Welcome, Guest. Please login or register.
20 Sep 2019 - 21:08:48
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Portland Trailblazers  |  Topic: Gecenin Maçı 2012 - 2013 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 ... 4 5 6 [7]  All
Author Topic: Gecenin Maçı 2012 - 2013  (Read 23093 times)
memir
Yellow Mamba
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #90 on: 9 Apr 2013 - 15:35:21 »

Gortat'ın toplamda iki sene gösterdiği 15-10 potansiyelini, Hickson bu sene + geçen senenin 20 maçı + 3 sene evvel Cleveland'da 20-30 maç gösterdi. Bende Gortat'ı tercih ederim ama aralarında büyük bir fark göremiyorum. Matthews bence ligin en underrated adamlarından oldukça verimli bir skorer ve iyi savunmacı ( ki hem bu kadar iyi skorer olupta bu kadar iyi savunma yapıp bu paraya oynayan guard yok ligde), Leonard'ın da gayet iyi bir oyuncu olacağını düşündüğümü önceden burada belirtmiştim zaten. Hadi Leonard'a ben ayrı hisler besliyorum diyelim.

Hickson/Matthews/Leonard üçlüsü benim kulağıma Gortat'dan ziyade Dwight Howard paketi gibi geliyor. Portland'da Toronto gibi yönetilmediği için süperstarlar bize gelmiyor hadi Gortat'a domalalım demez zaten. 

#memircagan
Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #91 on: 9 Apr 2013 - 16:29:06 »

hickson'ın gortat'dan bi defa en büyük eksiği boy. biri 7 footer'a yakınken(6'11,5 sanırım), diğeri 6'9. hickson'ı 5 numara gibi düşünmek bence doğru değil. ayrıca başta da söylediğim gibi hickson esasen pakete dahil değil zira unrestricted fa.

gortat = matthews + leonard da saçma bir takas hiç değil bence.
FliPtiKal3
Guest
« Reply #92 on: 9 Apr 2013 - 16:56:11 »

Abi gozunu seveyim 2 " 5.08 cm boyle buyuk bir fark yaratır mı? Ayrıca ben wallace o cuk kadar boyuyla ( senin varsayımın ) detroit in pota altnı yıllarca rakibe karartmadı mı? Gortat  işimize yarayabiilir ama bu pakete asla verilmez.
Wes in yaptıgı işi,  hele o paraya hele portland ta yapacak, yapmak isteyecek kısa yok.benim goZumde wes, lillard ve lamarcus tan sonra dokunulmaz 3. Adam.
Leonard ta hiç öyle boktan bir uzun değil . Herseyden once caylak ve bu yaz yapılacak bir kalınlaştırmaylada sezon sonuna dogru gosterdiği olumlu havayı gelecek sezona tasıyabilir ve bir iki sezon sonra ilk 5 baslayabilir.
OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #93 on: 9 Apr 2013 - 17:28:37 »

hickson dahil olmadan düşünüldüğünde bence gayet fair bi paket önermiş adam. hadi suns da bi çaylak eklesin yapalım bu işi.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
Kensai
2. En Azılı Blazers Düşmanı
Global Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #94 on: 9 Apr 2013 - 17:47:04 »

Abi gozunu seveyim 2 " 5.08 cm boyle buyuk bir fark yaratır mı? Ayrıca ben wallace o cuk kadar boyuyla ( senin varsayımın ) detroit in pota altnı yıllarca rakibe karartmadı mı? Gortat  işimize yarayabiilir ama bu pakete asla verilmez.
Wes in yaptıgı işi,  hele o paraya hele portland ta yapacak, yapmak isteyecek kısa yok.benim goZumde wes, lillard ve lamarcus tan sonra dokunulmaz 3. Adam.
Leonard ta hiç öyle boktan bir uzun değil . Herseyden once caylak ve bu yaz yapılacak bir kalınlaştırmaylada sezon sonuna dogru gosterdiği olumlu havayı gelecek sezona tasıyabilir ve bir iki sezon sonra ilk 5 baslayabilir.

öyle deme ahmet 3 ayda 7 cm için neler yapıyo insanlar. ayrıca nba ortamında 6'9'dan aşağıda kalburüstü pivot bi ben wallace var zaten. tabii bill russell'ların zamanına falan gitmeyeceksen. ayrıca gortat oyuncu olarak da hickson'dan üstün bi herif, gerek savunması, gerek blok tehdidi, gerekse de ribo etkinliğiyle.

leonard'dan ümit besliyosanız yine başa dönüyoruz, neden 5 numara arayışı içindesiniz? zaten kadronun bugün contender olmayacağı aşikar, bekleyin o da gelişsin. ama yok bu yaz hamle yapalım deniyorsa gortat-lma-batum-fa-lillard beşi bence şu ankinden daha kazanmaya yatkın bir beş olur. fa'den kevin martin, redick, tyreke falan gibi birini ekleyip bi iki de benche adam aldınız mı play-off takımısınız bence.
« Last Edit: 10 Apr 2013 - 12:22:55 by Kensai » Logged
BLAZERSEVER
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #95 on: 10 Apr 2013 - 05:19:26 »

Hickson'ın rakamları ve atletizmi güzel ama bir playof takımında pota altı oyuncusu olamaz, birebirde dwight'a karşı bile başarılı olabilir yerine göre ama takım oyuncusu değil, işleyen bir çarkın dişlisi olamaz. Bu sezon zaman zaman bencilliği dikkat çekti ama çabası takdirimi kazandı, ancak sezon sonu yolu açık olsun.
Ben olsan Scola'yı takıma katarım. Diğer taraftan da Leonard'a önemli süre vererek nerelere gelebileceğine bakarım. Aynı şekilde Barton'un da önümüzdeki sene önemli katkı verebileceğini düşünüyorum.
Matthews takıma ruh katan, sevdiğim bi oyuncu. Aldığı ücrete bakınca takas etmek pek mantıklı değil.
Seçeceğimiz sıraları düşününce ben draft hakkının takas edilmesi taraftarıyım, zaten bu sene birçok çaylak vardı takımda.
Son olarak Maynor ile veya başka bir veteran gard ile düşük bir ücretle anlaşması lazım.
Lillard'ın, yanında Leonard'ın -bunlara Barton'u da ekleyebiliriz- gelişimleri paralelinde ve tecrübeli bir gard takviyesiyle takım güçlenecektir.
Mavi
" seyyah "
Pro. Member

View Profile
« Reply #96 on: 10 Apr 2013 - 18:13:58 »

Bu gece maça 4 çaylakla başlama ihtimalimiz var, böyle olursa tarihde ilk kez 4 çaylakla başlamış olacaz. Lakers için de büyük avantaj oldu bu tabi, playoff yapmaları için hiç bi engel kalmadı.

Bu arada Oshley JJ Hickson ile uzatılmayacağını söyledi, yani takımın bi parçası olabilir ama bi tane potayı koruyabilen starting center alacağız dedi. Hickson da büyük ihtimali multi-year sağlam bi kontrat arayacağı için takımda kalmayacak.

Pages: 1 ... 4 5 6 [7]  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Takım Forumları  |  Portland Trailblazers  |  Topic: Gecenin Maçı 2012 - 2013 « previous next »
    Jump to: