Welcome, Guest. Please login or register.
1 Apr 2020 - 10:53:40
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Teknoloji  |  Topic: Cep Telefonları 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Hangi cep telefonu markasını kullanıyorsunuz? Hangi GSM operatörünü kullanıyorsunuz?
Nokia - 7 (8.5%)
Samsung - 37 (45.1%)
HTC - 5 (6.1%)
Blackberry - 2 (2.4%)
iPhone - 19 (23.2%)
Sony Ericsson - 2 (2.4%)
LG - 7 (8.5%)
Huawei - 0 (0%)
Diğer - 3 (3.7%)
Total Voters: 79

Pages: 1 ... 82 83 84 [85] 86 87 88 ... 101
Author Topic: Cep Telefonları  (Read 348603 times)
Eric
Geçerli
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #1260 on: 23 Jan 2013 - 23:26:06 »

yavuz note 2 ye yapılacaklar listesi gibi bir şeyin var mı rom du ram di bir şeyler diyordunuz bir ara android sistemleri için

telefon katina gecmisiz Huh

Slaughter
Global Moderator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #1261 on: 24 Jan 2013 - 02:45:36 »

CM Rom'ları pek bilmiyorum ben Batuhan daha iyi bilir onu ama bildiğim kadarıyla rootlamak gerekiyor önceden. Senin için root'lama yöntemi burada var:
http://forum.andronova.net/showthread.php?21516-Sony-Xperia-S-Nas%FDl-Root-Yap%FDl%FDr-(Bootloader-kilidi-k%FDrmadan-kolay-y%F6ntem)
http://forum.andronova.net/showthread.php?40024-Xperia-S-Root-yapma-Detayl%FD-Anlat%FDm

Bu işlere başlarken en büyük yardımcın youtube oluyor. Orada detaylı anlatım videoları var. Hiç bilmiyorsan oradan izleyip, adım adım yapmak kolay oluyor.
CM10 yüklersen veya root'larsan garantin gider ama burada insiyatif servislerde oluyor. Farklı rom yüklerken telefonu bozulmuş kullanıcılar var, bazı servisler haklı olarak garanti gitmiş deyip ücret alıyor, bazılarında ise gözardı edip ücretsiz servis veriyormuş.
Farklı rom'lar istersen XDA kaynak olarak yeter de artar bile. En çok mesaj atılan rom genelde en iyisi oluyor:
http://forum.xda-developers.com/forumdisplay.php?f=1518

CM10 yerine önce unbranded tabir edilen Avrupa ülkeleri için üretilmiş rom'ları dene bence. CM'nin arayüzü değişik gelebilir sana(bana çok kullanışsız geliyor örneğin). Ondan memnun kalmazsan CM10'u denersin.

Bu işin püf noktası gözü karartıp bir yerden başlamak Smiley "Aman telefon bozulmasın diyorsan" öyle kullan, yok "biraz değişiklik iyi gelir" diyorsan yavaştan forumları incelemeye başla. Bu işlerden az çok anlayan biri yardımcı olursa daha iyi tabii.

Ben şu an CM 10 ROM'dayım. Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum ve çok memnunum. Gerçi hala benim telefon için alpha seviyesinde, ufak tefek hataları var hala geliştiriliyor. Yakında daha stabil olacak muhtemelen.

CM 10'un arayüzü, 4.1.2'nin default arayüzü. Genelde Google çıkarıyor, sonra Samsung, Sony falan kendine göre şeklini şemalini değiştiriyor. CM 10 o nedenle sadece Nexus'lara benzer arayüz olarak.

Ek olarak root'un yanında, bu ROM'u yüklemek için ClockWork Mode Recovery (CWM) denilen custom bir recovery var. Yüklemeden önce bu recovery'e geçmen lazım.

Edit: Eğer yükleme yapacaksan, CWM'yi kurup, mevcut Stock ROM'un tamamiyle yedeğini ya da dosya yöneticisinde EFS dosyasının yedeğini alman iyi olur. Custom ROM yüklerken bazı durumlarda IMEI'nin yerini fake IMEI alma durumu söz konusu oluyor bu da çok sıkıntılı ve masraflı oluyor. Bu durumla ben hiç karşılaşmadım ama güzel bir önlem olur böyle bir soruna karşı.

Yüklemenin ana mantığı bu videodaki ile benzer şekilde: http://www.youtube.com/watch?v=O52IeX93Jek
« Last Edit: 24 Jan 2013 - 03:04:19 by Slaughter » Logged
Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #1262 on: 24 Jan 2013 - 12:54:32 »

Amma karışmış bu telefon işi, değiştireyim diyordum da ben windows'la bu kadar uğraşmadım laptopta, pc'de. Hani salağa anlatır gibi anlatın diyeceğim ama salak bile diyemiyorum kendime, bitkisel hayat resmen. Bu ne olm, klingonca gibi?

Ben Nokia 1100'e dönerim aga
HaliTT
Hiro
Veteran
Pro. Member

Remember...

View Profile
« Reply #1263 on: 24 Jan 2013 - 13:01:20 »

Sırf bu rom'du, işletim sistemiydi vb uğraşıp, kafayı yememek için iphone aldım, yoksa zerre hazetmiyorum Apple firmasından...

I’m taking it slow / Feeding my flame / Shuffling the cards of your game / And just in time / In the right place / Suddenly I will play my ace
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #1264 on: 24 Jan 2013 - 13:28:02 »

bu topiği bence iphone reklamlarında oynatsın başka birşeye gerek yok

Son Turnuva Şampiyonu
mtk
Pro. Member

View Profile
« Reply #1265 on: 24 Jan 2013 - 13:28:57 »

abi iphone'da da jailbreak var. iphone'da jailbreak'e girmeden kullandıktan sonra android de rom olaylarına girmeden kullanılır Smiley
RB26DETT
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #1266 on: 24 Jan 2013 - 14:11:09 »

@BabyShaq @Slaughter

kaynaklar için sağolun.forumlardan araştırıyorum bende.bakalım aynalayn biri olduğpunda yanımda deniycem Smiley

@Gökhan

al benden de okadar Smiley

NA is the best! S54 Rulez
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #1267 on: 24 Jan 2013 - 14:15:12 »

jailbreak bence cok anlamsız birsey biz zaten iphone'u daha stabil ve sorunsuz diye kullanıyoruz.jail break yapaqcak olsam alırım herhangi bir android telefon kurcalar dururum

Son Turnuva Şampiyonu
CaRtMaNtR
Pro. Member

Laaaaaaaaapppppppppssssssssss

View Profile
« Reply #1268 on: 24 Jan 2013 - 22:37:37 »

bu rom işleri gözünüzü korkutmasın o kadar. sonuç olarak bu tamamen tercih meselesi htc olsun samsung olsun bu telefonlarda gayet rahat üreticinin yüklü sistemi ile de telefon kullanılabilir. android'in apple'a göre farklı kişiye eğer isterse telefonu dibine kadar karıştırma fırsatı vermesi.

yinede sırf jailbreak gibi şeylerle uğraştırmaması bile androidi ios'un önüne koyar benim için. ama daha öncede dediğim gibi bunlar tamamen tercih meselesi.

.
...
Yönetici
Pro. Member

M.U.F.C.

View Profile
« Reply #1269 on: 26 Jan 2013 - 21:11:30 »

telefon katina gecmisiz Huh
bir süreliğine gerkti işin boktan yanı bir anda 2 telefona geçtim yakında overdosedan gidebilirim

1 aydır bir ios bir android telefonu kullanıyorum ikiside standart jailbreak root filan yapmadım açıkçası yapınca ne artısı olacak onuda bilmiyorum kendi halleri bana yetiyor şu an için. Tercih yap deseler çok düşünmeden android tercih ederim fakat samsungun bir yolunu bulup htc sense seviyesine gelmesi gerek hala htc seviyesinde değiller bence

EN İYİ POLİS  ÖLÜ POLİSTİR
nats
Guest
« Reply #1270 on: 6 Feb 2013 - 11:58:14 »

Yakın zamanda S3'e geçmeyi planlıyorum. Kafamda Android vs iOS ile ilgili bir problem kalmadı fakat işin şu kısmı kafamı karıştıryor. Alacağım ürün distribütör garantili değil de ithalatçı karantili olacak. Muhtemelen Istanbul bilişim ya da Medcell'den. Fiyatı daha cazip olduğu için tabi. Sorun yaşamamak için de zaten uzun bir süre offical sürümden gitmeyi planlıyorum. Daha önce bu firmalardan ya da başka bir ithalatçı garantili telefon alan oldu mu?

Bir de ürünler arasındaki tek fark ithalatçı farkı mı oluyor? Başka bir katakulli falan olabilir mi? Gerçi kullandığım 4s de Gold'dan garantili, ithalatçı garantili yani. Bir gün sorun yaşamadım ama sonuçta Gold bildik diye güvendim. Diğer firmalardan haberim yok.
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #1271 on: 6 Feb 2013 - 14:02:14 »

Ben eşime medcell garantili  olarak 3 ay önce beyaz s3 aldım çok şükür bir eksiği problemi yok.Kutu içeriği tam geldi tek fark sarjı direk türkiye sarjı degil yanında verdikleri aparat ile kullanıyorsun .Fakat ben tavsiye ederim. Aldıgım yerde dubai bilişim diye bir yer.
İstersen 2.el satayım sana Smiley hanım da iphone istiyor Cheesy

Son Turnuva Şampiyonu
nats
Guest
« Reply #1272 on: 6 Feb 2013 - 18:36:39 »

Abi çok kral olurdu da beyaz düşünmüyorum ya Smiley beyazı gerçekten hanım telefonu. Biraz araştırdım da 100 lira fazla verip distribütör garantili almak daha mantıklı geldi.
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #1273 on: 6 Feb 2013 - 19:41:38 »

Beyaz telefon kız telefonu olur mu yahu şimdi moda beyaz araba vs herşeyin beyazı makbul Smiley
yalnız garanti konusunda kendi ypurmumum söyleyeyim garanti için bence fazla para verme benim hayatımdaki en buyuk aptallık bilkom garantili ipad sahibi olmam bozulunca servise götürdük direk kullanıcı hatası diyerek garantiden işlem yapmadı. Samsungda da farklı olacagını sanmıyorum
Bence ne kadar ucuz o kadar iyi

Son Turnuva Şampiyonu
FliPtiKal3
Guest
« Reply #1274 on: 6 Feb 2013 - 20:07:09 »

Ipad te ne problem vardı?
« Last Edit: 6 Feb 2013 - 21:53:00 by flip » Logged
Pages: 1 ... 82 83 84 [85] 86 87 88 ... 101
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Teknoloji  |  Topic: Cep Telefonları « previous next »
    Jump to: