Welcome, Guest. Please login or register.
18 Nov 2019 - 02:18:59
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Fantezi Oyunlar  |  batug.com Ligleri  |  2018 - 2019  |  Topic: batug.com Yahoo Fantasy Basketball - Inenler & Cikanlar 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1] 2 3  All
Author Topic: batug.com Yahoo Fantasy Basketball - Inenler & Cikanlar  (Read 3020 times)
kubilay
Administrator
Pro. Member

View Profile WWW
« on: 18 Sep 2018 - 00:26:03 »

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1YAgVSD-XA_XOBIMo66cAFDhkkaIHnvqCSilkBxUmWBk/edit#gid=1145779843

gecen sene sonundaki siralamalara gore yeni takimlar bu sekilde. komisyoner arkadaslar ligde olanlari otomatik yenileyip ilk/son ucleri davet edebilir. otomatik yenilenen takimlardan yoklama alirsak iyi olur. devam etmeyecek insanlari belirleyelim.

dusenler ve cikanlar, mail adreslerini ilgili ligin komsiyonerlerine iletirse davetiye alabilirler. ya da o ligin basligina yazabilirsiniz.

komisyonerlere not: herhangi bir ligde devam etmeyecek takim olursa, alt ligden siradaki takimi aliyoruz.

bir de genel not: fantasy kurallarini yillardir oynayan ekibe guvenerek birinci ligin kurallari belirledik. onlar da asagidaki sekilde. ligi kurduktan sonra ayarlarin ustunden bir kez gecin.

Max Teams:   18
Scoring Type:   Head-to-Head
Max Acquisitions for Entire Season:   No maximum
Max Trades for Entire Season   No maximum
Trade End Date:   February 28, 2019
Allow Draft Pick Trades:   No
Waiver Time:   1 day
Waiver Type:   Continual rolling list
Waiver Mode:   Standard
Allow injured players from waivers or free agents to be added directly to injury slot:   No
Can't Cut List Provider:   None
Trade Review:   League Votes
Trade Reject Time:   1 day
Post Draft Players:   Follow Waiver Rules
Max Acquisitions per Week:   5
Weekly Deadline:   Daily - Tomorrow
Start Scoring on:   Week 1
Playoffs:   Week 22, 23 and 24 (8 teams) Note: Week 24 runs 7 days from Mar 25 to Mar 31
Playoff Tie-Breaker:   Best regular season record vs opponent wins
Playoff Reseeding:   No
Lock Eliminated Teams:   No
Divisions:   No
Make League Publicly Viewable:   Yes
Invite Permissions:   Commissioner Only
Send unjoined players email reminders:   Yes
Roster Positions:   PG, SG, G, SF, PF, F, C, C, Util, Util, BN, BN, BN, BN, BN, IL
Players Stat Categories:   Field Goal Percentage (FG%), Free Throw Percentage (FT%), 3-point Shots Made (3PTM), Points Scored (PTS), Total Rebounds (REB), Assists (AST), Steals (ST), Blocked Shots (BLK), Turnovers (TO)

daha once muhabbeti oldugu icin yaziyorum; takas suresi cok uzun, 270 oyuncu cok fazla, cogunluk isterse degistiririz falan gibi bir durum yok maalesef. bunlar kabul edildi, bu sekilde devam edecek. anayasanin ilk uc maddesi gibi dusunebilirsiniz.

dorduncu lig icin su anda 4 kisilik yerimiz var. oraya talip olanlar isimlerini ve mail adreslerini dorduncu ligin basligina yazabilir. devam etmeyen olursa daha fazla yer acilir. ilk gelen oturamiyor; daha sonra takimla ilgilenmeyi birakmamasi ve ligin tadini kacirmamasi icin tanidigimiz, bildigimiz, guvendigimiz arkadaslara oncelik taniyoruz.

gecen sezon duzenli takip etmeyen isimleri de buraya not edebilirsiniz.

blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

Respect My Authoritaaaahh

View Profile
« Reply #1 on: 18 Sep 2018 - 17:51:29 »

gecen sezon duzenli takip etmeyen isimleri de buraya not edebilirsiniz.
Desert Eagles ve Schweinsteiger gecen sene takimlarini kurmamislardi (2'den 3'e düstüler)

Run, live to fly, fly to live, do or die
Run, live to fly, fly to live. Aces high.
mtarikc
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #2 on: 18 Sep 2018 - 20:59:10 »

3'ten 4'e düşen Yegens of S.Kerr de sezon baslangıcı haric takımını güncellemedi.

Cagatay
Moderator
Pro. Member

View Profile
« Reply #3 on: 19 Sep 2018 - 22:18:05 »

Tamam o guncellemeyenleri direkt atalim, alt lige indirmektense.

blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

View Profile
« Reply #4 on: 20 Sep 2018 - 02:41:38 »

Bence de

kubilay
Administrator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #5 on: 20 Sep 2018 - 11:38:21 »

tamamdir, guncelledim lig sayfalarini ona gore.

Champ
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #6 on: 21 Sep 2018 - 01:22:27 »

Bu sene 16 kişi tamamlanamasa bile 5. Lig tekrar kurulmalı bence. En az 8 takım makul olacaktır.
Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #7 on: 21 Sep 2018 - 11:52:36 »

Ben lig 4'ün bile olacağından şüpheliyim.

kubilay
Administrator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #8 on: 22 Sep 2018 - 17:39:26 »

evet besinci lig ufukta gorunmuyor bu yil da.

kubilay
Administrator
Pro. Member

View Profile WWW
« Reply #9 on: 21 Jan 2019 - 19:18:25 »

arkadaslar ben gelecek sezon devam etmemeyi dusunuyorum. 18 * 15 + IL oyuncu olayi beni biraz baydi. fa havuzu cer cop. sene icinde takip edesim pek gelmiyor acikcasi. benzer fikirde olanlar varsa birinci ligde kural degisikligi konusabiliriz. yoksa liglerle ilgilenecek birisi lazim olacak.

mtarikc
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #10 on: 22 Jan 2019 - 10:02:55 »

abi istersen onerilerini de yaz, belki ayni dusuncede olanlar vardir. o sekilde daha cok ilgi gorur konu.

oyuncu havuzunu daraltmakta bence sakinca olmaz. 18 takımı bu saatten sonra degistirmek zor olur; ama mesela C, G, F slotlarını kaldırabiliriz. hele ki pivotların artik iyice ayaga dustugunu dusunursek, cift C slotu gercekten zorlayici oluyor.

Tspark
Forum Bücürü
Pro. Member

TNT Yorumcusu!

View Profile
« Reply #11 on: 22 Jan 2019 - 12:40:25 »

Buna ben de katılıyorum, sezon içerisinde fark yaratacak hamle yapabilmek çok zor. Hiç beklenmeyen çok önemli sürpriz bir isim çıkmazsa fa'de iş yapan adam bulmak çok zor, o adam da zaten karaborsa olduğu için hemen kapılıyor.

Sezon başında kurduğunuz kadro iyi çıkar, sakatlanmazsa iyi bitiriyorsunuz. Diyelim çok önemli bir adamınız sakatlandı ve 3 ay yok, yerine çer çöp birini alıp değiştirmek yerine 3 ay sakat sakat kadroda tutmanız daha mantıklı oluyor.

Bu kadar yıldan sonra hep son 3 küme düşerken bir anda bu sene6 takım düşecek demek olmaz, en mantıklısı kurulacak kadroları daraltmak olabilir.

PETER NAUMOSKI-UFUK SARICA-VOLKAN AYDIN-LARRY RICHARD-TAMER OYGUÇ
blastrula
Forum Amirali
Pro. Member

View Profile
« Reply #12 on: 22 Jan 2019 - 23:26:07 »

Ben de kadro daraltma ve IL'in kaldirilmasi taraftariyim. Yoksa 18 oyuncuya itirazim yok.

Iki kere düstüm, ikisinde de drafta girememistim.

buz
Newbie
*

View Profile
« Reply #13 on: 23 Jan 2019 - 05:41:14 »

Ben IL'in varligindan cok memnunum, ama yedek sayisini 5'ten 4'e dusurmeye sicak bakabilirim. FA havuzu acisindan cok farkli bir etki yaratmayacaktir; 1. ligde neredeyse herkesin IL'i dolu zaten.
mtarikc
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #14 on: 23 Jan 2019 - 11:26:37 »

Bence de IL cok faydali oldu. Sakatlıkların etkisini ciddi derecede azaltıyor.

Eger bir degisiklik yapacaksak kesinlikle draft edilen toplam oyuncu sayısını azaltmalıyız. ben hala iki C slotunun artık fazla oldugunu dusunuyorum. 5 BN olmasını tercih ederim.

Pages: [1] 2 3  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Fantezi Oyunlar  |  batug.com Ligleri  |  2018 - 2019  |  Topic: batug.com Yahoo Fantasy Basketball - Inenler & Cikanlar « previous next »
    Jump to: