Welcome, Guest. Please login or register.
17 Jun 2019 - 14:32:26
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Fantezi Oyunlar  |  batug.com Ligleri  |  2018 - 2019  |  Topic: batug.com Yahoo Fantasy Basketball - Inenler & Cikanlar 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 [2] 3  All
Author Topic: batug.com Yahoo Fantasy Basketball - Inenler & Cikanlar  (Read 2324 times)
jonywayt
Newbie
*

View Profile
« Reply #15 on: 23 Jan 2019 - 12:12:14 »

15 adam bencede cok. kademeli olarak 14 -13 olabilir. IL cok yararlı kalmalı bencede. C yide 1 tık düşürülebilir.

yerde çer çöp olayına katılmıyorum pek Smiley

Dion Waiters-Emmanuel Mudiay -Kenneth Faried -Carmelo Anthony-Dwight Howard  son ikisi biri bırakmasa almamıyordum gerci ama genede erken kalkan yol alır Smiley
üfürükçü
Yazar
Pro. Member

keyifti yaaa

View Profile
« Reply #16 on: 23 Jan 2019 - 14:37:28 »

takım sayısı yerine oyuncu sayısında azalmaya gitme konusuna ben de katılıyorum. Center pozisyonunun 1, bench pozisyonunu 3 olarak değerlendirebiliriz. Ayrıca Util pozisyonunu da 1 artırsak fena olmaz sanki.

McGiven
Sr. Member

Naber?

View Profile
« Reply #17 on: 24 Jan 2019 - 23:37:00 »

açıkçası kubi ile aynı sebepten bu sene bıraktım oynamayı, iyi bir draft geçiremeyince ya da draft'e giremeyince/kaçırınca tamamen çöp oluyor koskoca sene.

o konuda stern'e ben de çok kırgınım
seko
Medeniyetten Nasibini Almamış Medeniyet Mühendisi
Veteran
Pro. Member

View Profile
« Reply #18 on: 25 Jan 2019 - 22:01:54 »

IL olayı bence gayet yararlı; ancak takım sayısından ziyade kadro sayısının düşürülmesi gayet mantıklı bir öneri. FA havuzundan 5 sayı çıkarır mıyız hesabı yapmaya başladık artık.
archduke
Newbie
*

Geek

View Profile
« Reply #19 on: 26 Jan 2019 - 02:36:57 »

IL olayı bence de baya faydalı, ama oyuncu sayısı düşürmek mantıklı olabilir, özellikle 2 tane C biraz gereksiz diye düşünüyorum ben. 5 tane BN yerine 3-4 tane olabilir. FA havuzu cidden çöp dolu oluyor, season ending sakatlık olunca da keyfi kaçıyor mevzunun, çer çöp adamlarla rotasyon yapmaktan başka çare kalmıyor.

Besiktas Cowboys
Cagatay
Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #20 on: 27 Jan 2019 - 04:35:39 »

Yeni birilerinin gonullu cikmasi lazim, ozellikle Kubilay birakiyorsa. Zira ben de birakmayi planliyorum, zaten buyuk ihtimalle sezon sonunda birinci ligden dusecegim. Ustune 14.yle oynayan 18.nin oyuncularini bench'te biraktigini farkettim bir iki gun once (haliyle skor 8-1'e kitlenmis durumda) tepem atti.

Benim icin en buyuk sorun yasadigim yerdeki saat farkindan dolayi maclardan sonraki ertesi sabaha kadar bilgisayar basinda olmamak dolayisiyla iyi performans gosteren, cikis yapan, starter'i sakatlanan hicbir oyuncuya manevra yapamamak. Zira hepsi Turkiye saatiyle 7-8 gibi kapilmis oluyor.

Bunun (ve bahsettiginiz bir cok seyin cozumu) rolling waiver sistemine gecmek, oyle olunca herkesin TSI sabah 10'a kadar o oyuncuyu eklemek icin firsati oluyor, (kapali ihale usulu veya waiver sirasina gore. Herkesin butcesi var). Saat 10'da o oyuncu direk o gun icin ekleniyor kazanan takimin kadrosuna. Dolayisiyla surekli bilgisayar basinda oyuncu takip etme gerekliligi kalkiyor. Belli bir butce uzerinden waiver ihalesi yapildigi icinde uzun vadede her takimin havuzdan iyi adamlari dusurmek icin esit firsati oluyor.

Yoksa bu kadar derin liglerde IL'i atmak bir soruna merhem olmaz zaten esas sikinti free agent havuzunun sig olmasi degil, takimlarin havuzdaki oyunculara erisim imkani.

Surada anlatilmis bu FAAB sistemi: https://help.yahoo.com/kb/SLN6811.html
https://www.thefantasyfootballers.com/articles/league-needs-change-waiver-system-asap/

Bu ilgi gorur mu veya bahsedilen sorunlarin cozumu olarak benimsenir mi bilmiyorum ama mevcut sistemde yasam kosullarim geregi cok rekabetci olamiyorum, o yuzden oynamaya pek hevesim kalmadi. Rotisserie gibi daha basit ve maclar sirasinda bilgisayar basinda olmak zorunda birakmayan bir sistemde oynarim onun yerine.
« Last Edit: 27 Jan 2019 - 04:40:18 by Cagatay » Logged

mtarikc
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #21 on: 27 Jan 2019 - 10:30:54 »

Ben de benzer sorunlardan oturu 2 sene once Roto ligi kurmayı onermeyi dusunuyordum ancak cok talep olmayacagini dusundugum icin hic acmamistim konuyu. Eger burada oyle bir format dusunulurse herkesin bahsettigi probleme kesin cozum olur. O durumda belki Roto'ya yeterince talep cikarsa 1-2 tane H2H ligi kapatabiliriz bile.

Ben Rotoya gecmeyi dusunurum sahsen eger kurulursa.

Rolling waiver tarzi bir sistemi, oyunu yakindan takip edip 7/24 ilgilenen arkadaslar cok olumlu karsilamayabilirler. Onu oylamaya sunmak lazim.

kubilay
Administrator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #22 on: 28 Jan 2019 - 01:18:17 »

draft edilen oyuncu sayisini dusurup cagatay'in onerdigi sisteme gecersek ben bir sene denemeye varim. hemen hemen herkesin il spotu dolu oluyor, haliyle 18 * 16 = 288 oyuncu kadrolarda oluyor. ligde 30 takim oldugunu dusunursek her takimdan ortalama 9.6 oyuncuyu oyunda kullaniyoruz. ucunudan kiyisindan sure alan herkesi kullaniyoruz demek bu neredeyse.

2 ya da 3 oyuncu kesersek kadrolardan 252/234 oyuncuya dusmek mantikli geliyor bana. 8.4/7.8 oyuncu eder takim basina. bu da hala ciddi katki yapabilecek adamlari fa'den kapabilecegimiz anlamina gelir. orda da adalet icin cagatay'in onerisi mantikli.

Cagatay
Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #23 on: 28 Jan 2019 - 09:46:29 »

Ben de benzer sorunlardan oturu 2 sene once Roto ligi kurmayı onermeyi dusunuyordum ancak cok talep olmayacagini dusundugum icin hic acmamistim konuyu. Eger burada oyle bir format dusunulurse herkesin bahsettigi probleme kesin cozum olur. O durumda belki Roto'ya yeterince talep cikarsa 1-2 tane H2H ligi kapatabiliriz bile.

Ben Rotoya gecmeyi dusunurum sahsen eger kurulursa.

Rolling waiver tarzi bir sistemi, oyunu yakindan takip edip 7/24 ilgilenen arkadaslar cok olumlu karsilamayabilirler. Onu oylamaya sunmak lazim.

Ben roto ligi baslatabilirim gelecek yaz yeterince adam bulunursa. Tabi bu mevcut lig sistemine alternatif olmak zorunda degil.

üfürükçü
Yazar
Pro. Member

keyifti yaaa

View Profile
« Reply #24 on: 28 Jan 2019 - 13:50:41 »

draft edilen oyuncu sayisini dusurup cagatay'in onerdigi sisteme gecersek ben bir sene denemeye varim. hemen hemen herkesin il spotu dolu oluyor, haliyle 18 * 16 = 288 oyuncu kadrolarda oluyor. ligde 30 takim oldugunu dusunursek her takimdan ortalama 9.6 oyuncuyu oyunda kullaniyoruz. ucunudan kiyisindan sure alan herkesi kullaniyoruz demek bu neredeyse.

2 ya da 3 oyuncu kesersek kadrolardan 252/234 oyuncuya dusmek mantikli geliyor bana. 8.4/7.8 oyuncu eder takim basina. bu da hala ciddi katki yapabilecek adamlari fa'den kapabilecegimiz anlamina gelir. orda da adalet icin cagatay'in onerisi mantikli.

güzel fikirler, katılıyorum

buz
Newbie
*

View Profile
« Reply #25 on: 29 Jan 2019 - 04:36:05 »

Maclar oynanirken bilgisayar basindaysam su anki cop havuzundan bile bir seyler cikarmak mumkun oluyor, kadrolari daraltacaksak continuous waiver + FAAB'ye gecmek gerek. Kadro daraltirken de 2'yi gecmeme taraftariyim.
Kazim
Newbie
*

View Profile
« Reply #26 on: 15 Feb 2019 - 19:14:31 »

İlave olarak, sezonluk FA ekleme limiti koyabiliriz. Örneğin 30 gibi.

blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #27 on: 16 Feb 2019 - 14:45:40 »

Haftalık limit var zaten. Bu sefer çok fazla drafta bağlı kalıyorsun. İşi uymayıp drafta giremeyen ligi bıraksın o zaman.

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
Kazim
Newbie
*

View Profile
« Reply #28 on: 16 Feb 2019 - 19:33:38 »

Sezonluk (düsük) limit insanları daha çok  takaslara yöneltir diye düşünüyorum. Aslında takasları özendirecek yöntemler bakmalıyız.
Champ
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #29 on: 27 Feb 2019 - 09:53:04 »

Senelik oyuncu değiştirme limitini 30 yaparsak oyuna olan ilgi ve oyundan alınan zevk azalacak ve menajerler ligi yeterince takip etmeyecektir. Takas yapan şu anda da yapıyor. Genel itibarıyla teklifler kendi takımımı iyileştireyim ama diğer takım ne olursa olsun zihniyetiyle yapılıyor. Oysa diğer takıma da bakılarak o takımın dengesi de gözetilmeli. Bu bir zihniyet meselesi. Kural koyarak değişeceğini çok sanmıyorum. İsterseniz oyuncu değişiklik hakkını sıfırlayın, yine kötü teklifler gelmeye devam edecektir. Şu da var: ben genelde takımın çatısını draftta dengeli kuruyorum. O nedenle makul teklifler bile gelse takımın dengesi bozulmasın diye teklifi reddetmek durumunda kalıyorum.

15 oyuncu bence de fazla. Oyuncu sayısını 12 yapabiliriz. Pg, sg, g, sf, pf, f, c, c, util, util, bn, bn şeklinde. Free agent piyasasına büyük dinamizm ve oyuna heyecan getirir.

Bir önerim daha olacak. Kadro kurmayı bırakan olursa. O takımı atıl bırakmak yerine isteyen birine verelim. Bu tarz takımlar genelde düşme tehlikesinde oluyor. Yeni gelen menajer takımı düşmekten kurtarırsa seneye devam etsin. Düşerse de bir alt ligden devam etsin. Oynadığım diğer ligde kadro kurmayan kişiyi atmıştım ligden bir ekşiye sorayım dedim oynamak isteyen var mı diye çok yazan oldu. İşi bilen birine gitti takım sezonun ortasında. Bu değişiklik yapılırsa işin en güzel tarafı oyunu ortada bırakan adamı anında cezalandırmış oluyoruz. Bir sene beklemekten iyidir her türlü.
« Last Edit: 27 Feb 2019 - 09:54:44 by Champ » Logged
Pages: 1 [2] 3  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Fantezi Oyunlar  |  batug.com Ligleri  |  2018 - 2019  |  Topic: batug.com Yahoo Fantasy Basketball - Inenler & Cikanlar « previous next »
    Jump to: