Welcome, Guest. Please login or register.
2 Sep 2014 - 13:31:57
Google
batug.com forum sayfalari  |  Pano  |  Arşiv  |  Basketbol Diğer  |  Topic: Türkçe Zıplama Geliştirme Programı 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 [2] 3 4 5 ... 20
Author Topic: Türkçe Zıplama Geliştirme Programı  (Read 88209 times)
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

forum Raşidi

View Profile
« Reply #15 on: 15 Jan 2003 - 14:45:10 »

diz ustu yere cokun ust bacaklarnizi havaya dikin yani poponuz havada olsun.Sonra bu sekilde kendinizi dizleriniz yerden kalmadan mumkun oldugunca arkaya atin.Ama onemli olan dizlerinizin mumkun oldugunca bitisik durmasi

ben bunu anlamadım yaw. Nasıl oluyor bu hareketi yanlış yapmayalım

o_irengun
Guest
« Reply #16 on: 15 Jan 2003 - 15:37:08 »

1) Gruplar arasında depar atın mekik çekin demişsin. Gruplar ne onu anlamadım bikere eheh. Yani mesela tek ayak dort kere çıktım merdiveni. Çift ayakla çıkmadan evvel deparmı atayım onumu demek istedin farklı gruplar olarak.

2) Şu kuçuk kas ile buyuk kas gruplarınada bir açıklık getirirsen sevinirim. Hangi haretket kuçuğu hangi hareket buyuğu etkiler?

3) Forumda da yazdım Ekstra strc te Dizler birleşik popo havada hareketini anlamadım. Biraz daha açarsan sevinirim.

ilk önce gruplar nedir ondan bahsediyim.Esasen bu gruplar tamamen seninle alakali birsey cunku sen burdaki hareketleri kendine göre ayarliyorsun ve belli bir düzende yapiyorsun.Yani grupluyorsun.Dizlerine cok yuklendiginde dinlenmek isteyecksin mesela ama dinlenmek icin dinlenme molasi yok antremanda iste orda  bir iki depar veya cok yorulduysa dizlerin bir iki jog bir kac mekik bir kac snav ile hem vucdu sicak tutuyorsun hem dizlerin dinleniyor (biraz da sen dinleniyorsun tabii)hem de bir yandan da calismaya devam ediyorsun yani olay odur ama yani mesela bütün merdiven hareketleri arasina bir depar ondan biraz sonrada yani bir mekik sinav seti koyarsan iyi olur.

2-Kucuk kas-buyuk kas grubu olarak soyle soyliim.Mesela ust bacak kasi hayvan gibi bir kastir bildigim kadariyla vucuttaki hacim olarak en buyuk kastir.Onu bi isitman ne biliim bi el parmagini veya kolunu isitmaktan cok daha uzun surer.O yuzden isitmaya vucudundaki buyuk kaslardan baslamak durumundasin yani agbicim  bacxaklar buyuktur iste siert buyuktur falan fistik.Cok kafaya takilacak ekstra bir durum degil ama bu sen normal strech yap o yeter isinma icinde soguma icinde yalniz iste  sunu bil yeter dizleri sonra beli sonra kasiklari sonra da ayak bileklerini isit yani sira karisik olsada buralara cok yogunlas zate dikkat et strechten sonra bir kac tane daha depar var ama bu deparlari yazarken unutmusum bunlar isinma deparlari yani cok abarti can hiras atmaniza gerek yok %90 depar dedigimiz olay.Iste orda zetn belli olur bir iki depar icinde isinmayan noktalar olmadi oralai bir daha isitirsin ama dedigim surelerde ve dedigim sekilde yaparsan isinmay yani iste ne biliim isinman  30-40 dakika arasi suruyorsa zaten cok buyuk bir sorun yasamazsin.

3-agbilerim ablalrim o hareket en sakat diz esnetme hareketidir ilk önce onu bi belirtiim yani yapin ama coook ama coook dikkatli olun ama essek gibi eneklik getiren bir harekettir.

Simdi agbi diz ustu coktun yere degil mi coktun nedir olay namaz oturusu gibi ayak topuklarin kicina deger degil mi evet deger agbicim sen ust bacagi kaldir yani  zopuklarin kicina degmesin  ust bacagin dikili olsun anladin mi?yani bacagi iki cizgi olarak dusun dizler kirtilma nooktasi iki cizgi ustuste olmasi L  yapsiinlar ondan sonra vucdunu agbicim mumkun oldugunca geriya atiyorsun (bi dakka oyle miydi lan bu)(evet oyle  olay odur yani ben bu kadar anlatabiliyorum ama sana soyle anlartiim dansöz hamamda karilar nasil bayilir hareketi yapar yaa onun gibi dusun ama ust bacak havada olsun tamam mi eger anlamadiysan ben sana baska türlü fotolarla durumu anlatirim seker kardesim).

Olay budur kusura bakma sinav ders durumlari duzgun yazamaiyorum bi outurp adam gibi program yazamadim hazir programlarim antreman kagitlarim falan da evimde kaldi (ühüüü ühüüü evim güzel evim ühüüü vatanim ühüüüü)  o yüzden kopyacilik yapamiyorum adam gibi bir daha calismam sonra program cikarmam lazim oda su anda zor gibi.

Bu arada forumdaki tek antrenörlk yapmis adam ben miyim yaa diger antrenör arkadaslar da paylassinlar bilgilerini bu neyaaa.
WC
Veteran
Pro. Member

nokta

View Profile
« Reply #17 on: 15 Jan 2003 - 18:27:41 »

2) Şu kuçuk kas ile buyuk kas gruplarınada bir açıklık getirirsen sevinirim. Hangi haretket kuçuğu hangi hareket buyuğu etkiler?

kardeşler bu olay çok önemli. salonda ağırlık çalışanlara ilk söylenen olaylardan biridir...

tam hatırlamıyom ama küçük kaslar büyük kasları destekler bunun için küçük kası çalıştırdıktan sonra büyük kas çalışılmaz...

veya tam tersi bilen doğrusunu yazsın. eğer yanlış yaparsanız çalışmalar pek verimli olmuyo...
o_irengun
Guest
« Reply #18 on: 15 Jan 2003 - 18:54:48 »

Dadawayin dedigi dogru tamamiyla buyuk kaslari destekleyen veya az hacme sahip kaslar daha ufaktir ama biz atletizm calisiyoruz yani agirlik calismasindaki gibi kaslar agirlikta degil yani kosularla vb. kaslarimizi yeteri kadar isitiyoruz esas önemli olan bu idmanda bizim icin eklemler özellikle de diz.
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

forum Raşidi

View Profile
« Reply #19 on: 19 Jan 2003 - 15:30:11 »

Olm ben yine anlamadım yav. Hani köprü gibde köprünün dizleri yerde olan halimi?

Hayır şimdi soruyorum doğru yapalım ters bişey olmasın gote gelmeyelim diye soruyorum irenguncum Wink

o_irengun
Guest
« Reply #20 on: 19 Jan 2003 - 15:31:22 »

Arkadaslar yeni programlar sinavlara takildi  bi bitriim su muhabbeti kesin cok guzel 3 program yazicam
Bart Jr.
Eric Cartman
Newbie
*

Tecrübeli bayan eleman aranıyor.

View Profile
« Reply #21 on: 19 Jan 2003 - 17:50:47 »

Bekliyorum.. Grin
Eric
Geçerli
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #22 on: 19 Jan 2003 - 20:09:07 »

ya kimse yanlış anlamasında şu dribling programından sonra bide zayıflama ve formda kalma programı verseniz çok perfect olcak valla .

o_irengun
Guest
« Reply #23 on: 20 Jan 2003 - 03:33:00 »

Eyvallah tabii hemen ne demek
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

forum Raşidi

View Profile
« Reply #24 on: 21 Jan 2003 - 10:29:06 »

olm irengun sende askerliğe hazırlık programı ve geceleri ruya gordurmeme programı varmı. Ben çok dertliyim bu konular hakkında ha haberin olsun hallet şu işi beah.  Grin Grin

o_irengun
Guest
« Reply #25 on: 21 Jan 2003 - 22:51:23 »

olm irengun sende askerliğe hazırlık programı ve geceleri ruya gordurmeme programı varmı. Ben çok dertliyim bu konular hakkında ha haberin olsun hallet şu işi beah.  Grin Grin

Agbi onlar kalmadi yaaa  olsa dukkan senin.

Sekercim ruya gormemek gibi birsey bilimsel olarak sozkonusu degildir ancak gordugun ruyalari hatirlamamak diye birsey vardir okadar
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

forum Raşidi

View Profile
« Reply #26 on: 22 Jan 2003 - 14:14:26 »

doğru soyluyosun. İnsan herzaman ruya gorurmus uyuyunca bir kısmını hatırlarmıs veya hiçbirini

o_irengun
Guest
« Reply #27 on: 20 Feb 2003 - 20:59:18 »

Programlar  istanbula gelince  23ünden sorna  konulacaktir haberiniz olsun.
Кириленко
Forum Postacısı
Yazar
Pro. Member

View Profile
« Reply #28 on: 20 Feb 2003 - 21:12:53 »

o_irengun, abi dizleri güçlendirmek için neler ypmam gerekli dizleri zorlayan hareketler canımı yakmaya bşladı biraz yardım pls...

Sekerford
şampiyon
Pro. Member

forum Raşidi

View Profile
« Reply #29 on: 21 Feb 2003 - 13:48:58 »

yav ben irengune attım msj ama işi var heralde cvpta yazmadı.

Şu yeni programlarıda yazsa bari

Pages: 1 [2] 3 4 5 ... 20
batug.com forum sayfalari  |  Pano  |  Arşiv  |  Basketbol Diğer  |  Topic: Türkçe Zıplama Geliştirme Programı « previous next »
    Jump to: