Welcome, Guest. Please login or register.
6 Jun 2020 - 16:33:32
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Orlando Magic  |  Topic: Tahminleriniz 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 [2]  All
Author Topic: Tahminleriniz  (Read 13625 times)
Cagatay
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #15 on: 27 May 2005 - 13:42:21 »

Brian Grant ve Tierre Brown'ı mı alacak Orlando, Francis'e karşı? Lakers'ın görev adamlarının kendine hayrı yok, ki playoff dışı kalmalarının en büyük sebeplerinden biriydi bu.

Lakers yukarıdaki adamlara karşı bile Francis'i alıp Kobe ile yan yana koyacak kadar tozutmuş olamaz zaten.

MineField
Forum Mayını
Pro. Member

Dikkat Mayın Var!

View Profile WWW
« Reply #16 on: 27 May 2005 - 16:58:02 »

heheh haklısın tabi...Aklıma ilk gelen takımı söyledim...Sonra da mesajı değiştirmeye üşendim..Ama Francis gitmeli  Smiley

Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #17 on: 27 May 2005 - 20:30:32 »

Niye Brian Grant, Tierre Brown diyorsunuz? Lakers'ın elinde Caron Butler gibi bir adam var, sizin eski topçunuz Atkins ile ikili bir paket yapılıp 12 ay vadeyle üstelik peşinatsız hemen teslim adresinize gönderilebilinir? Ne dersiniz, hoş olmaz mı? Lakers Francis için Kobe dışındaki tüm kadrosunu Magic'e postalayabilir ama ondan önce düşünülecek şey, topla oynamayı seven (ahıhıhı) Kobe ve Francis gibi iki adamın aynı çöplükte (eah?) rahat durma durumları.

Francis'i en fazla Mobley'nin takımına (kalırsa Kings, giderse hangisiyse artık) gönderebilirsiniz, daha doğrusu Francis'i alacak takım bu seneden ders almıştır büyük ihtimalle, almadıysa ya salaktır ya da ismi Isiah harfiyle başlıyodur.
Cagatay
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #18 on: 27 May 2005 - 23:48:14 »

'Siz' diye kime hitap ettiğini çözemedim ama cevapliim gene de.

Orlando'nun Sacramento'nun Webber ile düştüğü hatayı tekratlayacağını zannetmiyorum. İbret, mibret bi bişii almış olmaları gerek. Francis her ne kadar ligin en satıcı oyun kurucusu olsa da sonuçta bi yıldız ve sırf gönderilmiş olmak için takıma uymayan gereksiz adamlara karşı takas edilmesi oldukça yanlış bi hareket olur. Burda  sözü geçen o gereksiz  adamlar da, Orlando'da Hill ve Hidayetin arkasına muhtemelen 3. yedek olacak Butler ve verimsiz, savunma içermeyen oyunundan dolayı takımında istenmeyen Atkins oluyor.
« Last Edit: 27 May 2005 - 23:52:00 by Tobias » Logged

Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #19 on: 28 May 2005 - 00:56:07 »

Siz derken Magic'lileri kastetmiştim ama senin alıcıların benim mesajlarıma odaklanmış olduğundan cevap yazma ihtiyacı hissetmişsin. Varsa bir rahatsızlığın, gazın, söyle alıverelim. Rahatlarsın.

Orlando bir hataya düşecek olursa, bu hata Francis'i gerekenden fazla bir süre elinde tutma hatası olur. Tmac'te yaptığını tekrarlayıp uzun süre, daha iyisini bulma çabasıyla bekledikçe elindeki oyuncunun piyasasını düşürür. Francis sezon sonuna doğru yaptığı hareketler, konuşmalarla zaten sallantıda olan karizmasını piç etti. Bunu bir kenara bırakalım, Lakers'tan alabileceğin Butler, Hidosever çok olsa da Hido'dan 2 kat daha efektif oynayan, şuttan önce takımı düşünen, "seneye süperstar olacağım" gibi abuk subuk laflar etmeyen bir adam. Keza kendisini, dönmeyecek Christie'nin yerine de monte edebiliriz -ki pek şık durur, Orkun da olabilir, oynayabilir SG diyor- Hido yine bildiğimiz bench insanı görevine devam eder.  Savunmasını beğenmediğin Atkins de Francis kadar savunma yapıyordu. Francis'in, coach değişikliğinden sonra daha iyi oynayacağını düşünüyorsanız, forum title'ınızı "Forum Polyanna"ları olarak değiştirmemde sakınca yoktur sanıyorum.

Daha deneme fırsatım olmadı ama Francis (ve bi kaç çapulcu) karşılığında Atkins+Butler+Devean takası mümkün. Bu Lakers'a uymuyor mantık olarak ancak Magic açısından öyle çok da berbat bir takas değil. Gidenin Tmac, elde kalanın sorunlu Francis olduğu düşünülürse ileride "Ham + Dupree + 2098 drafti 2. tur" karşılığında bir takasa bile razı olabilirler.
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #20 on: 28 May 2005 - 01:30:27 »

ben bole yıldız oyuncularla gorev adamı takaslarının cok mantıklı oldugunu sanmıyorum

boston bile walker'ı geri aldı(hatasını anlayarak) yıldız oyuncusu yollayıpta is yapan bi takımda yok (son ornek kings) yani degeri dusse bile franchis ne olursa olsun bir all-stardır atkins vs gibi cibona zagreb patentli adamlarla mukayese edilmez

bu yazdıklarımı sırf franchis icin demiyorum mesela detroit benchini genisletmek icin ilk 5ten bi adamı verse yine aynı dusunurum

Son Turnuva Şampiyonu
Cagatay
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #21 on: 28 May 2005 - 01:57:29 »

Butler normal, kendi halinde bir skorer, senin tasvirini yaptığın 'şutu önemsemeyen, takımının köpeği' oyuncu falan değil; hiç de olmadı.

Niye Brian Grant, Tierre Brown diyorsunuz?
bi magic taraftarı çıkıp bunu demediğine göre burdaki cevap bana oluyor.
Lakers'ın elinde Caron Butler gibi bir adam var, sizin eski topçunuz Atkins ile ikili bir paket yapılıp 12 ay vadeyle üstelik peşinatsız hemen teslim adresinize gönderilebilinir?
sonra da magicli'ler oluyor özne bir anda...

bir karışıklık olduğu kesin, benim gazımdan ziyade, post'a basmadan önce yazdığına en azından bi kerecik göz atmak çözüm olabilir belki.
« Last Edit: 28 May 2005 - 02:06:12 by Tobias » Logged

MineField
Forum Mayını
Pro. Member

Dikkat Mayın Var!

View Profile WWW
« Reply #22 on: 28 May 2005 - 02:09:50 »

Bence  bir oyuncu ne kadar star olursa olsun (eğer forma gelirleri vs. takımın başarısından ve huzurundan daha önemli ise bilemem) takıma zarar veriyorsa mümkün olduğunca faydalı bir takasla gönderilmelidir.. Çünkü bu tür oyunculara ikinci şans verme aman düzelir deme şansınız yoktur kanımca..Bu yaranın tek ilacı iyi bir takastır.

Lakers olayında ise Orlando açısından iyi bir takas olabilir bana göre de ancak Lakers kesinlikle yanaşmayacaktır bu da olayın gerçek yüzü Smiley

Gökhan
Global Moderator
Pro. Member

Poop on them Oliver

View Profile
« Reply #23 on: 28 May 2005 - 03:05:25 »

"Niye Tierre Brown, Brian Grant diye burun kıvırıyorsunuz" olacak olan cümleyi o şekilde yazınca senin gibi bir adamın eline koz vermişim, eşşeklik bende tabi. Ha bu konuyu hiç bir Magic'linin tartışmayıp mahallenin delisi gibi üzerime alınmam ayrı bir eşşeklik zaten. Yine de benim mesajlarımdan sonra "o öyle değil böyle" diye çıkışmalarını birer tesadüf olarak gördüğümü söyleyemicem.

neyse, Gila "yıldız oyuncuların görev oyuncularıyla takas olmalarını mantıklı bulmadığını" bildirmiş, şu sözden sonra bana laf düşmez. Hz. Rip, Hz. Stack ile takas olduğunda kendileri alelade bir herifti (hala öyle) fakat Stack All-Star bir insan idi. Keza babayı almadan önce takas olan Grant Hill de bugün tartıştığımız Atkins, Big Ben gibi adamlar karşılığında geldi. Magic, Lakers 5 görev adamıyla oynayabilecek franchise'lar olmayabilir, ama bunun mantıksız olduğunu söylemeden önce bir düşünmek, etrafa bakmak lazım.
(o Antoine Walker ne halta yaramış playoff'ta çok merak ediyorum)
major
Forum Cobain'i
Sr. Member

bellick bunu okuyosan topsun olm...

View Profile WWW
« Reply #24 on: 28 May 2005 - 16:49:18 »

abi yapmayın Tierre Brown, Brian Grant steve franchisle kıyaslanabilir mi ezmeyin adamı bu kadar...
orlando yönetimi zaten steve i bu adamlara karşı takas etmez ben hala franchis te umut görüyorum... Wink

trashtalk
Jr. Member
**

haflayf

View Profile
« Reply #25 on: 4 Mar 2006 - 23:04:08 »

ya dusunduklerimi nereye karalasam diye topicleri karistiriyordum en makul yer burasi geldi orlando suan cok dalga gecilen milicic'i alarak faydali bir hareket yapmamis gibi duruyor ama milicic e birazcık sure verince noldugunu 7 mac boyunca gorduk gerci izleme sansım olmadı box score ları takip ederek boyle konusuyorum ama bu sene bu sekilde gider 8 sayi 8 rebo 2 blok civari bitirirse orlandodaki ilk senesini bu cocuk iki uc sene icinde adam olur gibi duruyo bunu soylecegim kırk sene dusunsem aklıma gelmezdi.Ha bide jermaine oneil ornegi war onumuzde avutuyorum kendimi insallah bu cocuk utandirir bazılarını nede olsa yasıtım ya:D
bob_marley
Jr. Member
**

bob

View Profile
« Reply #26 on: 5 Mar 2006 - 13:56:25 »

abi bu forumda milicic den konuşmamak olmaz çok büyük bir potansiyel izlenimi alıyorum o adamdan.
 erken konuşuyor olabiliriz ama bence çok önemli bir adam olacak hatta çok az zamanda yaptıği istatistiklerle ilerrde super star bile olabileceğini düşünüyorum dwight howard la beraber.
steve francis i  o kadar çok kötüledilerki ben bile anlamadım kimin hakkında konuşulduğunu ligin en önemli ilk 5 p.g. sinden biriydi bu adam ama ne olduysa şansı tutmadı orlandoda.
ama orlando en iyi hamlesini milicic le yaptı bu pazartesi maçı var ntv de bakalım dediğimiz kadar varmı bu akşamda 3 blok yapmış  nba için çok sevindirici bir gelişme.
dwighthoward
Newbie
*

View Profile
« Reply #27 on: 26 Dec 2006 - 21:45:49 »

milicic dünya basketbol şampiyonasında nba oyuncusu izlenimini verdi
 gasol ile iyi mücadele etti
çoğuna göre milicic'ten daha iyi nba'e tutunan(bana göre yanlış) bogut'ta normal bir Avrupalı oyuncu tipi vardı
milicic ve howard gerçekten süper duruyor kağıt üzerinde
zaten hill hedo nelson beraber oynayınca çok iyi top alıyorlar
orlando'nun bu beşi birbirini çok iyi tamamlayan parçalardan oluşuyor(bu 5 kaç gün tam olarak sahaya çıkar o da bi ayrı konu)
Pages: 1 [2]  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Orlando Magic  |  Topic: Tahminleriniz « previous next »
    Jump to: