Welcome, Guest. Please login or register.
19 Sep 2018 - 12:18:28
Google
batug.com forum sayfalari  |  Pano  |  Arşiv  |  Championship Manager  |  Topic: Türkiyedeki Yabancı Kontenjanı 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1] 2  All
Author Topic: Türkiyedeki Yabancı Kontenjanı  (Read 24170 times)
the_alorak
Newbie
*

NukleER

View Profile WWW
« on: 7 Sep 2004 - 00:28:59 »

Arkadaşlar ilk sene 8 toplam 5+1 yabancı oynatma olayı var.CM 03/04'de.İlk sene çok iyi geçti- tomas, song, tom huddleston, welsh, 3 tane genç yıldız(16yaşında), advaldo- fakat 2. senede genç oyuncular yeni kontrat istediler(yabancılar)-ki çok iyi de oynadılar- ama bir de baktım yabancı kontenjanı 6 ya düşmüş.Yani kendi oyuncumla anlaşma imzalayamıyorum.BU kontenjanı değiştirebileceğim bir editör var mı yada hangi dosyadan değişir.

Jermaine, Randolph, Darious, Derek ve Sebastian.
Seni unutmayacağız RaSheed.
GSWarrior
Forumun Kısası
Jr. Member
**

Go Home St.Jean

View Profile WWW
« Reply #1 on: 7 Sep 2004 - 08:03:42 »

Kontejan sayısını değiştirebileceğin bir editör yok ama save game editörle yabancı oyuncuların ikinci vatandaşlıklarını Türk yapıp kontrat önerebilirsin.Kontratları kabul ettikten sonra 2. vatandaşlıklarını kaldırırsın olur biter ama bence böyle b, şey deneme zevk alamazsın oyundan.Bi hatırlatma da ilerki bi seneden sonra yabancı kontejanı sayısı 5 e inecektir...
Göko
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #2 on: 7 Sep 2004 - 15:59:49 »

Evet şu yabancı kontenjanı gerçekten insanın oyuna daha çok motive olmasını sağlıyo..Şöyle ki, sınırsız olan bir Bundesliga'da zamanında takımın %98'ini yabancı oyunculardan oluşturup önüme geleni yenerdim..Ama Türkiye Liginde yabancı sınırının olması insanı genç yetenekler aramaya itiyo.. 7---6---5 diye düşüyo ama 5 yabancı bile yeterli oluyo avrupa'da kupa istemiyosanız..eheheh... Wink Avrupa'da başarı istiyorsanız da o zaman 5 tane kaliteli adam gerekecektir...Mesela kaliteli bir kaleci ve mutluka kaliteli bi forvet bulunmalı kadroda...
alvin maker
Pro. Member

josé

View Profile
« Reply #3 on: 7 Sep 2004 - 16:02:22 »

türkiyede 5 yıl aynı takımda oynayan yabancı otomakikman türk oluyo (aynı takımda ama)
genç alıp yetiştirmeyi deneyin türkiyede bu çok daha etkili oluyo.  Roll Eyes

Omega Red
Forum Achilleus'u..
Pro. Member

She lovess mee..

View Profile
« Reply #4 on: 8 Sep 2004 - 12:25:04 »

Yabancı kontenjaınıdan transfer zorluklarına değineyim Smiley

Yeni takımım Athlone Town (IRL) ile transfer yapmam çooookk zor oluyo hatta imkansız.Mesela free deki bir yabancıya başkalarının yaptıgı teklifin 2 katını teklif etmeme rağmen katiyetle gelmiyor.

Free olmasın,sözleşmeli futbolcuya da değerinin 2.5 bazen 3 katını vermeme (ki dünya starı falan değil) rağmen alamıyoum bir türlü.

Hayır mevzuu sadece para değil,şampiyonlar liignde bir ceyrek bir de yarı final oynamış bir takım olmamız,ve itibarımızın kıtasal olması da cabası..

Rappelz fan..
alvin maker
Pro. Member

josé

View Profile
« Reply #5 on: 8 Sep 2004 - 18:10:54 »

Yabancı kontenjaınıdan transfer zorluklarına değineyim Smiley

Yeni takımım Athlone Town (IRL) ile transfer yapmam çooookk zor oluyo hatta imkansız.Mesela free deki bir yabancıya başkalarının yaptıgı teklifin 2 katını teklif etmeme rağmen katiyetle gelmiyor.

Free olmasın,sözleşmeli futbolcuya da değerinin 2.5 bazen 3 katını vermeme (ki dünya starı falan değil) rağmen alamıyoum bir türlü.

Hayır mevzuu sadece para değil,şampiyonlar liignde bir ceyrek bir de yarı final oynamış bir takım olmamız,ve itibarımızın kıtasal olması da cabası..
club reputation un dışında başka sorunlar da oluyo.mesela her şehirin bi rating'i oluyo (1-20).düşük rating'li lere fazla gelmiyolar( mesela istanbul,ankara izmir fln 20 ama türkiyedeki diğer şehirler çok düşük)
liglerin reputation'u oluyo(irlanda ligi düşüktür zannedersm)
herşeyden önemlisi club reputation çok zor yükseliyo.  Undecided

gokTurk
Jr. Member
**

bir deli coşku insanı..

View Profile
« Reply #6 on: 9 Sep 2004 - 12:21:44 »

belçika liginde ilginç bi sistem var. yabancı sınırlaması yok ama 18 kişilik kadroya 2 tane 21 yaş altı belçikalı oyuncu almak zorundasın. bu olay bence bütün sınırlamalardan daha amntıklı. bi şekilde belçikalı gençleri yetiştiriosun hemde kaliteli yabancı oyuncularla avrupa kupalarında başarılı oluosun. güzel sistem yani türk federasyonuna önermek lazım bööle bişi.

Bu forumda futbol konuşmak yasak,bir daha futbol içerikli mesajlar atmayalım.-seko
« Last Edit: 9 Sep 2004 - 20:06:28 by sekoNBA » Logged

bagginz
Newbie
*

View Profile
« Reply #7 on: 18 Oct 2004 - 21:29:15 »

aslında 5 yabancının oyunda dezavantaj olması gerekiyo ama 2 yılda zaten çok iyi bi türk kadrosu kurabilmen için yeterince zamanın var..aslında benim istediğim şey belli bi yaşın altındaki yabancı adamların kontejyana dahil edilmemesi..örneğin gs deki daniel tozser galiba A takımda olmadığı için kontejyana dahil diil..
canyilmaz
Guest
« Reply #8 on: 30 Oct 2004 - 14:14:57 »

boş verin yabancıları ben sırf türklerden bi kadro kurudm yetti bana Cheesy
                                            Rüştü

fatih       kürşat         deniz barış         hakan ünsal

ümit davala   okan buruk   sergen   emre belöz    ergün penbe

Hakan Şükür

Bu takımın başarıları :
1 Türkiye Şampiyonluğu
1 Türkiye Kupası
UEFA'da yarı final

Sonuç : Türkiye için yeter ama avrupa'da başarı beklemeyin şampions ligte ilk turdan elendim Cry
bagginz
Newbie
*

View Profile
« Reply #9 on: 31 Oct 2004 - 20:26:24 »

boş verin yabancıları ben sırf türklerden bi kadro kurudm yetti bana Cheesy
 Rüştü

fatih kürşat deniz barış hakan ünsal

ümit davala okan buruk sergen emre belöz ergün penbe

Hakan Şükür

Bu takımın başarıları :
1 Türkiye Şampiyonluğu
1 Türkiye Kupası
UEFA'da yarı final

Sonuç : Türkiye için yeter ama avrupa'da başarı beklemeyin şampions ligte ilk turdan elendim Cry
zaten türkiyede başarı için extra bir şey yapmana gerek yok kendiliğinden oluyo  Grin
büyük olasılıkla galatasarayda yapmışsın bunları ama o kadar türk almak için kasmak yerine emre yerine 5 tane promising yabancı alsaydın daha güzel olurdu Wink(belki ucuza almış olabilirsin de ben alamıyorum hayatta emreyi)
canyilmaz
Guest
« Reply #10 on: 31 Oct 2004 - 23:28:18 »

yok ben fenerde yaptım bunu emreyi bende alamadım add manager ı biliyosundur anca öel alabildim bunu yaptığım için kendimden utanıyorum Cheesy
shag34
Newbie
*

LALAKERS

View Profile
« Reply #11 on: 3 Feb 2005 - 12:52:20 »

fenerin kadrosu fm04-05 te cok iyi yabancıları değiştirerek dahada ii bi kadro olabilir ama su türkiyedeki yabancı sınırnalası cok sacma bence gelişmemizi engelliyor tabiii bunda bizim sacma sapan yabancı futbolcular alan yöneticilerinde payı vaar...baska bir uygulama getirilerek bu yabancı sınırlama konusu değiştirilebilir...
xmenac
Sr. Member

View Profile
« Reply #12 on: 3 Feb 2005 - 16:09:26 »

bir sonraki cm veye fm de bu olayın kalkmasını bekliyorum avrupalı sayılırız artık Smiley
kenzel
Newbie
*

Chris Bosh

View Profile
« Reply #13 on: 3 Feb 2005 - 23:19:07 »

bu yabancı sınırlamasını abartmış Eidos TFF görevlileri 2 yıl boyunca önce 5 sonra  yabancı sayısı 4 e inecek dedi diye her yıl inebileceğini düşünmüş heralde CM türkiye araştırmacıları ondan böyle bir hata var...
shag34
Newbie
*

LALAKERS

View Profile
« Reply #14 on: 4 Feb 2005 - 20:31:20 »

sırf oyundaki ile değerlendirmemek lazım bence futbolumuzun ilerleyebilmesi için yabancı futbaolcu sayısı artmalı tabii yöneticilerinde bilinçlenmesi gerekiyor yabancı diye yurt dısından herkesi getirmenin anlamı yok...
Pages: [1] 2  All
batug.com forum sayfalari  |  Pano  |  Arşiv  |  Championship Manager  |  Topic: Türkiyedeki Yabancı Kontenjanı « previous next »
    Jump to: