Welcome, Guest. Please login or register.
31 Oct 2020 - 08:57:40
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Philadelphia 76ers  |  Topic: Haberler 0 Members and 4 Guests are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 32 33 34 [35] 36 37 38 ... 40
Author Topic: Haberler  (Read 161984 times)
abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #510 on: 13 Mar 2015 - 22:51:11 »

10 tane hakkın da olsa eğer seçmeyi bilmiyorsan farketmiyor. Şaban güzel yakalamış bence de Hinkie seçimlerde felaket. Giannis seçmek şans değildir öngörü ve cesaret gerektirir. Tamam net kurallar ve sonuçlar yok ama tamamen piyango da değil.

mVy
keeper
Jr. Member
*

View Profile
« Reply #511 on: 13 Mar 2015 - 23:28:07 »

Hinkie'nin uyguladığı taktiğin tam anlamıyla kötü olduğunu düşünmüyorum, hatta destekte veriyordum ta ki MCW'yi takaslayana kadar. Ligde PG fazlası olabilir ama MCW'yi de o PG'ler arasında ben üst noktalara yazardım, Saban istatislikleri vermiş zaten. Kaldı ki sadece istatisliklere bakıp değerlendirmemekte lazım, maçları az biraz onu takip ederek izleyince çok acayip bir yetenek olduğunu belli ediyor. Şu ana kadar hep kaybetmek üzerine oynayan daha doğrusu kazanmaya oynamayan bir takımla geçirmişti ama Milwaukee'de işler farklı vevar. gerek antrenörlük olarak gerek kariyerine yön verme ve oyununu doğru yönde geliştirme adına çalışılabilecek kendi adına en iyi adamın yanında. Şu sakatlık illetinden kurtulabilirse elite PG sınıfına girmemesi delilik olur.

Noel'i de çok erken yargılıyoruz diye düşünüyorum, ha bu Phily'de kapatacak gedik okadar çok ki istatistik kasmak pek zor olmuyor ama lige ilk geldiği zamanla da kesinlikle aynı değil. Son zamanlarda defans kategorilerinin tümünü bu kadar dolduran ama tuğla gibi elleri de olmayan çok nadir adam var. Olur da Hinkie onu da takaslarsa gönderdiği takım arkasından bir ömür boyu hayır dua eder sanıyorum..

Ayrıca Hinkie önce ne istediğini kendi bilmeli, drafttan 5 tane süperstar bulma ihtimali zaten yok, olsa bile ayrılana kadar hepsinin süperstar olma potansiyeli olup olmadığını öğrenme ihtimali yok. Yanına gerekli parçaları toplayıp, o adamı beklemek gerekiyor, en kötü FA piyasasından birini oraya montelemek kalıyor ama sen eline gelen her adamı max 1.5 senede şutlarsan, geçmiş olsun geleceğine..
Alibet
Newbie
*

View Profile
« Reply #512 on: 14 Mar 2015 - 00:26:07 »

10 tane hakkın da olsa eğer seçmeyi bilmiyorsan farketmiyor. Şaban güzel yakalamış bence de Hinkie seçimlerde felaket. Giannis seçmek şans değildir öngörü ve cesaret gerektirir. Tamam net kurallar ve sonuçlar yok ama tamamen piyango da değil.

2013 draftında 6'dan noel  11'den MCW seçmiş.Kötü takımdaki iyi istatistiklerin  yardıımıyla da olsa,biri  yılın çaylagı olmuş, digeri de sakatlıktan döndü, bu sene ödüle wiggins ile 2 adaydan biri.
2014'te 3'ten wiggins ile parker gidince embiid seçmiş. Embiid sakat olmasa zaten 1'den gidecek adamdı. Second rounderlara girmedim de bu seçimlerde hangi felaketligi gördünüz,ben anlamadım. Gören de  adam 4-5 drafttır sürekli bust seçiyor sanır.

Hinkie'nin uyguladığı taktiğin tam anlamıyla kötü olduğunu düşünmüyorum, hatta destekte veriyordum ta ki MCW'yi takaslayana kadar. Ligde PG fazlası olabilir ama MCW'yi de o PG'ler arasında ben üst noktalara yazardım, Saban istatislikleri vermiş zaten. Kaldı ki sadece istatisliklere bakıp değerlendirmemekte lazım, maçları az biraz onu takip ederek izleyince çok acayip bir yetenek olduğunu belli ediyor. Şu ana kadar hep kaybetmek üzerine oynayan daha doğrusu kazanmaya oynamayan bir takımla geçirmişti ama Milwaukee'de işler farklı vevar. gerek antrenörlük olarak gerek kariyerine yön verme ve oyununu doğru yönde geliştirme adına çalışılabilecek kendi adına en iyi adamın yanında. Şu sakatlık illetinden kurtulabilirse elite PG sınıfına girmemesi delilik olur.

Noel'i de çok erken yargılıyoruz diye düşünüyorum, ha bu Phily'de kapatacak gedik okadar çok ki istatistik kasmak pek zor olmuyor ama lige ilk geldiği zamanla da kesinlikle aynı değil. Son zamanlarda defans kategorilerinin tümünü bu kadar dolduran ama tuğla gibi elleri de olmayan çok nadir adam var. Olur da Hinkie onu da takaslarsa gönderdiği takım arkasından bir ömür boyu hayır dua eder sanıyorum..

Ayrıca Hinkie önce ne istediğini kendi bilmeli, drafttan 5 tane süperstar bulma ihtimali zaten yok, olsa bile ayrılana kadar hepsinin süperstar olma potansiyeli olup olmadığını öğrenme ihtimali yok. Yanına gerekli parçaları toplayıp, o adamı beklemek gerekiyor, en kötü FA piyasasından birini oraya montelemek kalıyor ama sen eline gelen her adamı max 1.5 senede şutlarsan, geçmiş olsun geleceğine..

Maçları adam gibi izliyorum biraderim. MCW'da shooting touch denen şey yok . Kidd kariyerinin sonunda şutunu geliştirdi  diye herkes geliştirecek diye bir şey yok. Her bir Jason Kidd için 15 tane de Rajon Rondo oluyor bu ligte  maalesef. Hinkie her eline geleni 1.5 senede şutlar konusuna zaten girmiyorum. Onu yaptıgı tek oyuncu MCW. Elimizde başka örnek yok zaten. Noeli falan da şutlarsa nasıl şutladı diye bakar sonra degerlendiririz.
« Last Edit: 14 Mar 2015 - 00:34:00 by Alibet » Logged
Alibet
Newbie
*

View Profile
« Reply #513 on: 14 Mar 2015 - 01:43:50 »

Tamam da, yani saydığın Beverley-Middleton gibi oyuncular yerine denk geldiği için bu kadar kıymetli. Beverley, yaz kampında Heat tarafından waive edildiği için Avrupa'ya gelen bir adam mesela. Ayrıca hani, şu andaki Middleton'un üstüne takım kurmayacağımızı düşünerek soruyorum; Middleton şu an Philly'de olsa ve maç başına 10 değil 20 şut atan bir adam olsa, onun görev oyuncusu olarak nasıl duracağını nasıl bileceğiz? Ya da 1.5 senedir etrafında bir tane düzgün bir adam olmayan MCW'nin, etrafında iyi oyuncularla maç başına kullandığı topun daha az olup olmayacağını nasıl bileceğiz?

Ki, "şut sokamıyor" da olabilir, lakin ikinci senesinde 16 sayı 6.6 asist 6 ribaund, neredeyse 2 top çalmayla oynayan bir adamdan bahsediyoruz; yetenek aşikar, potansiyel daha da aşikar. Atıyorum, şu an Kidd Jr. desem Kidd olmaması için sakatlık dışında görünen bir sebep yok. Ki Kidd'i düşününce farkettim, kariyer başlangıcı olarak birbirine inanılmaz benzeyen adamlar.

http://www.basketball-reference.com/play-index/pcm_finder.cgi?request=1&sum=1&p1=cartemi01&y1=2015&y2=1996&p2=kiddja01&p3=&p4=&p5=&p6=#per_game::none

İşin özü dediğin gibi piyango ama ben Hinkie'nin oyuncu değerlendirmesine muazzam derecede başarısız bir adam olduğu düşünüyorum; ki elinde sürekli böyle kötü bir kadro olmaya devam ederse, getirdiği hiç bir çaylağın değerini tam anlayamayacak. Yani draft pick'i üzerinden düşünelim, Lebron geldiğinde kadroda iyi kötü Ilgauskas vardı, Carlos Boozer gümbür gümbür geliyordu, gerisini doldurmak kaldı Cleveland'a. Rose için de aynısı,  geldiği sene Chicago'da Deng-Noah, hadi o zamanlar iyi topçuydu, bir de Ben Gordon vardı; Rose'u tam göbeğe oturttular. Yani draft'tan gelen oyuncunun sürükleyerek başarılı olan takımların hepsinde iyi-kötü bir temel vardı. Phildelphia'da bu yok işte. Philadelphia, Thunder modeli uygulamaya çalışıyor ama Hinkie'nin Durant'in 19 yaşındaki halini seçse 20 yaşında postalamayacağının bir garantisi yok.

Biraderim öncelikle Jason Kidd'i canlı çaylakken ikimizde izleyemedik herhalde. O yüzden Dallas o zaman ne konumdaydı, kadrolar nasıldı, NBA basketbolu nasıldı o zaman bugunkü gibi net bir fikrim yok,duyduklarım var sadece. Dedigin 16-6-6 önemli refereans elbette. Ama geçen sene Philly'nin maçlarının hangi tempoda oynandıgını biliyoruz. http://espn.go.com/nba/hollinger/teamstats/_/sort/paceFactor/year/2014. Ligte nba 1.si gözüktügü gibi.    %40 FG  %26 üçlük %70 FT ile yapmış bir de. Sen yanındaki adamlar kötüydü yüzdesi onlardan dolayı düşüyor dersin. Ben hızlı tempoda ,garbage timelarla o rakamları yaptı derim. Oyuncuların antrenmanlardaki yüzdelerinin istatistik olarak tutuldugu dünyada;  takas edilen adamı ''16-6-6'lıgı takas etti Hinkie'' olayına indirmek dogru degil. Tyreke evans da 20-5-5 yaptı çaylakken,sonra bir daha duyan olmadı. Jason Kidd olurmu olmazmı bu adam 4-5 seneye görürüz.Benim izledigim ,çoktan  24 yaşına gelmiş bu adam çok  gelişim göstermez.   Ama sizin tasvir ettiginiz  gibi Hinkie ''sure thing'' takas etmedi. Emin ol eline 20' lik Durant,Lebron, Howard,Rose  düşerse  takas etmez.Bir MCW takas etti diye sanki adam her lottery pickini  ''bu olmadı, gene tanklarız yenisini seçeriz'' diye anlamsız bir algı çıktı.

Lebron'un , Rose'un temele oturması olayına gelirsek. Temel olması güzel ama zorunluluk degil. http://www.basketball-reference.com/teams/CLE/2004.html
Lebronun geldigi takım bu. Temelin ne kadar iyi oldugu göreceli kavram. Misal final oynayan 2007 Cavs kadrsoundan Ilgauskas ve Newble var burdan benim bildigim. Freeden Marshall ve Larry Hughes baglayıp gitmedimi admlar finale. Lebron uçuk bir örnek elbette yanına 4 rol admı koysan da oralara getirebilir ama senin anlattıgın gibi gürül gürül gelen bir cavs yok yani. Aynı şekilde http://www.basketball-reference.com/teams/SEA/2008.html   Durantın geldigi takım da bu . Takımda 2-3 role player dışında birşey yok. Sixersta buna ek olarak bi dolu da pick var. Ayrıca seneye Embbiid-Noel-lottery pick 2015   ile girse takım 2016 yazında temel olmayacakmı yani. Embiid sapıtmazsa yukardakilerden kötü temeller deil bu da bana göre.

« Last Edit: 14 Mar 2015 - 01:45:25 by Alibet » Logged
mVy
keeper
Jr. Member
*

View Profile
« Reply #514 on: 14 Mar 2015 - 03:01:39 »

2013 draftında 6'dan noel  11'den MCW seçmiş.Kötü takımdaki iyi istatistiklerin  yardıımıyla da olsa,biri  yılın çaylagı olmuş, digeri de sakatlıktan döndü, bu sene ödüle wiggins ile 2 adaydan biri.
2014'te 3'ten wiggins ile parker gidince embiid seçmiş. Embiid sakat olmasa zaten 1'den gidecek adamdı. Second rounderlara girmedim de bu seçimlerde hangi felaketligi gördünüz,ben anlamadım. Gören de  adam 4-5 drafttır sürekli bust seçiyor sanır.

Maçları adam gibi izliyorum biraderim. MCW'da shooting touch denen şey yok . Kidd kariyerinin sonunda şutunu geliştirdi  diye herkes geliştirecek diye bir şey yok. Her bir Jason Kidd için 15 tane de Rajon Rondo oluyor bu ligte  maalesef. Hinkie her eline geleni 1.5 senede şutlar konusuna zaten girmiyorum. Onu yaptıgı tek oyuncu MCW. Elimizde başka örnek yok zaten. Noeli falan da şutlarsa nasıl şutladı diye bakar sonra degerlendiririz.

farkındaysan hiçbirinde öyledir, böyledir diye kesinlik içeren ifadelerde bulunmadım çünkü olay yeni, Hinkie'nin geleli bile nerdeyse 2 yıl oldu. Noel'i de gönderirse dedim, gönderir demedim, ki; Noel için bile draft konusuyla ilgili haberler çıktıysa ateş olmayan yerden duman çıkmaz diyorum bende. Karşılığında draftta ne alacağın belli olmayan pickler için elinde iyi seviyedeki adamı yada adamları göndermek çok hoş bir hareket gibi gelmiyor bana.

MCW için de keza aynı durum geçerli, böyle takaslamaya devam ederse dedim, Hinkie bu sonuçta. Hem ayırca henüz çok başı olacak ama Milwaukee'deki kısa kariyeri %44 FG %83 FT, 15-4-6 ve 2 steal. Henüz çok ham ve bu da kabul edilebilir, sophomore yılı bitmedi daha konuştuğumuz adamın. Kidd'in çok ama çok etkisi olacağı konusunda zerre şüphem yok.

abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #515 on: 14 Mar 2015 - 09:36:00 »

OKC üst üste 3 draft hiç boş atmadan superstar çekmesine rağmen 4. yılda ancak play-off yapabildi. Hinkie hem superstar çekip çekmediğini anlayacak bir düzen kurmuyor hem de seçtiği oyuncuların sakatlık geçmişleri sebebiyle gelişimleri otomatikman uzuyor. Bu yüzden diyorum ki sonu yok bu rebuildingin. Yani MCW her zaman first rounder karşılığında elden çıkarılabilir ama gençlerin beraber oynaması ve gelişimi için şans vermek lazımdı.Hiç iskeleti olmadan takımın nasıl performans vermesi bekleniyor?
« Last Edit: 14 Mar 2015 - 09:37:51 by abay » Logged

Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #516 on: 14 Mar 2015 - 11:31:09 »

MCW yi ben çok beğeniyordum fizik itibari ile kidd den ziyade penny/d.harris/s.livingston a benziyor. yanında daha şutör bir pg ile sonradan belki 2 numaraya evrilebilir. ama bir potansiyeli olan oyuncuyu draft zarına değişti bakalım ne çıkaracak.

şaban yukarda alıntıladığı twit gibi bir planı var sanki.
Alibet
Newbie
*

View Profile
« Reply #517 on: 14 Mar 2015 - 18:37:10 »

OKC üst üste 3 draft hiç boş atmadan superstar çekmesine rağmen 4. yılda ancak play-off yapabildi. Hinkie hem superstar çekip çekmediğini anlayacak bir düzen kurmuyor hem de seçtiği oyuncuların sakatlık geçmişleri sebebiyle gelişimleri otomatikman uzuyor. Bu yüzden diyorum ki sonu yok bu rebuildingin. Yani MCW her zaman first rounder karşılığında elden çıkarılabilir ama gençlerin beraber oynaması ve gelişimi için şans vermek lazımdı.Hiç iskeleti olmadan takımın nasıl performans vermesi bekleniyor?

Nerden biliyorsun Hinkie'nin superstar çekip çekmedigini anlamadıgını? Sen belki MCW'yi çözemedin ama belki adamın onun hakkında net bir fikri var ve aldıgı pickle star elde etme şansının MCW'den fazla oldugunu düşünüyor. Ayrıca OKC bu kadar iyi draft yapmış 4. senede anca  playoff yapmış diyorsun e arkadaş  2 senesini doldurmamış adamın  üstünü çiziyorsunuz. Bu iş bu kadar kolay ve hızlı  olsa Minnesotası,utahı,sacramentosu 8-10 senedir boşuna mı sürünüyor yani?
R#9
Jr. Member
**

Live and Die by the 3

View Profile
« Reply #518 on: 14 Mar 2015 - 19:03:44 »

Bende Hinkie'nin stratejilerini begenenlerden birisiyim. Ayrica philly'nin bu haliyle bile sacto'dan, wolves'dan iyi oldugunu dusunuyorum. Utah'i bir kenara koydum.

abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #519 on: 14 Mar 2015 - 19:20:34 »

Nerden biliyorsun Hinkie'nin superstar çekip çekmedigini anlamadıgını? Sen belki MCW'yi çözemedin ama belki adamın onun hakkında net bir fikri var ve aldıgı pickle star elde etme şansının MCW'den fazla oldugunu düşünüyor. Ayrıca OKC bu kadar iyi draft yapmış 4. senede anca  playoff yapmış diyorsun e arkadaş  2 senesini doldurmamış adamın  üstünü çiziyorsunuz. Bu iş bu kadar kolay ve hızlı  olsa Minnesotası,utahı,sacramentosu 8-10 senedir boşuna mı sürünüyor yani?

Yahu ne gördü de net fikri olacak? Herkes sahada izliyor adamın yaptıklarını ve vazgeçmeyi haklı çıkaracak bir şey yok ortada.Ha eğer varsa Yhwach gibi geleceği gören gözleri bilemem.

Shamrock
Newbie
*

Jesus Shuttlesworthless

View Profile
« Reply #520 on: 15 Mar 2015 - 04:10:17 »

Bence Hinkie'nin ne yapmaya çalıştığı geçtiğimiz drafttan belli. 2-3-4 numaralar kabak gibi açıkken en tepedeki 2 hakkını 1 ve 5 numaralardan yana kullandı. Draft ettiği iki oyuncu da kendinden önceki draft edilenlerle (sağlık durumuna kadar) benzer defektleri yaşıyordu. Daryl Morey düzeyindeki pick fetişizmini de yanyana koyduğunuzda yaptığınız çıkarım haliyle "ben bu elimdekini vereyim karşılığında aynı tipte oyuncuyla ek olarak pick alayım"dan ibaret oluyor. Diğer bir deyişle 1 koyup 3 alma kurnazlığı.

Aklı başında bir GM böyle işlere kalkışmak yerine takımın ihtiyaç duyduğu mevkilere takviye yapar. Cap dolmadan FA'dan tek off-season'da 1 ya da 2 oyuncu (ne kadar mümkünse) kapıp yapılanma sürecini artısıyla eksisiyle tamamlar. Minik adjustmentlar yapıp şampiyonluk kovalar. Bu adam süreci yaymak istiyor benzer ucuz kurnazlıklar üzerine kurulu mantığıyla mükemmel çekirdeği oluşturabileceğini sanıyor ama öyle olamayacağını ilk elden kendi tecrübe edecek. Bu da ilk mükemmele yakın parçayı draft etmesiyle başlayacak. Çünkü o nokta itibariyle bir kum saati misali zamanı daralmaya başlayacak. Oyuncuyu sonsuza dek elinde tutamazsın, sürekli başarısız bir takımda olmak istemez oyuncu cidden iyiyse. Tutsan bile çok pahalıya patlar ve bu da cap esnekliğini big 3 oluşturamayacak şekilde bitirir. Bunun haricinde pazarını sana şampiyonluk getirecek oyuncu için kendine küstürürsün, gelen başarmak için değil para için gelir bir çoğu da yatar. Kalanı istatistiğine bakar. Kings'in kasıtlı olmadan dönüştüğü şeyi kasıtlı olarak başarmış olursun. O yüzden Kings'te Rudy Gay'in üstünde düzeyde bir takviye olmadığı gibi Kings'te para yiyen bir çok oyuncu oldu.

Kovulacağı günü sabırsızlıkla bekliyorum. Herkesi aptal bir kendini akıllı sanan insanlardan pek hazzetmiyorum.

bu sene bu topiği açmak piksel israfından başka bişey değil.. 
abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #521 on: 15 Mar 2015 - 14:05:05 »

Kings'in yeni stratejisini beğeniyorum açıkçası.Başka takımlarda istenmeyen,inefektif ama yetenekli,doğru sistemde fark yaratabilecek oyuncuları takasla kadroya katmaya çalışıyorlar.Gay böyle bir hamleydi,uzun süre Josh Smith için de zorladılar ama olmadı.Free agent piyasasından üst düzey oyuncu alamayacakları,alabildiklerini de overpay edecekleri ve cap boşlukları olmadığı gibi draft seçimlerinde de istikrarlı şekilde sıçtıkları için farklı ve tutma ihtimali düşük de olsa bir çeşit "market inefficiency" durumundan faydalanmaya çalışıyorlar.

Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #522 on: 19 Jun 2015 - 20:46:40 »

http://sports.yahoo.com/blogs/nba-ball-dont-lie/philadelphia-76ers-unveil-new-uniforms--make-clippers-look-even-worse-014749652.html

son donemde tanitilan en guzel formalar cok net. Retro havasi var ama bu yillara ait oldugu da belli. Yanindaki yildizlar da 70 lerdeki Nets ve biraz da Amerikan havasi katmis.

https://twitter.com/Sixers/status/611686252245594113/photo/1
https://twitter.com/Sixers/status/611686029314117633/photo/1
https://twitter.com/Sixers/status/611685811998822400/photo/1
« Last Edit: 19 Jun 2015 - 20:47:28 by Gorky » Logged

Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #523 on: 20 Jun 2015 - 00:02:32 »

clippers rezaletinden sonra phila güzel bir konsept yapmış, eski formalarını güzel yorumlamışlar. bucks da bayaa iyiydi, bi de raptors yeni formalarla gelecek bu sezon, bakalım onlar ne yapacak?
Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #524 on: 22 Jun 2015 - 11:41:26 »

Clippers yeni bir sayfa icin her turlu olanaga sahip. Los Angelesin basarili takimi, yeni owner, playoff takimi falan derken yapilabilecek en cirkin designlardan biri. 76 ers ve Bucks son donemdeki en iyi formalar. nets de fena degildi. Retro olucam derken sican cok forma oluyor. 76 ers beklmedigim guzellikte bir hava yakalamis bu formalarla.

http://espn.go.com/nba/story/_/id/12880062/uni-changes-coming-numerous-teams-2015-16

camouflage olmasin lutfen ama onu rica ederim.

Pages: 1 ... 32 33 34 [35] 36 37 38 ... 40
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Philadelphia 76ers  |  Topic: Haberler « previous next »
    Jump to: