Welcome, Guest. Please login or register.
22 Nov 2019 - 14:49:54
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Teknoloji  |  Topic: Cep Telefonları 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Hangi cep telefonu markasını kullanıyorsunuz? Hangi GSM operatörünü kullanıyorsunuz?
Nokia - 7 (8.5%)
Samsung - 37 (45.1%)
HTC - 5 (6.1%)
Blackberry - 2 (2.4%)
iPhone - 19 (23.2%)
Sony Ericsson - 2 (2.4%)
LG - 7 (8.5%)
Huawei - 0 (0%)
Diğer - 3 (3.7%)
Total Voters: 79

Pages: 1 ... 93 94 95 [96] 97 98 99 ... 101
Author Topic: Cep Telefonları  (Read 336431 times)
Slaughter
Global Moderator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #1425 on: 17 Jan 2015 - 21:17:15 »

Meizu sonunda geliyor, 1000 TL'ye hem de. Görelim bakalım anti-dumping sevdalılarını.

http://www.andronova.net/2015/01/17/piyasadaki-en-guclu-telefon-meizu-mx4-turkiyede-satisa-cikiyor/
http://www.meizu.com/en/products/mx4/features.html
abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #1426 on: 17 Jan 2015 - 23:58:00 »

İşbankası android uygulamasında,ios'ta olan,sanal karta limit tanımlama yapmamı sağlayan,sağ üst kısımdaki "işlemler" sekmesi yok.Bu işlemi yapan var mıdır? Nasıl oluyor acaba?

Bir de laptop yabda masaüstündeki türkçe q klavye gibi klavye uygulaması var mıdır?

Bu arada LG G3 çok başarılı.Şiddetle tavsiye ediyorum.
« Last Edit: 18 Jan 2015 - 00:03:48 by abay » Logged

Mavi
" seyyah "
Pro. Member

View Profile
« Reply #1427 on: 18 Jan 2015 - 00:42:31 »

karta tıkla sonra sol tuşa bas telefonda (G3'de hangisi oluyorsa artık) orda işlemler çıkıyor, limit hareketleri, limit aktarma, limit sıfırlama, kart iptali vs.

abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #1428 on: 18 Jan 2015 - 00:47:15 »

Hay Allah razı olsun.

Bir de klavye için swiftkey'i öğrendim ama güvenilir mi? Kredi kartı bilgilerine ulaşabilir falan diye uyarı mesajı geldi de.

Mavi
" seyyah "
Pro. Member

View Profile
« Reply #1429 on: 18 Jan 2015 - 01:15:25 »

valla swift kullanmıyorum. belki ulaşılıyodur, androidde çok takılma bu güvenlik mevzusuna derim.

üfürükçü
Yazar
Pro. Member

keyifti yaaa

View Profile
« Reply #1430 on: 11 Feb 2015 - 01:20:46 »

Galaxy S4 telefonum durup dururken sim kart yok - sim kartı takın uyarısı verdi. Telefonda başka sim kart denedim sıkıntı çıkmadı. Sim kartı başka telefonda (yine S4) denedim onda da sıkıntı yok. Şimdi yine aynı hatayı veriyor, anlamadım sıkıntısı nedir? Var mıdır bir fikri olan?

Slaughter
Global Moderator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #1431 on: 11 Feb 2015 - 20:44:45 »

Biraz araştırdım da cidden S4'lerde çokça rastlanmış bu duruma ve kesin bir çözüm sunan da yok gibi. Aklıma tek gelen şey format.
BabyShaq
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #1432 on: 12 Feb 2015 - 02:58:27 »

Biraz araştırdım da cidden S4'lerde çokça rastlanmış bu duruma ve kesin bir çözüm sunan da yok gibi. Aklıma tek gelen şey format.

Ben de araştırdım ama sonuçta bir şey çıkmayınca bunu yazıp, Selçuk'u kızdırmayayım dedim Grin Çok kişinin başına gelmiş. Anakart değişikliğine kadar giden olmuş çözüm için. Bir de Samsung geçenlerde Bakırköy'de bir serviş açmış. Buraya gidip, her tür sorunu anında tamir ettirmek mümkünmüş. Telefonu bozulanara güzel bir çözüm. Servise gönderip günlerce beklemektense böyle bir şey daha pratik. LG zaten uzun süredir yapıyordu bunu. Tüketiciler adına güzel bir gelişme.
üfürükçü
Yazar
Pro. Member

keyifti yaaa

View Profile
« Reply #1433 on: 12 Feb 2015 - 10:27:43 »

hehe ben de araştırıp bulamayınca buraya yazdım zaten Smiley şirketin IT'cisinin tavsiyesiyle fabrika ayarlarına döndüm ama uğraştığımla kaldı, işe yaramadı o da. Gittim yeni sim kart aldım, şimdilik sorun çözüldü ama tam randımanlı çalışmıyor gibi yine de.

üfürükçü
Yazar
Pro. Member

keyifti yaaa

View Profile
« Reply #1434 on: 13 Feb 2015 - 13:23:39 »

bir an bitti sandım ama geçmemiş. dün ara ara baş gösteren çekmeme sorunu akşam kalıcı hale geldi. ve yine hanım ile telefonları değiştirdiğimizde herhangi bir sıkıntı yaşamadık. şimdi telefonları değiştirerek deniyoruz bakalım herhangi bir sıkıntı olacak mı ama pek bir sorun yok gibi. Sadece operatörlerimiz farklı eşim ile ama o ne kadar fark yaratacaktır bilemiyorum. Cidden anlamadım şu anda sorun nereden kaynaklı olabilir Smiley

McGiven
Sr. Member

Naber?

View Profile
« Reply #1435 on: 13 Feb 2015 - 13:30:43 »

bu nasıl aşk yahu sayın ormancı çifti. telefonlar, sim kartlar bile müşterek... Smiley

o konuda stern'e ben de çok kırgınım
Cagatay
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #1436 on: 1 Mar 2015 - 00:24:01 »

Klasik soru: Ablam telefon alacak android isletim sistemli de, bir oneriniz var mi? Ben son odel telefonlara para vermeyi biraz gereksiz buluyorum, o yuzden Galaxy S4, LG G2, Sony Z2 vs vs gibi secenekler geldi aklima. Iyi bir fiyat performans dengesi olsun hani. Bir de ekrani buyuk olsun istiyor o yuzden mini versiyonlar olmasin.
« Last Edit: 1 Mar 2015 - 07:18:40 by Cagatay » Logged

Mustaine
Sr. Member

View Profile
« Reply #1437 on: 1 Mar 2015 - 00:47:40 »

Kullanıcı deneyimlerini bilmiyorum ama Asus Zenfone bu aralar fiyat/performans açısından oldukça övülüyor. 4-5-6 inçlik modelleri var ve 6 inçlik olanı 800 lira civarında sanırım; ama oldukça büyük- phablet boyutunda. Bildiğim kadarıyla Haziran gibi Türkiye'ye Zenfone 2'ler gelecek, 4 GB ram ve FHD ekran gibi şeyler telaffuz ediliyor, iyi fiyat ile gelirse epey tutulacaktır.
« Last Edit: 1 Mar 2015 - 00:48:43 by Mustaine » Logged
Slaughter
Global Moderator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #1438 on: 1 Mar 2015 - 12:02:44 »

Geçtigimiz Ekim ayında anneme Zenfone 6 almıştık. Kullanıcı deneyimi olarak gayet başarılı diyebilirim, şuana kadar hiç problem çıkarmadı. Yalnız Zenfone 5'lerin pil mahı düşük ve pil performansı tatmin edici değil o nedenle bu noktaya dikkat etmekte fayda var. Şu an için 6'nın tek eksiği 4G desteklememesi bence. Asus'un kamera modları da falan ile kamerası da çok başarılı ayrıca.

Bir de 2. nesil Zenfonenlar çıkıyor bu ay içinde. 2GB ve 4GB lik versiyonlarla gelecek. 4GB'lık olan dünyadaki ilk 4GB rame sahip olacak telefon olacak. Şahsen metal kasadan ziyade plastik kasa tercih eden biri olarak telefonun metal kasa görünümü ve ön incelemerdeki malzeme kalitesinden pek çok kez bahsedilmesi daha fazla merak etmemi sağladı, ben de bekliyorum bu telefonu. Ama Türkiye'ye gelmesi Haziran'ı bulur diyorlar. 2GB'lık veriyon 199$'a çıkacak, 4GB'lık için ise tam doğrulanmadı ama 250$'dan bahsediliyor. Buralara 1000 TL civarında gelir. Ama telefonun son fuardaki önincelemlerine bakmanızı öneririm, oldukça ses getirdi bu fiyata bu özellik ve kalite çünkü.
mc
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #1439 on: 13 Mar 2015 - 17:01:05 »

beyler, hatunun telefonun ekranı kırıldı. dış ekran ama, içtekinde bir sorun yok. yani parmağını falan dolaştırınca hissediyorsun dış olduğunu, e görüntüye bakınca da görüyorsun içtekinin bir hasar almadığını. neyse, çözümü kolay olan ekran kırılması yani. benim soracağım soru; bunu ucuz yollu nerede yaptırabiliriz istanbul'da? telefon da sony'nin en ucuz akıllı telefonu, şimdi modelini falan hatırlamıyorum da 300'e 400'e almıştık, sony ama işte sonuçta. bir yardımcı olursanız haftasonu halledeyim diyorum, ay sonu da iyice yaklaşmadan.
Pages: 1 ... 93 94 95 [96] 97 98 99 ... 101
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Teknoloji  |  Topic: Cep Telefonları « previous next »
    Jump to: