Welcome, Guest. Please login or register.
21 Jul 2019 - 09:07:38
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Teknoloji  |  Topic: Taşınabilir Bilgisayarlar 0 Members and 2 Guests are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 32 33 34 [35]
Author Topic: Taşınabilir Bilgisayarlar  (Read 110514 times)
teco
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #510 on: 31 Mar 2015 - 00:40:17 »

abi esas hedefin oyun oynamaksa ve bütçen 2000 tl civarındaysa desktop veya konsol senin için daha makul tercih olur. yok bana laptop lazım, ama almışken oyun da oynatsın diyosan biraz daha bütçeyi artırman gerek. tabii oyun oynatsından kastım şu anda aleti alıp eve gelince far cry, fifa, nba falan kurup iyi grafiklerle takılmadan tıkır tıkır oynatması. yoksa illaki bu da oyunu açar ama minimuma yakın grafiklerle, düşük fps'yle keyfi kalmaz pek. mobil gpu'larda nvidia x60-x70-x80 serilerinde performansa giriyor, ondan aşağısı sıradan kullanıcı için. gtx 860m-960m modelleri ekonomik, 870m-970m modelleri fiyat/performans, 880m-980m modelleri de direk performans kartları. amd'de bunlara denk gelenleri tam olarak bilmiyorum(r290'lar iyi bildiğim kadarıyla) ama senin kartın karşılaştırmalarına baktım, 840m ve 850m arasında bir performansı var. bu da oyuncu kartı olmaktan çıkarıyor ekran kartını.
ya aslında desktop veya konsol seçeneklerini elememin sebebi genelde  işteyken oyun oynuyor olmam  Grin yoksa elimdeki notebookun yanına bi ps4 almak çok makul ama evde ufak çocuk varken oyun oynayamıyorum maalesef, dediğin gibi oyuncu notebooklarında da fiyat çok yukarılarda
Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #511 on: 31 Mar 2015 - 07:41:23 »

monster şu modelde indirim yapmış, 2000'e onu alacağına 2600'e bunu al derim. en azından oyun oynatır ve sıfır makina tabii

http://www.monsternotebook.com.tr/customize/customize.aspx?id=464795&secenek=&secenek2=&adet=1&lang=tr-TR&gclid=CLyos7bH0cQCFQyWtAodPxQAzA#.VRoIKuHsB-9
teco
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #512 on: 31 Mar 2015 - 16:12:39 »

monster şu modelde indirim yapmış, 2000'e onu alacağına 2600'e bunu al derim. en azından oyun oynatır ve sıfır makina tabii

http://www.monsternotebook.com.tr/customize/customize.aspx?id=464795&secenek=&secenek2=&adet=1&lang=tr-TR&gclid=CLyos7bH0cQCFQyWtAodPxQAzA#.VRoIKuHsB-9
monster kullanan var mı aramız da? kasaları çok kalitesiz diyorlar
Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #513 on: 31 Mar 2015 - 23:25:10 »

ben 2 tane kullandım, hatta ilk kullandığımda (2005'ta aldım ilk) ortada daha tam anlamıyla monster markası bile yoktu, snc'den barebone kasa alıp laptop topluyorlar ve üstüne monster markası basıyorlardı. o zamanlardan beri çok yol katettiler ve bence hakederek buraya geldiler. kasa kalitesi olarak tabii ki bi asus veya alienware falan ayarında çok afilli şeyler bekleme ama kalitesiz de denemez. zamanında bu konuda çok eleştiri aldıkları için yeni nesillerde bu konuya eğildiler ve bayağı gelişim kaydedildi. açıkçası piyasada bilinen markalarda monster'dan çok daha kalitesiz birçok laptop kasası gördüm.

diğer taraftan esas bizi ilgilendiren konu içindeki parçalar ki genel olarak piyasada bilinen markaların parçalarını kullanırlar. büyük firmalar gibi çoğu oem değildir. son zamanlarda yoğunluk sebebiyle servis sürelerinin uzadığını okudum ama bana zamanında elden bilgisayarı götürüp seyahate gidicem 3 güne lazım dediğim günlerde yardımcı olmuşlukları vardır.

benim önerimle monster alan 8-10 arkadaşım falan vardır, bi tanesinden de tavsiyene sıçiim diyen olmadı, hepsi memnunlar. eğer uçuk paralar verip razer, alienware falan almayacaksan, alabileceğin en iyi gaming laptop bence monster'dır. ben bugün bi gaming laptop alacak olsam gider monster alırım. bi de tabii baştan aşağı türk firması, bi sıkıntı olduğunda arayıp veya mekanlarına gidip derdini anlatırsın ve bir şekilde seni memnun etmeye çalışırlar. vatan, bimeks veya teknosa servise bırakın, 30 gün sonra size kullanıcı hatası yüzünden olmuş diye rapor verelim durumu olmaz Smiley
Slaughter
Global Moderator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #514 on: 11 Apr 2015 - 16:20:08 »

GTA ekran kartı gereksinimleri.

http://shiftdelete.net/gta-5in-4k-sistem-gereksinimleri-59650

buz
Newbie
*

View Profile
« Reply #515 on: 11 Apr 2015 - 17:59:18 »

4K çözünürlükle en yüksek ayarlarda oynamak için GTX 760 yettiğine göre benim 760M orta ayarlarda HD oynatır herhalde.
abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #516 on: 14 Apr 2015 - 00:00:39 »

Ahali 6 yaşındaki laptop artık su kaynatmaya başladı ve yenisini almam lazım.Dahili CD/DVD writer olmalı,hafif ve ince olmalı,yine 5-6 yıl gitmeli.Temel olarak word-excel işleri ve film-dizi download ediyorum ama FM de oynarım,belki bir de FIFA.Öyle Crisis 3 ve ya GTA falan asla.Önerisi olan var mı? Bir de şu model nasıl :

http://www.hepsiburada.com/liste/asus-k555ln-xo364h-intel-core-i5-5200u-22ghz-27ghz-8gb-1tb-156-tasinabilir-bilgisayar/productDetails.aspx?productId=bd601301&categoryId=98
« Last Edit: 14 Apr 2015 - 00:01:30 by abay » Logged

xmenac
Sr. Member

View Profile
« Reply #517 on: 11 Oct 2015 - 16:51:57 »

Bilgisayardan ziyade tabletlerle ilgili bir soru olacak benimkisi.

Yeni bir tablet almayı planlıyorum. Aklımdaki modeller 9.6 inch'lik Samsung Galaxy Tab E ve Samsung Galaxy Tab A'in 8 inch'lik modeli. Ağırlıklı olarak kitap, çizgi roman, dergi ve a4 ebatlı sayfalarda yer alan raporları okumada kullanacağım için daha üst donanımlı modellere bakma gereği duymadım. Daha önce 7 inch'lik bir tablet kullandım ve okurken çok keyif almadım, bu nedenle daha büyük ekranlı modellere yönelmeye karar verdim.

Farklı ekran ebadındaki bu iki üründe kararsız kalmamın sebebi ise Youtube'ta yer alan iki tabletin karşılaştırma videolarını izlememle alakalı. Kimi videolarda test amacıyla dergilerin nasıl gözüktüğü gösterilmiş ve 8 inch'lik bir ekranda derginin ekrana uygun bir ölçeklendirmeyle tam sığdığı, 9.6 inch'lik ekranda ise üst ve alt tarafların boş kaldığı gözüküyor. Yani "aspect ratio" olarak tabir edilen 4:3 oranı Galaxy Tab E modelinde yok anladığım kadarıyla. Dar uzun bir tasarım yapmışlar. Gerçi a4'e daha yakın bir ebat sanırım bu.

Farklı ekran ebatları kullanan arkadaşlar bu konuda beni bilgilendirirse sevinirim. Hangi ekran ebadında en iyi okuma verimini alıyorsunuz? 9.6 inch'in büyük ebatlı yayınları okumada avantaj sağlayacağını düşünmüştüm ama epey kararsız kaldım şu an. Bunun dışında her iki model de TFT ekran sanırım. Okuma deneyiminde nasıl bir etkiye sebep olur bilemedim, genelde IPS ekran öneriliyor internette.

Bu arada sadece inch boyutlarını vermek biraz yanıltıcı olabilir. Ölçüleri aşağıya yazayım:
9.6 inch Galaxy Tab E: 241.9 x 149.5 x 8.5 mm
8.0 inch Galaxy Tab A: 208.3 x 137.9 x 7.4 mm

Farklı marka ve modellerde fiyat/performans canavarı olarak önerebileceğiniz ürünlere de açığım tabii.
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #518 on: 11 Oct 2015 - 19:46:37 »

Samsung t700.  8"4 tableti olan biri olarak söyleyim tablette ipad dışıdakiler hikaye. Ayrıca 7" ve 10" gibi standart ekranlar dışında sakın tablet alma olası bir ekran kıılmasında ekran fiyatı tabletten pahalı oluyor. Hala samsung ile bu yüzden kavga ediyorum

Son Turnuva Şampiyonu
Pages: 1 ... 32 33 34 [35]
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Teknoloji  |  Topic: Taşınabilir Bilgisayarlar « previous next »
    Jump to: