Welcome, Guest. Please login or register.
16 Nov 2019 - 03:09:44
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  New Orleans Pelicans  |  Topic: Gecenin Maçı 2004-2007 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 2 3 4 [5]  All
Author Topic: Gecenin Maçı 2004-2007  (Read 25491 times)
Fowler
Full Member

View Profile
« Reply #60 on: 30 Jan 2007 - 14:15:46 »

new orleans - portland maçının tekrarını izledim az önce, new orleans nba'de en sevdiğim takımlardan biridir, o yüzden galibiyetleri iki kat keyiflendiriyor beni, bunun yanında takımla ilgili gözüme çarpan birkaç nokta var, belirteyim dedim.

pargo'nun benchten geldiğinde gösterdiği perfromansla ilk beş başladığında gösterdiği arasında dağlar kadar fark var. özellikle ilk beş başladığında şut yüzdesinin pek de iç açıcı olmadığını bu sezon bol bol görme fırsatımız oldu box-score'lara bakarken... byron scott'un bu konudaki müdahelesi çok doğru ve yerinde olmuş, takıma da farklı bir hava kazandırmış. 13'de 7 saha içi isabetiyle tam 16 sayı buldu dün gece, son periyotta juan dixon'ın ekstra gayreti sonucu portland'ın biraz kıpırdanma emaresi gösterdiği anlarda takımını sırtlayan isimdi, karşılığını da maçı bitiren beş de yer alarak aldı.

david west'in sakatlıktan dönmesinin takıma olumlu etkisi olduğu gerçek, en azından takıma liderlik edebilecek tek tük adamlardan biri şu andaki kadro vaziyeti düşünüldüğünde...ancak çok iyi başladığı bir maçta - ki ilk çeyrek de 10 sayı atmıştı- yaptığı yanlış şut seçimleriyle bu güzel mücadelesinin gölgelenmesine izin vermemeli...belki 14'de 8 saha içi isabeti fena değil gibi görünüyor ancak kaçırdıklarının saçma sapan şut seçimleri ve bire bir zorlamalar sonucu geldiği de bir gerçek. bi kez daha gördük bunu, west'in chris paul'un dönüşüne en çok sevinenlerden biri olacağı kesin gibi, çünkü sayılarını genellikle pick&roll sonrası boş kaldığında ya da paul'un içeriye penetre ettikten sonra savunmayı üzerine çekip dışarıya pas çıkardığında bulabilen bir adam. boş kaldığında çok nadir anlarda kaçırıyor. bu özelliği sayesinde paul geldiğinde daha rahat ve daha verimli olabilir.

en sevdiğim uzun oyunculardan biri olan chandler'ın ve onun yanında takımda tek tük kalan tecrübeli oyunculardan biri olan mason'ın mücadeleleri, azimli ve hırslı oyunları da takdire şayan. chandler hala sırtı dönük topu aldığında ya da rakiple bire bir kaldığında birşeyler üretebilecek bir adam değil ancak chicago'da oynadığından iki kat daha hırslı oynuyor burada...takımdaki sakatlar iyileştiğinde belki 11 şut kullanma fırsatı bulamayabilir ama 14-15 ribaunt almaya devam edeceği kesin. mason'da fena oynamıyor bu aralar, son 3 maçın ikisinde 20'nin üzerinde skor üretti. tabii hala şut orta ve uzak mesafeden şut atamıyor, o yönde değişen bir şey yok. basketleri genellikle bildiğimiz üzere hızlı hücumlar sonrasında smaçla ya da savunmanın uyuduğu anlarda turnikelerle buluyor. ancak mücadelesini alkışlamak gerek.

bunlara ilaveten bir pazar keyfi notu verelim efendim, benchte oturan chris paul'un şıklığı gözlerden kaçmadı, belirtmeden geçmek olmaz.
« Last Edit: 30 Jan 2007 - 14:20:43 by Robbie Fowler » Logged

Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #61 on: 1 Feb 2007 - 08:54:22 »

Biz Phila'yı niye yenemiyoruz ki bu sene? Adamlar başlar başlamaz 16-7 fırlamış,yakalamışız gerçi çeyrek sonuna kadar ama ikinci çeyrekte oluşan 11 sayıyı eritememişiz bir türlü.
Neyse Chris Paul de döndü hiç olmazsa.Bir tek Peja kaldı.

anilkos
Forum Wolverine'ı
Full Member

hi,hi,hi,hi...

View Profile
« Reply #62 on: 6 Feb 2007 - 18:46:27 »

Cp3 nazar değmesinde sakatlıktan sonra fena oynamıyor.Peja da döndüğü zaman asist rakamlarıda alışılmış düzeye gelir sanırım.Sakatlarda birer birer iyileşmeye başladı fakat şu an için en kritik sorun West'in sakatlıktan döndükten sonra alışılmış şekilde oynamaması,o da bir şekilde form bulursa sezonu ortalarda bir yerde bitiririz.Benim için kritik sorun play off yapamayacağımızı anladıktan sonra lotarya ya yatabilme ihtimalimiz varmıdır.İlk 10 da bir yer kapabilirsek halihazırdaki tek eksiğimiz olan şutör guard sorununuda çözeriz gibime geliyor.

edit:antrenmanlarda arıza çıkaran,sorunlu,3 lük atmaktan ve smaç basmak dışında hücum anlamında pek bilgisi olmayan en önemlisi byron scott'ın uyarılarını hiç takmayan oyuncuyu tabiki yollarız.

Edit 2: pire için yorgan yakmak sencede mantıklı olan mı,yani her arıza yapan oyuncu yerine bu takımı geçen sene az daha play off a sokan(cp3 ve west'in de hakkını yememek gerek)koçu mu göndermek gerek. Cheesy
« Last Edit: 7 Feb 2007 - 01:12:26 by grasshopper » Logged

NYK
Guest
« Reply #63 on: 7 Feb 2007 - 01:02:04 »

Peki sormazlar mı adama "J.R Smith'i neden postaladınız?" diye.
El C3m0
Guest
« Reply #64 on: 7 Feb 2007 - 01:08:39 »

Peki sormazlar mı adama "J.R Smith'i neden postaladınız?" diye.
Maalesef koç Byron Scott la sorunları çıkmıştı,o yüzden yolladılar.Onun yerine Scott ı yollasalar belki şuan daha iyi olurdu Cheesy
NYK
Guest
« Reply #65 on: 7 Feb 2007 - 01:43:03 »

Koç Scott ile problemleri olduğunu ben de biliyorum lakin çaylak sezonunda maharetlerini göstermiş bu denli potansiyelli bir oyuncuyu kaybetmek de bu kadar kolay olmamalı,şu takımda Paul ile beraber oynayacağını da düşünürsek çok işler yapabilirdi.İyi bir kumaşa sahip olduğunu bu yıl kimi maçlarda Denver formasıyla gösterdi halihazırda.Ben Chicago niye salıverdi onu anlayamadım...
Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #66 on: 7 Feb 2007 - 03:29:16 »

Bu Jr konusunu daha önce "Jr kalmalı,Scott gitmeli" duruşuyla savunurken,geçen senenin bitimiyle beraber bu görüşüm değişti.Niye derseniz...
Çünkü Byron Scott,geçen sene,Jr ı kullanmayarak,takımı play-off potasına sokacak kadar iyi yönetmiştir.O takımda pivot PJ Brown idi hatırlarsanız.
Jr sene başında koçunun verdiği "Takımda kendini vermeyerek oynayanlar var" lafını anlamak bir yana karşı gelmiştir,hatta antremanları terketmeye çalışmıştır.Byron da onu birkaç maç oturtmuş,Paul'ün kısa dönem sakatlığında tekrar iki maç ilk beşe koymuş fakat aynı tas aynı hamam oynadığını görünce kapıları kapatmıştır.
Genel olarak budur,Jr bir nevi koçun üstüne çıkmaya,onu yıpratmaya çalışmıştır ama o zamanki GM (yine Jeff Bower dı galiba,ya da o değilse Allan Bristow) bu kadar iyi giden bir takımda oyuncunun değil koçun yanında yer almış ve onun her kararını desteklemiştir.Hatta geçen senenin ortasında bir JR-Brent Barry takası konuşulmuş fakat gerçekleşmemiştir.
Ama tüm bu Jr-Scott çatışması iki sene önce olmuş olsaydı,durum daha farklı olabilirdi diye düşünmüşümdür hep.

Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #67 on: 8 Feb 2007 - 09:15:24 »

Iverson'un dönüşüne rağmen Denver'ı deplasmanda yenmişiz.Arada kaybettiğimiz Phila maçları olmasa 24-25 gibi bir derece oluşacakken,şu an 22-27 yiz.
Bu da ilginç bir not,Denver maçında normal sürede hiç öne geçememişiz.Bizi ilk öne geçiren basket uzatmada gelmiş.Sevdim bunu.Gerçi pek gurur duyulacak bişey değil ama hoşuma gitti açıkçası.

Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #68 on: 15 Feb 2007 - 21:47:37 »

25-28...
Geliyoruz %50,sana geliyoruz.
Sacramento'yu yenmemizle beraber,%50 ye iyice yaklaşmış durumdayız.All-star arasından sonraki 5-6 maçta %50 yi bulacağımızı düşünüyorum.Bir de Peja dönerse,sönmüş olan umularım yeniden canlanabilir.

Bu arada bizde böyle bi forma varmıymış be?İlk defa gördüm ama hoşuma gitti.

Resmi koyunca yazayım dedim,Chandler'ın Şubat ayı ribaund ortalaması 17.Kendisinden tez zamanda bir 30 ribaund bekliyorum.
« Last Edit: 15 Feb 2007 - 21:58:23 by Saban » Logged

Julıus
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #69 on: 15 Feb 2007 - 22:02:33 »

Bu arada bizde böyle bi forma varmıymış be?İlk defa gördüm ama hoşuma gitti.

NBA Lıve'da Sevgililer günü özel forması olduğu söylendi..
Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #70 on: 11 Apr 2007 - 10:18:35 »

Yine uzatma.Yine galibiyet.Aslanlarım benim.Yüzümü kara çıkartmadınız,helal olsun.Warriors'la bir,Clippers'la yarım maça indirdik farkı.Bundan sonra durmak yok,bu fırsat elimize geçmiş iken kanırtana kadar kullanmamız lazım.
Ne güzel maç olmuş,üçüncü çeyrekte 11 sayıdan gelmişiz;West,Brand'a;Brown,Magette'ye kafa tutmuş;Paul zaten Hart'ta kafa mafa bırakmamış,perişan etmiş.Son saniyede yemişiz uzatmaya giden basketi,ama bu sene uzatmaya giden her maçı kazandık zaten.West de uzatmada altı sayı ardarda atarak yine tekerrür ettirdi şu güzelim tarihi.7-0 lık mükemmel bir uzatma performansımız var ve Nba'de en iyi uzatma derecesi bu.
Koçlarım benim,Cuma günü Denver'a da aynı tarifeyi bekliyoruz.

Pages: 1 2 3 4 [5]  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  New Orleans Pelicans  |  Topic: Gecenin Maçı 2004-2007 « previous next »
    Jump to: