Welcome, Guest. Please login or register.
20 Oct 2020 - 18:47:29
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Charlotte Hornets  |  Topic: Haberler 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 [2] 3 4 5 ... 20
Author Topic: Haberler  (Read 75844 times)
Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #15 on: 28 May 2005 - 23:00:37 »

yahu 4 numaranız emeka okafor, daha ne istiyosunuz? duncan'ı mı?
istanBULL
Jr. Member
**

www.batug.com

View Profile
« Reply #16 on: 29 May 2005 - 13:24:33 »

Bobcatste 4 ve 5 numara olarak oynayabiecek Brezec, Okafor ve Ely... yeterli mi sizce? Miami bile Shaq'in arkasında iki itane 5 numara tutuyor (biri Alonzo), 4 numara oynayan adamlarını saymıyorum bile... Evet uzun rotasyonu açısından  Bobcats  orleans yada atalanta değil, ama geçen yıldan fazlası yapılmak isteniyorsa drafte iyi bir uzuna sarkmak lazım diye düşünüyorum, bu benim görüşüm.

No more tears
mtk
Pro. Member

View Profile
« Reply #17 on: 29 May 2005 - 15:17:24 »

Miami'yle karşılaştırılır mı Charlotte? Biri şampiyonluk adayı diğeri önümüzdeki 5 yılın potansiyel lottery takımı. Tamam kabul ediyorum sadece 3 uzunla olmaz ve bunların yanına başka uzun da almak lazım ama bunun için ya diğer mevkilerdeki oyuncuların yeterli olması ya da şampiyonluğa oynayan bir takım olunması gerekir. bu şıkların ikisi de Charlotte için tutmuyor. Hem Charlotte'ın geçen seneden çok da fazlasını yapmasına gerek yok. Zaten ilk yıllarında iyi bir başarı elde ettiler. Daha 2. senesini oynayan bir takımın öyle çok başarılı olması gerekmez. 20-25 arası kazanırlarsa yeterli. Bunu gerçekleştirmek için de en iyi yol, iyi olan mevkiye backup oyuncu almak değil, eksik olan mevkiye as oyuncu almaktır.
istanBULL
Jr. Member
**

www.batug.com

View Profile
« Reply #18 on: 29 May 2005 - 18:42:38 »

Heats ile Bobcats'i tabiki kıyaslamıyorum. Benim bahsettiğim olay Shaq gibi ligin en dominant pivotuna sahip olan takımın bile pota altını dahada sağlam tutmaya çalışırken Bobcats'in 3 uzununa "yeterli" denemeyeceği. Diğer hususlarda zaten mtk ile aynı kanaatteyim. Takımın başarısını kastederkende bu önümüdeki sezon için 25 galibiyettir. Yoksa konferans finalini falan kast
etmedim Wink

No more tears
mtk
Pro. Member

View Profile
« Reply #19 on: 30 May 2005 - 00:15:21 »

Tamam bir takım için 3 uzun yeterli değil. Ama eğer sg ve sf'de adamın yoksa ve her mevkiye adam almak gibi bir lüksün yoksa, bu 3 uzun -mecburen- yeterlidir.
Mia Kirshner
kısaca fd...
Veteran
Newbie

See you in another life!

View Profile WWW
« Reply #20 on: 30 May 2005 - 16:10:26 »

istanBULL bilader yapma allah aşkına ya... naapcan potaaltı oyuncusnu. bizim pota altı gibisi ne dallas'ta var ne de phoenix'te  Tongue
bir "lotarya yolları taştan, beni çıkardın play-off'tan" takımı olarak yeterli seviyede potaaltımız. eksik bölgeleri kapatmak en iyisidir. bu eksik bölgenin de pivot ve ya power forvet ya da herneyse olmadığı da gün yüzü gibi ortadadır...
istanBULL
Jr. Member
**

www.batug.com

View Profile
« Reply #21 on: 1 Jun 2005 - 23:24:01 »

Bobcats 1-2 ve 3 numaralarda eldeki oyuncuları kaybetmeediği zaman sorun yaşamayacaktır kanaatindeyim. 1 numarada Knight ve Jason Hart, 2 ve 3 numaralarda Rush, Kapono, Bogans ve Wallace bir şekilde iş görür. Zaten bu altı oyuncudan sadece Knight hakkında gideceği yönde dedikodular çıkıyor. Oda mutlaka elde tutulmalı.
Bir kez daha yinelemem gerekirse, benim savunduğum temel düşünce Bobcats gibi genç bir takımda oyun kurucu mevkiinin genç bir elemana, hele hele bir rookie'ye bırakılmaması gerektiğidir. O mevkide mutlaka tecrübeli bir oyuncuya ihtiyaç olduğudur. Her halde geçen sezon Bobcats kadar uzatmada ve son bir iki dakika içinde maç kaybeden takım yoktur. Oyuncular ligin büyük takımları ile bile kafa kafaya oynadılar. Ama topun el yaktığı pozisyonlara yanlış seçimlerden çok maç kaybedildi. Yukarıda adını zikrettiğim 6 oyuncu (zaten ikisinin kontratı devam ediyor) elde tutulur ve  FA pazarından iş yapabilecek iki  adam bulunursa (mesela wagner gibi) geçen yılki senaryo taşanmaz. Genç oyuncu olarak mutlaka uzun alınmalı ısrarımı hala sürdürüyorum... Gönlümden geçen isimde Sean May

No more tears
Majere
Yazar
Pro. Member

Ben acı yazıyorum

View Profile
« Reply #22 on: 2 Jun 2005 - 02:15:00 »

charlotte geçen sene son anlarda 10 tane maç kaybetti diyelim. ekle o 10 maçı galibiyet sayısına, mağlubiyetten de düş. ne olacak ki? charlotte'un amacı maç kazanmak değildi ve seneye de çok daha fazlasını kazanmak olmayacak. brevin knight maç başına 8 asist yapar, 2 top çalar, ama 4 sene sonra charlotte bi yere gelmek istediğinde brevin knight nerde olacak? oysa yetenekli pg'ler geldiği söyleniyor, onlar da charlotte'la beraber gelişseler belki 3 sene sonra ligin en iyi oyun kurucularından birine sahip olacaksınız.

sean may'e gelince... ben ortalama bi oyuncu olacağını düşünüyorum, belki marcus fizer falan. fizer da 4. sıradan seçilmişti ama nba tarihinin en kötü draftlerinden biriydi o. bunlar bi kenara, adamın oynayacağı pozisyon pf. o pozisyonda kime sahipsiniz biliyosun sanırım.

daha önceki bi post'unda heat bile uzun rotasyonunu zenginleştirmeye çalıştı demişsin. evet ama heat şampiyonluğa oynuyor. charlotte playoff'a bile oynamıyor. bu seviyedeki bi takım için okafor-brezec-ely üçlüsü harika. şöyle söyliim, hepsi bu yaz free agent olsa, en az süre alan melvin ely'ın bile mid-level exception'la alınabileceği şüpheli. zira okafor'un yokluğunda çok iyi işler yaptı.
istanBULL
Jr. Member
**

www.batug.com

View Profile
« Reply #23 on: 2 Jun 2005 - 15:08:38 »

Ya Okafor'a bir diyeceğim yok... Sizlerin "harika" diye nitelendirdiği üçlünün diğer iki elemanı Dallas yada Suns da olsa ancak havlu sallarlardı. (Bknz önceki takımlarındaki halleri). Benim takımın 1-2-3 numaralarında ısrar edilmesi gerekliliğindeki ısrarımın sebebi şu; Bu oyuncuların kendileirni ispat etme çabasıyla takım, Atlanta'danda Orleanstanda ve yeniden yapılanana Portland'anda bir adım önde. Bu oyuncular saydığım takımların aksine yenilgiyi hiçbir zaman peşinen kabullenmediler.. Bence kafa yapısı, yetenekten yada kaliteden çok daha önemli... Takım geçen sene Okafor'u seçti ve takımı Onun etrafında kurmayı planladı. Bence pota altındaki partneri bir an önce bulunmalı. Ve çok sevmeme rağmen bu kişi Brezec olamaz...

Neyse biz burada boşa tartışıyoruz. Tüm mock draftlarda 5. sıradan Deron Williams, 13. sırada da Antoine Wright seçiliyor gibi.... Enteresan olan diğer sıradaki elemanların yerleri normal olarak değişiklik gösterirken 13. sırada Antoine Wright'ın yerinin sabit olması.

No more tears
capfiller
Full Member

View Profile
« Reply #24 on: 2 Jun 2005 - 16:05:37 »

Bobcats 1-2 ve 3 numaralarda eldeki oyuncuları kaybetmeediği zaman sorun yaşamayacaktır kanaatindeyim. 1 numarada Knight ve Jason Hart, 2 ve 3 numaralarda Rush, Kapono, Bogans ve Wallace bir şekilde iş görür.
Şimdi yanlış anlamışsam beni düzelt fakat sen Doğu veya Batı için gayet şık ve yeterli olan Okafor Brezec ve Ely üçlüsü yetersiz. Yukarıda adını saydığın için 4 adam için 2-3 noları rahat rahat kapatır diyorsun. Yukarıda adını saydığın 4 adamdan hiç biri Bobcats dışında, takımda bel bağlanan, pozisyonunu sürüklemesi beklenen bir oyuncu olarak oynayamaz (contenderları contender adaylarını belki contender aday adaylarını   Cheesy kastediyorum tabii).
Onun için bence de eğer 2-3 için o adamlar "yeterli" ise 4-5 için o adamlar "harikadır".
Wright'ı o sırada gösteren nbadraft.net, kalırsa Bobcat için iyi iş olur. He bence o sıraya kalmayacak zaten. Çünkü bu sene hakikaten iyi top oynadı.
İlk haklarıyla da Deron Williams'ı seçecekleri kesin gibi. Ki onlar için yine çok olumlu hamle olacak. Çünkü Deron tam onların aradıkları gibi PG, gerçi kendisini istemeyecek bir NBA takımı olamaz ama... 3 no da skorer, dış atışı sağlam bir adamı FA'den alırlarsa seneye tadından yenmez olurlar...
« Last Edit: 2 Jun 2005 - 16:08:57 by capfiller » Logged
istanBULL
Jr. Member
**

www.batug.com

View Profile
« Reply #25 on: 2 Jun 2005 - 18:09:11 »

Pek fazla yanlış anladığını söyleyemem. Ancak yazının devamını okuduysan 2 ve 3 numaraya tek bir adam daha gerekir dedim.Bu mevkiye gönlümden geçen isim olarak  Wagner dedim.

Sezon başında G-Wall MIP adayıydı.. Gerekli patlamayı yapamasada bana göre gelecek için umut vredi. Sezonu 70 maçta 30.7 dakika ortalama süre alarak 11.1 sayı 5.5 rebound, 2.0 Assit 1.7 steal ve 1.3 Blk ortalamalarıyla tamamladı. 7 defa double double yaptı,  4 kerede 10 dan fazla  rebound almasına rağmen 10 sayıyı geçemediği için double double kaçırdı.  Şutlarını biraz geliştirmesi gerekiyor, buda zamanla olacaktır diye düşünüyorum.

K-Rush... İki sene önce Lakersta Kobe'nin sakat olduğu dönemde bana göre kalitesini ispat etti.  Sonra Kobe  gelince yine unutuldu. Sezon ortasında Bobcats'e geldi.. Takımda 25 dakika ortalamayla 34 maç oynadı ve 11.5 sayı ortalaması yakaladı. Önümüzdeki sezon çok daha iyi olacak...

Kapono ve Bogans'ta önemli işler yaptılar... Bogans 24.2 dakikada 9.7 sayı Kapono 18.4 dakikada 8.5 sayı yaptılar... Ve yukarıdaki ikiliye iyi bcak-up olacaklarını gösterdiler.

Bir önceki post'uma bakarsan, en kaliteli oyuncular olmayabilirler, ama kafa yapısı olarak iyi oyuncular. Draftten alıncaklarında bunlar kadar iş çıkarabileceğklerini zannetmiyorum. 

No more tears
capfiller
Full Member

View Profile
« Reply #26 on: 2 Jun 2005 - 19:00:52 »

Yazdıklarının tamamını okuyayarak post yazıyorum kuşkun olmasın.  Afro
Bana sorarsan Gerald Wallace kendinden beklenen çıkışı bu sene yapamamıştır. Çünkü kendisinden belki yeni bir j-Rich, hatta Carter olması bekleniyordu sezon başında okuduğum kadarıyla. Bu seneki oyunuyla bunu kariyerinin her hangibir döneminde beceremiyeceğini gösterdi. En azından ben öyle düşünüyorum. Kendini geliştirme konusunda da ciddi sıkıntıları olduğunu düşünüyorum keza (adam bu yaz çalışıp oyununu geliştirse de bana kapak olsun Lips Sealed).
Kısacası G-Wall'ın ne yaptığı savunma, ne de hücumdaki haraket zenginliği konusnda kendini beklenen kadar geliştiremediğini ve hedefleri olan bir ilk takımda ilk beş olmaması gerektiğini söylüyorum. Benchten ise iyi bir katkı olabilir.
Rush'ın da durumu aynı benchten gelmesi konusunda. Ama o biraz daha özel bir oyuncu yanında güçlü bir 3 no ile bu işi götürebilir. Ama Wallace ile ikisi asla yeterli olmayacaktır. Bu noktada kararı verecek olan da GMdir tabii. Diğer iki oyuncunun, özellikle Kaponunun Rush varken Şarlıt gibi bir takım için lüks olduğunu düşünüyorum.
Bence olması gereken ilk pickle Deron, ikincisi ile 3-4 oynayabilen sıradaki en iyi adam (Villanueva süper hatta hiper olabilir kalırsa ). FA sağlam bir uzun yedeği, bulunamazsa 2 noya takviye ile gayet iyi takım olurlar.
Bu noktada benim bu takım için söleyebileceğim son kelamlar bunlardır.
« Last Edit: 2 Jun 2005 - 19:02:44 by capfiller » Logged
Mia Kirshner
kısaca fd...
Veteran
Newbie

See you in another life!

View Profile WWW
« Reply #27 on: 3 Jun 2005 - 15:48:27 »

istanBULL bilader, hem "kafa yapısı benim için yetenekten daha önemli" diyosun, hem de kapono iyi iş çıkardı diyosun... peki potaaltı back-up'ı için kötü dediğin ely ile kapono'nun kafa yapısını bir mukayese eder misin? istiyorsan ben sana açıklayayım; bir kere bizim takım hangi özellikleriyle ön plana çıktı, mücadele gücü, savunma, maçlara son anlara kadar asılma, doğru mu? doğru. biz savunması ön plana çıkan bir trakımız. peki kapono arkadaş nasıl biri? şut atmaktan başka bir şeyi beceremeyen, savunmada benim bile kendisinden daha iyi iş çıkaracağım biri. isterse her maç iki-üç üçlük soksun (onu bile yapamaz bundan sonra) ama savunmada bişey beceremedikten sonra hiç bir şey ifade etmez. koy bakalım detroit'e tayshaun'un yerine spreweel'i savunma takımı kalır mı ortada? peki ely nasıl bir arkadaş. iyi ribaund alan, hücumda efektif olamasa da savunmada takıma ayak uydurabilen birisi. ki brezec'in sakat olduğu maçlarda bulduğu süreyi nasıl değerlendirdiğini hep beraber gördük. hazır başlamışken gerald ve brezec'in kafa yapılarını da karşılaştırayım. ilk beşe layık gördüğün ve yeterli bulduğun gerald bu takıma "takımın ikinci yıldızı" olarak yani büyük beklentiler olarak geldi. ama kendisi ne yaptı? bir maç 12 ribo çekip ertesi maç 2 sayı, 0 ribaund yaptı. yani istikrarsız sembolü oldu. 30.7 dakika da 11 sayı tutturmasını beğenmeni de anlayamadım açıkçası. yani gerald efendi neymiş? şut atmayı beceremeyen, sadece zıplayabilen sıradan bir adammış. peki brezec'ten ne bekleniyordu sene başında? hiç bir şey. ama adam ne yaptı? bir expansion takımında istikrarlı bir performans sergiledi. kendisinden beklenmeyen bir oyun ortaya koydu. şimdi bir daha düşün bakalım hangi oyuncular kafa yapısı olarak bizim takıma uygun... o zaman kendine bir cevap bulmuş olacaksın sanırım Afro

not: kareem ve bogans konusunda aynı fikirdeyiz, ikisi de faideli elemanlar Smiley
istanBULL
Jr. Member
**

www.batug.com

View Profile
« Reply #28 on: 4 Jun 2005 - 13:18:22 »

Fırat kardeş... Ben Gerald'ın hücuml yönünü övmedim.. 11 sayısı tabiki yeterli değil.. Zaten berbat FG ve FT ile sezonu tamamladığı bir gerçek.. Şutunu geliştirmesi lazım dedim zaten..  İstikrarsızlığı konudundada sana katılıyorum... 5 rebound 1.7 steal ve 1.3 blok o mevkideki bir adam için gayet tatmin edici...  Bu yüzden ben hala ondan umudu kesmedim ve onda ısrar edilmesi lazım diyorum. 

Kapono'nun savunnması konusundada haklısın.... Zaten ben adam ilk beş oyuncusu olsun demiyorum. Ama çok iyi bir şutör.. Benchten gelip katkı yapacaktır diyorum.

Birde yanlış anlaşıldığımı düşündüğümden br hususu tinelemek istiyorum.. 2 ve 3 numarayada saydığım 4 ismin yanına bir takviye yapılmalı diyorum. Ama rookie değil tecrübeli bir eleman alınmasından yanayım. Zaten elimizdeki elemanlar çok genç ve kritik dakikalarda ellleri ayakları tutmuyor..

İstikrarsızlık demişken... bu 4 oyuncuda sezon boyunca istikrarsızdı. Ama bunda oyuncular kadar coachta hatalıydı. Zİra ilk beşle çok oynadı.

Pota altında ise Ely veya Brezec içinde adamları gitsin bir işe yaramıyorlar demiyorum. Phonex'in oyun sisteminde iki uzunla sezon çıkabilir ama Bobcats'in oyun sisteminde üç uzun yetersiz kalıyor. Geçen sezon White vardı ve Okafor sakatlandığında uzun süreler aldı. Ama bu sezon muhtemelen olmayacak

No more tears
Mia Kirshner
kısaca fd...
Veteran
Newbie

See you in another life!

View Profile WWW
« Reply #29 on: 4 Jun 2005 - 15:19:15 »

hmmm sen gerald'ın şutunun yetersiz olduğunu ve geliştirmesi gerektiğini savunduğun için kendisinde ısrar edilmesi gerektiğini düşünüyorsun. yani şutunu geliştireceğine inanıyorsun. ben de geliştireceğine inanmadığım için işimize çok fazla yaramayacağını düşünüyorum. ama ille de gitsin demiyorum. ancak 5 ve 4 numaralı pozisyonlarımızın 2 ve 3 numaralı pozisyonlarımızdan daha iyi olduğunu ve takviye yapılacaksa praya yapılmalı diyorum. olay budur.
konu draftta seçilecek elemandan buraya geldi. seçilecek elemanın da bir pg olacağı yüksek ihtimalli olduğundan daha fazla tartışmanın manası yok kanımca...
Pages: 1 [2] 3 4 5 ... 20
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Charlotte Hornets  |  Topic: Haberler « previous next »
    Jump to: