Welcome, Guest. Please login or register.
16 Nov 2018 - 07:04:09
Google
batug.com forum sayfalari  |  Pano  |  Arşiv  |  Championship Manager  |  Topic: cm çok mu kolay + bikaç şey 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: çok mu kolay?
evet - 6 (46.2%)
hayır - 7 (53.8%)
Total Voters: 0

Pages: 1 2 [All]
Author Topic: cm çok mu kolay + bikaç şey  (Read 9473 times)
alvin maker
Pro. Member

josé

View Profile
« on: 22 Jul 2004 - 11:02:09 »

yaa ben bişy sorcam size bu cm çok mu kolaylaşmaya başladı
tpd de önce bursaspor sonra ankaraspor sonra sakaryaspor sonra da samsunsporu şampiyon yaptım da ondan soruyorum  Grin
bide bu takımları şampiyon yapmak evandro roncattoyu alıp almamanıza bakıyo sanki   Cheesy
kim bu adam ne başarısı warmış tamam şöyle bi bakarsak robben fln bu adamların önceden buldukları yetenekleri küçümseyemeyiz ama niye bu kadar iyi?
bide mental özellikler yeterince önemli olmuyo oyunda (03-04)
mesela bi forwetin ii olması için bravery(cesaret) determination(kararlılık) positioning(yer tutuş) falan fazla önemli olmuyo
finishing dribbling pace flair acceleration jumping heading yetiyo
cm4 zaten aşırı kolaydı 3-4 biraz daha zor ama yinede yeterince zor değil bence
sizce?
« Last Edit: 5 Sep 2004 - 09:13:48 by ScaLoPhobiA » Logged

gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #1 on: 22 Jul 2004 - 11:05:30 »

bana da tam aksine cm 03 04 daha aor geldi cm2 cok cok kolaydı artık her taktigin karsı taktigini kullanıp mac kazanıyodun bide rakip takımın taktigini gorup ona gore davranıyodun ama 03 04 te 2d den bakıp ona gore degistirmen gerekebiliyor..

Son Turnuva Şampiyonu
Göko
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #2 on: 2 Sep 2004 - 14:28:55 »

Takımın iyiyse rakipler de sıradan ise o zaman maçlar zevksiz olur...eheheh...Ama bir de 2. lig takımları karşısında zorlanma durumları da war ki bu da sinir bozar... Zaman zaman konsantrasyon sorununun yaşandığına şahitlik ettiğim bi oyundur CM.. Şampiyonlar Ligi maçlarından önceki maçlarda hep form düşüklüğü yaşadım.. Ayrıca eski oyunlarda 26. haftalarda garantilenen şampiyonluklar son oyunda kolay olmamakta..
Petsi
Sr. Member

View Profile
« Reply #3 on: 4 Sep 2004 - 13:15:14 »

Walla hangi taktiği kullanırsan kullan klişe bir kaç şey yaptın mı bile gol sayını bir sezonda ortalama 10 gol artırabilirsin.Kornerler, serbest vuruşlar, en direk vuruşlardaki taktikler çok önemli, zıplayanları ileri şutçuları ceza alanının önüne geri kalanları geriye bırak topu kullanananın da set pieces'i yüksek olsun yeter.

Bu arada cm 03 04 te rakibin taktiğini göreiliyorsun.Gilmaniac ın psotundan anladığım kadarıyla göremiyorsun diyor sanki Huh ama rakip takımın taktik bölümüne tıklayıp görebilirsin.
gilamaniac
Kiwi
Pro. Member

Iker Casillas

View Profile WWW
« Reply #4 on: 4 Sep 2004 - 13:18:00 »

walla ben goremiyom sadece sahaya dizilişlerini gorebiliyom adamlar  kısa pasla mı oynuyo uzun paslamı oynuyo goremiyom  Huh eskiden bakardık "pass to feet" mi oynuyo "long ball " mu vs vs

Son Turnuva Şampiyonu
Omega Red
Forum Achilleus'u..
Pro. Member

She lovess mee..

View Profile
« Reply #5 on: 4 Sep 2004 - 23:00:53 »

Bence ööle çok kolay falan değil,zorluk gayet makul..Bende şampiynluklardan şampiyonluklara koştum ama çok zorluk çektim..

asıl benim dikkatimi çeken başka bir nokta,bazı maçları ne yaparsanız yapın kazanamıyorsunuz.Zayıf veya güçlü rakip farketmiyor.Sanki o maçın senaryosun önceden yazılmış gibi.Bir de rakip takımlar iyi durumda da olsa kötü durumda da olsa illa ki 60. dakika civarlarında oyuncu değiştiriyorlar ve bu çok mantıksız zamanlarda a oluyo...Mesela oyunculardan hiç biri %85 i bile altına düşmemiş ve herkes en az 7 ile oynuyoiama ille oyuncu değiştiriyor yapay zeka...

Rappelz fan..
GSWarrior
Forumun Kısası
Jr. Member
**

Go Home St.Jean

View Profile WWW
« Reply #6 on: 4 Sep 2004 - 23:13:31 »

Size kolay gelebilir ama bana önceki cm serilerine göre baya zor geldi.Mesela cm 2001/2002 de 4-1-3-2 taktiğiyle yenemeyeceğim takım yoktu(Roma da dahil buna).Son cm de ise o kadar taktikler üretmeme rağmen hala su takımı yenerim buna 5 atarım diyemiyorum...Kısacası çok kolay deil bu oyun...
the_alorak
Newbie
*

NukleER

View Profile WWW
« Reply #7 on: 7 Sep 2004 - 00:15:57 »

öyle farklı yenme artık cmlerde yok ama istikrar olarak mesela hangi takımı alırsanız o takımın şansı çok daha yükseliyor, aynı kalitede diğer takımlara karşı.

Jermaine, Randolph, Darious, Derek ve Sebastian.
Seni unutmayacağız RaSheed.
dr.bjk
Newbie
*

Hiçbiri yokken biz vardık

View Profile
« Reply #8 on: 7 Sep 2004 - 13:02:05 »

Zor
Yani bence
3-1-4-2 hileli filan söylentiler dolanıyodu
Bayern'le son anda şampiyon oldum.
2.sezon 2.bitirdim
yeni sezonda amatör takıma elendim.
Üstelik kadrom iyi.Artı avrupa'da çeyrek finali aşamadım henüz.
Yeni taktikler üretiyorum ama bana mısın demiyo.
Acımıyo el oğlu yeniyor.
Bi de istikrar zor valla.
Bi bakıyorum Real'i yeniyorum ertesi hafta sahamda orta sıralardan (mesela Cottbus) yenilebiliyorum.

Prof.Dr.BJK
alvin maker
Pro. Member

josé

View Profile
« Reply #9 on: 8 Sep 2004 - 18:35:22 »

öyle farklı yenme artık cmlerde yok ama istikrar olarak mesela hangi takımı alırsanız o takımın şansı çok daha yükseliyor, aynı kalitede diğer takımlara karşı.
öyle mi?
format yemeseydi bilgisayar ss verirdim ama yazayım:
sakaryaspor : 10 (benim takımım)
ankaragücü : 0
goller : evandro roncatto(6),hossein el ka'bi(2),ferdi top(1)faruk bayar(1)
bursaspor : 8 (benim takımım)
gaziantepspor : 1
goller : evandro roncatto(5),tim janssen(3) - hasan özer(1)
galatasaray : 1
sakaryaspor : 9
goller : evandro roncatto(4),tim janssen(4),aytaç ak(1) - ümit karan(1)
sakaryaspor: 7
fenerbahçe : 0
goller : tim janssen(3),ferdi top(2),jose julian de la cuesta(1),demetrius williams(1)

the_alorak
Newbie
*

NukleER

View Profile WWW
« Reply #10 on: 8 Sep 2004 - 19:52:19 »

03-04'de yaptıysan helal sana.Ama bu oyunda en fazla bi kere 5farklı gelmiştim o da gs-rize maçı(isteyene sssini gösterebilirim).Eski cmlerde 01/02 de mesela 3-0 dan daha az bir sonuç olmazdı, ya yenilir ya berabere kalır yada 3-0 yenerdi her takım.Taktiği tutturunca.Ama bu oyunlar daha çok fikir istiyor.Taktiği hazırlayıp oynama yetmiyor.Yetsede 2 yıl kadar idare ediliyor.
Zaten sana yapamazsın dememiştim tabi.

Jermaine, Randolph, Darious, Derek ve Sebastian.
Seni unutmayacağız RaSheed.
RuSTeDSouL
Pro. Member

View Profile
« Reply #11 on: 8 Sep 2004 - 20:19:31 »

belli bi noktadan sonra bütün cm ler kolay, buna 04 de dahil.. ilk 2 sene sonradan sonra zorlandıımı hiç hatırlamıyorum çünkü yok.. sadece bi kere 2. lig b kato dan eskişehiri almıştım onda bi 4 sene uğraştım ondan sonra  avrupada finale kadar gittim.. cm lerde saha içi dizilişten daha önemli olan oyuncuların maç içindeki bireysel taktikleri.. eğer onu sahadaki dizilişe ve oyuncu özelliklerine göre doğru bi şekilde ayarlarsan çorap söküğü gibi geliyo..
   he bide tabii cm sitesinden indirdiim garip bi saha dizilişi olan bi taktik vardı bol gol diye midir nedir, onuda kullandım bi dönem, fark üzerine fark atıyodum..
Göko
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #12 on: 9 Sep 2004 - 01:39:43 »

sakaryaspor : 10 (benim takımım)
ankaragücü : 0
goller : evandro roncatto(6),hossein el ka'bi(2),ferdi top(1)faruk bayar(1)
bursaspor : 8 (benim takımım)
gaziantepspor : 1
goller : evandro roncatto(5),tim janssen(3) - hasan özer(1)
galatasaray : 1
sakaryaspor : 9
goller : evandro roncatto(4),tim janssen(4),aytaç ak(1) - ümit karan(1)
sakaryaspor: 7
fenerbahçe : 0
goller : tim janssen(3),ferdi top(2),jose julian de la cuesta(1),demetrius williams(1)

Önüne gelene 4-5-6 atan "Evandro Roncatto" adlı oyuncuya FB maçında yer mi vermedin yoksa adam kabız fln mı oldu maçtan önce...veya ne bileyim aklıma şike söylentileri geliyo  Tongue Tongue Tongue
gokTurk
Jr. Member
**

bir deli coşku insanı..

View Profile
« Reply #13 on: 9 Sep 2004 - 12:07:05 »

oyun hiçde kolay deil aslında. ama tabiki oynadıkça yeni yei oyuncular bulup güçlendikçe takımın herkesi 8-9 farklı yenince çok kolaymış gibi duruo.
oyun çok kolay gelmeye başladığında alın bi ingiltere 3. ligi takımı. -borcu olanlar tercih sebebidir- uğraşın deli danalar gibi. saten ilk başladığınız oyunda bütün bildiğiniz iyi adamları eski takımınıza topladığınız için alınıcak o ucuz ama iyi adamları bulmak uzun süre oyalıycaktır sizi.

alvin maker
Pro. Member

josé

View Profile
« Reply #14 on: 9 Sep 2004 - 16:05:56 »

Önüne gelene 4-5-6 atan "Evandro Roncatto" adlı oyuncuya FB maçında yer mi vermedin yoksa adam kabız fln mı oldu maçtan önce...veya ne bileyim aklıma şike söylentileri geliyo Tongue Tongue Tongue
ehehehe sakattı o maç  Wink
oyun hiçde kolay deil aslında. ama tabiki oynadıkça yeni yei oyuncular bulup güçlendikçe takımın herkesi 8-9 farklı yenince çok kolaymış gibi duruo.
oyun çok kolay gelmeye başladığında alın bi ingiltere 3. ligi takımı. -borcu olanlar tercih sebebidir- uğraşın deli danalar gibi. saten ilk başladığınız oyunda bütün bildiğiniz iyi adamları eski takımınıza topladığınız için alınıcak o ucuz ama iyi adamları bulmak uzun süre oyalıycaktır sizi.
Smiley yaa benim postlarıma bak bidaha sakaryaspor mesela hiçbir özelliği olmayan bir takım...  Tongue
03-04'de yaptıysan helal sana.Ama bu oyunda en fazla bi kere 5farklı gelmiştim o da gs-rize maçı(isteyene sssini gösterebilirim).Eski cmlerde 01/02 de mesela 3-0 dan daha az bir sonuç olmazdı, ya yenilir ya berabere kalır yada 3-0 yenerdi her takım.Taktiği tutturunca.Ama bu oyunlar daha çok fikir istiyor.Taktiği hazırlayıp oynama yetmiyor.Yetsede 2 yıl kadar idare ediliyor.
Zaten sana yapamazsın dememiştim tabi.
saol.
ehehehe 03-04teydi.
doğru zaten aslında 01-02de falan 3~fark oluyodu.

Omega Red
Forum Achilleus'u..
Pro. Member

She lovess mee..

View Profile
« Reply #15 on: 26 Sep 2004 - 23:09:19 »

Bende sakaryasporla cm oynadım,hem de tam 17 sezon dile kolay  Wink

benimde farklı skorlarım var

Galatasaray : 0
Sakaryaspor : 6 (bi yerden tanıdık b skor ama Grin

Samsuna da 8 tane attım..

Yoksa skaryada mı bi keramet var?

Rappelz fan..
phantom
Jr. Member
**

hope to see u back in minnesota

View Profile
« Reply #16 on: 27 Sep 2004 - 00:49:40 »

ya hakikaten var bi tılsım heralde.. sakaryayla hiç bi ilgim yokken sırf tuncay var diye oynamaya başladım (artı khangi versiyonsa 2001/02 mi oluyo) 2016da falan saveim duruyo hala.. 27-28i geçeni yolluyodum adamlar yeni heyecanlar istiyo artık sıkıldılar diye ayzı çıkıyodu oyuncu infosunda!

KG has a gift for malik sealy, the ring!!!
Omega Red
Forum Achilleus'u..
Pro. Member

She lovess mee..

View Profile
« Reply #17 on: 27 Sep 2004 - 17:30:21 »

Senin oyun 01-02

Ben 03-04 de oynadım,yanlış hatırlamıyosam 03-04 te tuncayı zaten tutamıyosun istesende Smiley

Rappelz fan..
alvin maker
Pro. Member

josé

View Profile
« Reply #18 on: 27 Sep 2004 - 17:42:58 »

Senin oyun 01-02

Ben 03-04 de oynadım,yanlış hatırlamıyosam 03-04 te tuncayı zaten tutamıyosun istesende Smiley
hehe zaten tuncay fenerde başlıyo 3-4te  Grin
tuncay 1-2de çok iyi.3-4te falan daha da iyi tabî Tongue

Pages: 1 2 [All]
batug.com forum sayfalari  |  Pano  |  Arşiv  |  Championship Manager  |  Topic: cm çok mu kolay + bikaç şey « previous next »
    Jump to: