Welcome, Guest. Please login or register.
19 Jul 2019 - 17:00:37
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Deprem! 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 6 7 8 [9]
Author Topic: Deprem!  (Read 28690 times)
riketsia
forummorum
Sr. Member

View Profile
« Reply #120 on: 17 May 2009 - 16:58:16 »

Bu gece ankarada asas stadı taraflarında kucuk caplı yer sarsıntıları olabilir.. oyle bir his varda icimde ben uyarayım dedim ama korkacak birsey yok Wink

ai#3
ai#3
Yazar
Pro. Member

mezara kadar

View Profile WWW
« Reply #121 on: 17 May 2009 - 17:11:50 »

Bu gece ankarada asas stadı taraflarında kucuk caplı yer sarsıntıları olabilir.. oyle bir his varda icimde ben uyarayım dedim ama korkacak birsey yok Wink

ya varya şaka gibi hakikaten şu hayat çok tuhaf, şu an asaş stadının olduğu yer ankaraya 40 km uzaklıktan büyükbabamların yaşadığı kasaba Yenikent ti, çocukluk anılarım çoğuda orda olmuştur yani yazın kasabaya gidip çocukken ki anılar vs işte, neyse gel zaman git zaman bundan 10 sene önce jet fadıl oraya bloklar yaptı yenikente ama yarıda bırakıp kaçıp gitmişti ve o fönem köyden çok az ileri olan yenikent buna üzülmüş büyümenin olmayacağını düşünmüştü, gel zaman git zaman ankara batıya doğru büyüdükçe büyüdü ve yenikente kadar sınırları dayandı ve ne olduysa son 7-8 yılda o kasabanın ufağı yerleşim birimi birden binalardan geçilmeme ye başladı o kadar büyüdüki oranın yerlisi azınlık oldu ve melih gitti o köye saha yaptı ve bi zamanlar bize yıldızlar kadar uzak olan köye roberto carlos bilem geldi hehe
 şimdi ben bunu niye anlattım onuda bilmiyorum oda ayrı neyse.

OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #122 on: 17 Aug 2009 - 17:24:59 »

az önce ntv muhabiri kadir topbaş'a "sizce istanbul depreme hazır mı?" dedi.

topbaş'ın cevabı: "tokyo hazır mı?"

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #123 on: 17 Aug 2009 - 23:58:56 »

Valla gündüzde bayındırık bakanına sorular sordular "efendiim sizce neyi yanlış yaptık, depremle ilgili yıkılmayan evler var, hazırlıklarda sıkıntı var gibi görünüyor, siz bakanlık olarak bundan sonra hatalarınız olduğunu düşünüyormusunuz ve bunları düzeltmek için neyapmayı düşünüyorsunuz" dedi muhabir ntv de yine bakanda "biz hatalı olduğumuzu düşünmüyoruz, yıkılacak evleri tespit edip yıkılması talimatını verdik bizden çıkmıştır, gerekenler yapılıyor" dedi. Teşekkürler bakanım, bizde bu gt olduktan sonra bize bişeyolmaz zaten, yürüyün devam edin aynen. Biz geçmiyoruz yan yatmış evin yanından, biz görmüyoruz evi yıkılmış adamların torpilsizlerinin ne durumda olduğunu, kocası çocuğu ölmüş dul kadınlarda cemaatler olması üzücü ama onlar olmasa onlarda aç kalacaklar sanırım.

Ya bu depremle ilgili yapılması gereknlerle ilgili bir çalışma varmı? Kaç kişi burda ki buradaki arkadaşlarımızın çoğu üniversite seviyesinde okumuş veya okuyan okuyacak durumda adamlardır, depremde ne yapacağını, nereye gideceğini, bir depremden evvel çantasını, elektrik lambasını neler alması gerektiğini biliyor? Burdaki adamlar ın çoğu bilmiyorda, sen kime neyin çalışmasını yapmışsın efendi? Binaları ontrol ettinmi?, yeni yapılan binalarda ekstra malzeme kullanımıyla ilgili yasaları çıkardında bubnlara verilen ruhsatlarda zemin etütlerinde denetimlerini tam anlamıyla yapıyormusun?, insanlar depremde neyapacağıyla ilgili yeterli bilince ulaşmışmı?, deperm tehlikesi var diye üç kattan yukarı ruhsat vermediğiniz bazı yerlerde neen onbeş katlı binalar şimdi tekrar yükseldi dneetim kontrol varmı?, deniz kenarında dolgu ile tekrar evler yapılmadımı koca koca? sen bunlara cevabını bir ver önce. Ama demekki yapılmış anasını satayım ben burda yalan yazıyorum, yalan dinliyorum milletten.

Ben üniversitedeyken tübitaktan gelip deprem konferansı vermişlerdi 1999 mart ayında. On kjişi vardı yoktu konferansta taa ozaman deperem zamnının geldiğini buralarda deprem beklendiğini söylediler üç aya deprem oldu. Aynı adamların yazılarını okudum deperemin periyodikliği vs. beklenen yer şimdi istanbul. 35 yıl içerisinde yine büyük deprem bekleniyor on yıl geçti hala bir önlem yok yahu. Yani bukadar baık hafızalı toplum ben görmedim kardeşim, unutmuşluk siklemezlik almış yürümüş. Yok birsürü arkadaşımız akrabamız var bu konuda duyarlı oalalım arkadaş biraz. Halka sen ne baıyorsun halk yapabildiği, eğitimi, görgüsüyle yapacağını yapar. Sen devlet olarak yapacaksın, oın yıldır yapmamışsın, neyapıcaksın diyorlar yapıyoruz diyor. Gazeteyği açıyorum 1650 dava açılmış depremden sonra, bir kişi içerde Veli göçer. Oda AİHM gitmiş zaten "ben neden yatıyorum herkes serbest" diyor haklı adam. Okadar yıkılan binadan bu adam suçlu diğer hepsi normalmi yani. Bataklığa ev yaptıran, beş katın üstüne ruhsat vermemesi gereken adamlar yapacağını yapıyor onlar suçsuz, yakalmışlar bir kişiyi atmışlar içeri. Deperemide bu adam yapmıştırda ispat edememişlerdir sanırım.

Pages: 1 ... 6 7 8 [9]
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Serbest Kürsü  |  Topic: Deprem! « previous next »
    Jump to: