Welcome, Guest. Please login or register.
1 Apr 2020 - 09:58:53
batug.com forum sayfalari  |  Pano  |  Arşiv  |  Basketbol Diğer  |  Topic: Blok ve Top Çalma Üzerine 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 2 3 4 [5] 6  All
Author Topic: Blok ve Top Çalma Üzerine  (Read 37386 times)
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #60 on: 22 Dec 2005 - 22:51:03 »

1.75'lik adam istediği kadar zamanlama kassın, 1.95'lik adama (eğer o kişi kazma değilse) blok koyamaz. zamanlama, hırs vs. önemlidir ama fiziksel özellikler iyi bir blokçunun asıl silahlarıdır.

nasıl koyamaz benim bir blok anım var abicim yazmısımdır bir yere git oku. Çocuk enaz 2,08 di yada daha uzun. Öyle bir koyarsınki ne olduğunu anlayamaz allah belamı versin. Oyle kucuk dokunuslkarda demiyorum bam diye verirsin elemana. Zamanlama meselesi birde gaz ehehehe Nerdeydi benim o blok yazısı eniyi hareketlerdeydi heralde bakayımda okuyayım eheheh

blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #61 on: 22 Dec 2005 - 22:58:06 »

valla ben de orta 3'teyken (boy 1,81 o zaman) ülkerin alt yapısında oynadığını iddia eden tayfun adlı arkdaşın topunu tokatlamıştım. boyu mu? sadece 2,06.

intikamını feci bi şekilde almıştı gerçi Cheesy

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #62 on: 22 Dec 2005 - 23:05:52 »

Yeni aklıma geldi beah. Sakaryadayız street bollde yarı final macı. Lan bir baktım adamların en kısası benim kadar. Takımın en uzunu benim. e benim boy 1,90 falan adamların kısası okadar. diğeri 2,00 falan. Benim tuttuğum 2,08 rahat var yani. Neyse efendim mac başladı benim tuttuğum elimin ustunden iki üçlük attı bide turnike. Ohh bizim şutlar girmiyor mac oldu 7-0. Aldık mola dedim iyi oynayalım oynadık işte yakalayamadk velakin mac oldu 10-7. Son sayı onlar atarsa bitiyor. Bunlar top çeviriyor bole lahoş bir şekilde. Neyse benim tuttuğum adamın kız arkadaşıda bağırıyor buna son sayıyı smac yap faln diye. Hoca ben bir sinirlendim. Br sinirlendim kontrolu kaybettim yani. Çocuk dedi hadi bitirelim bitirelim. Açtım önünü gir dedim turnikeye. Bu girdi soldan bilerek tabi turnikenin ilk adımında girdim kıçına attı omuzu ben bir adım geriledim haliyle bu ikinci adımı aldı çift el zıpladı tam tahmin ettiğim gibi. Ben gerileyince hızla zıpladım tuzağıma duştu ahahah. Birkoydum topa bunun kız arkadaşının olduğu tellere uçtu top sert bir şelkilde. Eeee dedim al şunu yede bitir. Çocuğu oyle bir got etmiştim kendinden 20 santim kısa adamdan blok yedi ahahaha. sonra yenildik tabi

bunuda alamadım bole yazdım bak oku yaaaaaa ole işte son koyan iyi koyar

Whizz7
Veteran
Sr. Member

View Profile
« Reply #63 on: 23 Dec 2005 - 12:56:31 »

dribling yapan adamdan top çalma ayak hızı ve sezgiyle alakalı olsa da pas arası çalınan toplar gayet rahat çalınır bence. gölge savunma yapıcan alıcan işte aççan adamı boş gibi kalıcak sen de pas gelirken hızlanıp alcan. bence top çalmak için öyle çok düşünmeye gerek yok yani.
blok ayrı onu yapamıyorum zaten banane Cheesy
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #64 on: 25 Dec 2005 - 00:09:02 »

kesinlikle ismail adam ne pis ne rahtsız edici adammış ya deli etti benide çakal tam çakal kıl oldum arkadaş Angry

NaXuaN
Newbie
*

the real american idol

View Profile
« Reply #65 on: 28 Dec 2005 - 22:30:56 »

Sekerford kardeşim,
adam kazma değilse dedim. sen de ona dikkat et istersen... Wink e tabi sen de iyi sıçrayabiliyorsan problem yok. olay yine fiziksel boyutta gelişiyor demektir. örnek vermek gerekirse, bizim fırat'ın (Leven_fish) benim üzerimden aldığı ribaunt'un haddi hesabı yoktur. çok blok koymuşluğu da vardır bana. benden de 15-20 cm kısa, çünkü adam çok iyi sıçrıyor, ve ben de pota altında kazma olduğumu söyleyebilirim  Grin

@Whizz7
pas arası yapmak çok kolay olsaydı emin ol bir maçta 3 pasın üstünü kimse göremezdi Wink zaten bahsettiğin gölge savunmayı yapmak kolay bir şey değil. bunu bilmek bile maharet Smiley
ayrıca e-smiLe ve sekerford'un bahsettiği tipte adam da çok olurdu piyasada ama gördüğün gibi milletin ağzını açık bırakıp sinirlerini bozacak bir vasıf top arası yapma... çakallık demiş sekerford, doğru demiş... bence kolay bir iş değil bu  Wink
« Last Edit: 28 Dec 2005 - 22:43:30 by NaXuaN » Logged

Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #66 on: 29 Dec 2005 - 22:47:49 »

yok guzelim ne kazması. Adam benden buyuktu yaşşa. Adaşekerden tanıoyrdum zaten. Ya zaten uc tane ucluk attı ehehehe. Kazma olsa nasıl atsın. Biz ısınırken hepsi smaç basıyodu bunların oyle bir ortamdı yani. Ben sadece tongaya getirmiştim elemanı. Sonra al sana tonga deyip yüklendi attı tabi ehehe ama ben koymusum tabi. Elemanın arkadaşları çocuğa ne yeden beahhhh diyolardı eheheh nedeguzeldi heygidi beah turnuvaya gelirsem blok yapmak için oynıcam busefer. Bakın nasılmış blok koymak breh be. Nerde kardeşim istatistikler yine hermaç komusumdur ben(yavuzdan iyi olmasın eheheh). Turnuvalarda blok kralı kim ya merak ettim. Krallara odul verelim milletide teşvik ederiz beyler bakın aklmada geldi

PunkBoyTimmy
Guest
« Reply #67 on: 30 Dec 2005 - 00:00:39 »

bu yaz almanya kiel'deyken akşamüstleri çek asıllı bir alman çocukla basket oynardık.çocuğun boyu 2.05'ti ve bölgesel ligde oynuyordu.o çocukla yaptığımız bir maçta bir tanesi yüzyüze önden diğeri de arkadan olmak üzere iki blok koymuştum.iki bloğu da zamanlamam sayesinde yapmıştım.orda bizi izleyen çocuklar çıldırmıştı ertesi gün takımın idmanına çağırmışlardı falan filan..neyse boyum da 1.83 bu arada.. zamanlama önemli ancak herşey değil.. herşeye rağmen kas çok önemli.özellikle de bacak kasları.ani sıçramanı ve çok kısa ve zaman diliminde gayet iyi yükselmeni sağlayacak olan bacak kasları..
Alibet
Newbie
*

View Profile
« Reply #68 on: 30 Dec 2005 - 00:10:07 »

Hehe. Vallahi aklıma bir demet tiyatrodaki Feriştah'ı getirdin. Edelelere yaptıgın özel vurguyla.
Iverson_Style
Newbie
*

View Profile
« Reply #69 on: 18 Jan 2006 - 16:48:10 »

blok koymak için zamanlamanızın iyi olması gerekir,şahsen zamanında yükseldiğim an bloğu şap die veririm bi de iyi zıplamak gerekir!!

I love this game...
MVP
mine mine mine...
Veteran
Pro. Member

MVP

View Profile
« Reply #70 on: 18 Jan 2006 - 17:36:03 »

blok koymak için zamanlamanızın iyi olması gerekir,şahsen zamanında yükseldiğim an bloğu şap die veririm bi de iyi zıplamak gerekir!!
kahretsin,bi zamanında zıplama işini beceremiorum.
energetic
Guest
« Reply #71 on: 25 Jan 2006 - 04:48:56 »

bence top çalma olayı için el göz koordinasyonunun iyi olması gerekiyo blok içinde iyi sıçramak gerekir biçok kere söylendiği gibi zamanlamada önemli
Explicit Handle
Newbie
*

View Profile
« Reply #72 on: 26 Jan 2006 - 22:13:53 »

Blok koymak için en önemli şey erkenden zıplamamaktır.
rakip hamlesini yapsın topu elinden çıkaracağı kesin olsun ozaman yüksel vur
erken zıplarsan fake yersin
 ama erken zıpladığında rakip fake yapmazsa o zaman beyine verirsin  Smiley

Success is my only mothafuckin option, failure’s not !!
young_carter15
Newbie
*

air new jersey

View Profile WWW
« Reply #73 on: 1 Feb 2006 - 03:42:23 »

Bence top çalmak  topa odaklanma ve konsantre meslesidir.topun sekişini izledikçe ritmi yakalar ve topun yere çarpıp yükselmeyi algılarsın.Top yerden yüksediğinden rakipten daha hızlı davranmaya çalışırsın.İlgili video izlemekte sorunu giderebilir...
freshman
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #74 on: 3 Feb 2006 - 01:33:20 »

Bence top çalmak  topa odaklanma ve konsantre meslesidir.topun sekişini izledikçe ritmi yakalar ve topun yere çarpıp yükselmeyi algılarsın.Top yerden yüksediğinden rakipten daha hızlı davranmaya çalışırsın.İlgili video izlemekte sorunu giderebilir...

ama savunmada sadece topa bakarsan adamını ve diğer oyuncuların ne yaptığını da izlemezsen maç başına 7-8 top çalsan bile bu sana bişey kazandırmaz. çünkü sadece topa konsantre olursan senin tuttuğun oyuncunun pas açılarını engelleyemezsin,bu durumda sadece iyi savunma yaptığını düşünürsün ama aslında yaptığın savunma çok yanlıştır zaten hiçbir antrenör de senden savunma yaparken topa konsantre olmanı istemez , hem adamını hem de diğer oyuncuları kontrol etmeni ister
bana göre iyi top çalmak için pas açılarını iyi sezebilmen gerekir bunun için de çok iyi bir oyun zekan olması gerekir

Pages: 1 2 3 4 [5] 6  All
batug.com forum sayfalari  |  Pano  |  Arşiv  |  Basketbol Diğer  |  Topic: Blok ve Top Çalma Üzerine « previous next »
    Jump to: