Welcome, Guest. Please login or register.
6 Jun 2020 - 16:02:38
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Dallas Mavericks  |  Topic: Playoff 2005 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 3 4 5 [6]  All
Author Topic: Playoff 2005  (Read 29373 times)
ballboy
Newbie
*

the matrix reloaded

View Profile
« Reply #75 on: 12 May 2005 - 23:15:08 »

bu galibiyet çok sevindirici. felaket bir maçtan sonra gelmesi takımın ne kadar konsantre olduğunu gösteriyor. Dampier'in istatistikleri bunu kanıtlıyor bence. ondan beklediğimizi çok iyi yerine getirmiş.(faul hariç, yine 5 faul almayı başarmış) Finley 5/6 üçlük ile en iyi maçlarından birini çıkarmış. ilk maçta diğerlerini bir türlü ateşleyemeyen Nowitzki kullandığı son top ve diğer katkılarıyla yine müthiş bir maç çıkarmış.

şimdi sıradaki maç evimizde. bir avantaj ele geçirdik. evimizde kazanamazsak bu maçın önemi kalmaz. onun için çok kritik bir maç olacak. galibiyetle ayrılacağımıza güvenim tam.
ballboy
Newbie
*

the matrix reloaded

View Profile
« Reply #76 on: 14 May 2005 - 16:04:16 »

kötü bir mağlubiyet aldık kendi evimizde. temposu yüksek skoru fazla bir maç oldu ama çok kötü yüzdeyle oynadık. 1-18 üçlük. inanılır gibi değil gerçekten.

Amare'yi yine durduramadık. Dampier iyi oynadığı bir maçtan sonra yine eski performansına geri döndü. başa baş giden maç son çeyrekteki bir noktada koptu. toparlayamadık o noktadan sonra. ancak hala seriyi geçeceğimize inanıyorum yeter ki kenetlensin takım.
nowi_arda
Forum Estonyalısı
Newbie
*

View Profile
« Reply #77 on: 14 May 2005 - 16:20:37 »

Dün gece 119-102 lik skorla yine yenildik. Cry
Çok kötü şut yüzdeleriyle oynadık.%39 la şut attık ve ondan daha rezalet bi 3 sayı oranı var 1-18.Onlardan daha fazla ribaund aldık özellikle hücum ribaundlarında ikiye katladık ama yine nasıl olduysa beceremedik.Son periyota girene kadar maç baş başa gidiyomuş ama son periyot maçı kaybetmişiz.(Maçı izleyemedim box scoreden anladığım kadarıyla).
Zaten adamların bench yok ama ilk beşlerinin isabetli ve düzgün oynamaları yüzünden kaybettik.Nash asistlerinin yanında skor bakımından da çok büyük katkı yaptı.Adam öcünü alıyor heralde?
Bu maçı almamız gerekiyodu...
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #78 on: 14 May 2005 - 19:17:59 »

ne zamandır yazıcam unutuyorum
ben nowitzkinin yeni oyunundan hic haz duymuyorum adam ne sut ne ucluk atıyo anca iceriden oynuyor eskiden mukemmel bir 3 numara idi ve izlerken inanılmaz keyif verirdi 4 numaraya kaydıgından beri cogu ozelligini koreltti

Son Turnuva Şampiyonu
nowi_arda
Forum Estonyalısı
Newbie
*

View Profile
« Reply #79 on: 14 May 2005 - 19:58:54 »

Evet sana katılıyorum Gila abi.Nowitzki takımlar için çok büyük bir 3 sayı tehdidi.Ama artık bunu kullanmamaya başladı.Hatta şu an zamanını tam hatırlamıyorum ama yaklaşık 1 aylık süre içerisinde hiç 3 sayı girişiminde dahi bulunmadı.Yakında bu PF özelliklerini de kaybederse şaşırmam adam her mevkide oynuyo.Şimdi de C oynuyo moloz Dampier yüzünden. Cry
« Last Edit: 14 May 2005 - 20:04:20 by nowi_arda » Logged
loomy
Guest
« Reply #80 on: 15 May 2005 - 02:32:41 »

hakkattan dampier nasil bir adam yaw? takimin kimyasini bozuyor walla..benimde sinirimi...
arkadaslarin dedigi gibi onun yuzunden nowitzki C ye kayiyor. nowitzki 3 oynayabilse hadi o olmadi 4 oynasa keisn bundan daha ii olur..
dampier amcam 4 rebound almis ya..teryy 9.
Van Horn ne zaman iyilesecek yaw?
belki o 3luk olarak katki yapar..
1/18 3luk yuzdesine soyleneck bisey yok zaten.
bizde surekli bi problemler olurken yani performanslarin inis cikislari olurken phoneixte isler fazla yolunda gidiyor..
du bakalim nolacak..
isler zor gibi ama bellide olmaz..
capfiller
Full Member

View Profile
« Reply #81 on: 15 May 2005 - 12:38:54 »

Nowitzki konusunda denilenlere sonuna kadar katılıyorum. Gerçek nosu 3 ise olduğuna inanılıyorsa 3 noda devam etsin. Bu noktada bakış açısı farklılığı çıkıyor ortaya. Bu da Dallas'ın  hala the team olmadığını gösteriyor.
Ne demek istiyorum açayım. Şimdi SA'yı örnek alalım Robinson basketi bıraktıktan sonra Duncan'ı pekala 5 oynatıp, kendileri için FA den 4 numero bakabilirlerdi. Ama (gerek Duncan'ın istekleri) gerekse en etkili olabileceği pozisyon 4 olduğu için 4'de oynatmaya devam ettiler. Hatta bunun için bu sene de Rasho ya katlandılar yarım sezon. Bu işte büyük takım olmakla alakalı, hatta büyük koçlukla... Avery de olabilir bu seviyede gelecekte ama şu anda hazır değil... Bilmiyorum ne kadar anlatabildim. Yani Nowitzki eğer en etkili 3'de oynuyorsa onu 3'de oynatmaya devam etmek gerekiyor. Adam yok deyip 5'e kaydırmakla olmaz. Hedeflere ulaşmak için bunu yapmak gerekiyor.
Dampier içinse katılamıyorum size adam zaten asla bundan fazlası değildi. Geçen sene kontrat senesi olduğu için az kastı kendini 7 milyonda başlayıp 12 milyonda biten 7 senelik kontratı kaptı. Bundan sonra yatacak. Adam bu, bundan fazlası değil. Bu kanırtan kontrat için geçmiş olsun size... Ben en iyi ikinci pivotum demekle ikinci pivot olunmuyor. (Aynı ben NBA'nın en büyük guard'ıyım diyerek en iyi guard olunamayacağı gibi  Roll Eyes)
« Last Edit: 15 May 2005 - 12:40:20 by capfiller » Logged
Parma
Newbie
*

Sihirle bakıyım evladım

View Profile WWW
« Reply #82 on: 16 May 2005 - 07:50:09 »

Nowitzki 3 numara oynasın oynamasına da bu durumda 4 numarada kimi oynatacaksınız.. ya da çoğu maçta harikalar yaratan Josh Howard'ı ne yapacaksınız.. sorun 3-4 oynamasında değil.. gereksiz bi şekilde içerden oynamaya itiliyor Nowitzki.. post up yapsın, backdoor yapsın bunlar bekleniyor ilginç bir şekilde Nowitzki'den.. o da onları yapmaya çalışıyor, kalmıyor tabi etkinliği.. yoksa 4 numarayken de özellikle dışardan muazzam oynadığı maçlar var.. zaten onun özelliği de son zamanlarda 4 numarada yarattığı match up sorunlarıydı.. ben de zamanında 3 numarada en iyi performansı verir diyordum fakat takım kimyası nedeniyle 4te yarattığı eşleşme problemlerinden faydalanmak ve Josh Howard'ı kaybetmemek için şu anda 4te oynaması en mantıklı hareket kanımca..
Dampier ve Henderson'la mı çıksın yani sahaya Dallas?

ballboy
Newbie
*

the matrix reloaded

View Profile
« Reply #83 on: 16 May 2005 - 12:20:40 »

bu maçı mutlaka kazanmak zorundaydık. maçta beni en çok şaşırtan takımı oynatmasıyla bildiğimiz MVP Nash'in kendisinin bu kadar ön plana çıkmasıydı. career high'i olmuştur herhalde bu rakamı.

özellikle Josh Howard çok iyi bir maç çıkarmış. Nowitzki ve Stackhouse da skor yüküne yardımcı olmuş. Dampier 1 maç iyi 1 maç kötü devam ediyor. 32 dakka sahada kalıp Amare'nin etkinliğini azaltmış. şimdi durum 2-2 oldu. içimden bir ses bu serimizde 7 maç olacak diyor. umarım kazanan taraf biz oluruz.
nowi_arda
Forum Estonyalısı
Newbie
*

View Profile
« Reply #84 on: 16 May 2005 - 13:55:43 »

Bi arkadaş içindeki sesin bizi yeniceklerini söylediğini buraya yazmıştı ama içindeki ses ona yalan söylemiş.Dün gece Suns'ı yendik ve herkese kolay lokma olmadığımızı gösterdik.
Öncelikle onların hızlı hücumlarını kestik ve biz de daha fazla hızlı hücumlardan sayı bularak avantaj karelerinde lehimize bir çarpı attırdık.Aldığımız ribaundlarla pota altında onlara ezilmedik.Önemli bir olay da Dampier'in iyi oynayıp pota altı etkinliğimizi sağlamasıydı.Artık dua ediyoruz adam oynasın diye.Amare'yi savunmak için önde çok güzel savunma sistemleri geliştirdik.Nash'in istediği oyun sistemini oynatmadık.Böyle olunca da Nash sazı kendi eline aldı.Bir önceki maçta rezalet olan şut yüzdemizi normal düzeyine çıkardık.Bench katkısını da bugün atlamamak gerekir.Bench'den gelen oyuncular çok iyi oynadılar.Zaten onların benchini düşününce elde ettiğimiz avantaj çok büyük.
Açıkçası yenildiğmiz maçtaki eksikliklere çok iyi çalışmışız.Avery Johnson'ı da kutlamak gerekir.Bu maçı mutlaka kazanmalıydık...
« Last Edit: 16 May 2005 - 14:28:21 by nowi_arda » Logged
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #85 on: 18 May 2005 - 02:47:47 »

mvp tartışması güzel gidiyodu, dallas ekseninden de hayli taştıı için yeni bi topic halinde nba bölümüne taşıdım. oradan devam edelim.

MVP?

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
ballboy
Newbie
*

the matrix reloaded

View Profile
« Reply #86 on: 19 May 2005 - 15:44:04 »

geceki maçla ilgili söylenecek çok şey var. mükemmel başladığımız bu kadar kritik bir maçı böyle vermek çok acı. hepsi harika başlamıştı Howard ribauntları topluyor her türlü katkıyı yapıyordu, Dampier içerde savaşıyor, Nowitzki mücadele ediyor, Stackhouse atıyor, Terry oynatıyordu. maç bizim kontrolümüzdeydi. tek eksi noktamız çok hücum ribauntu veriyorduk. Suns da bu sayede skorda tutunmuştu. derken 3. çeyrek de işler ters gitmeye başladı hücumlardan boş dönmeye, turnover yapmaya başladık. Howard ve Nowitzki'nin kısa sakatlıkları da iyice ritm bozdu. belki son çeyreğe yinede önde girdik ama 3. çeyrekde Murat Murathanoğlu'nun da dediği gibi Avery Johnson çaylak koçluk hatası yaptı, benchimizi devreye sokmadı, Finley'i Nash'in başına verdi, Dampier'i yordu. 4. çeyreğe Jackson sayesinde müthiş bir patlama ile girdiler. ordan sonra da zaten maç bi daha dönmedi. savunmada 2 pozisyon üstüste savunma yapamadık, fark da inmedi.

artık bizim için ''win or go home'' zamanı. 2 maç üstüste kazanmamız gerekiyor. ama oyuncularda da yorgunluk başgösterdi hele böyle benchsiz oynadığımız bir maç sonrası iyice yorulmuşlardır. bakalım nereye kadar devam edebilecez.
lakersmania
Newbie
*

Kaf-sin Kaf

View Profile
« Reply #87 on: 19 May 2005 - 19:52:13 »

dallasa yazik oldu bence ..
maci kazanmayi hakkediyorlardi fakat avery'nin inadi maçin elden gitmesine neden oldu. çok kötü savunma yapan finley'i nash'in üzerine vermesi çok büyük bi hatadi.
nash sayilarinin büyük bölümünü ayni sekilde buldu: yüksek postun oralarda bi pick daha sonra nash ortaya drive edip sut atti.yavas olan finley ona yetisemedi. finley ayrica jacksonu da tutamadi . jackson 4. çeyrekte costu ve suns'in ekmegine yag sürdü.
6.macta avery savunmaya bi çare bulamazsa ve benchine yine sirtini dönerse mavs playofflara veda eder gibi geliyor bana...
ballboy
Newbie
*

the matrix reloaded

View Profile
« Reply #88 on: 21 May 2005 - 19:08:32 »

playoff maceramız bitti. yazık oldu gerçekten. 7. maçta Suns'ın sahasında kaybetsek bu kadar üzülmezdim. 16 sayıya kadar çıkardığımız farkı Suns yine 3. ve 4. çeyreklerdeki geri dönüşüyle erittiler ve öne geçtiler. bu sefer maçın sonuna avantajlı giriyorduk ama bu seferde Nash'in 3lüğü geldi. o pozisyondaki Terry'nin savunması felaketti. insan biraz önünde durur. doğru dürüst fake bile vermeden Terry'i yatırdı ve bomboş 3lüğü de yazdı. ama daha da felaket olan. maçın berabere olduğundan haberdar olmayan(?) oyuncularımızın mola almayıp Stackhouse'la zor bir 3lük denemeseydi. uzatmalarda da Nash ve Marion'u durduramadık. yazık oldu gerçekten. en azından 7. maçı hakettiğimizi düşünüyorum.
Pages: 1 ... 3 4 5 [6]  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Dallas Mavericks  |  Topic: Playoff 2005 « previous next »
    Jump to: