Welcome, Guest. Please login or register.
19 Aug 2019 - 09:14:46
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Kültür - Sanat  |  Sinema  |  Topic: Sinema 0 Members and 2 Guests are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1] 2 3 4 ... 284
Author Topic: Sinema  (Read 563990 times)
wolf21
Jr. Member
**

god loves his children

View Profile WWW
« on: 20 May 2002 - 12:48:16 »

film eleştiri ödevi aldım da şuraya birkaç karizma film yazarsanız benim için ii olur yalnız teslim etmem için 22 saat 46 dk kaldı (bütün haftasonunu harcadıktan sonra şimdi aklıma düştü de:Smiley )hayır kendim bi karar veremiyoyum bi türlü o kadar çok isim var ki aklımda sechmeq chok zor Roll Eyes
« Last Edit: 1 Feb 2006 - 08:21:58 by Tayshaun » Logged

one wolf to save the sheep; one wolf to hunt another
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #1 on: 20 May 2002 - 13:11:49 »

fight club e.norton b.pitt
contact j.foster
american history x e.norton
remember the titans d.washington
bedazzed(herhalde bole yazılıyo?) l.hurley gülmekten agladım hele basketbolcularla alay ettiginde

Son Turnuva Şampiyonu
Mrs.Bryant
Guest
« Reply #2 on: 20 May 2002 - 13:29:26 »

Bence Baba filmini kullan.Tabii o filmi seyredebildiysen,
Eğer o filmi seyretmediysen Aşık Shakespeare'i öneririm.
mbarutcu
Guest
« Reply #3 on: 20 May 2002 - 13:31:53 »

Life is beatiful
american history X
fight club
cosh
Guest
« Reply #4 on: 20 May 2002 - 14:05:56 »

The Truman Show
Saving Private Ryan
jason
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #5 on: 20 May 2002 - 14:12:58 »

devils advocate (robert deniro, keanu reeves)

Richard Hammond
savage
Guest
« Reply #6 on: 20 May 2002 - 16:51:19 »

En sevdiğim değil, ama sana ödevinde farklı olmaları sebebiyle yardımcı olabilecek filmler:

The Truman Show
Citizen Kane (yurttaş Kane veya Cane, adını bu sıcakta hatırlayamıorum, kafam allak bullak, ama eski bi film, bulabilirsen mutlaka izle, hatta ödevde bunu seç)
Fight Club
Dünyayı kurtaran adam (Cüneyt Arkın- Dalga geçmiorum, ciddi ciddi çekilip, uluslararası bi yarışmada tarihin en absürd filmleri kategorisinde 1. olmuş, oturup aşağılamadan incelendiğinde, "ülen neden? nasıl? hobarey?" sorularını sordurtan, türk sinema tarihinin en "absürd" filmi, ödevde bunu seç, hoca hem farklılıkları yakalama hem de tüm sınıfı kahkalara boğman sebebiyle sana kesin bi 100 verir / len amma salladım Grin Grin ama bence seç, ciddiyim/ )
Saving Private Ryan'ı seçersen, özellikle değinmeni rica ettiğim nokta, Alman askerlerinin hepsinin "hayvan" gibi gösterilmesinin, Hollywood'un savaş eleştirisi yapan filmlerinin ne kadar "eleştirel" sayılabileceğine dair sende nasıl bir fikir oluşturduğudur.
Şu son Mel Gibson filminin (Şu an vizyonda olan, bunun da adını unuttum, tam bunadım yahu), zamanlaması açısından, ve Amerikan halkına yönelik, hükümetlerinin hoşuna giden "savaşman gerekiyorsa savaşacaksın" +"milliyetçilik" fikirlerini, gizliden gizliye değil, artık aşikar bir biçimde ortaya koyması sebebiyle, zamanının rocky4 "rocky-drago" tarzı "iyi abd-kötü demirperde" filmlerinin daha değişik bir versiyonu olması da, ödevin için ilginç bir araştırma konusu olabilir.
Aha, siyasi bişey yazmışım, neyse, benim bu sözlerim sadece wolf arkadaşın ödevine yardımcı olmak içindir, lütfen kimse yorum yapmasın, 2 kelimeyi çetrefilleştirmeyelim
MuYu, bu açıklamaya rağmen birileri bu basit topic'i çığrından çıkarırsa, mesajım silinmesini, sen düşünmeden önce ben talep ederim, hatta olursa ettim say birader
Bi de, Rocky 1, veya İlk Kan, ciddiyim, bunlar ticarileşme uğruna rezalet hale getirilen devam filmlerinden çok çok farklı filmlerdir gözümde, istersen "klasik Sly" filmi demeden, bi kere daha izle, belki sen de incelenmeye değer bulabilirsin

Dediğim gibi, bunlar benim en sevdiğim filmler değil, ama ödevinde yardımcı olabilir

Aaaa, ülen sayılı saatleri kalmış, sen nası seçim yapçan, nası izliicen, nası hazırlıycan? Neyse, Allah kolaylık versin
savage
Guest
« Reply #7 on: 20 May 2002 - 17:28:11 »

Bu arada, herne kadar pek bi numarası olmadığını düşünsem de, Pulp Fiction da, o tarz çekilen ilk film -ya da çekilip popüler olabilen ilk film diyeyim- olması sebebiyle ödevine konu olabilir
Sonrasında Tom Cruise "manolya"yı çekmişti, tarzı aynen taklit etmişlerdi
vs vs
muyu
baba
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #8 on: 20 May 2002 - 17:32:54 »

snatch
american history x
jerry maguire
matrix (kurgusuna hayranım)
extremex
Guest
« Reply #9 on: 20 May 2002 - 18:58:00 »

forrest gump
U-turn
Delicatessen (şarküteri)
House of Spirits
.
.
.
Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #10 on: 20 May 2002 - 19:05:40 »

Sanırım her zaman olduğu gibi yine tek Will Smith fanı benim, önerebileceğim film ise Devlet Düşmanı (Enemy of the state) Big Brother watching you hikayesi ama çok akıllıca yapılmış bir film.

Sen ödevi vermişsindir sanırım ama izlemediysen (hatta izlemediyseniz) mutlaka izle.
muyu
baba
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #11 on: 20 May 2002 - 19:16:52 »

harbi ya arada kaynadı devlet düşmanıda acaip bi film her ne kadar ilgi cekmedi ise de ayrıca ben amerikan futbolu filmlerini de baya severim saten gecen senelerde iki tane sağlam film geldi ama cok duramadılar

içlerinden en beğendiklerim
unutulmaz titanlar
ve de
the replacments (sanırım yedekler die geldi)
bombalasi
Forum Büyüğü
Veteran
Jr. Member

aslında kaşık yok

View Profile
« Reply #12 on: 20 May 2002 - 21:17:14 »

Dünyayı kurtaran adam..efsanedir bu film efsaneee.kesin seyredile.canavarları tenekeden yapmışlar ama soba bozması canavarın arkasında soba deliği var:)) son teknoloji bir bilgisayar var ki filmde inanılmaz.4 işlem casio hesap makinası:)) ışık düzeni muhteşen ;en eski kırmızı sarı disco spotları (100 mum) birde uzaya ilk gelişleri var ki arka planda pamukkaleye hoşgeldiniz yazısı gözükmekte:)) hepsi anlatılacak gibi değil kesin seyredin ödevinizde kullanın yaşam rehberiniz yapın pardon kainat rehberiniz yapın.her eve lazım bir film:)
Benim önereceğim film çok eski bir r.dreyfuss filmi;who's life is it anyway..tam ödevlik ,trafik kazasında yüzünden aşağısı felç olan bir heykeltraşın ötenazi talebi.
braveheart ı atlamışsınız benim toponumun ilk sırasına kurulmuştur.ayrıca a.beauty i de sevdim .tiyatro kökenli sam mendes abimiz dialogları ikili ilişkileri mükemmel yazmış ,yönetmiş. Bir de absürd film olarak tarantino'nun dust till dawn ı vardır ki beni kendimden geçirmiştir.tarantinonun yönetmediği oyuncu olduğu ender filmlerden.
film çok ama fazla yer işgal etmiim..

jwill
Guest
« Reply #13 on: 20 May 2002 - 21:39:03 »

Walla ben de seyrettiğimde gülmekten ağlamıştım,ilk 20 dakika sonra da bırakmıştım seyretmeyi...
özellikle zuzaylı herifin elindeki beyin ve İNSAN BEYNİNİ İSTİYORUM,BEYNİNİZ BENİM OLACAK!! gibi konuşmaları manyaktı.
hele filmin başında cüniyt abinin ayaklarına kaya bağlayıp canawarlara karşı hoplaya zıplaya antreman yapmasına çoook gülmüştüm.
walla bence de saving private ryan veya final fantasy filmlerine bak.
final fantasy  bi de animasyon,daha da ilgi çeker...
HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

4 touchdown one game Polk High -- all city

View Profile WWW
« Reply #14 on: 21 May 2002 - 00:56:10 »

the shawshank redemption(bilmeyenler için her ne kadar türkçeye çevrimine uyuz olsamda esaretin bedeli)
--kurtuluş incilin içindedir
--Brooks was here,so was Red...

ayrıca quenthin tarantino nun filmlerinin tümüde izlenmeye layıktır !

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
Pages: [1] 2 3 4 ... 284
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Kültür - Sanat  |  Sinema  |  Topic: Sinema « previous next »
    Jump to: