Welcome, Guest. Please login or register.
20 Oct 2019 - 23:58:25
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Bilmediklerim??? 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 67 68 69 [70] 71 72 73 ... 164
Author Topic: Bilmediklerim???  (Read 423068 times)
Mr.Zero
GoClippersGo!
Newbie
*

Hogwarts'a girecek inşallah...

View Profile
« Reply #1035 on: 27 Sep 2005 - 21:40:13 »

Sorum şu:
Free Tırow u attıkatan sonra atan oyuncu çembere değidikten sonra zıplayıp smaç çakabilir mi?

WASHİNGHTON WİZARDS
Gurkan
Orange
Global Moderator
Pro. Member

Bu fasulya 7.5 lira

View Profile WWW
« Reply #1036 on: 27 Sep 2005 - 21:44:18 »

Sorum şu:
Free Tırow u attıkatan sonra atan oyuncu çembere değidikten sonra zıplayıp smaç çakabilir mi?

top çembere değdikten sonra hareket etmek koşuluyla, evet.
Teardrop
Pro. Member

Tracy McGrady

View Profile
« Reply #1037 on: 27 Sep 2005 - 22:47:26 »

simdi bnm merak ettigim bişi var.oyunda mesela bi oyuncu takım arkadasından pas alıyor,karsında savunma var.adam topu hiç yere vurmadan zıplayıp suta kalkıyor.havada sut atıcakken topu mesela yanına yada brz daha ileriye atıp o topu tekrar tutabilir mi? yoksa steps olur mu?sacma bi soru oldu ama kafama takıldı

Bu pozisyon bence de steps olur;fakat çember seviyesinden bırakırsa topu yere (o kadar yukarı cıkması biraz zor ama Smiley ) o zaman olmaz.Teorik olarak mümkün ama pratiği zor gibi duruyor
BabyShaq
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #1038 on: 27 Sep 2005 - 23:11:21 »

top çembere değdikten sonra hareket etmek koşuluyla, evet.
Gerçi kurallara göre dediğin doğru ama genellikle NBA'de bu kurala fazla bakmıyorlar.Takım arkadaşlarının kaçırdığı faullerden sonra Jordan 2 kez,Iverson 1 kez bu şekilde tip-smaç basmıştı.Hatta yanlış hatırlamıyorsam geçen yıl Lamar Odom,Siyatıl'ın yazdığı şekilde bir smaç basmıştı.
cantstandya
Timberwolf
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #1039 on: 27 Sep 2005 - 23:39:32 »

Hatta Jordan' ın o smaçlarından biri (Pippen'in kaçırdığı serbest atıştan) bir Jordan belgeselinde kariyerinin en iyi smacı seçilmişti yanlış hatırlamıyorsam..
LeBrOn_23
Newbie
*

proud timberwolf 1995-....

View Profile
« Reply #1040 on: 27 Sep 2005 - 23:42:59 »

evt doğru hatırlıyosun bende izlemiştim o belgeseli mj gerilerden kopup geliyodu ve smaçlıyodu valla burda da sezgilerinin ne kadar üstün olduğunu görüyoruz  Shocked
« Last Edit: 27 Sep 2005 - 23:48:28 by LeBrOn_23 » Logged

HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

4 touchdown one game Polk High -- all city

View Profile WWW
« Reply #1041 on: 28 Sep 2005 - 01:05:34 »

Bu pozisyon bence de steps olur;fakat çember seviyesinden bırakırsa topu yere (o kadar yukarı cıkması biraz zor ama Smiley ) o zaman olmaz.Teorik olarak mümkün ama pratiği zor gibi duruyor

nba de çember seviyesini geçmesi degil topun çembere degmesi steps olup olmamasinda belirleyici oluo benim bildigim kadariyla

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #1042 on: 28 Sep 2005 - 01:14:02 »

Peki faul atışını smaç olarak kullanabilir miyiz? Sayı olduğu sırada hala havada olunduğuna göre...?

izmirian
Madı Fakaa
Newbie
*

www.batug.com

View Profile
« Reply #1043 on: 28 Sep 2005 - 05:23:36 »

serbest atış esnasında  top çembere deydikten sonra   gayet mümkün
(bkz: jordan)

WC
Veteran
Pro. Member

nokta

View Profile
« Reply #1044 on: 28 Sep 2005 - 13:26:23 »

NBA i bilmem ama avrupa zıplamak serbest ve bence böyle faul atışı atmak serbest ise maç sonlarında böyle atmak daha akıllıca Tongue

ben bir aralar üçlükten turnike atmaya çalışırdım arada girdiğide oluyo Tongue
WC
Veteran
Pro. Member

nokta

View Profile
« Reply #1045 on: 28 Sep 2005 - 16:42:18 »

normal maç içinde üçlükten turnike atmayı diorum Wink faulden değil yane...

bu arada NVE nerdeyse faul çizgisinden 1 metre geriden atar, iyide atar...
izmirian
Madı Fakaa
Newbie
*

www.batug.com

View Profile
« Reply #1046 on: 28 Sep 2005 - 17:40:19 »

faul atarken  sıçrama  konusunda bir kısıtlama yok  sadece  gelen olarak oyuncuların hepsi  daha dengeli olması açısından sıçramadan atmaktalar   gerçi  bizede zamanınıda antrenörlerimiz  yasak  sakın sıçramayın demişlerdi ve o sebepten   yıllarca  sıcramamak için kendimi kastım taa ki bi gün kendimi kaybedip  sıçrayıp  hakemin oralı dahi olmadığını görene kadar
bence  bu bir mit  (bu arada  sıçrama zorunlulugu olmadıgını  ogrendigimden  beri psikolojik olarak mıdır  nedir  hiç sıçrayasım da gelmedi zaten  faullerim hep berbattı  sıçrasamda  sıçramasamda)

FliPtiKal3
Guest
« Reply #1047 on: 28 Sep 2005 - 18:30:43 »

normal maç içinde üçlükten turnike atmayı diorum Wink faulden değil yane...

bu arada NVE nerdeyse faul çizgisinden 1 metre geriden atar, iyide atar...
amator maçlarında 3 lükten turnikeye giriosun ve koçun bu laubaliliğe ceza kesmio ha? klubun adı ne olm ali baba ve tayfası mı? Cheesy Walla benim oyuncum öle cıvıklık yapacak oturturum benche, sezon sonuna kadar yanımda havlu sallar  anca... Wink
H.S.Celik
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #1048 on: 28 Sep 2005 - 18:50:22 »

Ben de yıllardır serbest atışta zıplamanın yasak olduğunu zannediyordum. Hatta zıplayarak şut çekmeye alıştıkları için bazı -özellikle uzun boylu- oyuncuların uzak mesafe şutlarından daha kötü faul attığını düşünüyordum, ki hâlâ bunda biraz gerçeklik payı olduğuna inanıyorum Wink

Aklıma gelen ama unuttuğum "fantastik" bir soru vardı benzer konu açılınca yazayım dedim: (Fizik kurallarını bir kenara bırakalım önce. Anlatımım karışık olabilir belki ama ne demek istediğim anlaşılacaktır)

Oyuncu üçlük çizgisinin dışından topla birlikte atlayışını yapıyor (yüzme veya atletizm anlatır gibi oldu ama neyse), sadece topun yerle temas edeceği biçimde kafa üstü yere dokunuyor. Sonra da yerden güç alarak zıplayıp smacını veya turnikesini tamamlıyor. Bu basket 2 mi yoksa 3 sayılık mı olur? Bana 2 sayı olur gibi geliyor ama...
(Baştan uyarmıştım Smiley )  
iverson fan
Newbie
*

View Profile
« Reply #1049 on: 28 Sep 2005 - 19:02:31 »

öncelikle gerçekten çok güzel bi soru sormuşsun , inşallah bu burda kalmaz devamı gelir  Grin
soruna şöyle açıklık getiriyim en anlaşılır tarzda..
oyuncu üçlükten topu yere vurduruyo ve top çemberden içeri giriyo..
yani iki sayı..
ama bu pozisyonda senden şöyle bi soru daha gelmesi muhtemeldir..

adam üçlükte top ise ikilikten sayı oldu yani toplamda 5 dimi ?
ne yazık ki sadece 2..yazıyla iki..
Pages: 1 ... 67 68 69 [70] 71 72 73 ... 164
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Bilmediklerim??? « previous next »
    Jump to: