Welcome, Guest. Please login or register.
27 Feb 2020 - 23:20:26
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Toronto Raptors  |  Topic: Haberler 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 20 21 22 [23] 24
Author Topic: Haberler  (Read 84320 times)
Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #330 on: 3 Nov 2012 - 02:22:01 »

bence olay toronto çiftliğinde olmasında zaten. derozan sistem içinde iş yapabilecek bi adam, örneğin deng gibi. bugün derozan spurs'de, kawhi leonard toronto'da olsa ne düşünülürdü acep?
memir
Yellow Mamba
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #331 on: 3 Nov 2012 - 02:33:27 »

toronto çiftliğinde maç başına 16-17 sayı atması çok göz boyuyor.
ben olsam senede ortalama 11 tane üçlük sokan sg'ye mle bile vermem.

Wade geçen sezon 15 tane üçlük sokmuş. İşte Trailblazers vizyonu, sonra Portland neden gelişmiyor diyorlar.

#memircagan
drexler
Uma Thurman
Veteran
Sr. Member

bu kalp seni unutur mu?

View Profile
« Reply #332 on: 3 Nov 2012 - 02:36:14 »

15>11

memir
Yellow Mamba
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #333 on: 3 Nov 2012 - 02:38:23 »

15>11

Ona MLE verirsin o zaman canım benim.

#memircagan
abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #334 on: 3 Nov 2012 - 03:37:27 »

Mert'cim hem potansiyelden-kaliteden ve aldığı rakamın makul olduğundan bahsediyorsun hem de sistem takımlarında verimli olabileceğini söylüyorsun.Sistem takımlarının içinde ancak verimli olabilen oyuncular rol oyuncularıdır,sen de iyi bilirsin.Bu rol oyuncuları,daha önce de bahsettiğim "replacement level player" sınıfındadır.Bu tarz oyuncular pekala drafttan bulunabilir.Kawhi de bunlardan biridir.Hatta savunma yetenekleriyle bence DeRozan'dan daha öndedir.Sistem içinde sürekli doğru yerlerde,doğru şutları kullandığı için yüzdeleri yüksek olabilir ama potansiyelli oyuncuların,etrafındaki oyuncular yetersiz ve takım sistemsiz bile olsa (Bknz. Orlando zamanlarındaki T-Mac vb ...) farklarını ortaya koymaları gerekir.Gerald Henderson gibi vasat bir adam bile Bobcats'te DeRozan ile aynı rakamları yapaibliyorsa,DeRozan'ın elle tutulur büyük bir yeri olamaz gibi geliyor.

Hem geçen sezon Casey'nin takıma nasıl bir düzen oturttuğu ortadayken,rakamlarında hafifçe bir düşüş olması bile,hiç olmazsa restricted free-agency ile piyasayı bir ölçmelerini,tekliflere göre karşılamalarını telkin ediyordu.
« Last Edit: 3 Nov 2012 - 03:40:06 by abay » Logged

ocean
Newbie
*

View Profile
« Reply #335 on: 3 Nov 2012 - 03:46:55 »

yıllık 3 sayı isabetinden bağımsız olarak derozan'ın kulağımdaki tınısı gözümdeki yansıması hep iyi olmuştur benim. tabi her maçını izlemiyorum hido nun olduğu sene haliyle izledim maçlarını. belki de o sene çöldeki vaha etkisi bıraktı üzerimde ama derozan işleyen bir düzenin 3. ayağı olabilir. ha o parçaya bu kadar para verilir mi e orasını da colangelo düşünsün nası olsa biz burda bir tarafımızı da yırtsak nba genelinde o milyonluk kontratlar uçuşmaya devam edecek. colangelo pr üstadı bir adam taraftarın sevdiği bir adam varsa takımda tutar işler kötü giderse insanlara onların vicdanını rahatlatacak bir kelle sunar her şeyin sebebi de o olur. sakın ha siz yerinizden kıpırdamayın tüpçü < aziz yıldırım < bryan colangelo
Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #336 on: 3 Nov 2012 - 04:55:13 »

Mert'cim hem potansiyelden-kaliteden ve aldığı rakamın makul olduğundan bahsediyorsun hem de sistem takımlarında verimli olabileceğini söylüyorsun.Sistem takımlarının içinde ancak verimli olabilen oyuncular rol oyuncularıdır,sen de iyi bilirsin.Bu rol oyuncuları,daha önce de bahsettiğim "replacement level player" sınıfındadır.Bu tarz oyuncular pekala drafttan bulunabilir.Kawhi de bunlardan biridir.Hatta savunma yetenekleriyle bence DeRozan'dan daha öndedir.Sistem içinde sürekli doğru yerlerde,doğru şutları kullandığı için yüzdeleri yüksek olabilir ama potansiyelli oyuncuların,etrafındaki oyuncular yetersiz ve takım sistemsiz bile olsa (Bknz. Orlando zamanlarındaki T-Mac vb ...) farklarını ortaya koymaları gerekir.Gerald Henderson gibi vasat bir adam bile Bobcats'te DeRozan ile aynı rakamları yapaibliyorsa,DeRozan'ın elle tutulur büyük bir yeri olamaz gibi geliyor.

Hem geçen sezon Casey'nin takıma nasıl bir düzen oturttuğu ortadayken,rakamlarında hafifçe bir düşüş olması bile,hiç olmazsa restricted free-agency ile piyasayı bir ölçmelerini,tekliflere göre karşılamalarını telkin ediyordu.

sistem takımında iş yapan adam = rol oyuncusu mantığını çözemedim kusura kalma. ginobili rol oyuncusu mudur mesela? derozan için aslında tam anlatmak istediğim örneği verdim yukarıda, luol deng. tek başına takımı sürükleyecek bir skorer mi, hayır. süper birebir savunması mı var, hayır. çok mu iyi şutör, hayır. ancak her şeyden biraz yaparak takımın işleyişinde önemli rol oynayan bir oyuncu. derozan'dan da bir deng çıkartabilirsin, uygun bir takımda. tabii sen t-mac gibi nba tarihinin önemli skorerleriyle falan karşılaştıracak kadar işi abartmışsın, t-mac orlando'nun go-to-guy'ı ve döneminin en iyi 3-4 kısasından biriydi. derozan ne t-mac olacak kadar iyi, ne henderson'la birlikte anılacak kadar kötü. henderson charlotte'ta başka atacak adam olmadığından o skorlara ulaşan bir adam. toronto'da beğenmesen bile bir bargnani falan var.

uzun lafın kısası, derozan sana göre 32 ediyor ama 40 almışsa(ki bence bu piyasada makul) bu çok büyük bi overpay de değildir. derozan'ı o kontratla bu ligde almak isteyecek kafadan 3-4 takım sayarım(atlanta, suns, cleveland, utah...vs). demek ki bu adam bu kadar ediyor.
abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #337 on: 3 Nov 2012 - 05:12:34 »

Bence MLE fazlası yazıktır-günahtır.Saydığın takımlardan da hiç biri (Suns belki) o kontratı vermez DeRozan'a.Hele  Cavs Waiters varken,Utah Burks varken,Atlanta Marwin ile imzaladığı benzer bir kötü kontrat örneği varken (ki her türlü daha fazla potansiyeli vardı DeRozan'dan) hiç sanmıyorum.

Bir de ne oyun stili ne de fiziksel özellikleri sebebiyle Deng gibi bir her alana katkı veren oyuncu olması mümkün gözükmüyor.Kariyerinin ilerleyen dönemlerinde olsa olsa Josh Howard'ın Dallas prime zamanının bir tık altında olur.

Eklemeyi unuttum,Manu her takımda iş yapabilecek,DeRozan hakkındaki herhangi bir paragrafda adını anmamız durumunda kendisine ayıp edeceğimiz,kıymetli bir oyuncudur.
« Last Edit: 3 Nov 2012 - 05:33:17 by abay » Logged

judas
Yönetici
Pro. Member

The Great Danton

View Profile
« Reply #338 on: 3 Nov 2012 - 13:58:40 »

iyi bir skorer olmayan, iyi bir savunmacı olmayan, fiziksel özellikleri iyi olmasına karşın ribaund alamayan, oyun kurma/yönledirme gibi özellikleri hiç olmayan bir adamın 4 yıl 40 milyon alması bana garip geliyor. ne amaçla ve nasıl bir beklentiyle böyle bir hamle yapıldı anlayamıyorum.

KD35
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #339 on: 3 Nov 2012 - 21:23:54 »

DeRozan'ın asıl sorunu kendini geliştirmiyor olması, savunma istek işi fakat bazı yetenekler sezgiler gerektiği gerçek ama bu atletizmle böyle savunma yapması düşündürücü. Lige geldiğinden beri istikrarlı şut atamıyor, üçlüğe değinmiyorum bile. Bu konuda da her yaz düzenli olarak antrenman yapsa kendisini pek ala geliştirebilirdi. Önünde bu konuda çok örnek var Luol Deng'de üç sayı çizgisinden vasat bir şutördü fakat kendini hayli geliştirdi. Dripling yetenekleri de pozisyonuna göre vasat bile sayılabilir.

Bu paranın yarısına OJ Mayo ile de imzalanabilirdi, potansiyeli ve yetenekleri doğrultusunda DeRozan'dan iyi gözüküyor.
Sheed
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #340 on: 4 Nov 2012 - 09:59:58 »

ben de KD'nin dile getirdiklerini yazmak için gelmiştim, önce davranmış.. hala şut menzilini geri çekememiş olması bi yana, bu alandaki veya diğer alanlardaki gelişimi için yeteri kadar çaba harcamıyor gözükmesi daha büyük sorun.. temelde ilk günlerindeki oyuncuyu görüyoruz sahada hala ve artık umut falan vermiyor haliyle.. sezon öncesi maçların yarattığı "ross'ta yanılmış olabiliriz" düşüncesi bu kontratı tetikledi belki ama yapmak zorunda değillerdi kesinlikle..

The Hunter
Newbie
*

View Profile WWW
« Reply #341 on: 30 Nov 2012 - 02:43:19 »

Sonny Weems'e göz dikmişler.Aynı pozisyonda[sg-sf] oynayan Dominic McGuire-DeMar Derozan-Alan Anderson-Terrence Ross-Linas Kleiza-Landry Fields varken üstelik.Şaşkınım...
« Last Edit: 30 Nov 2012 - 02:55:01 by The Hunter » Logged
delph
Newbie
*

View Profile
« Reply #342 on: 30 Nov 2012 - 15:52:36 »

Pietrus hayırlı olsun Raptors camiasına...

http://probasketballtalk.nbcsports.com/2012/11/29/report-mickael-pietrus-to-sign-with-the-raptors/

Sheed
Yönetici
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #343 on: 30 Nov 2012 - 16:14:56 »

Sonny Weems'e göz dikmişler.Aynı pozisyonda[sg-sf] oynayan Dominic McGuire-DeMar Derozan-Alan Anderson-Terrence Ross-Linas Kleiza-Landry Fields varken üstelik.Şaşkınım...

mcguire efes'te ilk beş çıkamaz muhtemelen..

Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #344 on: 30 Jun 2014 - 15:40:31 »

lou williams sevdiğim bir guarddır ve lowry kadar delici olmasa da o kadro ile iyi işler kotaracaktır.
Pages: 1 ... 20 21 22 [23] 24
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Toronto Raptors  |  Topic: Haberler « previous next »
    Jump to: