Welcome, Guest. Please login or register.
6 Aug 2020 - 15:23:55
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Boston Celtics  |  Topic: Haberler 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 7 8 9 [10] 11 12 13 ... 49
Author Topic: Haberler  (Read 190039 times)
FliPtiKal3
Guest
« Reply #135 on: 14 Jul 2006 - 22:13:45 »

Biraz bayat haber ama ilginç...

Telfair Celtics tarafından emekliye ayrılan Cedric Maxwell in 31 numarasını giymek istiyormuş.

Bu ne tuhaf bi çocuk yav...
ya amma büyüttünüz kardeşim.haberin orjinalini telfair'in ağzından okudum. adam illa 31 i vericeksiniz ulan demioki. hayatım boyunca hep 31 numarayı giydim.eğer mümkünse burda da giymek isterim falan demiş.Cedric i arayıp sorucam 31  için izin alıcam olasılık dahilindeyse ... ama ganican ın söyledğine göre demekki olmamış .bunda bu kadar abartıcak ne var. Daha önce benzer teklifler hiçmi yapılmadı?Herif sanki indirin lan larry nin numarayı illa onu giyicem diyor!
The Chief
Red in Green
Yönetici
Pro. Member

Celtic Pride

View Profile WWW
« Reply #136 on: 14 Jul 2006 - 22:57:01 »

ya amma büyüttünüz kardeşim.haberin orjinalini telfair'in ağzından okudum. adam illa 31 i vericeksiniz ulan demioki. hayatım boyunca hep 31 numarayı giydim.eğer mümkünse burda da giymek isterim falan demiş.Cedric i arayıp sorucam 31  için izin alıcam olasılık dahilindeyse ... ama ganican ın söyledğine göre demekki olmamış .bunda bu kadar abartıcak ne var. Daha önce benzer teklifler hiçmi yapılmadı?Herif sanki indirin lan larry nin numarayı illa onu giyicem diyor!
lakin kafasının çalışmadığı aşikar ahmet.kro olduğu gelenek göreneklerden bihaber olduğuda.
yetenekli bir çocuk olabilir ama kafası pek basmıyor bassycanın gibi geldi bana.Bassa iyi olur yoksa ben bascam bassy'e yazılarda. Cheesy

neyse yeni nesil bir velet,mazur görelim artık bazı şeyleri.adam nüyorkun asi çocuu.through the fire 

gençler yaz liginde hiç ümit vermiyorlar.Ulan nerdeyse hepsi as oyuncu olcak ama hala götüboklu summer league takımlarına yeniliyorlar dallamalar.

Ray beni haklı çıkaracak gibi...60 oyuncunun seçildiği bir draftte böyle bir adam nasıl undrafted olur hala anlamış değilim !

« Last Edit: 14 Jul 2006 - 22:58:05 by The Chief » Logged

http://twitter.com/umitcanilhan

"The Celtics aren't a team,they're a way of life." Red Auerbach.
FliPtiKal3
Guest
« Reply #137 on: 14 Jul 2006 - 23:25:13 »

Şef benmi çok large düşünüyorum yoksa siz mi osuruktan nem kapıosunuz anlamadım walla. Bence ne krolukla  nede aptallıkla alakalı yaptığı şey.Eğer bu adam aptalsa tony, delonte'nin iq sıfırn altında ozaman.:)Hala aynı iddiadayım sen ne kadar haz etmesende bu çocuk diğerlerini benche göndericek .Ben o günleri görmem askerde olucam ama sen ahmet demişti dersin. Roll Eyes
« Last Edit: 14 Jul 2006 - 23:49:01 by flip » Logged
Placebo
obecalP
Yönetici
Sr. Member

This was Ron unplugged, last honest man in sports

View Profile WWW
« Reply #138 on: 14 Jul 2006 - 23:30:36 »

Aptal olup olmadığını bilemem, Kro olduğu kesin... Üniversite yüzü görmediği ise her halinden belli.

Potansiyel bi problemdir bu adam, er ya da geç görücez.

Tony yi benche göndereceği zaten herkes tarafından kabul ediliyor. Bunu ilk iddia eden sen değilsin, çünkü 1inci PG olarak alındı Celticse.

FliPtiKal3
Guest
« Reply #139 on: 14 Jul 2006 - 23:33:09 »

Aptal olup olmadığını bilemem, Kro olduğu kesin... Üniversite yüzü görmediği ise her halinden belli.

Potansiyel bi problemdir bu adam, er ya da geç görücez.

Tony yi benche göndereceği zaten herkes tarafından kabul ediliyor. Bunu ilk iddia eden sen değilsin, çünkü 1inci PG olarak alındı Celticse.

üniversite okumamakla kro olmak arasındaki bağlantıyı acarsan sevinirim?Birde örnek bir kro amerikalı profili tarif edersen iyi olur. Lakin şu tanımla ilk defa karşılaşıorum.
« Last Edit: 14 Jul 2006 - 23:35:04 by flip » Logged
Placebo
obecalP
Yönetici
Sr. Member

This was Ron unplugged, last honest man in sports

View Profile WWW
« Reply #140 on: 14 Jul 2006 - 23:48:19 »

Evet hemen tarif ediyim Amerikan kroluğunu sana, yeni geldiğin takımın efsane oyuncularından birinin emekliye ayrılmış formasını giymek istersen bu kroluktur. Hem de en Amerikanından!

FliPtiKal3
Guest
« Reply #141 on: 15 Jul 2006 - 00:03:32 »

yukarıda da belirttim gibi konuyu şu şekilde yorumlamak bence osuruktan nem kapmak.Ortada hiçbir kapris yada aşırı talep söz konusu diil. masumca bir istek söz konusu .Bassy belkide ilk etapta 31 numaranın keltler tarafından emekliye ayrıldığını bile bilmiyordu . Öğrendikten sonrada cedric i arıyıp izin alıcam tarzında hafif esprili bi şekilde konuyu değiştirmek istedi. ama maşallah forumda bassy için hemen bir darağacı kuruldu. Bu tepki bana göre hala saçma ve aşırı. Yoksa olayı bu şekilde yorumladığım için bende demi kroluk var? Bide sorumun ilk kısmına hala cevap vermedin. koleji pas geçmekle kroluk arasındaki bağıntıyı sormuştum nacizane...
« Last Edit: 15 Jul 2006 - 00:04:35 by flip » Logged
The Chief
Red in Green
Yönetici
Pro. Member

Celtic Pride

View Profile WWW
« Reply #142 on: 15 Jul 2006 - 00:22:43 »

ahmedi kimsenin darağacı kurduğu falan yok.İnan bana telfairin başarılı olmasını bende en az senin kadar istiyorum nede olsa adam bir kelt.

bu adamın kroluğundan kastım yanında silah taşıması ki bu bir kronun yapacağı birşey,veyahut emekli bir adamın formasını istemesi(şaka falan yaptığıda yok).Tamam illa onu giycem demiyor ama bunun bir terbiyesizik yahut saygısızlık olduğunun zerre kadar bilincinde değil.Mesela ivy'i sevmem ama o gelip deseki bnen Dennis johnson'ın tavandaki 3 numarasını istiyorum dese(Allah korusun  Wink ) bir nebze düşünülebilir.Adam nede olsa gelecekte  muhtemelen HOF olacak.Ama sen dünkü çocuksun...

Ayrıca onun kafasının çalışmaması ile Delonte arasındaki bağlantıyı kuramadım,açıklarsan sevinirim.Tony'nin kafasının çalışmadığı konusunda hem fikirim ama Delonte ?  no no no
ya ben zaten demiyorumki telfair bu takımda oynayamaz.Kafasının basmaması ile oyunu arasında hiç bir bağ kurmadım ahmed
 haftaya izmire geldiğimde canını yakarım ahmet olmadı.  Grin

FliPtiKal3
Guest
« Reply #143 on: 15 Jul 2006 - 00:55:30 »

abi silah taşıma olayını takas olduğu akşam dile getirdik. olay bir kere olan bir şey. telfair belinde silahla dolaşan bir adam diil.Bak carmelo'nun adı 2. defa ot olayına karıştı. Bence o daha önemli bir problem... Bassy'nin Blazers'ta geçiridği yıllar boyunca su bahsettiğin hadise dısında baska bir falsosunu göremezsin.Blazers forumlarına girip adam hakkında yazılanları bir okumanı tavsiye ederim. Herkes hep bir agızdan bostonda başarılı olmasını, olacağını , bu potansiyele sahip olduğundan bahsediyor.böyle sevilen bir oyuncuydu bassy. Oda takımdan ayrılırken verdiği roportajda  sehirde ve takımda geçirdiği yılları çok özleyeceğini , kalbinin hep blazersla olacağını söyledi.1 sene önce takımın gelecekteki franchise oyuncusu diye lanse edilen adamın , beklenmedik bi takasla takımdan gönderilmesi , Nate'le yasadıklarından sonra hala herkese iyi dileklerini göndermesini sadece efendilikle açıklayabilirsin.Bassy silah belinde, otla bokla haşır neşir ,serseri bir oyuncu asla değildir şef.
oyununa gelecek olursak , Bassy saf bir pg dir. Delonte gibi 2 den bozma bir değildir. Tek falsosu bence şutudur onuda geliştirecektir. Court vizyonu olmayan bir adam asla iyi  bir guard olamaz .sadece günü kurtarır .ama sutu olmayan bir guard çalışırak şut eksiğini kapatabilir bunun için zeki olmasına gerek yoktur. Gene bu mantıktan yola çıkarak şunu söyleyebilirimki 1-2 pozisyon öncesini aklında kurgulayıp ona göre paslar veren bi adamı kafasız olmakla itham etmek bence mesnetiz bi hareket. Zeki olmayan bi oyuncu asla böyle oynayamaz.

« Last Edit: 15 Jul 2006 - 00:57:23 by flip » Logged
The Chief
Red in Green
Yönetici
Pro. Member

Celtic Pride

View Profile WWW
« Reply #144 on: 15 Jul 2006 - 01:16:24 »

ahmet,neden konuyu istediğin tarafa çekmeye çalıştığını anlamıyorum.Bak ne diyorum adamın sahadaki oyunu veya oyun zekası ile alakalı konuşmuyorum.Konuyu adamın yeteneklerine çekip duruyorsun.Ben adamın yeteneğine tek kelime laf etmedim hatta senin savunduğun hadisede,yani şutu konusunda tek kelime bileetmedim.
 Şu konuda haklı olabilirsin;Silah konusu bir hataydı,esasında iyi bir çocuktur.düzelir falam.Bende zaten genç çocuk mazur görülebilir dedim.Hatta yazımda ""Telfair'i açıkçası iki yıllık NBA kariyerinde çok fazla takip etmemiş biri olarak hakkında aklımda kalanlar; en iyi oyun kurucusu Steve Blake olan bir takımda üçüncü oyun kurucu konumunda kaldığı ve havaalanına getirdiği silahıydı... Hal böyle olunca, sadece kötü yönleri aklımda kalmış olan Telfair için .." diyerek fazla takip etmediğmi belirtmişim.Sen sürekli takip eden biri olarak böyle biri olmadığını falan anlatsan başta okey ama hemenwest yorumlarıyla bilmem şutla saha görüşüyle falanalaksız bir yöne çekiyorsun.

PG  konusunda ise senden şunda ayrılıyorum:kort vizyonu.Pure PGimiş değilmiş benim için mühim değil.Benim için önemli olan kadroya göre pg'dır.PP'ın olduğu ne biliim lebronun olduğu,kobenin olduğu bir takımda saha vizyonu olan pg'dan ziyade iyi savunma yapan,eline gelen şutu sokabilen serinkanlı bir oyun kurucuyu tecih ederim.Bırak günü kurtarmayı başarı için iyi bir saha görüşünün şart olmadığını Billups,terry gibi adamlaryeterince  göstermiştir kanaatimce.

Zaten saha görüşü ile saha dışındaki zekası arasında bir bağ kuramadım.

neticede ben sadece bildiiğim ve gördüğümden yola çıktım ve bunuda gerek yazıda gerekse önceki postumda belirttim(mazur görülebilir diyerekten) ama bassy'nin kişiliği konusunda bugüne kadar çok daha iyi takip etmiş bii olarak fikirlerine saygı duyarım.

« Last Edit: 15 Jul 2006 - 01:18:08 by The Chief » Logged

FliPtiKal3
Guest
« Reply #145 on: 15 Jul 2006 - 01:54:01 »

konuyu başka tarafa çektiğim yok şef. sadece seni yanlış anlamış olabilirim.Sende benim söylemek istediğim şeyleri yanlış anlamış olabilirsin .kısa ve öz diyorumki adam kafası çalışmıyorsa sahada bassy gibi düşünüp, görüp paslar veremez.Zeka bir elbsie diilki saha dışında çıkarıp maç için tekrar giyesin. oyun zekası iyi olupta genel olarak aptal olan insan yoktur. Bana katılırsın yada katılmazsın. Bu benim görüşümdür.
 Blazers'ta geri plana atılması ise bir parça steve blake'in sansı ,tahmin edilemez performansı  ve Nate'le uyuşamamalarıyla alakalı bişi. Ha sebastian 3. guardlıktan starter olamaz mı ?Steve blake nasıl washington'da sürünüyorken bizde starter olduysa Bassy'de sizde starter olabilir.Sonuçta sizde genel olarak gençlerden oluşan bi takımsınız.Arayış içindesiniz.Contender kıvamında diilsiniz. Bu arada en iyi oyun kurucusu Steve Blake diyerek ne vurgulamak istediğini anlamadım?Ben şu laftan bir küçümseme seziyorum  thinking kastin steve blake gibi çukunduruk bi oyuncunun starter başladığı takımsa gelecek sezon sonu SB serbest kaldığında kaç takımın blake için sıraya gireceğini  ne kadar paraya sözleşme imzalayacağını görürüz.(bir sakatlık yasamayıp performansını devam ettirdiği takdirde)
 Abi ben delonte - tony kaka , bassy cici demiyorum. sadece bassy pg olarak daha iyi , daha fazla meziyete sahip diorum.Sen bana katılmayabilirsin ama DAigne'de benzer şeyleri düşünüyor ki takıma delonte'nin performansı tatmin ediciyken bassy 'i ekleme ihtiyacı hissetti. Ayrıca boston konusunda tabiki senden daha alakalı diilim ama genel olarak 40 dakikadır takip etme sansı yakaladığım realGM deki guruhunuzun büyük kısmı bassy'nin delonte'den daha iyi bir PG olduğunu, olacağını söylüyor.( bakalım bu adamlar aldıkları oyuncuyla ilgili ne düşünüolar diye bir kaç topic karıştırdım).

The Chief
Red in Green
Yönetici
Pro. Member

Celtic Pride

View Profile WWW
« Reply #146 on: 15 Jul 2006 - 02:13:22 »

Sabır,sabır.ahmet gece gece kafayı yedirtiyon bana.izmire gelmeyi haftaya bırakmayıp ilk uçakla gelcem şerefsizim.

abicim bak ne diyorum,son kez söylüyorum:
Ben adam yetenekli değil demiyorum.Dünyanın en yetenekli adamı olabilir,delonteyi kesebilir.Kesemez demiyorum. Anlaştıkmı?
  Delontenin tek başına yeterli olduğunu veyahut telfairden daha yetenekli olduğunda söylemedim.Delonte ile telfairi hiç kıyaslamadım.bundada anlaştıkmı?

Ainge tabiiki takımı daha iyi yapmak için uğraşacak ve ne gerektiğini benden iyi biliyor şüphesiz.Telfair inşallah Westi kesecek kadar iyi bir oyuncu olabilir.(Bu arada Westin saf bir pg olduğunuda hiç iddia etmedim ama o pozisyonu kotaracak yeteneğe ve oyun zekasına sahip.Oyuz zekasının sırf saha görüşü olmadığında umarım hem fikrizdir.)

ama madem çektin konuyu buraya Telfair şu anda Westin yapacağı katkıdan uzak ve ilk 5'imize onun kadar uygun değil (şu anda diyorum)ama uzun vadede West'ten daha iyi oyuncu olması çok çalışması halinde mümkün yeteneklerini düşündüğünde(belki ainge de senin gibi düşünüyordur ve West'i takasta kullanacak bilemiyorum).Ayrıca dediğim gibi sisteme göre pg vardır kanaatimce.8-9 pozisyon ilerisini görecek adam olması benim için önem taşımıyor.Jason kidd ile muhtemelen pistons şampiyon olamazdı  diye düşünüyorum.

Blake meselesine gelince;herhangi bir küçümseme yok;Çok fazla takip etmemiş biri olarak aklımda kalan şeyler bunlardı.adamın portlanda ne ortamda oynadığı,niye orda yedek kaldığını ,ne tip bir adam olduğunu bilmeden yazdım bunu ki bunuda üzerine basa basa belirttim.Ama şunu farkettim bassy konusunda çok hassassın ve bunu anlıyorum.İnşallah çok başarılı olurda ikimizde mutlu oluruz.
 Ulan formanın emekliye ayrılması hadisesinden nereye vardık.

Gurkan
Orange
Global Moderator
Pro. Member

Bu fasulya 7.5 lira

View Profile WWW
« Reply #147 on: 15 Jul 2006 - 04:25:54 »

şef'in yazdığı şu cümlelere ben de katılıyorum. yani telfair gibi ligde bile yeni sayılabilecek bir oyuncunun, yeni geldiği bir takımda o formayı talep etmesi terbiyesizliktir bana göre de. iverson olduğu için değil, başka büyük bir yıldız da olabilir, boston'a gelse ve emekli edilmiş formalardan birini istese -ki bence öyle bir talep geleceğini zannetmem- belki düşünülebilir. pişkin bassy...
MVP
mine mine mine...
Veteran
Pro. Member

MVP

View Profile
« Reply #148 on: 20 Jul 2006 - 00:52:51 »

pp diorki :
    “To me, Allen Iverson is one of the top five players in the game,” he said after a press conference to announce his three-year contract extension with the C’s. “Whenever you can add a top five player on your team, I think you’re going to improve. I mean, I admire him as a player. He’s a former MVP. He’s been the scoring champ.

“I just think that when great players get with other great players, they make adjustments. And if we were to add that, I think we both would make the adjustments to make it work.”

http://celtics.bostonherald.com/celtics/view.bg?articleid=148967

bide peterson la boozer demiş takıma faydalı oyunculaar için.
« Last Edit: 20 Jul 2006 - 00:57:55 by pp34 » Logged
The Chief
Red in Green
Yönetici
Pro. Member

Celtic Pride

View Profile WWW
« Reply #149 on: 21 Jul 2006 - 01:09:59 »

zırvalamış pierce. boozer ve peterson? puhahah
yok daha neler.
Ainge elindeki gençleri bunlar için verecek kadar salak değil.
ha olurda kazara ai ai ai3 takasını yaparsa boozer mantıklı bir hareket olabilir ama yoksa boozer gibi iş etiği sıfır bir adamın celticse bir faydası dokunmaz.
mopete gibisi çok piyasada.adam yazın fa oluyor zaten.
« Last Edit: 21 Jul 2006 - 01:11:01 by The Chief » Logged

Pages: 1 ... 7 8 9 [10] 11 12 13 ... 49
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Boston Celtics  |  Topic: Haberler « previous next »
    Jump to: