Welcome, Guest. Please login or register.
31 Oct 2020 - 08:10:54
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Diğer Sporlar  |  Formula 1  |  Topic: F1 2005 Sezonu 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 10 11 12 [13] 14 15 16
Author Topic: F1 2005 Sezonu  (Read 47116 times)
BabyShaq
Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #180 on: 7 Sep 2005 - 06:03:06 »

Renault'u desteklemiyorum ama adamların da hakkını vermek gerekir.Senin bal dediğin dayanıklılığı yakalamak için adamlar binbir türlü test yapmışlardır.En basitinden yeterli dayanıklılığa ulaşamayacağını düşündükleri için uzun süre üstünde çalıştıkları halde 110 derece açılı motordan vazgeçip,klasik 72 derecelik motora döndüler.McLaren ise uzun yıllardır benzer sorunlardan kurtulamadığı için(MP4-19 faciasını hatırlatmak isterim) hızlı olmasına rağmen,takımlar şampiyonu olamıyor.Alonso'nun hiç atak yapmadığı fikrine katılmıyorum(bence açık bir şekilde F1'in şu an yarışan en iyi 3 pilotu arasında yer alıyor),adam mevcut puanlama sistemine uygun şekilde yarışıyor.
shiroi_chokoreto
Minnesota T'wolves
Moderator
Pro. Member

Ruuubbiiooo!!!

View Profile WWW
« Reply #181 on: 7 Sep 2005 - 11:54:10 »

schumi'yi sevmem ama onun gibi bir pilotun bir daha da geleceğini sanmam.. alonso, kimi ve diğer yetenekli pilotlar için bu benzetme erken olduğu gibi de yanlış bence.. ama alonso'nun sadece dayanıklı arabasının ödülünü aldığı fikrine katılıyorum.. sanırım bir yarışta yarış dışı kaldı. hiç bir zaman arabası kendisi zor koşullara sokmadı veya 1.olduğunda hiç baskı yemedi.. zaten çoğunda kimi önde giderken yarış dışı kalmasıyla kazandı Grin bence kimi alonso'dan çok çok daha iyi.. arabanın verdiği sorunlarla boğuşmakla beraber yarışmakta her yarışta... umarım markalar şampiyonasında da bu yüzden balta yemeyiz.. bu hafta sonu pistte kaldığımız sürece ve gerilerden başlamak gibi bahtsızlığa girmez isek 1.ciliği elimizden kimse alamaz.. reno'lar ii güzel de daha herhangi bir yarışta yarış içinde bizi geçebilmiş değiller Wink

Levo
Tifosi
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #182 on: 7 Sep 2005 - 15:00:26 »

postuma san marino grand prix'ini hatırlatarak başlıyorum ve alonsonun hakkını yemiyelim diyorum

bu topicte 1.5-2 ay önce de söylediğim gibi en hızlı araba olmak en iyi araba olmak anlamına gelmez. mclaren hızlı olmak uğruna arabanın dayanıklılığından ödün veriyor. önemli olan ikisini bir arada götürebilmektir.

son olarak kimi alonso'dan çok daha iyi bir pilot bence. ama her zaman daha iyi pilot şampiyon olmuyor. bu arada teker problemine birşey demiyorum ama motor arızaları için şanssızlık demeyelim lütfen  no
frank
Guest
« Reply #183 on: 8 Sep 2005 - 20:29:11 »

alonso yu hiç sevmiyorum ama bence kimi den o kadar da kötü bi pilot degil simdi millet mclaren i hızlı gördügü için kimi cok daha iyi gibi görüyo acaba yerleri degismis olsalar aynı seyleri gene söliyecekler mi kimi için. fark pilotlar da degil arabalarda bence mclaren bariz hızlı renault dan orası kesin ama blki renaultda biraz daha tavizler verilse daha hızlı olucak araba ama adamlar akıllı ben bildim bileli mclaren aynı dayanıklılık sorunlarını yasıyo sora sanssızdık cartdık curtduk büyü vardı üzerimizda geyikleri dönüyo. yapmayın gözünüzü seveyim arkadaslar.

alonso her sekilde hak etti bu sene sampiyonlugu biraz ukala bi eleman ama hakettei ha bnm gönül sampiyonum fisidir orası ayrı bence hem kimi den hem de alonso da iyi bi pilot ama yası gecti artık seneye buttonla taksının söz konusu oldugunu okudum ama bence imkansız böyle bişeyin olması.ama bar a giderse ucusa gecebilir aslanım yada renault a kalsın bi sezon daha o zmn alıcak alonso boyunun ölcüsünü
« Last Edit: 8 Sep 2005 - 20:34:07 by karamürselli deli hamdi » Logged
Carra
Forum Kidd'i
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #184 on: 11 Sep 2005 - 18:52:09 »

belçikada da olanlardan sonra,artık duble yapamayacagımıza karar verdim.eger reno markalarda şampiyon olursa seneye monteiro ya da pizzonia yı 3.pilot yapmalarını bekliyorum...

ha bi de mclaren 1-2 giderken safety car girmek zorundamı merak ediyorum.kanadada dublemiz bu yuzden kaçmıştı.eger fisichellanın kazasında safety car giriyosa trullinin kazasında nie girmez anlamıyorum.
« Last Edit: 11 Sep 2005 - 18:56:41 by Carra » Logged
kubilay
Administrator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #185 on: 11 Sep 2005 - 20:20:38 »

belçikada da olanlardan sonra,artık duble yapamayacagımıza karar verdim.eger reno markalarda şampiyon olursa seneye monteiro ya da pizzonia yı 3.pilot yapmalarını bekliyorum...

öle bisi yapralar artık Smiley ben yarısı izleyemedim elektrikler yoktu ama arkadas sagolsun telefondan dakika dakika anlattı yaw yarıs dısı kalcaksak bastan gidilim son turlarda gidince çok üzülüyom walla takımları alsak bari zaten kimi de söledi alonsoyu yakalayamam diye

Levo
Tifosi
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #186 on: 12 Sep 2005 - 00:36:24 »

satonun allah belasını versin

bence çok güzel bi yarış oldu tamamen spa'nın neden en sevdiğim pist olduğunun bir açıklaması gibiydi
yağmur beklenmedik isimlerin ilk sıralarda gitmesi tam benim istediğim gibi bir yarış oldu

sato için geçerli olan düşüncelerim pizzonia için de geçerli
allahtan ne montoya ne schumi adamları dövmeye kalkmadılar gerçi schumi niyetlenmedi değil  Cheesy Cheesy
BabyShaq
Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #187 on: 12 Sep 2005 - 01:26:28 »

Aslında fena bir yarış olmadı ama Sato sayesinde hevesim kursağımda kaldı kızgın Yarış sırasında yağmur yağsaydı daha zevkli bir yarış izleyebilirdik ama hiç geçiş görmeden biten yarışlara bakınca buna da şükür diyorum.Sıralamayı büyük ölçüde takımların yanlış stratejileri belirledi.Benim anlamadığım nokta;kuru zemin lastiklerine geçtikleri halde yol tutuş sorunu yaşayan bir çok pilot olmasına rağmen bazı takımların inatla kumar oynamaya devam etmeleriydi.Gereksiz riske girdiler,M.Schumacher bile kuru zemin lastiklerinden vazgeçtiğine göre diğerlerinin hiç denememeleri gerekiyordu Tongue Gerçi Ferrari takımı da Schumacher'de yanlış tercihte bulundu ama güvenlik arabası pisteyken karar değiştiklerinden yarışta bunu telafi edebilerdi.Alonso yine etliye sütlüye karışmadan yarışı bitirdi.Adam gözgöre göre bu şekilde şampiyon oldu(Onur Abi bu topice çoktandır mesaj atmıyor,onu kızdırmak için yazdım bunları Cheesy ).

allahtan ne montoya ne schumi adamları dövmeye kalkmadılar gerçi schumi niyetlenmedi değil  Cheesy Cheesy
JPM ve MS şampiyonlukta iddalı olsalardı hiç affetmez,girişirlerdi bence boxing

Bu arada Sato'nun cezası açıklandı,Brezilya GP'sinde yarışa 10 sıra geriden başlayacak.
Demokritos
Yalnız Adam...
Jr. Member
**

Why...

View Profile
« Reply #188 on: 12 Sep 2005 - 01:47:50 »

Ya yemin ediyorum içime doğmuştu montoyanın kaza yapacağı ya gerçi alıştık amma acayip morali bozuluyo insanın ya bi 3-4 tur daha dayanamadı ya....hele alonsonun basın toplantısında pişmiş kelle gibi sırıtıp mclaren çok yardımcı oldu demesine acayip uyuz oldum   Angry ama adam haklı ya  kendi ellerimizle şampiyon yaptık adamı... 

HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

4 touchdown one game Polk High -- all city

View Profile WWW
« Reply #189 on: 12 Sep 2005 - 05:08:11 »

montoya nin kaza yapmasi falan bi yere kadar ama asil sinirimi bozan su dallama cem yilmaz denen spiker bozuntusu.süzme dallama herif
hiç bi bilgisi yok yorumlarida çok seviyesiz.insanin bütün hevesini kaçirio

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
shiroi_chokoreto
Minnesota T'wolves
Moderator
Pro. Member

Ruuubbiiooo!!!

View Profile WWW
« Reply #190 on: 13 Sep 2005 - 11:54:55 »

montoya'nın kazada gözden kaçan bişi var en azından ben yanıldım kazada tam olarak ekrana gelmediği için aynı yanılgıya düşmüş olanlar olabilir.. ben montoya türkiye'de olduğu gibi tur bindirirken kaza yaptı sanıyordum ama işin aslı pizzonia arkada imiş ve geçmeye kalkışmış... montoya'dan daha hızlıydım onu geçicektim ama fren noktasını kaçırdım o da beni farkedemedi sanırım falan gibi bi açıklama yaptıktan sonra bi de mclaren takımından özür dilemiş..  Angry Angry hay allam yaaa şimdi bu da mı şansla alakalı değil.. bu da mı yarış sporlarında olan bişi... siz gayet rahat bi şeklide yerinizi muhafaza ederek son turlara giriyorsunuz hödüğün biri gelip arkadan bindirio.. bi de özür dilio.. puanlar, avantaj her bişi gitmiş özür ne fayda??? yok abi bu sene kesin bişi var.. mclaren'in şansı yok bu sene istediğiniz kadar aksini iddia edin...

angry wizkid
Jr. Member
**

View Profile WWW
« Reply #191 on: 13 Sep 2005 - 15:28:35 »

montoya'nın kazada gözden kaçan bişi var en azından ben yanıldım kazada tam olarak ekrana gelmediği için aynı yanılgıya düşmüş olanlar olabilir.. ben montoya türkiye'de olduğu gibi tur bindirirken kaza yaptı sanıyordum ama işin aslı pizzonia arkada imiş ve geçmeye kalkışmış... montoya'dan daha hızlıydım onu geçicektim ama fren noktasını kaçırdım o da beni farkedemedi sanırım falan gibi bi açıklama yaptıktan sonra bi de mclaren takımından özür dilemiş..  Angry

bu williams takımı pilotlarının default bahanesi oldu zaten, meğer ne araba yapmış patrick ve frank biraderlerimde haberleri yokmuş. geçen yarış ferrariden hızlı, bu yarış mclaren den hızlı. yalnız tur bindirilince araba kendine geliyor. burdan frank williams'a sesleniyoruz; tur bindirilmeyince de hızlı giden araba yap allahsız!.

steve13nash
Newbie
*

FENERBAHÇEsince1899

View Profile
« Reply #192 on: 13 Sep 2005 - 22:02:17 »

JPM'nin malum kazasını izleyemedim ama bu adamın gene bi haltlar karıştırdığını düşünüyorum.Zaten geçmişte yaptığı hatalardan dolayı ben rahat değildim 2-3 tur kalmasına karşın.Bu arada yarıştaki en büyük hatayı yapan Toyota'yı da anlamakta güçlük çekiyorum tamam bir risk aldınız ama bu çok büyük bir riskti ve olan puanlarınıza ve 3.lüğünüze oldu.Alonso da yine sinir etti beni,yarışı tamamen oluruna bırakan,sadece yerini koruyan tutumuna çok bozuluyorum.Ah be Montoya,Allah akıl fikir versin sana.
Darth_Vader
Guest
« Reply #193 on: 17 Sep 2005 - 13:28:35 »

Alonso her yarışı şansıyla ilk iki sırada yer alıyor.çünkü her yarışta nerdeyse bir mclaren pilotu yarış dışı kalıyor.Bu da Alonso'nun işine yarıyo. no
Carra
Forum Kidd'i
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #194 on: 23 Sep 2005 - 23:36:00 »

brezilya da ilk iki antreman seansı yapıldı an itibariyle.
arabalarımız yine çok hızlı.wurz iki seansta da en hızlı isim oldu.
raikkonen sırasıyla 5-6 olurken,
montoya 7-2 oldu.
sıralamalar yrn akşam 19.00 da.
« Last Edit: 23 Sep 2005 - 23:37:24 by Carra » Logged
Pages: 1 ... 10 11 12 [13] 14 15 16
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Diğer Sporlar  |  Formula 1  |  Topic: F1 2005 Sezonu « previous next »
    Jump to: