Welcome, Guest. Please login or register.
20 Jul 2019 - 15:27:14
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Phil Jackson Ne Yapacak? 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Nereye Gider?
Lakers - 20 (32.3%)
Cavs - 16 (25.8%)
Knicks - 5 (8.1%)
Hiçbiri - 21 (33.9%)
Total Voters: 0

Pages: 1 2 3 4 [5] 6  All
Author Topic: Phil Jackson Ne Yapacak?  (Read 20833 times)
FliPtiKal3
Guest
« Reply #60 on: 16 Jun 2005 - 02:29:02 »

0.4 sn de yanlış olmasın.
Majere
Moderator
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #61 on: 16 Jun 2005 - 02:32:06 »

halbuki o maç duncan'ın 100 kere atsa sokacağı şutuyla bitmeliydi.
Tspark
Forum Bücürü
Pro. Member

TNT Yorumcusu!

View Profile
« Reply #62 on: 16 Jun 2005 - 02:35:29 »

Flip çok doğru birşey söylemiş. Sonuna kadar katılıyorum. İşler kötü gitmeye başladığında Phil-Kobe olayları, takım içindeki sorunlar günyüzüne çıkmaya başlayacak. İyi giderken herks iyidir, Shaq-Kobe çekişmelerinde takımın başarıları herşeyi unutturur gibi yaptı ama işler kötüye gitmeye başladığında, şampiyonluklar kesildiğinde herkes içindekileri patlattı. Zen-Shaq-Kobe koptular. Sezon ilerledikçe takım başarısız gitöeye başlarsa tekrar olaylar patlak verebilir Bu Lakers'ın ilerisi için tehdit. Lakers, denize düşen yılana sarılır misali Jackson'a sarılırken aslında ciddi bir de risk aldı. Bu onlara ileride ters de tepebilir.

« Last Edit: 16 Jun 2005 - 02:39:55 by tijeriya » Logged

PETER NAUMOSKI-UFUK SARICA-VOLKAN AYDIN-LARRY RICHARD-TAMER OYGUÇ
FliPtiKal3
Guest
« Reply #63 on: 16 Jun 2005 - 02:38:18 »

en azından 0.4 sn de kenardan alınmış ,dönülüp el ustunden atılmış bir garip 3 lükten daha adil bi sonuc olurdu. Wink
Majere
Moderator
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #64 on: 16 Jun 2005 - 02:40:09 »

Flip çok doğru birşey söylemiş. Sonuna kadar katılıyorum. İşler kötü gitmeye başladığında Phil-Kobe olayları, takım içindeki sorunlar günyüzüne çıkmaya başlayacak. İyi giderken herks iyidir, Shaq-Kobe çekişmelerinde takımın başarıları herşeyi unutturur gibi yaptı ama işler kötüye gitmeye başladığında, şampiyonluklar kesildiğinde herkes içindekileri patlattı. Zen-Shaq-Kobe koptular. Sezon ilerledikçe takım başarısız gitöeye başlarsa tekrar olaylar patlak verebilir Bu Lakers'ın ilerisi için tehdit. Lakers, denize düşen yılana sarılır misali Jackson'a sarılırken aslında ciddi bir de risk aldı. Bu onlara ileride ters de tepebilir.

başka koç gelse ve işler kötü gitse yine laf olmayacak mıydı? rudy'nin sağlık sorunları yüzünden ayrılışı bile kobe'nin üzerine kalmıyor muydu?

ayrıca lakers zaten phil jackson'ı işler kötü gitmesin planı çerçevesinde getirdi.
« Last Edit: 16 Jun 2005 - 02:42:35 by Majere » Logged
Majere
Moderator
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #65 on: 16 Jun 2005 - 02:41:32 »

en azından 0.4 sn de kenardan alınmış ,dönülüp el ustunden atılmış bir garip 3 lükten daha adil bi sonuc olurdu. Wink

üçlük değildi, ikilikti. üçlüğü portland'a atmıştık, 2 tane  partner
FliPtiKal3
Guest
« Reply #66 on: 16 Jun 2005 - 02:48:55 »

2 yada 3 sonuc macı bi acayip şutla aldığınızdır.Evet onlarda ayrı bir tez konusu sans ve lakers ilişkisi Smiley
 kobe nin ruben in karşısında 8 olup nerdeyse orta sahadan attığı 3 lüğü de en az derek inki kadar takdire şayandı şakır şakır bal damlıodu Smiley
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #67 on: 16 Jun 2005 - 02:53:45 »

bu bal muhabbeti burada bir son bulsun artık, ikili muhabbetinize özelden veya msn'den devam edebilirsiniz.
« Last Edit: 16 Jun 2005 - 02:55:01 by OscarRE » Logged

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
RuSTeDSouL
Pro. Member

View Profile
« Reply #68 on: 16 Jun 2005 - 03:12:27 »

evet para tatlıdır ama herşeyde para değildir..phil buraya bazı şeyleri değiştirmeye geldi ve bunu da sadece parayla açıklamak çok basit olur..ne yani 1 milyon dolara gelseydi bu sefer ne için gelmiş olacaktı? o zaman herşeyin çok daha farklı bi açıklaması mı olcaktı? izlemişsiniz var sayarak söylüyorum ( keza ben 1 den fazla izledim ) , phil in o basın toplantısındaki hali, buraya sadece para için gelmediğini gösteriyo.. sadece para olsaydı 2 ay önce de gelebilirdi.. 2 insanın arasında bişey oldu, daha doğrusu çoğunluk phil taraflıydı ( keza phil in kitap hakkındaki bazı sözlerini ve açıklamalarını basın toplantısında ayrıntılı bi şekilde bulabilirsiniz ) ama bunları aşabilecek insanlar.. 2 3 ay önce de aynı düşüncelere ben de sahiptim, ya sezon içinde bi problem çıkarsa diye.. belki çıkabilir ama açıkcası bunu duyacağımızı pek sanmıyorum.. phil dediği gibi, soyunma odası soyunma odasında kalıcak bu sefer.. 2 side aralarını düzeltmeye çalışıolar, bunun için adımları da attılar.. e isteyen buna inanır isteyen inanmaz.. inşallah kavga çıkar deseniz bence daha kolay olur.. çünkü bundan o kadar eminsiniz ki müneccim entryler dizmişsiniz.. ben umut ediyor ve inanıyorum ki beklenen olmicak, en azından çoğunluğun beklediği gibi yankılanan bişi olmicak..

kimse phil den olmayacak mucize beklemiyo zaten.. ama takım içinde çok şeyleri değiştirecek kapasitede bi koç.. bunu da göreceğimizi sanıyorum..

odom kalır ama butler ın gidişi var gibi zaten.. basın toplantısında da grant üzerinde butler dan fazla durdu.. tabi 14 milyon doların da etkisi yadsınamaz..

FliPtiKal3
Guest
« Reply #69 on: 16 Jun 2005 - 03:30:08 »

evet para tatlıdır ama herşeyde para değildir..phil buraya bazı şeyleri değiştirmeye geldi ve bunu da sadece parayla açıklamak çok basit olur..ne yani 1 milyon dolara gelseydi bu sefer ne için gelmiş olacaktı?

Phil 1 milyon dolara Lakers a donmezdi mantıksız. o kadar para için karizmayıda , kariyeride çizdirmeye değmez ama 10 milyon dolar adama düşüncelerinide ,söylediklerinide unutturabilir ki öylede oldu.Kısaca para için dönmediği fikrine kesinlikle katılmıorum.

2 insanın arasında bişey oldu, daha doğrusu çoğunluk phil taraflıydı ( keza phil in kitap hakkındaki bazı sözlerini ve açıklamalarını basın toplantısında ayrıntılı bi şekilde bulabilirsiniz ) ama bunları aşabilecek insanlar.. 2 3 ay önce de aynı düşüncelere ben de sahiptim, ya sezon içinde bi problem çıkarsa diye.. belki çıkabilir ama açıkcası bunu duyacağımızı pek sanmıyorum.. phil dediği gibi, soyunma odası soyunma odasında kalıcak bu sefer.. 2 side aralarını düzeltmeye çalışıolar, bunun için adımları da attılar.. e isteyen buna inanır isteyen inanmaz.. inşallah kavga çıkar deseniz bence daha kolay olur.. çünkü bundan o kadar eminsiniz ki müneccim entryler dizmişsiniz.. ben umut ediyor ve inanıyorum ki beklenen olmicak, en azından çoğunluğun beklediği gibi yankılanan bişi olmicak..

Bu aşma muhabbetini geçen sene malone- payton geldiğinde de açmıştınız.Biz egoları devasa olan bu 4 oyucu için ''4 cambaz bi ipte oynamaz'' derken sizler ''ama basın toplantısında böle dediler bu iş olacak'' demiştiniz. Onlar tam bi profesyonel görev adamı rolu ustlenicekler dediniz. Sezon sonu bu 4 lü birbirine girdi.Sonuç ortada.
 Bu arada bana munceccim demişsinde kendin yukarıdaki son cümlende ''çoğunluğun beklediği gibi yankılanan bişi olmıcak ''
   tarzı kesin bi ifade kullanmısın bu nasıl bi tezat?

kimse phil den olmayacak mucize beklemiyo zaten.. ama takım içinde çok şeyleri değiştirecek kapasitede bi koç.. bunu da göreceğimizi sanıyorum..
yukarıda yazdıklarınla anlaşılıyorki zaten fazla iyimsersin. Ben şef ne kadar usta olursa olsun eldeki malzemeyle mucize yaratamaz diyor ve eksiklerinizi kendime göre sebeplerle sıralıorum.(ki şefin çokta usta olmadığını düşünen gruba dahilim)
 Bu arada lakers ı sevmiorum bunu açık seçik her ortamda dile getirebilirim. ama yorumlarım tamamen objektif bir basketbolsever olarak yapılmıştır.
Majere
Moderator
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #70 on: 16 Jun 2005 - 03:41:35 »

Bu aşma muhabbetini geçen sene malone- payton geldiğinde de açmıştınız.Biz egoları devasa olan bu 4 oyucu için ''4 cambaz bi ipte oynamaz'' derken sizler ''ama basın toplantısında böle dediler bu iş olacak'' demiştiniz. Onlar tam bi profesyonel görev adamı rolu ustlenicekler dediniz. Sezon sonu bu 4 lü birbirine girdi.Sonuç ortada.

nerde girdi dördü birbirine? herkesin söylediği sezon içi problem çıkacağıydı, problem eski ikili arasında çıktı. takıma eklenen egolar bir problem yaratmadı beklendiği gibi. malone görev adamı bir uzun oldu, payton da takıldı, o verim sağlayamadı ayrı mesele... adamlar öngördüğümüz gibi geri plana çekildiler işte. sezon sonu malone'un ya da payton'ın sesinin çıktığını hatırlamıyorum ben. payton işe yaramadığı için pivot almak üzere gönderildi, malone zaten sakattı. aylar sonra çok başka bir kavga yaşadılar kobe'yle.

Bu arada lakers ı sevmiorum bunu açık seçik her ortamda dile getirebilirim. ama yorumlarım tamamen objektif bir basketbolsever olarak yapılmıştır.

eheh, pardon da ahmet bunu nasıl bilebiliriz ki? söylemekle oluyorsa ben de objektifim bundan sonra. herkes böyle bilsin  Cool
FliPtiKal3
Guest
« Reply #71 on: 16 Jun 2005 - 03:48:17 »

bide kobe malone için  karıma sarkıo  dememişmiydi orkun? Smiley
 shaq-kobe kobe-phill malone-kobe... gp le herhangi birinin dalaştığını bende hatırlamıorum yanlız sezon basında ben ve benimle aynı fikirde olanlar gp ve malone gibi  oyuncuların rol adamı görevini üstlenirken zorlanacağını en azından mental olarak bu düşünceye adapte olamayacağı söylüyordu.Sizler ise yaparlar ederler diodunuz.Sezon sonu balon patladı Smiley
 Lakersla ilgili düşüncelerimde objektif olmadığıma inanıosan sadece saygı duyarım orkun. Ama doğru yukarıda yazdığım şekildedir Smiley
Majere
Moderator
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #72 on: 16 Jun 2005 - 03:53:34 »

malone-kobe muhabbeti çok başka bişey ahmet. 2003-2004 sezonuna dahil olmamakla beraber... bilgi vereyim: malone'la kobe'nin ilişkisi çok iyiydi.

ben malone'un hem mental hem de teknik olarak kusursuz adapte olduğunu düşünüyorum göreve. payton'ın olamaması sahip olduğu/olamadığı niteliklerden kaynaklanan birşey. iyi maçları da oldu ama genellikle savunmada aksayan ve boş şutu kaçıran bir oyuncuydu. sezon sonu başarısızlığa bu dördünün anlaşamamasından doğan bir şey sebep olmadı.
Factotum
Veteran
Full Member

hersey lakers icin.

View Profile
« Reply #73 on: 16 Jun 2005 - 03:57:18 »

ohoo ahmet ilerle artık ya. hala sezon sonu patladı falan diyosun. geçen sene ilk turda mı elendik ya da 78 tane maç mı kazanmamız gerekiyodu? takımda 4 tane star varsa elbette bikaç sorun yaşanır. önemli olan o sorunlara rağmen finale kadar gelebilmektir. kusura bakma ama senin o ''4 tane yıldız aynı takımda oynamaz'' şeklindeki üstün tezinin haklı çıktığını hiç düşünmüyorum. objektiflik konusunda da pek katılmıyorum sana maalesef. lakers ve phil hakkındaki olumsuz kehanetlerinin de geçmişte yaşananlara dayandığını düşünüyorum shut up
Tspark
Forum Bücürü
Pro. Member

TNT Yorumcusu!

View Profile
« Reply #74 on: 16 Jun 2005 - 04:05:48 »

Şimdi kimse Phil Jackson para için gelmedi, para onun için önemsiz demesin. Saf değiliz, salak değiliz, ne hayatımızda ilk kez koç transferi görüyoruz, ne ilk kez sporla tanışıyoruz. Adam bal gibi para tatlı geldiği için döndü. Ben kesinlikle Cleveland, New York veya Sacramento 10 milyonu verse onlardan birini tercih edeceğine inanıyorum. Adamın çok mu derdi ben bu Lakers'ı ihya edicem diye. Basketbolcular, koçlar, klüp yöneticileri bu işi para için yapıyorlar, bunu kabul etmek lazım. Eleştirmiyorum bunu, haklı da buluyorum ama allah aşkın 1 milyon dolara Lakers'a gelse ne diyecektiniz sözünü komik buldum. Allah aşkına Jackson'ın asla bunu kabul etmeyeceğini 7 cihan biliyor.

Hem müneccimlik değil ki bizim yaptığımız. 10 senedir aklı başına futbol, basketbol falan izliyorum. Her zaman her yerde işler kötü gidince o ona bok atmaya başlar, bu buna laf yollamaya başlar. Bu her daim böyledir. Hiçbir zaman aksi görülmemiştir. Lakers da kötü giderse bu jackson-kobe olayı pişirilip pişirilip sunulacak. Karakteri de belli adamlar 8-10 senedir burda Kobe. Adamın çenesini kapatıp oturduğu görülmüş şey değil. Müneccim olmaya gerek yok ki, azıcık mantıklı olduk mu bunu çıkarırız.

Üstelik takımlar krize girsin diye umut ediyorsunuz, olursa kına yakarsınız babında mesajlara çok kızıyorum. Sanki bir takım hakkında hoşa gitmeyen birşey yazınca hemen o takımın kötülüğünü istiyormuşuz, alttan oymata çalışıyormuşuz, kinimizi kusuyormuşuz gibi bir hava alınıyor hemen, her topicte aşağı yukarı böyle bu. Nedense Beşiktaş, Lakers, Sixers ve Detroit konusunda daha fazla oluyor bu. Niye laf etmek isteyip gizliden renk verelim yahu. Neysek söyleriz, ben böyle düşünüyorum budur yani.
« Last Edit: 16 Jun 2005 - 04:16:23 by Tspark » Logged

PETER NAUMOSKI-UFUK SARICA-VOLKAN AYDIN-LARRY RICHARD-TAMER OYGUÇ
Pages: 1 2 3 4 [5] 6  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: Phil Jackson Ne Yapacak? « previous next »
    Jump to: