Welcome, Guest. Please login or register.
23 Sep 2020 - 23:58:26
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  New Orleans Pelicans  |  Topic: Haberler 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 24 25 26 [27] 28 29 30 31
Author Topic: Haberler  (Read 110603 times)
Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #390 on: 23 May 2015 - 15:56:03 »

gentry'nin suns dönemi sanırım hatırlanmıyor pek ama adam bayaa iyi koç beyler. monty'le falan kıyaslanmaz.
mtarikc
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #391 on: 24 May 2015 - 17:09:41 »

Ben de Gentry'i daha cok Suns doneminden hatirliyorum, evvelini pek bilmem. O zamanki kadro Nash-Amare uzerine kurulu, J-Rich-Hill-Dudley kanatlarda, Frye-RoLo pota alti, Dragic-Barbosa-Clark da destek veriyor. Normal sartlar altinda D'Antoni'den kalan duzeni cok kurcalamazsan bu takim zaten playoff yapar. Hadi Shaq macerasi kimyayi ve alisilmis oyun duzenini bozdu, sonraki sene tekrar playofflarda da epey yol katettiler, sampiyona kaybettiler falan ama su asagidaki tabloyu gordugumde beni heyecanlandiran bir durum yok:

Yani Monty'e su anki Pels kadrosu uzerine birkac upgrade yapilmis bir kadro verilse, Gentry'nin getirebileceklerini karsilayamamasi icin bariz bir sebep gormuyorum, goremiyorum diyeyim ya da. Staj konusuna girilecekse bu adam da Popovich okulundan gecmis.

Davis'in gitme mevzusuysa yonetimin her gece uykusunu baltaliyordur su an. New Orleans'daki TEK endise bu. Yoksa takim Monty ile oyle ya da boyle yol katediyordu her sene. Davis'in Monty'i cok sevmesine ragmen, Monty'nin basarisiz olmasi halinde (ki bu hic de azimsanmayacak bir olasilik) Davis'in baska bir yildizla bir araya gelmek ugruna basip gitme ihtimalini gordukleri icin yollari ayirdilar (ki bu da hic de azimsanmayacak bir olasilik), yoksa NBA'in su doneminde kimse superstar'inin keyfini kacirmayi aklindan bile gecirmez.

Neyse, herkesin koclar hakkinda bir gorusu olabilir. Hicbir kocun katkisi net olculemiyor cunku, herhangi bir net parametre yok. Sahsen bugun Miami'de Spo'yu gonderip yerine Gentry'i getirecek olsalar, ki Spo'nun superstarlari iyi idare etme marifeti disinda ust seviye bir koc oldugunu hic dusunmuyorum, icimde buyuk bir heyecan ve basariya ulasacagimiz yonunde bir inanc tazelenmesi olmazdi. Izleyelim, gidisata gore yorum yapariz derdim. Su anda da Monty'nin yerine, eger isi alabilirse, Gentry'nin gelmesinin Pels uzerinde cok bariz bir etkisi olacagini dusunmuyorum. Gorece genc oyunculardan kurulu bir takim olan Pelicans, oyuncularin dogal gelisimleri ve alisilmis sistemin devami dogrultusunda yine playoff yapip olagan seyrini surdurecektir.

Bu nedenlerden oturu; Calipari, D'Antoni, Messina gibi bilinmeyeni, tahmin edilemeyeni getirebilme potansiyeli cok daha az oldugu icin Gentry maalesef heyecan verici bir secim olmaz bana kalirsa. Yoksa Gentry de iyi bir kadro ile pek tabii is yapabilir, herif bir Mike Brown degil sonucta, hatta Monty'den belki bir gomlek ustun, ama sadece bir gomlek ustun sorun o. Davis ile yeterince zaman kazandirmayacak buyuk ihtimal. Ha onun yerine sirf tahmin edilemeyen bir adam geldi diye takim basarili olacak diye bir kural da yok ama sezona girerken Pels taraftari olsam daha cok heyecanlanirdim. Eminim, oyuncular da (sadece Davis de diyebiliriz) bu sekilde dusunup koclarina ve felsefesine biraz daha kredi ve zaman tanirdi. Yani Davis'in yerinde olsam, Gentry varken playoff 1 veya 2. turunda elensem bu takimla olmayacak deyip alternatiflerimi degerlendirecekken, Messina ile playoff 1 veya 2. turunda elensem, "dur ya su adamin bir sene daha ne yapacagini bir goreyim" diye dusunup takima o ekstra sansi daha kolay tanirdim. New Orleans sehrinin ve yonetiminin de en kucuk ekstra sansa bile ihtiyaci oldugunu dusunuyorum. Adam game changer...

abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #392 on: 25 May 2015 - 03:01:19 »

Davis de Messina'nın tüm şeceresini biliyordur eminim.

Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #393 on: 25 May 2015 - 03:37:55 »

Phoenix'te 2009-10'da Batı Finali yapan kadrodan Amare gidince yerine Toronto'dan Hidayet Türkoğlu'nu getirdi abi Phoenix yönetimi, heyecanlanmıyor olmak normal :/

mtarikc
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #394 on: 25 May 2015 - 15:18:29 »

Phoenix'te 2009-10'da Batı Finali yapan kadrodan Amare gidince yerine Toronto'dan Hidayet Türkoğlu'nu getirdi abi Phoenix yönetimi, heyecanlanmıyor olmak normal :/

O da dogru tabi, eline Pelicans'daki gibi bir firsat cok az gecmis oldugundan dolayi da yapabileceginin maksimumunun hal-i hazirda belli oldugunu dusunuyor olabilirim.

@abay, Messina yerine "beklenmeyeni gerceklestirme potansiyeli olan adam" yaz, isimlere niye takiliyorsun. New Orleans medyasini cok yakindan takip etmemekle beraber, bildigim kadariyla adamin Pelicans'daki pozisyonla adi bile gecmiyor zaten, ornek olsun diye onu kullandim. Ayrica ben ligin en iyi oyuncusu olacagim, takimi benim etrafima kuracaklar, sonra takimin basina tanimadigim bir koc geldiginde "bu adam kimdir, neyin nesidir" diye de hic arastirmayacagim oyle mi? Davis bu kafadaysa daha cok yolu var zaten. Amerikan basini her firsatta "LeBron is a student of the game" deyip duruyor, onun kalibresindeki adamlar da ornek aliyorlardir diye tahmin ediyorum. Bu seviyedeki adamlarin hayati bu oyundan ibaret.

Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #395 on: 25 May 2015 - 22:42:06 »

david blatt'in biraz medya tarafından, biraz da kendi ağırlığını koyamaması sebebiyle güven vermeyen bir koç gibi gözükmesi messina gibi eu menşeili koçların head coachluk fırsatlarını sekteye uğrattı bence. açıkçası ben de olsam messina'yı getirmem, elime anthony davis fırsatı geçmişken nba deneyimi olan, amerikan basketbol kamuoyunda bi ağırlığı bulunan birini tercih ederim. bu gentry de olur, d'antoni de olur ama messina bi soru işaretiyle gelir.
kubilay
Administrator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #396 on: 26 May 2015 - 11:05:36 »

david blatt'in oyle gorundugu yok aslinda. bizim gibi issiz bir millet takiliyor ancak bunlara.

abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #397 on: 26 May 2015 - 15:07:11 »

Medya ayağını bilemiyorum,Cavs beat-writerlar ve ya Cleveland basını ne yazıyor takip etmedim ama RealGM'de Blatt ile ilgili wiretap(ler) altında yapılan yorumlarda Mert'in bahsettiği şekilde ve hatta daha da kötü görüldüğünü söyleyebilirim.

airness
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #398 on: 26 May 2015 - 16:15:13 »

https://twitter.com/ESPNSteinLine/status/602942063961706497

abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #399 on: 27 May 2015 - 01:41:02 »

Hiç şaşırmam, tam da bu organizasyona yakışır hamle olur.

Tspark
Forum Bücürü
Pro. Member

TNT Yorumcusu!

View Profile
« Reply #400 on: 29 May 2015 - 11:32:42 »

New Orleans, yeni koçluk için Vinny Del Negro ile görüşüyormuş. New Orleans meydanlarında ıslak odunla dövmek lazım bunları.

PETER NAUMOSKI-UFUK SARICA-VOLKAN AYDIN-LARRY RICHARD-TAMER OYGUÇ
R#9
Jr. Member
**

Live and Die by the 3

View Profile
« Reply #401 on: 29 May 2015 - 13:50:07 »

Dun, Pelicans icin Jeff Van Gundy'nin en guclu coach adayi olduguna dair bir yazi okudum. Onunla da gorusulmus.
« Last Edit: 29 May 2015 - 13:50:41 by Reignor » Logged

riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #402 on: 30 May 2015 - 00:03:24 »

New Orleans, yeni koçluk için Vinny Del Negro ile görüşüyormuş. New Orleans meydanlarında ıslak odunla dövmek lazım bunları.
Bu Vinny'yi de bana benzettiğin geldi birden aklıma Tolga Smiley
Vinny'yi seçeceklerini sanmıyorum.

Saban
Pelikan
Yönetici
Pro. Member

Brow 💖 Boogie

View Profile WWW
« Reply #403 on: 30 May 2015 - 03:26:41 »

Abi baya isimle görüştüler ya, Gentry, Van Gundy, Skiles, Del Negro, Hoiberg filan. Muhtemelen finallerin bitmesini bekliyorlar, Van Gundy ya da Gentry'den biri olacak gibi geliyor.

Tspark
Forum Bücürü
Pro. Member

TNT Yorumcusu!

View Profile
« Reply #404 on: 30 May 2015 - 11:11:55 »

Bu Vinny'yi de bana benzettiğin geldi birden aklıma Tolga Smiley
Vinny'yi seçeceklerini sanmıyorum.

Hem de her adamı gördüğümde sen aklıma geliyosun Smiley Mizacı resmen seni andırıyo Hakan abi inkar etme şimdi.

PETER NAUMOSKI-UFUK SARICA-VOLKAN AYDIN-LARRY RICHARD-TAMER OYGUÇ
Pages: 1 ... 24 25 26 [27] 28 29 30 31
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  New Orleans Pelicans  |  Topic: Haberler « previous next »
    Jump to: