Welcome, Guest. Please login or register.
24 Jul 2017 - 23:37:35
Google
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Diğer Sporlar  |  Topic: Game, Set & Match 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 79 80 81 [82]
Author Topic: Game, Set & Match  (Read 163352 times)
tricktir
Pro. Member

View Profile
« Reply #1215 on: 30 Jun 2015 - 18:43:42 »

Federer'i Wimbledon'da izlemek büyük keyif bugün Federer'in maçı başladığında Nadal maçı ikinci setteydi sanırım ve daha önce bitti maç gerçekten çim kortta hala akıyor. Fiziği ne kadar el verir bilemiyorum ama kendi tarafından finale yürümesini bekliyorum formda bir Murray olsa da. Djokovic'in bu seneki kurası görece kolay yarı finalde baş belası Stan gelecek yine ve ikisi de oraya kadar takılmaz diye bekliyorum.

Kadınlarda Serena dominasyonu dışında Ostapenko,Bencic biraz daha geri planda olmak üzere Kerber ve Lisicki'nin performansları takip edilir. Ostapenko 2014 junior şampiyonu Bencic de en son Eastbourne'da finalde Radwanska'yı süpürdü. Azarenka ve Kvitova ise Serena'ya esas sorun yaratabilecek isimler yine de kadın ana tablosunda çok süpriz çıkmaz gibi, en azından beklentim yok şahsen artık.

başarılar gelir geçer asaletin bize yeter
http://twitter.com/tricktir
http://astrakhanatoly.blogspot.com/
Efemerid
Sr. Member

It's My Turn

View Profile
« Reply #1216 on: 31 Jan 2016 - 01:40:21 »

Avustralya Açık Bayanlar Finali sonrası bir iki not yazayım... Williams hanedanlığı bitmiş oldu, senenin ilk grand slam'inde finale kadar çok ezici geldi ama finalde Kerber kendisinden beklenmeyecek kadar iyi oynayınca, ilk kez grand slam kazanmış oldu. Geçen sene Pennetta kariyerinin ilk grand slamini kazanıp sezon kapanmıştı. Şimdi de Kerber. Maçın anahtarı Kerber, her şeyi yaparak maçı kazanırdı ve her şeyi de yaptı. Bir tek filede nerdeyse hiç görmedik ama onun dışında yeri geldi süper defans yapıp, hataya zorladı, yeri geldi ace attı. Winner üretemezken de sayı almayı başardı, sonra winner eklemeye başladı...sonunda da maçı aldı. Haketti güzel oldu. Williams'ın bayanlardaki ezici üstünlüğü gitmiş oldu ve kariyer grand slami yapma şansı da kalmadı bu sene de.
Bayanalarda da ara ara yaşanan sürprizler, erkeklerde yok ve bu sabah Djoker-Murray finalini izleyeceğiz. 5 set olsun da kim alırsa alsın. Smiley

...just one more peaceful day...
riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #1217 on: 1 Feb 2016 - 23:12:51 »

WTA Ausopen çok heyecanlı ve güzel geçti. Bunun yarı sebebi Kerber ise yarı sebebi de Serena. Hocam Serena'nın hanedanlığı bitti demişsin ama Kerber çok ekstra iyi işler yaptı ve Serena da ekstra kötü işler yaptı. Bomboş korta vurup da dışarı attığı topları artık hep böyle dışarı mı atacak diyorsun?

Serena sakatlık yaşamadığı sürece hala dünya 1 numarası kalacaktır. Kerber çok çok ekstra işler yaptı ki ben çok severim Kerber'i ve takip ederim. Bu sene onun yılı olur umarım. Sonraki ilk turnuvada bu sürekliliği artık herkes izleyecek.

ATP kısmında ise Nole nerdeyse kusursuzdu. BU şekilde oynarken onu geçmek çok zor. Hele Murray'nin mental sertliği henüz bunu geçecek seviyede değil. Nole Federer'in rekoruna doğru gidiyor.

Ben Raonic'in bu sene daha da iyi olmasını bekliyorum. belki ileride o ciddi rakip olabilir.

Efemerid
Sr. Member

It's My Turn

View Profile
« Reply #1218 on: 2 Feb 2016 - 18:08:55 »

Serena hala çok dominant ben sadece iki grand slamdir şampiyonluğa uzak kaldı o anlamda dedim. Yoksa Kerber cidden çok ekstra iş yaptı, çok ekstra savunma yaptı...Ayrıca cidden Serena kötü oynadı ama bunda işte Kerber'in ekstra iyi oynaması var.
Kerber ne yapar ilerleyen turnuvalarda göreceğiz ama umarım başarısı kalıcı olur, geçmiş performansları pek iç açıcı değil.

Erkeklerde ise Federer'in yaşı, Murray'in hala iyi bir winner olamaması, Nadal'ın sakatlık dönüşü hiç iyi olmaması, Wawrinka'nın saman alevi performansları Djokovic'in bu sene bir kariyer grand slami yapabileceğine işaret ediyor.

Efemerid
Sr. Member

It's My Turn

View Profile
« Reply #1219 on: 25 May 2016 - 10:31:50 »

Roland Garros'da 3 Türk ilk tur oynarken yazmamak olmazdı...Her ne kadar Marsel Ve İpek ilk turda veda etse de.

Önce elenenlerden başlayayım. İpek, eski kurtlardan Razzano karşısında maça çok iyi başladı, ilk seti de aldı ama ne olduysa ikinci setten sonra oldu. Önce kolay bir servis oyunu verdi sonra kendi servisini kırdırdı ve oyundan çok kolay düştü. İkinci sette 2-1 olduktan sonra geri dönüş olur dedim ama düşüş daha sert oldu ve 6-1 set gitti. Son set için söylenecek pek bir şey yok 6-0 gitti ve elendi. Potansiyeli olduğunu düşünüyorum ve ilk setteki ışığını daimi hale getirebilirse, grand slamlarda bir iki tür geçmesi zor değil. Önünde yolu daha var ama dediğim gibi potansiyeli var.

İkinci olarak Marsel,aslında kura öncesi umudum vardı tam kendisine göre bir rakipti ama oyun olarak bu korta yansıtamadı ve 3 sette elendi. Oyunda rakibinden iyi olduğu anlar yok denecek kadar azdı, özellikle ikinci seti de kaybedince,o da inanılmaz bir düşüşle oyundan koptu. Artık Marsel'in en azından bir iki tur geçmesi gereken dönemler ama yeteneği doğrultusunda maalesef olmuyor.

Son olarak Çağla, bugün 2.turda Pavlyuchenkova ile oynayacak. Gitgide yükselen bir grafik çiziyor. Önce İstanbul şampiyonluğu sonra da Roland Garros. İlk tur maçındaki rakibi sıralama olarak kendinden aşağıdaydı ama yine de tam başabaş mücadele oldu. Maçın yağmur sebebiyle iki kere durması da oyunu etkiledi ama sanırım Çağla için daha iyi oldu. Rakibi sreri başı 24 numara ama şu ana kadar Roland Garros'da elenen seribaşlarını gördükçe bir tanesi daha olabilir diyorum ve saat 12'de başlayacak maçta Çağla'ya başarılar diliyoruz...

riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #1220 on: 11 Jun 2017 - 19:51:18 »

Sakatlıktan son asla eski Nadal'ı göremeyeceğiz demişti bir basın toplantısında. Bugün o eski Nadal'ı hatta daha da eski iyisini gördük Roland Garros finalinde.
Stan Wawrinka elinden geleni yaptı. Oyununu bile değiştirdi ama Rafa müthiş oynayarak hem yine Grand Slam kazanan formuna hem de dünya 2 numarasına yükseldi. Üstelik RG şampiyonluğu 10 yaptı. Tam 10 kez bir grand slam kazanmak muazzam bir başarı. Biraz daha heyecan beklerdik muhakkak ama Rafa bize güzel ama kısa bir final sundu. Stan için de çok fazla bir şey diyemiyorum elinden geleni yaptı.

WADE#3
Pro. Member

adam olacak çocuk #30

View Profile
« Reply #1221 on: 12 Jun 2017 - 22:31:30 »

Bütün kariyerini az çok takip etmiş biri olarak söyleyebilirim ki son iki maçında oynadığı oyun eski Nadal için bile insanüstü şeklinde tanımlanabilir.Thiem ve Wawrinka bile alelade göründü.

Gerçekten korkutucu ama beni asıl korkutan Puerta gibi düşük profilli olmadığı için insanüstülüğün hiç sorgulanmadan daha kolay kabullenilmesi.Ortada ciddi manada bir mucize var...nereye bağlayacağımı bilemediğim.

riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #1222 on: 13 Jun 2017 - 11:25:22 »

Sakatlıktan sonraki süreçte sürekli üstüne koyarak bu formunu yakaladı. Çok inatçı, ilk turda elendiği bir turnuva sonrasında ben de acaba gerçekten bu seviyelere yaklaşamayacak mı demiştim ama o yılmadı.

Federer'in de sakatlığı geçti. Önümüzdeki büyük turnuva Wimbledon için Stutgart'ta sahaya çıkıyor. Rafa da çim alıştırmasını Queens (UK) ile yapacak.

Bu sene Wimbledon daha bir güzel olacak.

abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #1223 on: 13 Jun 2017 - 22:59:19 »

Arkadaş aradan 10 yıl geçti,hala aynı mücadeleyi bekliyoruz dört gözle. Hiç bir spor dalında böyle bir longevity ve dominasyon görülmedi.

tricktir
Pro. Member

View Profile
« Reply #1224 on: 14 Jun 2017 - 12:48:55 »

Federer-Nadal bu kadar yükselirken Murray ve Djokovic'in düştüğü bitmiş görüntüsü de inanılmaz. Djokovic tüm ekibi kovdu, lacoste ile sponsorluk imzaladı, Thiem'e elenirken bagel yedi RG çeyrek finali son sette. Tamamıyla bir tükenmişlik sendromu yaşıyor ve şu an yaptığın işe dair sevgisi  vs gitmiş durumda belli. Eski fiziksel üstünlüğü de yok, benim gibi ilk günden beri Djoko hayranı için hayal kırıklığı bu yaklaşan son, grandslam sayısı Nadal-Federer'e yaklaşır diye beklerken ortaya çıkan hal vaziyet sıkıntı. Murray için evi Wimbledon onu daha doğru yorumlamak için iyi fırsat olacak, ama Wimbledon kim kazanır sorusuna bugünden cevap aransa ben kendini toprakta yormayacağını olgunlukla açıklayan Federer'i ilk aday görüyorum. Enteresan turnuva bizleri bekler.

başarılar gelir geçer asaletin bize yeter
http://twitter.com/tricktir
http://astrakhanatoly.blogspot.com/
WADE#3
Pro. Member

adam olacak çocuk #30

View Profile
« Reply #1225 on: 14 Jun 2017 - 22:29:51 »

Nishikori biraz uzun olup iyi servis atabilse dominasyonunu başlatacak ama bu servislerle en fazla bu kadar.Zverev bari çabucak akıllansa.

Pages: 1 ... 79 80 81 [82]
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Diğer Sporlar  |  Topic: Game, Set & Match « previous next »
    Jump to: