Welcome, Guest. Please login or register.
19 Aug 2019 - 08:48:39
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Bilmediklerim??? 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1] 2 3 4 ... 164
Author Topic: Bilmediklerim???  (Read 417111 times)
Petsi
Sr. Member

View Profile
« on: 6 May 2002 - 05:45:36 »

-Beyler bu team rebound neyin nesi acep??
-Çemberden seken topu eleman arkadaşına çelerse rebound kime yazılıyo?
-Time out lar hakkında bilgisi olan var mı 20 sn 2 dk kaç tane hak var falan??
Heat Is On
Guest
« Reply #1 on: 7 May 2002 - 00:10:05 »

1) Team rebound; sut cekildikten sonra kimse topa hakim olamadan top disari giderse yaziliyor. Sut derken tum FGler ve sonuncu FTler
2) Eleman arkadasina topu bilincli bir sekilde celiyorsa celen elemana yazilir
3) Tam hatirlamiyorum ama 4 tane 2 2 tane de 20 olmasi  lazim.

Bu arada bloktan sonra topa kim sahip olursa ona da ribaund yaziliyor. Bu da fazladan  Wink
MichaelJordan23
Newbie
*

View Profile
« Reply #2 on: 7 May 2002 - 02:12:07 »

Rakip takım potaya hücum eder,şut girmez ve top öyle bir noktaya sekerki savunma oyuncusunun yanında kimse yoktur.Adamın kucağına düşer top...Bunada team rebound denir...

WC
Veteran
Pro. Member

nokta

View Profile
« Reply #3 on: 7 May 2002 - 02:26:38 »

bende bişey sorayım bari

potanın altındaki yarım daire şeklindeki çizginin anlamı nedir???
fteotdgs
Guest
« Reply #4 on: 7 May 2002 - 02:50:12 »

Bir soruda ben sorayim karambolde: Bir oyuncu atis yaparkene faul yapiliyor;attigi girmisse eyvallah; adama hem FGA hem hem de FGM yaziliyor (degil mi?) Peki ya atisi girmezse o zaman elemana FGA yaziyorlar mi? Malum o halde atisi yapan, istatistik tutana "hayali geyik" (Ya bilader ne yaziyon bana FGA'i yaaa! Gormedin mi adam ayi gibi faul yapti.) diyebilir;akabinde (Blek...pardon) istatikci de (Hadi len artiz! Senin o topu atacagin yoktu, sirf basket faul olsun diye salladin. Al sana bir FGA yazayim da dussun FG%'in; bir daha laf olsun diye topu sallamazsin ) demez mi? Kisaca bu olayi aydinlatan bir arkadas olursa sevinirim.
WC
Veteran
Pro. Member

nokta

View Profile
« Reply #5 on: 7 May 2002 - 02:53:14 »

gurban bende bu olayın cevabını bilmiyom ama bölgesel ligde 2sezon istatistik tuttum + genelde evde maç izlerkende istatistik tutarım ve ben girmezse yazmıyom ve maç sonunda istatistikleri kontrol edince doğru çıkıyo

yani girmezse yazmamak böyle doğru gibi gözüküyor...
blue devil
Newbie
*

View Profile WWW
« Reply #6 on: 7 May 2002 - 03:04:04 »

Faul oldu mu, attempt sayilmiyo bildigim kadariyla, bahsedilen yarim daire da sanirim onun icinde durdumu savunma oyuncusu hucum faul olmuyor ona, ya da tam tersi de olabilir oyle bir sey ama hucum faulunun verilip verilmemesiyle ilgili.
WC
Veteran
Pro. Member

nokta

View Profile
« Reply #7 on: 7 May 2002 - 03:11:22 »

sağolasın blue devil ilk dediğin geçerli ben bunu birisinden duymuştum ama tam kesin olmadığından söylemiyordum eywallah...
Tspark
Forum Bücürü
Pro. Member

TNT Yorumcusu!

View Profile
« Reply #8 on: 7 May 2002 - 03:33:15 »

NBA'deki kuralların birebir alındığı NBA Live oyunundaki durumlara göre bakıyorum ben böyle şeylere. Orda faul olunca basket girmeyince yazılmıyor. Kural da böyle olmalı. Yalnız benim de takıldığım bazı noktalar var beni aydınlatırsanız sevinirim.
1)Bu asist olaylarına takılıyorum. Asist verip atınca tamam bi de adama veriyor oyuncu, verdiği feyk atıp 5 adım öteye gidiyor atıyor ve basket. Bu da asist sayılıyor mu? NBA Live'da sayılıyor ama bana mantıksız geldi.
2)Bir oyuncu diğerine öyle bir pas veriyor adamın çok çok yetişebileceği bir yere. Top gelen eleman uğraşıypr, atlıyor ama dokunmasına ve tutmak için mücadele etmesine rağmen topu tutamıyor. Bu turnover kime yazılıyor NBA'de?

PETER NAUMOSKI-UFUK SARICA-VOLKAN AYDIN-LARRY RICHARD-TAMER OYGUÇ
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #9 on: 7 May 2002 - 15:53:44 »

asist yazılırken pozisyon onemli nba de sen ona illa pota altında bos pas vermen gerekmiyo ona avantaj saglayacak gibi bir pozisyonda pas verirsen de asist oluyor
topa en son degene yazılıyor

Son Turnuva Şampiyonu
Heat Is On
Guest
« Reply #10 on: 7 May 2002 - 21:44:35 »

Rakip takım potaya hücum eder,şut girmez ve top öyle bir noktaya sekerki savunma oyuncusunun yanında kimse yoktur.Adamın kucağına düşer top...Bunada team rebound denir...

Abim emin misin sen bu konuda? Yani gercekten oyleyse cok garip cunku olayi cok fazla istatistik tutanin algilamasina birakiyor bu...
MichaelJordan23
Newbie
*

View Profile
« Reply #11 on: 8 May 2002 - 05:16:43 »

Valla  abim ben bunu Murat Murathanoğlu'ndan duymuştum.Ben onun yalancısıyım...Ama bana mantıklı gibi geldi yav..
Çember altındaki o küçük dairede dediğiniz gibi hücum faul olayı yok.Bunu en iyi kullananda Shaq...

mbarutcu
Guest
« Reply #12 on: 12 May 2002 - 00:45:07 »

6 tane 2 dakkalık
2 tanede 20 saniyelik mola oluyomuş. nba canlı yayında öle diyo valla.
WC
Veteran
Pro. Member

nokta

View Profile
« Reply #13 on: 15 May 2002 - 03:11:53 »

tam konu ile alakalı değil ama benim bilmediğim bir oyuncu diyeyim

wnba tarihinde 2 oyuncu t-double yapmış
1. Huh
2. Margo Dydek 12 points, 11 rebounds and 10 blocked shots on June 7 vs Orlando

1. yi bilene büyük ödül var Grin Grin
Petsi
Sr. Member

View Profile
« Reply #14 on: 18 May 2002 - 04:04:57 »

vs. nin açılımı ne?Ulen bi de ing. biliyoz die geçiniyoz ortalıkta Roll Eyes
Pages: [1] 2 3 4 ... 164
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Bilmediklerim??? « previous next »
    Jump to: