Welcome, Guest. Please login or register.
21 Jul 2019 - 09:32:13
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Teknoloji  |  Topic: Cep Telefonları 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Hangi cep telefonu markasını kullanıyorsunuz? Hangi GSM operatörünü kullanıyorsunuz?
Nokia - 7 (8.5%)
Samsung - 37 (45.1%)
HTC - 5 (6.1%)
Blackberry - 2 (2.4%)
iPhone - 19 (23.2%)
Sony Ericsson - 2 (2.4%)
LG - 7 (8.5%)
Huawei - 0 (0%)
Diğer - 3 (3.7%)
Total Voters: 79

Pages: 1 ... 96 97 98 [99] 100 101
Author Topic: Cep Telefonları  (Read 327057 times)
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #1470 on: 5 May 2016 - 17:23:18 »

şarj olduğu parçayı değiştirirler çalışır bence.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
Cagatay
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #1471 on: 5 May 2016 - 17:33:52 »

Telefonu ve bataryayi pirincin icine koy nemi alir dediler onu yapiyorum su an.

Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #1472 on: 5 May 2016 - 19:28:26 »

çay, kola gibi sıvılara nazaran sudan çok fazla zarar gelmiyor diye biliyorum.
saç kurutma, ufo yardımıyla iyice kurut. iyice kurutmadan açma/pil bağlama.
sağlam olan başka bir pil ile açmayı ve şarj etmeyi dene. hem pili hem şarj soketini kontrol etmiş olursun.
daha sağlam bilgiyi yavuz verir heralde.
Cagatay
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #1473 on: 5 May 2016 - 19:31:17 »

Iyi tavsiyeler bunlar tabi ben iyice kurutmadan acmis/pil baglamis/sarj etmeye calismis bulundum bir kere. Telefon hepten bozulduysa ekstra pil almak istemiyorum, bakalim arkadaslardan sorusturucam onlarda varsa ekstra deneyeyim.
« Last Edit: 5 May 2016 - 19:31:35 by Cagatay » Logged

OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #1474 on: 6 May 2016 - 00:55:04 »

içme suyu ise pirinç bir nevi kurtarabilir. eğer deniz uyu vs döküldüyse pirinç olayı daha kötüye götürüyor kesinlikle. ben hurafe olduğunu dşünüyorum

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
BabyShaq
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #1475 on: 7 May 2016 - 19:12:00 »

Pirinç, sqaç kurutma makinesi... her yerde yazıyor, doğru olabilir ama hiç denemedim. Moral bozmak istemem ama böyle suyla oluşan arızalarda genelde anakart falan değişiyorlar okuduğum kadarıyla, o da bayağı masraflı olur utangac Bu sana ders olur, bir dahaki sefere suya dananıklı bir model alırsın Tongue
Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #1476 on: 7 May 2016 - 20:35:31 »

Benim arkadaş okyanus suyu -deniz suyundan tam farkı ne olabilir bilmiyorum ama maksat bilgi tam olsun- dolu kovaya düşürdüğü iphone'u 3 gün pirinç içinde beketince telefon düzelmişti. Tabii o açmamıştı kasayı.

Yavuz Iphone mu alayım Samsung mu? Cheesy

Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #1477 on: 7 May 2016 - 23:39:34 »

Telefonu ve bataryayi pirincin icine koy nemi alir dediler onu yapiyorum su an.

ağzını kapat 1 hafta bırak alır aferim diyene

BabyShaq
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #1478 on: 7 May 2016 - 23:45:12 »

Benim arkadaş okyanus suyu -deniz suyundan tam farkı ne olabilir bilmiyorum ama maksat bilgi tam olsun- dolu kovaya düşürdüğü iphone'u 3 gün pirinç içinde beketince telefon düzelmişti. Tabii o açmamıştı kasayı.

Yavuz Iphone mu alayım Samsung mu? Cheesy

iOS istiyorsan iPhone, Android istiyorsan Samsung al Deli
ai#3
ai#3
Yazar
Pro. Member

mezara kadar

View Profile WWW
« Reply #1479 on: 16 Jun 2016 - 16:49:44 »

Gel ki şafaklar tutuşsun

Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #1480 on: 3 Sep 2016 - 12:50:55 »

Ya buraya yazmadım. Memlekette ananemle dedemin telefonları ömrünü doldurmuş. Bunlara telefon almak istiyorum arkadaşlar.

Ama illaki kapaklı isteriz diyorlar. Eski Nokia veya Samsunglardan istiyorlar. Kapağı açıyorsun açılıyor ya onlardan. Bulabilir miyiz? N11.com a falan baktım değişik değişik adamlar sahibinden de güvenemedim. 200 civarı tanesi en fazla veririm. Bulabilecek olan var ise hemen parayı göndereceğim bana alıp teli göndersin. Tabi kullanılmamış olsun haci.

Yavuz yardım et Smiley ve İstanbul pazarının duayenleri el atalım dedeye yardım edelim

BabyShaq
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #1481 on: 4 Sep 2016 - 18:44:23 »

N11 veya Gittigidiyor gibi sitelerden profili sağlam birinden almak dışında bir yol yok herhalde Şeker. Kapaklıya gerek yok, ikna et onları, 3310 gibi bir çok model seçeneğin olursa o zaman Smiley
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #1482 on: 17 Jun 2017 - 01:50:16 »

Evet arkadaşlar Yavuz'un tavsiyesi ile aldığım LG G3'ün anakartı elimde kaldı. Bende servisine gittim 700 tl dedi.

Böyle deyince "illaki TL'mi ödememiz gerekiyor?" dedim oda şaşırdı tabi "nasıl yani?" dedi. Bende "Ya dolar yuro olmuyor mu?" dedim. Servisteki çocuk abi genelde almıyoruz ama hesaplayıp alabiliriz neden olmasın" dedi. Bende "Sen hesapla abisi ben gelicem" deyip aldım telefonu çıktım.

Evet İstanbul'da bir telefoncuyu aradım. Anakart varmış 380 istedi. Bende gönderdim bugün kargo ile. Şimdi gidip Samsung galasyi bilmemne plusa bisürü para veremem.

Peki neden buraya yazıyorum?

Bana 2.000 tl yi geçmeyecek şekilde fiyat performans yapan telefonlara bakın dedim etrafıma. Bugün bir arkadaşım "şeker oneplus 3t tam senlik" dedi. Telefonun markasını sordum oneplus dedi. Onu değil telefonun markası nedir dedim. Oneplus dedi.

Ülkemizde satışı yok imiş. Fiyat performansı çok iyimiş de falanmış filanmış. Fiyatı 2.000'i geçmiyormuş. Ülkemizde servisi satışı olmayan bu telefon alınır mı?

Yurt dışından dönüşte falan bunu alsam imeini kaydettirsem efendim sonra bozulma falan yapar mı? Garantisi olacak ama ben yurt dışına gönderemeyeceğimden elimde kalacak diye korkuyorum. Daha doğrusu burada yapılır mı yani.

Ne yapayım neyi tavsiye edersiniz?

Bunun gibi P10 diye bir şey varmış birde Asus duydum.

Konu hakkında bilgisi olanlar bir el verin.

Adabazardan selamlar bu arada.

piston'r
eye in the sky
Veteran
Pro. Member

R.I.P

View Profile
« Reply #1483 on: 17 Jun 2017 - 11:02:49 »

şeker,   note 5 tavsiye ederim.   samsungun s7, s8 felan hiç o taraflara gidip fazla para vermene gerek yok.   türkiye fiyatlarını bilmiyorum ama eski bir model olduğu için senin dediğin rakamlara rhatlıkla bulunur diye tahmin ediyorum.

ben 2 seneden fazladır kullanıyorum ve çok memnunum. başlarda biraz takılma sorunları oluyordu ama android güncellemeleriyle o sıkıntılar kalktı.  ben telefonu yoğun kullanıyorum, mailbox, facebook, whatsapp, youtube sürekli açık, iş gereği de çok fazla konuşuyorum.  beni üzmedi bugüne kadar. 3-4 kere de düşürdüm telefonu, 1 kere ekranın köşesini kırdığım için ekran değiştirdim onun dışında düşmelerden de etkilenmedi.  tabi kaldır telefonu at demiyorum ama dayanıklı baya. performansı iyi, ekran çözünürlüğü çok iyi, kamerası özellikle çok iyi. samsung kameralerı note 5'e kadar iphone karşısında en zayıf halkalarıydı ama note 5'le beraber bu sorun kalktı.  kalemi de çok kullanışlı.

samsung note 7 de fena karizma çizdi ama note 5 test edilmiş denenmiş sağlam bir ürün.  illa telefonum son model olsun takıntısı olmayan herkese de tavsiye ederim.

Form a Fuckin\\\' Wall
BabyShaq
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #1484 on: 18 Jun 2017 - 20:14:56 »

G2'lerde sarı ekran sorunu, G3 ve G4'lerde de anakart sorunu kronikmiş Şeker. Suç benim değil, LG'nin Deli

Yurtdışına nereye gidiyorsun bilmiyorum ama imkanın varsa oradan al bir model. Marka takıntın yoksa fiyat/performans olarak OnePlus 3T (yeni modeli 5 bu hafta çıkacak ama yetişmez sana) Xiaomi Mi 5S/6 (Vodafone kullanıyorsan 4G sorunu varmış ama bunlarda) gayet iyi. P10'lar pahalıdır, o fiyata çıkacaksan seçenek çok. Ben telefonu bozarım diyorsan Türkiye'de servisi olan, alabileceğin en iyi modeli al dışarıdan. SOnuçta çok ucuza gelir buraya göre. Normal bir kullanıcıya Note5 rahatça yeter Onur Abi'nin dediği gibi ama sonuçta 3 yıllık telefon. Dışarıdan bir şey alacaksan daha yeni bir şeyler al bence.
Pages: 1 ... 96 97 98 [99] 100 101
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Teknoloji  |  Topic: Cep Telefonları « previous next »
    Jump to: