Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /storage/content/61/1004561/batug.org/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3 Bilmediklerim???
Welcome, Guest. Please login or register.
25 Jun 2021 - 11:00:35
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Bilmediklerim??? 0 Members and 3 Guests are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 69 70 71 [72] 73 74 75 ... 164
Author Topic: Bilmediklerim???  (Read 533311 times)
WC
Veteran
Pro. Member

nokta

View Profile
« Reply #1065 on: 30 Sep 2005 - 15:38:10 »

amator maçlarýnda 3 lükten turnikeye giriosun ve koçun bu laubaliliðe ceza kesmio ha? klubun adý ne olm ali baba ve tayfasý mý? Cheesy Walla benim oyuncum öle cývýklýk yapacak oturturum benche, sezon sonuna kadar yanýmda havlu sallar  anca... Wink
zýrto son saniyede filan diorum, bu arada kulüp babamýn ne olmuþ Cheesy
Teardrop
Pro. Member

Tracy McGrady

View Profile
« Reply #1066 on: 30 Sep 2005 - 16:09:10 »

Serbest atýþta kucukken oynayanlara zýplama yasak demelerinin nedeni bence , "sýçrayarak atarsan ayaðýn çizgiye basar da atýþýn sayýlmaz." muhabbetini açýklamayý bilmemeleridir.

Benim de söyle 2 sorum var :

1-)Barkley in Phila dayken yaptýgýný gördüm.Aynýsý Efes teyken rahmetli Conrad McRae de yapmýþtýKarþý takým þut atýyor.Top alçalýþa geçiyor.Topu bloklamýyor havada tutuyor ve yere iniyor.Þimdi bloklamýyor yazdým ama bu blok mudur ? Top çalma mýdýr ? Yoksa alçalýþta olan top kararý mýdýr?

Alçalýþta olan top kararý deðil diye biliyorum çünkü bu hareket yaptýktan sonra maç devam etmiþti ve Phila ve hýzlý hücumda sayý bulmuþtu.

2-) Þimdi top dýþarý gidiyor.Baktýn yetiþemeyecen.Topunda sen de kalmasýný istiyorsun.Elini uzatýp topu içeri dogru yavaþça çeliyorsun ki fazla uzaklaþmasýn senden.Top içeri düþüyor.Ama sen hýzýnla saha dýþýndasýn.Þimdi sahanýn içine 2 ayaðýnla sýçrýyorsun.Daha topa deðmiyorsun.Sonra tek ayaðýn havadayken topa tekrardan dokunuyorsun ve sürmeye devam ediyorsun.

Bu durumda ne olur ? Bana top ben de kalýr gibi geliyor;fakat çoðu zaman topu karþý takýma vermek zorunda kalýyorum maçlarda.
Brooklyn
Benicio
Yazar
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #1067 on: 30 Sep 2005 - 16:30:04 »

Serbest atýþta kucukken oynayanlara zýplama yasak demelerinin nedeni bence , "sýçrayarak atarsan ayaðýn çizgiye basar da atýþýn sayýlmaz." muhabbetini açýklamayý bilmemeleridir.

Benim de söyle 2 sorum var :

1-)Barkley in Phila dayken yaptýgýný gördüm.Aynýsý Efes teyken rahmetli Conrad McRae de yapmýþtýKarþý takým þut atýyor.Top alçalýþa geçiyor.Topu bloklamýyor havada tutuyor ve yere iniyor.Þimdi bloklamýyor yazdým ama bu blok mudur ? Top çalma mýdýr ? Yoksa alçalýþta olan top kararý mýdýr?

Alçalýþta olan top kararý deðil diye biliyorum çünkü bu hareket yaptýktan sonra maç devam etmiþti ve Phila ve hýzlý hücumda sayý bulmuþtu.

2-) Þimdi top dýþarý gidiyor.Baktýn yetiþemeyecen.Topunda sen de kalmasýný istiyorsun.Elini uzatýp topu içeri dogru yavaþça çeliyorsun ki fazla uzaklaþmasýn senden.Top içeri düþüyor.Ama sen hýzýnla saha dýþýndasýn.Þimdi sahanýn içine 2 ayaðýnla sýçrýyorsun.Daha topa deðmiyorsun.Sonra tek ayaðýn havadayken topa tekrardan dokunuyorsun ve sürmeye devam ediyorsun.

Bu durumda ne olur ? Bana top ben de kalýr gibi geliyor;fakat çoðu zaman topu karþý takýma vermek zorunda kalýyorum maçlarda.

1) Ýniþe geçtikten sonra isterse kafasýyla kessin goaltending olur.. 
2) Top sende kalmaz..

Toni Kukoc
Forum Fordçusu
Administrator
Pro. Member

View Profile
« Reply #1068 on: 30 Sep 2005 - 16:54:27 »

abi bence kalir. cunku 2 ayagiyla tekrar sahaya bastiktan sonra topa dokunuyor. bunun ornegini gormustum seneler oncesinde bir nba macinda ve oyun devam etmiþti. ha tabi tekrar girip tuttuktan sonra sektirmesi steps sayilabilir ama tutana kadarki surecte bir ihlal yok bildigim kadariyla.

Brooklyn
Benicio
Yazar
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #1069 on: 30 Sep 2005 - 17:11:20 »

Þimdi sahanýn içine 2 ayaðýnla sýçrýyorsun.Daha topa deðmiyorsun.Sonra tek ayaðýn havadayken topa tekrardan dokunuyorsun ve sürmeye devam ediyorsun.
tek ayak demiþ ama alim

mod: eðer iki ayaðýnla sahaya girmiþsen alimin dediði gibi çýkmaz top, ama tek ayaðýn grimiþse -benim anladýðým gibi- dýþardasýndýr.
« Last Edit: 30 Sep 2005 - 17:22:27 by BrooklynSK » Logged

Teardrop
Pro. Member

Tracy McGrady

View Profile
« Reply #1070 on: 30 Sep 2005 - 17:15:58 »

Tekrar sürmem niye steps oluyor ? Bence de çýkmamýþ oluyorum tek ayaðýmý kaldýrmasam da olur hatta.ne de olsa dýþarýdan içeri sýcradýktan sonra içeriye basýyorum adýmýmý ve topa içerdeyken müdahale etmiþ oluyorum.
H.S.Celik
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #1071 on: 30 Sep 2005 - 19:54:50 »

Bence de yere basan ayak sayýsýyla ilgisi olmamasý lazým. Havadaki ayak diðeri yere bastýðýnda "pivotluðunu" kaybetmiþ olur.
Zýplama olmadan bir ayaðýn içeride diðerinin dýþarýda (veya rakip/kendi yarý saha þeklinde) olduðunu düþünelim. Bize pas atýldýðýnda birini  kaldýrdýðýmýzda, hangi ayak havadaysa onun aksi tarafta yer almýþ sayýlýrýz gibi geliyor bana Wink Ama tabii tam kuralý bilmiyorum.

Yine "ilginç" ama cevabýnýn bilinmesi gerekli bir soru sorup uzun bir ara vermeyi düþünüyorum bu sorulara  Grin

NBA normal sezon son maçlarýnda (veya Avrupa/Türkiye çeþitli grup maçlarý vb. farketmez) sýralamanýn ikili averaja kaldýðý bir durumdayýz. Bundan önceki maçlarda 1 galibiyet + 5 sayý farkla öndeyiz. Kýsaca son maçý kazanýrsak veya 5 sayýnýn altýnda bir farkla kaybedersek üstte yer alacaðýz (gruptan çýkabileceðiz vs) Son saniyelerde rakip bir üçlükle skoru beraberliðe getiriyor ve uzatmaya gidersek halimiz harap olacakmýþ gibi görünüyor! Tam burada "âlemin akýllýsý" bir oyuncu topu alýp kendi potasýna sayý atar ve maç böyle biterse bu basket/sonuç geçerli olur mu, yoksa oyuncu kötü niyetli olduðu için maç içinde veya maç sonunda bu takýma bir takým yaptýrýmlar mý uygulanýr?
Toni Kukoc
Forum Fordçusu
Administrator
Pro. Member

View Profile
« Reply #1072 on: 30 Sep 2005 - 20:14:45 »

sanirim teknik faul calinir o oyuncuya

H.S.Celik
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #1073 on: 30 Sep 2005 - 20:53:52 »

Peki basket geçerli sayýlýr mý? Çünkü sayýlýrsa teknik faul bile diðer takýmýn uðradýðý haksýzlýðý gideremez. 
Mr.Zero
GoClippersGo!
Newbie
*

Hogwarts'a girecek inþallah...

View Profile
« Reply #1074 on: 30 Sep 2005 - 20:59:25 »

Bi soru acayip garip:
Þimdi takým maç yapýo herkes sakat bi yedek var.As SG sakatlanýo(burnu felan kýrýlýo)Yedeðin de birden þiddetli bir karýn aðrýsý tutuyor.(çok feci olan)Adamlarýn ikisi de oynayamayacak durumda.Bu durumda maç ne olur?Ertelenir mi 4 e 5 dewam mý eder?

WASHÝNGHTON WÝZARDS
BabyShaq
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #1075 on: 30 Sep 2005 - 21:17:47 »

4'e 5 devam eder.Yanlýþ hatýrlamýyorsam Avrupa'da oynanan bir maçta buna benzer bir olayda bir takýmýn yedekleri kavgaya karýþýp oyun dýþý kalmýþtý.Sahadakilerden biri de 5 faul alýnca oyun 5'e 4 devam etmiþti.
Alibet
Newbie
*

View Profile
« Reply #1076 on: 30 Sep 2005 - 21:23:28 »

Eurobasket2001' de de oldu. Antalya'daki maçta galiba yunanistan'a karþý oynayan Boþnaklar 3 kiþi oynamýþtý son 5 dakikayý. Bayagý komikti.
H.S.Celik
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #1077 on: 30 Sep 2005 - 21:28:57 »

En azýndan Avrupa'da ve NCAA'de 4'e 5 devam etme hakký var galiba, ki bir spor bu, normalde de olmasý gerekir.
Ama NBA'de -söz konusu sakatlýk durumunda ne olacaðý (iptal/tatil/hükmen yenilgi vs.) açýkça belirtilmemiþse de- 5'in altýnda oyuncuyla oynanmaz diyor anladýðým gibiyse:

a. Each team shall consist of five players. No team may be reduced to less than five players. If a player in the game receives his sixth personal foul and all substitutes have already been disqualified, said player shall remain in the game and shall be charged with a personal and team foul. A technical foul also shall be assessed against his team. All subsequent personal fouls, including offensive fouls, shall be treated similarly. All players who have six or more personal fouls and remain in the game shall be treated similarly.
b. In the event that there are only five eligible players remaining and one of these players is injured and must leave the game or is ejected, he must be replaced by the last player who was disqualified by reason of receiving six personal fouls. Each subsequent requirement to replace an injured or ejected player will be treated in this inverse order. Any such re-entry into a game by a disqualified player shall be penalized by a technical foul.
c. In the event that a player becomes ill and must leave the court while the ball is in play, the official will stop play immediately when his team gains new possession. The player shall be replaced and no technical foul will be assessed. The opposing team is also permitted to substitute one player.
karambita
Newbie
*

View Profile
« Reply #1078 on: 30 Sep 2005 - 23:45:42 »

Bi soru acayip garip:
Þimdi takým maç yapýo herkes sakat bi yedek var.As SG sakatlanýo(burnu felan kýrýlýo)Yedeðin de birden þiddetli bir karýn aðrýsý tutuyor.(çok feci olan)Adamlarýn ikisi de oynayamayacak durumda.Bu durumda maç ne olur?Ertelenir mi 4 e 5 dewam mý eder?

80'lerin sonundaki bir Paþabahçe maçýnda da Paþabahçe maçý 7 oyuncusu 5 faul aldýðý için 3 kiþi bitirmiþ maçý da 3 sayýyla kaybetmiþti.
üfürükçü
Yazar
Pro. Member

keyifti yaaa

View Profile
« Reply #1079 on: 30 Sep 2005 - 23:51:31 »

fiba kurallarýna göre pas yapacak adam kalana kadar yani tek kiþi kalana kadar devam eder. tek kiþi kalýnca ne olur bilemem. hükmen olur muhtemelen

Pages: 1 ... 69 70 71 [72] 73 74 75 ... 164
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Bilmediklerim??? « previous next »
    Jump to: