Welcome, Guest. Please login or register.
21 Nov 2017 - 03:45:45
Google
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Boston Celtics  |  Topic: Haberler 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 46 47 48 [49]
Author Topic: Haberler  (Read 131756 times)
mVy
keeper
Jr. Member
*

View Profile
« Reply #720 on: 24 Aug 2017 - 09:17:54 »

Brooklyn konusuna bende katılıyorum, 1-3 olma ihtimali çok zor o draft pickinin ama yine de draft olmak isteyen, training camp'a katılmayacağını açıklayan bir adama verilen bu paket çok ama çok fazla.

Şu takastan ancak Ainge'in çıkabileceği şöyle bir ihtimal var. IT'i IT yapan Boston, Boston'dan ziyade Stevens. Irving'i de henüz böyle bir adamın altında görmedik hiç, henüz 25 yaşında gelişebileceği çok fazla yönü olan bir superstarın hangi noktaya gelebileceği benim için soru işareti. IT'i çok severim ve her türlü savunma defektine rağmen takıma çok fazla artı kattığını düşünüyorum ama geçen yıl top noktasını görmüş olabilir ve sakatlıktan nasıl döneceği şu anda muamma.

Crowder'a ve Zizic'e hiç girmiyorum bile, benim asıl kıl olduğum nokta hala Bradley. Madem göndereceksin Bradley'i, Morris nedir abi?
The Chief
Red in Green
Yönetici
Pro. Member

Celtic Pride

View Profile WWW
« Reply #721 on: 24 Aug 2017 - 15:43:39 »

Crowder'a ve Zizic'e hiç girmiyorum bile, benim asıl kıl olduğum nokta hala Bradley. Madem göndereceksin Bradley'i, Morris nedir abi?

isteyerek göndermediler, Cap Space'in düşünülenden 2-3 milyon dolar düşük belirlenmesi bütün planları altüst etti. Hayward ile imzalayabilmek için cap'te yer açmak zorunda kaldılar, yoksa Bradley'nin ederi Morris değil elbette.  Biraz son dakika hamlesi oldu, Morris'in yılda 5  milyon dolarlık kontratı şu koşullarda bargain ve 2 yılı daha oldugu icin bu takas yapıldı, Bradley sezon sonu serbets kalıyor ve  en az 17-18 milyon dolardan başlayan bir kontrar isteyecektir.

Bradley , Big Three'den kalan son parçaydı, böyle gidişi üzdü ama yapacak birşey yok

Mevcut takasa gelince , Irving izlerken en çok keyif aldığım ofansif oyuncu diyebilirim[(defansına girmeyeceğim Smiley ] , bu yüzden yeni sezonu ilk defa heyecanla bekliyorum big three dağıldıktan sonra.  Hem mevcut iddiayı korurken hem geleceğe yönelik bir adım oldu. Isaiah Thomas bu takımın gerçekten lideriydi, Irving onun gibi takımı omuzlarına alabilirmi emin değilim ama kontrat, yaş ve sağlık durumu sebebiyle Irving'i tercih ederim. Stevens ile beraber MVP kalibresinde bir sezon cıkarma ihtimali cok yuksek,

Crowder'ın gidişi kötü, ligin en bargain kontratı belki de  ama o pozisyonda muthiş bişr logjam vardı, takımın gelecek planı Brown-Tatum üzerineyken oradan  yaklşık 30 dk boşalması önemliydi, ayrıca bence denildiği kadar iyi bir savunmacı değil, özellikle geçen sene birebir savunması evlere şenlikti. Tabi bu kontrat/fayda bazında değerli bir oyuncu oldugunu değiştirmiyor.

Zizic icin konusmak erken, kendisinden ümitliydim ama lig artık klasik uzunları pek kaldımıyor, uzun soluklu bir proje ve geleceği belirsizdi, ama ribo problemini kısmen giderebilirdi. Kontratlaın matchlenebilmesi için throw in oldu malesef ,

Irving =>Thomas+Crowder+Zizic bence iki taraf icinde iyi bir takas,  bizde kalabalık rotasyonu tümlemiş ve Brown+Tatum'a yer açmış olduk.

Tabi bu takasın kilit noktası bence 2018 Brooklyn picki, Alp'e katılmakla birlikte yinede endişeliyim. Brooklyn'in tanking yapmak icin bir sebebi olmaması önemli ama kadro kaliteleri dip 5 yine. Coaching ve yönetimin sürekli gelişim planları, sezon ilerledikçe dipten uzaklaşacaklarını düşündürtüyor bana  ama yinede ilk 3 pick olma ihtimali var.  Bu picke top 4 koruma koydurabilsek süper olurdu ama o zaman cavs irvingi verirmiydi bilmiyorum.
Middleton+Brogdon+ilk tur secimi  > Thomas+Crowder+Antic'ten daha cazip gelebilrdi.

Ben oyuncu bazında şikayetçi değilim ama illa takasın bir kazananı iseniyorsa bu verdiğimiz draft pick'in nereye düşeceğine bağlı

http://twitter.com/umitcanilhan

"The Celtics aren't a team,they're a way of life." Red Auerbach.
Cagatay
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #722 on: 24 Aug 2017 - 17:31:24 »

Brooklyn hala ligin en kotu takimi ve Atlanta disinda son sira icin rekabette olduklari bir takim yok. Phoenix, Sacramento falan tanking yapmiyor. Lakers'in picki zaten kendisinde degil. Butler, George gibi oyuncular cok daha ucuza takas olmusken Iriving icin overpay etmek acayip bir mantik. Ben diger takaslari yapmayince butun pickleri ellerinde tutup gelecegin takimini kuracaklar falan saniyorum. Boston gecen seneden daha kotu bir kadroya sahip, ve bunu yaparken cap'i agzina kadar doldurup Brooklyn pick'ini kaybettiler. Bravo hakikaten.

Give N Go
Full Member

View Profile
« Reply #723 on: 24 Aug 2017 - 21:21:59 »

Böyle bir takas yapmak açıkcası doğu finalini Cavs'e gümüş tepside sunmaktır,afiyeet olsun.

"Life is either a daring adventure or nothing at all. Security is mostly a superstition. It does not exist in nature."---Helen Keller
abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #724 on: 25 Aug 2017 - 00:54:02 »

Bu kadar başarılı ve zekice toplanmış kaynaklar, ancak bu kadar yanlış kullanılır.

Elbette buyaz takas olan superstarlara verilen parçalar ile mukayese edeceğiz verilenleri çünkü yeni norm bu. Takımlar unproven da olsa, potansiyeli olan gençler ve ya pickleri vermek istemiyorlar takaslarda. Ainge'in yine yanlış idaresinden kaynaklanan "Celtics'e yüksek fiyat çekiyorlar" gerçeği maalesef takasın büyük hata olduğu gerçeğini de değiştirmiyor, nihayetinde bu algıyı yaratan da kendisi.

Benim anlam veremediğim asıl nokta, IT'nin takası. Brooklyn picki+Crowder+Smart ve filler karşılığında pekala George'u alabilirlerdi . Bilhassa George hem ikinci bir üretici hem de topsuz oyunu ve üst düzey savunmasıyla IT'ye çok iyi uyum sağlayacak bir parçaydı. Bradley de takımda tutulabilirdi bu durumda ve üstüne Hayward da alınaiblirdi. Böylece 5-out bir oyunla, Stevens'ın sihrini bambaşka boyutlara taşıyabilecek, harika ve dengeli bir kadro olabilirdi elde. Hadi IT ile sözleşme yenilemek istemiyorsun (ki bence haklı) o zaman neden Fultz'u pas geçip, elinde modern oyuna çok daha uygun Brown gibi bir eleman varken aynı poziyona old-school Tatum'u seçiyorsun?

Yıllar süren bunca tantana ve dedikodu sonrası, mevcut kadroya şu efsanevi assetlerin katkısı: geleceğe dair büyük soru işaretleri taşıyan Brown ve Tatum, IT'ye kıyasla ne kadar upgrade olduğu tartşılacak Irving ve Morris. Yanlış draft seçimlerini saymıyorum bile. Çok yazık. (Free-agent olarak gelen Borford ve Hayward'ı saymıyorum haliyle)
« Last Edit: 25 Aug 2017 - 00:55:52 by abay » Logged

The Chief
Red in Green
Yönetici
Pro. Member

Celtic Pride

View Profile WWW
« Reply #725 on: 25 Aug 2017 - 08:39:03 »

Brooklyn hala ligin en kotu takimi ve Atlanta disinda son sira icin rekabette olduklari bir takim yok. Phoenix, Sacramento falan tanking yapmiyor. Lakers'in picki zaten kendisinde degil. Butler, George gibi oyuncular cok daha ucuza takas olmusken Iriving icin overpay etmek acayip bir mantik. Ben diger takaslari yapmayince butun pickleri ellerinde tutup gelecegin takimini kuracaklar falan saniyorum. Boston gecen seneden daha kotu bir kadroya sahip, ve bunu yaparken cap'i agzina kadar doldurup Brooklyn pick'ini kaybettiler. Bravo hakikaten.

Cap space'e Hayward ilave edilmeseydi de gelecek yaz Bradley,Smart ve IT ile yine  fazlasıyla ağzına kadar dolacaktı, Hayward batıda allstar olmus daha prime'ına yeni girniş bir adam. All-star ekleme şansı varken bunu kaçırmak mantıklı değildi,

Kadronun geçen seneden kötü olması konusunda kısmen haklısın ama zaten hedef bu sene değil, mevcut ilk 5 geçen sezon gelinen noktaya yine gelebilir ama en azından daha fazla bir potansiyel var. Mevcut kadronun iki üç yıl içerisinde cok iddiali olabileceğini düşünüyorum.  IT- Bradley-Crowder-Horford-Johnson 5'lisi için aynı şeyleri düşünmek mümkün değil, herşeylerini sahada bırakan bir 5'ti evet ama overachieved oldukları kesin.

Brookyln'e gelirsek Atlanta-Chicago-Sacramento ve indiana'nın daha az galibiyet alacagını düşünüyorum.Orlando keza çok parlak görünmüyor, Lakers'da belki tanking yapmayacak ama  batıda oldugu icin 30 civarı bir galibiyer sayısında kalır .Brooklyn bunlardan kadro olarka çok ustun degil ama bence saha ici ve dısında daha iyi yönetiliyor, doguda olmanın avantajıyla 30-35 arası bir galibiyete ulasabilirler. Buna garanti gözüyle bakmıyorum, en kötü 3 takımdan biri olma ihtimalleri de yüksek elbette.

Günün sonunda IT+Crowder+Zizic icin 25 yasında 4 kez allstar olmus, olmipyat altını ve dünya şampiyonlugu olan bir adam icin bence çok pahalı degil, ama Brooklyn pick'inin nerede olacağı takasın şeklini ortaya koyacaktır.

« Last Edit: 25 Aug 2017 - 08:39:37 by The Chief » Logged

judas
Yönetici
Pro. Member

The Great Danton

View Profile
« Reply #726 on: 25 Aug 2017 - 10:07:54 »

boston nasıl geçen seneden daha kötü bir kadroya sahip ya? ben mi bir şeyi kaçırıyorum?

gidenler: bradley, thomas, crowder, olynik
gelenler: irving, hayward, morris, tatum

The Chief
Red in Green
Yönetici
Pro. Member

Celtic Pride

View Profile WWW
« Reply #727 on: 25 Aug 2017 - 11:28:49 »

Tecrübe, savunma ve tamamen yenilenmiş bir kadro olmanın dezavantajları var geçen seneye göre  ancak tabi bireysel yetenek ve ofansif potansiyel olarak 1-2 kademe ilerleme var. Sadece bahsettiğim dezavantajlar dolayısıyla 53 galibiyet +konferans liderliği, ECF gibi başarıları tekrar edemeyebilir bir ihtimal  ama uzun vadede bence cok cok daha iyi bir kadro, kısa vade de kimya tutarsa ki Brad Stevens'ın  ne adamlardan ne cıkardıgı düşünülürse bence sorun olmayacak , kısa vadede de geçen seneki performansı geçebiliriz.

Kyrie Irving- Jaylen Brown - Gordon Hayward - Marcus Morris(Jayson Tatum) - Al Horford ilk beşi
Marcus Smart- Terry Rozier- JaysonTatum(Marcus Morris) - Aaron Baynes bench rotasyonu gayet ümit verici ileriye dönük.

Ayrıca halen bu sene Top 5 olabilecek Laker Pick'i (olmazsa gelecek seneki Kings Picki) ve kadrodaki diger caylaklar+ Grizzlies, CLippers pickleri de bir kenarda duruyor.

Shamrock
Newbie
*

Jesus Shuttlesworthless

View Profile
« Reply #728 on: 25 Aug 2017 - 14:32:52 »

Özetle zorda olan tarafın Cavaliers olduğunu gözardı etmek koşuluyla LeBron kalırsa Cavs, giderse Celtics kazanır diyebileceğim bir takas oldu. LeBron'un eşinin talebi, diğer birtakım söylentiler, Dan Gilbert'la olan muhtelif görüş ayrılıkları gibi bazı faktörler var. Eh ateş olmayan yerden duman çıkmaz ama yine de Ainge'in hamlesi bir tür kumar oldu. Oynamaya değip değmediğini zaman gösterecek.

Isaiah Thomas taraftarca sevilse de iş maksimum kontrat verilmesi konusuna gelince herkesin kafasında soru işaretleri beliriyordu bu bakımdan tereddütleri atmış oldu takım. Üstelik daha bunun için en az iki sezon daha var. Aynı yaz Al Horford ile de sözleşme yenileyebiliriz tabii o yaşta 30 milyon dolarlık opsiyonu kullanmaması düşük ihtimal.

Bradley-Morris takasında değinilmeyen bir de FA boyutu vardı. Avery Bradley, Marcus Smart'ın aksine sınırsız serbest. Sen istediği meblağı kendisine sunsan da farklı bir tercih yaptığında karşılığında bir şey alamıyorsun. Morris'in gelişi ve draft seçimlerimiz Crowder'ın gidişini zaten kesinleştirmişti bu bakımdan bizim için kayıp değil. Zizic için geçmişte steal yorumları yapılsa da yaz liginde fiziken hazır değil gibi göründü. Uzun vadede Cavs adına kar marjını artırabilir o ayrı.

bu sene bu topiği açmak piksel israfından başka bişey değil.. 
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #729 on: 25 Aug 2017 - 16:31:14 »

genel olarak alp'e katılmakla birlikte, bradley takası sebebiyle takımın kan kaybettiğini düşünenlerdenim. kyrie de savunmada açıkları olan bir herif, bradley en iyi çift yönlü oyunculardan biri olmuştu. yine de brad stevens gerçeğini gözardı etmemek lazım. bu sene rozier ve smart'tan ciddi çıkış bekliyorum.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
White Boy
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #730 on: 26 Aug 2017 - 15:05:23 »

Kadronun geçen seneden kötü olduğu düşüncesi çok gerçekçi değil. Sıkıntı kadronun yapısıyla ve maalesef NBA'in geldiği noktada kadronun yeterliliği ile alakalı. Boston bu sene çok önemli iki oyuncu aldı ama bir o kadar da önemli parça kaybetti. Yıllardır ciddi hamleler yapmaktan çekinen Boston bu sene son kurşununu harcadı ve ellerinde Irving - Hayward - Horford merkezli bir kadro var. Yan roller pek yeterli değil, elde takımı geliştirecek takas malzemesi de kalmadı.

Ben bu takımın ulaşabileceği potansiyeli Tatum ve Brown gibi adamların belirleyeceğini düşünüyorum.

"if you eat food... you crap out your butt, right?
then maybe if you stock food in your butt, then you'd crap out your mouth
abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #731 on: 27 Aug 2017 - 23:29:26 »

IT'nin kalça perişan haldeymiş galiba çünkü Cavs telafi için ilave parça istiyormuş.Ulan Ainge ne çakal adamsın. Biz de niye çok parça verdi diye kızıyorduk meğer kelimenin tam anlamıyla parçalardan birinin lastik patlakmış.

judas
Yönetici
Pro. Member

The Great Danton

View Profile
« Reply #732 on: 28 Aug 2017 - 08:42:26 »

Kadronun geçen seneden kötü olduğu düşüncesi çok gerçekçi değil. Sıkıntı kadronun yapısıyla ve maalesef NBA'in geldiği noktada kadronun yeterliliği ile alakalı. Boston bu sene çok önemli iki oyuncu aldı ama bir o kadar da önemli parça kaybetti. Yıllardır ciddi hamleler yapmaktan çekinen Boston bu sene son kurşununu harcadı ve ellerinde Irving - Hayward - Horford merkezli bir kadro var. Yan roller pek yeterli değil, elde takımı geliştirecek takas malzemesi de kalmadı.

Ben bu takımın ulaşabileceği potansiyeli Tatum ve Brown gibi adamların belirleyeceğini düşünüyorum.

bu arada boston'un elinde hala parça var. seneye 2-5 arası olursa lakers, olmazsa sacramento'nun 2019 ilk tur picki, memphis'in ilk tur picki (top 8 protected, 2 yıl sonra unprotected), clippers'ın ilk tur picki (top 14 protected). 1. tur pickleri açısından hala ligdeki en zengin takım celtics, daha yapabilecekleri bir sürü hamle var yani.

her ne kadar çoğunluk beğenmese de, thomas sakatlığından dolayı takas iptal olursa iyi olmaz celtics için.

takas görüşmelerinde herhalde isaiah thomas'ın sağlam olduğunu belirtti ainge, yoksa telafi istemek çok mantıklı değil. adamın ciddi sakatlığı olduğu sır değil zaten. brown veya tatum'un istiyor sanırım cavs ama pek mümkün değil gibime geliyor. o kadar tartıştık boşa gidecek sanırım.

abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #733 on: 28 Aug 2017 - 22:31:32 »

Belirtmeden geçemeyeceğim: Burada "parça" olarak addedilenlerin ehemmiyeti sanılandan daha zayıf. Lakers'ın mevcut parçalarla ve Walton gibi bir coach ile 2-5 arasında kalması çok zor görünüyor. Şu an bile Lakers'dan daha kötü dereceyle bitirecek 5 takım olarak Hawks, Nets, Bulls, Suns ve Pacers'ı (oh God, Nate McMillan !!!) sayabilirim. Hatta kendi takımım bile daha kötü dereceyle bitirirse şaşırtıcı olmaz. Memphis pickinden ciddi bir parça elde etmek zaten mümkün değil. Clippers rebuild yerine reload yaptı ve derinlikli, normal sezonda başarılı olma ihtimali yüksek bir kadro kurdu. Burada tek kıymetli sayılacak parça, Sacto'nun ilk tur picki ki o da yıllarıdır olduğu gibi late lottery olacaktır.

Bu parçalardan birinin de büyük ihtimalle takasın tamamlanması için Cavs'e gideceğini unutmamak lazım.
« Last Edit: 28 Aug 2017 - 22:33:19 by abay » Logged

Pages: 1 ... 46 47 48 [49]
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Boston Celtics  |  Topic: Haberler « previous next »
    Jump to: