Deprecated: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in /storage/content/61/1004561/batug.org/public_html/forum/Sources/Load.php(225) : runtime-created function on line 3 Sinema
Welcome, Guest. Please login or register.
28 Sep 2021 - 15:50:44
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dýþý  |  Kültür - Sanat  |  Sinema  |  Topic: Sinema 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1] 2 3 4 ... 284
Author Topic: Sinema  (Read 741903 times)
wolf21
Jr. Member
**

god loves his children

View Profile WWW
« on: 20 May 2002 - 12:48:16 »

film eleþtiri ödevi aldým da þuraya birkaç karizma film yazarsanýz benim için ii olur yalnýz teslim etmem için 22 saat 46 dk kaldý (bütün haftasonunu harcadýktan sonra þimdi aklýma düþtü de:Smiley )hayýr kendim bi karar veremiyoyum bi türlü o kadar çok isim var ki aklýmda sechmeq chok zor Roll Eyes
« Last Edit: 1 Feb 2006 - 08:21:58 by Tayshaun » Logged

one wolf to save the sheep; one wolf to hunt another
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #1 on: 20 May 2002 - 13:11:49 »

fight club e.norton b.pitt
contact j.foster
american history x e.norton
remember the titans d.washington
bedazzed(herhalde bole yazýlýyo?) l.hurley gülmekten agladým hele basketbolcularla alay ettiginde

Son Turnuva Þampiyonu
Mrs.Bryant
Guest
« Reply #2 on: 20 May 2002 - 13:29:26 »

Bence Baba filmini kullan.Tabii o filmi seyredebildiysen,
Eðer o filmi seyretmediysen Aþýk Shakespeare'i öneririm.
mbarutcu
Guest
« Reply #3 on: 20 May 2002 - 13:31:53 »

Life is beatiful
american history X
fight club
cosh
Guest
« Reply #4 on: 20 May 2002 - 14:05:56 »

The Truman Show
Saving Private Ryan
jason
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #5 on: 20 May 2002 - 14:12:58 »

devils advocate (robert deniro, keanu reeves)

Richard Hammond
savage
Guest
« Reply #6 on: 20 May 2002 - 16:51:19 »

En sevdiðim deðil, ama sana ödevinde farklý olmalarý sebebiyle yardýmcý olabilecek filmler:

The Truman Show
Citizen Kane (yurttaþ Kane veya Cane, adýný bu sýcakta hatýrlayamýorum, kafam allak bullak, ama eski bi film, bulabilirsen mutlaka izle, hatta ödevde bunu seç)
Fight Club
Dünyayý kurtaran adam (Cüneyt Arkýn- Dalga geçmiorum, ciddi ciddi çekilip, uluslararasý bi yarýþmada tarihin en absürd filmleri kategorisinde 1. olmuþ, oturup aþaðýlamadan incelendiðinde, "ülen neden? nasýl? hobarey?" sorularýný sordurtan, türk sinema tarihinin en "absürd" filmi, ödevde bunu seç, hoca hem farklýlýklarý yakalama hem de tüm sýnýfý kahkalara boðman sebebiyle sana kesin bi 100 verir / len amma salladým Grin Grin ama bence seç, ciddiyim/ )
Saving Private Ryan'ý seçersen, özellikle deðinmeni rica ettiðim nokta, Alman askerlerinin hepsinin "hayvan" gibi gösterilmesinin, Hollywood'un savaþ eleþtirisi yapan filmlerinin ne kadar "eleþtirel" sayýlabileceðine dair sende nasýl bir fikir oluþturduðudur.
Þu son Mel Gibson filminin (Þu an vizyonda olan, bunun da adýný unuttum, tam bunadým yahu), zamanlamasý açýsýndan, ve Amerikan halkýna yönelik, hükümetlerinin hoþuna giden "savaþman gerekiyorsa savaþacaksýn" +"milliyetçilik" fikirlerini, gizliden gizliye deðil, artýk aþikar bir biçimde ortaya koymasý sebebiyle, zamanýnýn rocky4 "rocky-drago" tarzý "iyi abd-kötü demirperde" filmlerinin daha deðiþik bir versiyonu olmasý da, ödevin için ilginç bir araþtýrma konusu olabilir.
Aha, siyasi biþey yazmýþým, neyse, benim bu sözlerim sadece wolf arkadaþýn ödevine yardýmcý olmak içindir, lütfen kimse yorum yapmasýn, 2 kelimeyi çetrefilleþtirmeyelim
MuYu, bu açýklamaya raðmen birileri bu basit topic'i çýðrýndan çýkarýrsa, mesajým silinmesini, sen düþünmeden önce ben talep ederim, hatta olursa ettim say birader
Bi de, Rocky 1, veya Ýlk Kan, ciddiyim, bunlar ticarileþme uðruna rezalet hale getirilen devam filmlerinden çok çok farklý filmlerdir gözümde, istersen "klasik Sly" filmi demeden, bi kere daha izle, belki sen de incelenmeye deðer bulabilirsin

Dediðim gibi, bunlar benim en sevdiðim filmler deðil, ama ödevinde yardýmcý olabilir

Aaaa, ülen sayýlý saatleri kalmýþ, sen nasý seçim yapçan, nasý izliicen, nasý hazýrlýycan? Neyse, Allah kolaylýk versin
savage
Guest
« Reply #7 on: 20 May 2002 - 17:28:11 »

Bu arada, herne kadar pek bi numarasý olmadýðýný düþünsem de, Pulp Fiction da, o tarz çekilen ilk film -ya da çekilip popüler olabilen ilk film diyeyim- olmasý sebebiyle ödevine konu olabilir
Sonrasýnda Tom Cruise "manolya"yý çekmiþti, tarzý aynen taklit etmiþlerdi
vs vs
muyu
baba
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #8 on: 20 May 2002 - 17:32:54 »

snatch
american history x
jerry maguire
matrix (kurgusuna hayraným)
extremex
Guest
« Reply #9 on: 20 May 2002 - 18:58:00 »

forrest gump
U-turn
Delicatessen (þarküteri)
House of Spirits
.
.
.
Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #10 on: 20 May 2002 - 19:05:40 »

Sanýrým her zaman olduðu gibi yine tek Will Smith faný benim, önerebileceðim film ise Devlet Düþmaný (Enemy of the state) Big Brother watching you hikayesi ama çok akýllýca yapýlmýþ bir film.

Sen ödevi vermiþsindir sanýrým ama izlemediysen (hatta izlemediyseniz) mutlaka izle.
muyu
baba
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #11 on: 20 May 2002 - 19:16:52 »

harbi ya arada kaynadý devlet düþmanýda acaip bi film her ne kadar ilgi cekmedi ise de ayrýca ben amerikan futbolu filmlerini de baya severim saten gecen senelerde iki tane saðlam film geldi ama cok duramadýlar

içlerinden en beðendiklerim
unutulmaz titanlar
ve de
the replacments (sanýrým yedekler die geldi)
bombalasi
Forum Büyüðü
Veteran
Jr. Member

aslýnda kaþýk yok

View Profile
« Reply #12 on: 20 May 2002 - 21:17:14 »

Dünyayý kurtaran adam..efsanedir bu film efsaneee.kesin seyredile.canavarlarý tenekeden yapmýþlar ama soba bozmasý canavarýn arkasýnda soba deliði var:)) son teknoloji bir bilgisayar var ki filmde inanýlmaz.4 iþlem casio hesap makinasý:)) ýþýk düzeni muhteþen ;en eski kýrmýzý sarý disco spotlarý (100 mum) birde uzaya ilk geliþleri var ki arka planda pamukkaleye hoþgeldiniz yazýsý gözükmekte:)) hepsi anlatýlacak gibi deðil kesin seyredin ödevinizde kullanýn yaþam rehberiniz yapýn pardon kainat rehberiniz yapýn.her eve lazým bir film:)
Benim önereceðim film çok eski bir r.dreyfuss filmi;who's life is it anyway..tam ödevlik ,trafik kazasýnda yüzünden aþaðýsý felç olan bir heykeltraþýn ötenazi talebi.
braveheart ý atlamýþsýnýz benim toponumun ilk sýrasýna kurulmuþtur.ayrýca a.beauty i de sevdim .tiyatro kökenli sam mendes abimiz dialoglarý ikili iliþkileri mükemmel yazmýþ ,yönetmiþ. Bir de absürd film olarak tarantino'nun dust till dawn ý vardýr ki beni kendimden geçirmiþtir.tarantinonun yönetmediði oyuncu olduðu ender filmlerden.
film çok ama fazla yer iþgal etmiim..

jwill
Guest
« Reply #13 on: 20 May 2002 - 21:39:03 »

Walla ben de seyrettiðimde gülmekten aðlamýþtým,ilk 20 dakika sonra da býrakmýþtým seyretmeyi...
özellikle zuzaylý herifin elindeki beyin ve ÝNSAN BEYNÝNÝ ÝSTÝYORUM,BEYNÝNÝZ BENÝM OLACAK!! gibi konuþmalarý manyaktý.
hele filmin baþýnda cüniyt abinin ayaklarýna kaya baðlayýp canawarlara karþý hoplaya zýplaya antreman yapmasýna çoook gülmüþtüm.
walla bence de saving private ryan veya final fantasy filmlerine bak.
final fantasy  bi de animasyon,daha da ilgi çeker...
HotSauce21
Yalçýn Þeker Fanatiði
Pro. Member

4 touchdown one game Polk High -- all city

View Profile WWW
« Reply #14 on: 21 May 2002 - 00:56:10 »

the shawshank redemption(bilmeyenler için her ne kadar türkçeye çevrimine uyuz olsamda esaretin bedeli)
--kurtuluþ incilin içindedir
--Brooks was here,so was Red...

ayrýca quenthin tarantino nun filmlerinin tümüde izlenmeye layýktýr !

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
Pages: [1] 2 3 4 ... 284
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dýþý  |  Kültür - Sanat  |  Sinema  |  Topic: Sinema « previous next »
    Jump to: