called traveling at any other level are now routinely let go, and it's hurting the game.

On Sunday night in Dallas, Minnesota's Troy Hudson took at least three steps – and maybe four – as he sauntered into the lane for a layup. While 18,000 Mavericks fans screamed for a traveling call, none was made. (In fact, Hudson's defender was called for a foul and Hudson completed a three-point play). It is a scene that is repeated about three times per game, by my count.

The NBA has the best players in the world. But allowing them to travel is an affront to the integrity of the game.

It's time for a change. If a player travels, call it!
Toni Kukoc
Forum Fordçusu
Administrator
Pro. Member

View Profile
« Reply #1251 on: 22 Jan 2006 - 02:50:56 »

evet Sn.Bedri buydu. Ayrica Sn.Yilmaz'in verdigi ornege birsey daha eklemek istiyorum musadenizle. Steve Francis bir detroit macinda sanirim 6 adim atip bilindik smacini vurmustu, gercekten inanilmazdi

BabyShaq
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #1252 on: 22 Jan 2006 - 02:52:58 »

Zaten NBA'de hakemler genelde böyle güzel hareketlerde kural hatalarını görmemezlikten geliyorlar.Jeneriklerde yer alan Wilt'in Kareem'e yaptığı bloklar(2.sinde top bariz bir şekilde inişte),Barkley'in gaza gelip pota altındaki tüm şutları blokladığı görüntüler,bu sezon da Jason Richardson'ın Clippers maçında 360 derece smaç basmadan önce yaptığı bariz steps buna örnek olarak verilebilir Smiley
Teardrop
Pro. Member

Tracy McGrady

View Profile
« Reply #1253 on: 22 Jan 2006 - 03:00:43 »

hayır ama dengesizlik oluşmaya başladı- rahatsız ediyor bir standardın olmaması. Wade'e dün calınan steps 2 kişinin arasına sağa dogru giderken birden kırıp dalmak için yaptıgı top taşımadan cok daha gulunç. Aynı şekilde Francis' in 6 adımlık yerden sektirmeli smacını, Tony Allen yapsa bana steps calarlardı gibi gelior ki Allen o smacı gecen sene Denver macında steps yapmadan vurmustu. Ayrıca bugunku Cle- Gsw macında Mike Dunleavy turnikesine 3 lükten başladı. Yok artık dedim.
kenzel
Newbie
*

Chris Bosh

View Profile
« Reply #1254 on: 25 Jan 2006 - 01:27:09 »

jay williams ve keon clark şuanda napmaktalar ?
Кириленко
Forum Postacısı
Yazar
Pro. Member

View Profile
« Reply #1255 on: 25 Jan 2006 - 01:33:16 »

fanatik baskette mete abinin yazdığına göre jay williams antremanlara başlamış ama hazır dilmiş pek, seneye anca.. clark'in da nba'e dönmeye niyeti yokmuş snrm...

Brooklyn
Benicio
Yazar
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #1256 on: 25 Jan 2006 - 01:38:00 »

Bi sorum var.
Şu ana kadar kariyerine en skorer girişi yapan oyuncu kim ve ilk lig maçında kaç sayı atmış? Var mı böyle bi bilgi elimizde?
Ya da şöyle diyim ilk maçında en çok sayıyı atmış çaylak kim?

blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #1257 on: 25 Jan 2006 - 01:44:51 »

shaq lige geldiği ilk hafta haftanın oyuncusu seçilmişti. burdan yola çıkılabilir belki.

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
freshman
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #1258 on: 25 Jan 2006 - 01:55:43 »

Bi sorum var.
Şu ana kadar kariyerine en skorer girişi yapan oyuncu kim ve ilk lig maçında kaç sayı atmış? Var mı böyle bi bilgi elimizde?
Ya da şöyle diyim ilk maçında en çok sayıyı atmış çaylak kim?
eskileri o kadar bilmesem de hafızam beni yanıltmıyorsa gordon giricek lige geldiği ilk maç 29 sayı atmıştı,ve sanki bu o zaman maç yayınlanırken dile getirilmişti ama tam olarak hatırlayamıyorum şimdi

BabyShaq
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #1259 on: 25 Jan 2006 - 02:34:14 »

Senin mesajın üzerine kafamda bir ışık yandı( fool ) ve rekorun Giricek'e ait olduğunu hatırladım.Hatta aklımda kaldığı kadarıyla eski rekor 30 sayı ile Iverson'a aitti,Giricek 31 sayı ile bu rekoru kırdı.Link bulamadığım için kesin bir şey yazamıyorum ama Roll Eyes
Pages: 1 ... 81 82 83 [84] 85 86 87 ... 164
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Bilmediklerim??? « previous next »
    Jump to: