Welcome, Guest. Please login or register.
29 Mar 2020 - 07:45:54
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Diğer Sporlar  |  Formula 1  |  Topic: Michael Schumacher 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 3 4 5 [6]  All
Author Topic: Michael Schumacher  (Read 32223 times)
BabyShaq
Moderator
Pro. Member
*****
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 8.095View Profile
« Reply #75 on: 16 Jan 2014 - 12:30:20 »

Maalesef durumu iyiye gitmiyor gibi görünüyor:

16 Ocak Perşembe – 08:00

Haberler, gittikçe kötüleşiyor… İngiliz gazetesi Daily Mail, Schumacher’in durumuyla ilgili kötümser yorumları içeren bir haber yayınladı. Haberde Bild’e göre ‘Schumacher’in durumu çok ağır olduğu için yakın zamanda onu uyandırmakla ilgili bir plan olmadığını’ yazdığı duyuruldu. Alman haftalık haber dergisi Focus ise, uzmanlara dayandırdığı yorumunda ‘Schumacher’in hayatının geri kalanında komada kalabileceğini’ yazdı.

Kazadan bu yana 18 gün geçtiği belirtilen haberlerde, Schumacher’in uyandırılmaya çalışılacak kadar iyileşmediği ve teorik olarak bir daha hiçbir zaman komadan kurtulamayabileceği yazıldı. Bu şekilde ömür boyu sürecek bir komanın beyne daha fazla zarar vermeyeceği, ancak iyileşme yoksa koma durumundan kurtulmanın belki de mümkün olamayacağı yazıldı.

Ayrıca uzun süreli koma durumunun kaslarda erime, ciğerlerde fonksiyon bozukluğu ve beyin ve omurilikteki sıvı dolaşımının azalmasıyla beraber kafatası içi basıncın artmasına neden olabileceği belirtildi.

Haber için konuşan doktorlar, beyindeki hasarın nerede ve ne kadar olduğuna bağlı olarak Schumacher uyansa bile, kısmi felç, konuşma bozukluğu, kişiliğinde bazı köklü değişmeler yaşanması gibi problemlerin yaşanabileceğini altın çizdi.

Formula 1’in eski tıbbi delegesi Gary Hartstein ise, yapılan haberde pek çok tahmin ve varsayım yer aldığını, Schumacher’in hayata geri dönebileceğini; ancak kayak kazasından önceki tamamen sağlıklı Schumacher’i görme ihtimalimizin çok düşük olduğunu yazdı.
Logged
Slaughter
Global Moderator
Pro. Member
*****
Offline Offline

Gender: Male
Posts: 2.208View Profile WWW
« Reply #76 on: 17 Jan 2014 - 00:19:21 »

Ben de umudu yitirmeye başladım. Her sabah uyanınca durumu kontrol etmek için çeşitli kaynaklara bakıyorum ama yaşasa bile pek de yaşadığı hayat, hayat olmayacak gibi gözüküyor.
Logged
Pages: 1 ... 3 4 5 [6]  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol Dışı  |  Diğer Sporlar  |  Formula 1  |  Topic: Michael Schumacher « previous next »
    Jump to: