Welcome, Guest. Please login or register.
18 Aug 2019 - 04:51:10
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: All-Star 2018 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: 1 2 [All]
Author Topic: All-Star 2018  (Read 4138 times)
tricktir
Pro. Member

View Profile
« on: 26 Jan 2018 - 16:41:35 »

Bu seneki kadroları kaptanların kurma durumu çok hoşuma gitti, maç patates olur yine ama değişikliğe sıcak bakan taraftayım.

Irving - Durant - Lebron (C) - Cousins - Davis
Yedekler : Beal - Aldridge - Love - Westbrook - Oladipo - Porzingis - Wall

Curry (C) - DeRozan - Harden - Antetokounmpo - Embiid
Yedekler : Lillard - Butler - Draymond - Klay - Lowry - Towns - Horford

Irving ve Lebron'un, Wbrook ve Durant'in aynı takımda olması güzel PR işi. Alınmayanlar üzerinden konuşmak gerekirse Lillard yerine CP3 ya da George olmalı derdim. Bir de John Wall şüpheli kalan 22 kişi bence tartışmaya kapalı. Çaylaklar kadrosu da enfes, maçlar izlenmese de röportajlar, idmanlar, demeçlerle keyifli bir hafta sonu olacağını düşünüyorum.

başarılar gelir geçer asaletin bize yeter
http://twitter.com/tricktir
http://astrakhanatoly.blogspot.com/
mtarikc
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #1 on: 27 Jan 2018 - 11:05:28 »

kaptanların al-ver yapma olayı bence de guzel olmus. bi de rekabetcilige sevkedecek bi odul sistemi de getirebilirlerse daha da iyi olur.

ben doguda wall/beal ikilisinden sadece birinin alınıp digerinin yerine drummond'ın girmesini tercih ederdim. yine porzingis veya love yerine takım basarısını odullendirmek adına miami'den dragic alınsaydı bence daha hos olurdu.

batıda da ozellikle cp3'nin girememiş olması bence buyuk yazık. all-star maclarında iyi pg'ler oldugu zaman daha tatlı oluyor, biraz duzen geliyor az da olsa. gsw'den 4 adam almak yerine cp3, pg13 gibi adamlar girebilirdi.

caylaklar macında da bence secmeli sisteme geri donmeleri lazım, usa vs the world olayı sacma oluyor. sırf world takımına adam cıkmıyor diye dillon brooks fln var macta. yarın obur gun embiid, ben simmons fln ucuncu sezonuna girdiginde world'e sececek dogru duzgun adam da bulamazlar, tekrar sistem degisir herhalde.

tricktir
Pro. Member

View Profile
« Reply #2 on: 29 Jan 2018 - 01:41:33 »

Cousins yerine Paul George alındı, yalnız Cousins sakatlandıktan sonra neredeyse bütün celebrity oyuncuların en azından tweet atması muazzam birliktelik. Bir hashtag çıkıyor ve abanıyorlar, Melo 25k sayıyı buluyor yine belli grup oyuncu hemen tebrik, Andre Roberson sakatlanıyor mesela hop bir tweet kardeşim en kısa zamanda dönersin vs.

Çaylaklarla ilgili de bir kaç kelam edeyim, rookie-sophomore konseptini ben çok severdim bir kafa tutma havası oluyordu ama artık o maçta laylaylom genelde. Bu seneki çaylaklar baya başarılı. Tatum ve Mitchell benim en beğendiklerim, özellikle Mitchell Utah gibi durgun bir takımda mükemmel patlayıcı, Tatum bence Kawhi-Melo kırması gibi bişi. Kuzma pure yetenek kuvvetlenirse saçma bir şey olacak. Dennis Smith Jr, Annuoby, Markkanen gelecekte bir takımın ilk 3 oyuncusundan biri olabilir. Bell, Brooks, Adebayo, Kennard, Ntilikina baya baya rotasyon topçusu olur ileride. Fultz'u göremedik ama o şut mekaniğiyle göz kanatır, Lonzo ve ailesinin de allah belasını versin, rating uğruna mide kaldırıyorlar.

Ilkkan
Sr. Member

View Profile
« Reply #3 on: 29 Jan 2018 - 12:25:32 »

smac yarismasina katilanlar da belli oldu.

aaron gordon
oladipo
larry nance jr
dennis smith jr

yeni gelenlerden katilmasini istedigim terrence ferguson ve dennis smith jr'di. ozellikle ferguson en az zach levine kadar iyi bir tek ayakci. en cok onu istiyordum ama olmadi. gecen sene de en cok dj stephens'i istedim ama o da olmamisti. O da gectigimiz gunlerdr fransa smac yarismasina ve all-star'ina katildi. efsane bir performans sergiledi. spoiler: fredric weis da var.
https://youtu.be/j-838wFCKXM

gecen sene aaron gordon salakca kurallarin kurbani olmustu. 360 under both legs denemisti ve yapamamisti. yapmis hali icin 1.53'e sarin:
https://youtu.be/XqDs-UeIuNk (smactan sonra tokalastigi adam da bu smacin mucidi)

oladipo yerine daha atlet bir adam secilebilirmis. artik su seviyede adam secmeyi de biraksinlar. tamam atletik ama cok da degil. kesin isim kontenjanindan girdi. hos artik kurallar yuzunden glen robinson iii ve john wall gibi adamlar bile sampiyon olabiliyor. hele ki wall.

larry nance jr kesin bir rock the cradle deneyecektir. keske mcgee zamaninda yapmasaydi ters cradle'i. simdi nance jr guzelce yapardi. dennis smith jr'dan da bir 360 bacakarasi bekliyorum. tfb tayfa ona da yardim edebilir. oyle olursa guzel seyler izleriz. tfb'den ilk yararlanan john wall olmustu ve yarismayi kazanmisti. ardindan glen robinson iii de faydalandi ve kazandi. aaron gordon da faydalandi zach lavine ile kapistiginda ama kazanamamisti. derrick jones da onlarla beraber hazirlandi ama onceden yaptigi seyleri yapti yine.

all-star macinda da yeni sistem guzel. tuttum bunu. rekabeti az da olsa arttiracaktir ama yine bizim istedigim seviyede olmayacak. yani 15 sene onceki kadar olmaz. yalniz bu yeni sistemde de soyle kotu bir sey var. ilk secme hakkina sahip olan saglam kadro kurabiliyor. simdi kadrolara bakinca sanki james haksizlik yapmis gibi duruyor. bariz ustun. bunda bir degisiklige gidilebilir.
« Last Edit: 29 Jan 2018 - 12:31:22 by Ilkkan » Logged

ai#3
ai#3
Yazar
Pro. Member

mezara kadar

View Profile WWW
« Reply #4 on: 30 Jan 2018 - 19:50:19 »

son 10 senede all-star lardaki durum belli kirk kere yazildi cizildi buralarda tekrar ayni seyleri yazmaya gerek yok rekabet olmadiktan sonra izlenmez arkadas 370 sayilik macmi olur lan, bu sene ufacik bir umudum var bakalim baktim yine ayni kafa vurur kafayi yatarim
« Last Edit: 30 Jan 2018 - 19:53:50 by ai#3 » Logged

mtarikc
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #5 on: 31 Jan 2018 - 10:49:37 »

senede en az 15-20 milyon kazanan adamları rekabetci hale getirebilmek icin gereken mac primi olarak 100k gibi bi rakamı belirlemiş olmaları biraz komik olmus. adamların bir aylık maaşına falan denk getirselerdi işe yarardı belki.

Tspark
Forum Bücürü
Pro. Member

TNT Yorumcusu!

View Profile
« Reply #6 on: 1 Feb 2018 - 18:18:52 »

LeBron 100.000 doları 1 gecede içkiye veriyor, ne desin 100.000 dolar?

PETER NAUMOSKI-UFUK SARICA-VOLKAN AYDIN-LARRY RICHARD-TAMER OYGUÇ
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #7 on: 1 Feb 2018 - 21:35:21 »

Şerefsiz işte kahrolsun emperyalist sömürgecilik...

Gorky
Forum Kobe'si
Pro. Member

View Profile
« Reply #8 on: 4 Feb 2018 - 23:28:59 »

LeBron NBA in en cimri adamlarindan biri. verebilir o parayi ama mumkun degil vermez.

Ilkkan
Sr. Member

View Profile
« Reply #9 on: 5 Feb 2018 - 16:36:32 »

James cimri mi? Daha birkac sene once 1100 tane ogrenci icin 41 milyon dolar butce ayirmadi m? Nasil cimri olabilir boyle bir adam?

ai#3
ai#3
Yazar
Pro. Member

mezara kadar

View Profile WWW
« Reply #10 on: 5 Feb 2018 - 23:34:16 »

vergi den dusme olaylari varmi amerika'da tamamen bilmedigimden soruyorum bizim memlekette okul actik yarinlarimiz genclerimiz adina diyip vergiden dusenler aklima geldide

Ilkkan
Sr. Member

View Profile
« Reply #11 on: 6 Feb 2018 - 00:36:53 »

Abi o vergiden dusme olaylarini bilmiyorum, anlamiyorum da ama ne kadari dusuyordur ki onun? Yine de cebinden milyon dolarlar cikmasi lazim.

Aaron gordon sakatligi yuzunden yarismaya katilamiyor. Onun yerine donovan mitchell katiliyor.

Gecen gunlerde tfb'nin sahibi yarismadan birinin kendisiyle iletisime gectigini soyledi ama ismini soylemeyecegini belirtti. O herif de kesin dennis smith jr'dir. Bi yakinliklari vardi. Eger smac kacirmazsa sampiyon o olur.

Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #12 on: 6 Feb 2018 - 01:35:53 »

Şöyle oluyor vergiden düşme olayı (Konu basketbol dışıdır);

Çalışan bazında;

Kişi kazandığı paranın bir kısmını gelir vergisi olarak ödemek zorundadır. Bu vergi kazandığın para oranında % olarak artarak devam eder. Misal yılda 40 bin kazandıysanız bunun %20'sini, 60 bin ise %30'unu 80 bin ise %35'ini, 120 bin ise %40'ını gelir vergisi olarak (yüzdeler yaklaşıktır) devlete vermek ile mükellefsiniz kişisel olarak (miktarlar yıldan yıla değişir). Bu oran maaşlı çalışanlar için geçerlidir ve bunu ödersiniz arkadaşlar (Bürüt paranızın).

Çalışan maaşını alamadan bu paranın kısmi oranını devlete ödemeye başlar. Yıl sonuna yaklaştıkça yıllık kazanç dilimi arttığından dolayı maaşlarınızın gittikçe düştüğünü göreceksiniz. Özellikle yüksek maaş alanlar daha fazla kesintiye maruz kaldığından daha fazla hisseder.

Tabi birde elinize geçen paranın (netin) büyük kısmını yüksek vergi oranlarıyla yine devlete ödersiniz. Bunu KDV ve ÖTV ile size yapıştırırlar.

Sonuçta aslında 5 bin tl maaş alan arkadaşımız kazandığı paranın 4/5'ini direk veya dolaylı olarak devlete vergi diye öder. Kalan kısmını da kira elektrik yoluyla ya yine malı mülkü olana yada dolaylı olarak buna benzer bir şeye kaptırır. Bu arada geçen yaşantısına da "Çalışıyorum" der. Sisteme de "Kapitalizm" diyoruz.

Şirket bazında;

Benzer şekilde şirketlerde gelir vergisi ödemek zorundadır. İşletmeci veya iktisatçı değilim. Onlar daha iyi anlatır ama bu şirketlerde değişik vergi oranlarıyla yine buna tabidir. Lakin gelirlerini giderler göstererek dengelerler ve vergiden kendilerini kurtarmaya çalışırlar. Küçük esnaflarımız dükkanı boyatır, doğal gaz döşetir, çalışanının sigortasını öder (küçük kısmı ve evet buda gider gösterilebiliyor), araba alır vs. sonra bunları da ödemesi gereken vergiden düşer. Bu düşmelerden dolayı hatta zarar bile gösterebilir. Fakat zarar gösterir ise mesela kredi çekemez ve bazı haklardan da yaralanamaz. Onunda bazı katakülliler ile halledebiliyor ama.

Büyük şirketler ise benzer yöntemler ile vergiden kaçtıkları gibi ek vergi ödemelerinden kaçmak maksadıyla "Spor ve Eğitim veya Yardım" alanlarında yatırımlar, teşvikler, sponsorlar vb. davranışlar sergileyerek bu yatırımlarını vergiden düşerler. Devlet böylece iki türlü kazanç sağlamış olur. Elbette bu düşme olayında yansıtılan rakamlar ile yatırılan rakam aynı olmaz. Vakıf veya dernekler üzerinden yaptırılan bu yardımlar ile büyük oranlarda vergi kaçırılır ve kazanılan para aklanır. Yoksa milyon dolarlar kazanan adamın pek umurunda olmaz böyle şeyler (her kişi için değil elbette).

Veya şirket uluslararası ise ve yeterince büyük ise vergi kaçakçılığını kendi kurdukları veya paravan oldukları şirketler aracılığı ile yaparlar. Şirket para transferlerinin takip edilmemesi için yurt dışındaki kaydı gizlenen (bazen açık) hesaplar üzerinden transfer ederler. Biz bunlara "Off shore" hesaplar diyoruz. Bunların bir kısmı Latin Amerika ülkelerinde bir kısmı küçük ada devletlerinde vs. dir. (Man adasına da selam olsun)

Transferler sonucunda para aklanır ve daha düşük vergi veren ülkeler aracılığı ile bu şirketlerin/kişilerin hesaplarına başka türlü yatar. Bu şirketler/kişiler paralarının büyük kısmını bu off shore hesaplarında tutarken çalışan geri zekalı işçiler gibi kazandıklarından vergi alınmaması için de ülkelerine ancak bu dolanbaçlı yollardan sokarlar veya hiç sokmazlar. Çünkü zaten uluslararası pazarda bu paralar bir şekilde dolanır. Bütün ülkeler bu sistemi bilir ve bildikleri halde sesini çıkartmazlar.

Amerikan Vergi Adalet Merkezi 2016 yılı raporlarına göre (o dönem araştırmıştım bunları) Dünya'da ilk 500 şirketin offshore hesaplarda tuttuğu para (karları hepsi değil) 2 trilyon dolar civarındadır. Buda neredeyse yaklaşık 700-800 milyar dolarlık bir vergi kaçırmaya denk geliyor.

Mesela hadi örnekler verelim; Dünyanın yere göğe sığdıramadığı büyük CEO rahmetli Steve Jobs'un şirketi Apple yaklaşık 200 milyar dolar parayı burada tutuyor veya büyük hayırsever işadamı Bill Gates'in Microsoft'u 120 milyar dolar civarında parayı yine bu hesaplarda tutuyor. Bu paraları ülkelerine getirseler ödeyecekleri vergi 60 milyar ve 40 milyar dolar civarında ama getirmiyorlar. Mal mı niye getirsin? Hem vergisini vermeyip hem yardım yapıyorum büyük bağışçıyım ayağına milleti kandırmak varken değil mi? Üstelik bunu yaptıkları ülkede de vergi kaçırsan azına sçarlar (ABD).

Panama belgelerindeki sızıntı dolayısıyla 130 bin kişinin hesaplarındaki paranın (şirket değil kişi) 32 trilyon dolar! olduğu ortaya çıktı. Artık hesabını siz yapın. Biz buna "Vahşi Kapitalizm" diyoruz diğer adı Neo Liberalizm.

Evet konumuza dönecek olursak hiç kimse 40 milyonu bilmem kaç parayı Gandi falan değilse kimseye hayır için vermez arkadaşlar. Bunlar reklam ve pazarlama balonlarının, hükümetlerin, şirketlerin piyasadaki göz boyama stantlarıdır.

Uzun niye yazdım basketbol ile ne alakası var diyeceksiniz. Ben uzun süredir basketbolu nispeten az takip ediyorum artık. Forumu sevdiğim için yine konu dışı yazdım ama laf lafı açıyor bilinsin bunlarda.

Sevgiler saygılar.

Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #13 on: 6 Feb 2018 - 03:38:59 »

yazdım diye hatırlıyom buraya ama göndermeyi unuttum sanırım :/

aldım-verdim olayı süper ama goygoysuz olmaz bu iş. şöyle twitter üzerinden olsa acayip olur ya da tam maç öncesi olacak sahanın ortasında direk aldım verdim olacak makaraya gel.

mtarikc
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #14 on: 6 Feb 2018 - 09:27:26 »

bildigim kadarıyla NBA yonetimi olayı televizyona taşımak istemiş zaten ama oyuncular birliği kabul etmemiş. yayınlanması onların bi işine yaramıyor zaten, istememelerine şaşırmadım, ama bizim için guzel olurdu.

ilk 5 lerin secilme sırası aşağı yukarı belli oldu ama. ilk sıradan KD, son sıradan DeRozan secildi sanırım. yedeklerde ise sadece Steph'in ilk olarak Klay'i ve sonra Dray'i sectigi biliniyor, gerisi meçhul.

ai#3
ai#3
Yazar
Pro. Member

mezara kadar

View Profile WWW
« Reply #15 on: 7 Feb 2018 - 03:38:18 »

seker  sappi sappi sappi

Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #16 on: 8 Feb 2018 - 02:23:25 »

seker  sappi sappi sappi

Forum bilinçlensin amcoğlu bu ülke hepimizin Smiley

Bir tek Yavuz'a henüz asist yapamadım onu da bir gün başaracağım.

Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #17 on: 15 Feb 2018 - 14:48:55 »

Organizasyon hangi kanallarda olacak? Ben bu kanallari 'akilli' televizyonda izleyebilir miyim? Su andaki evde tv yayini yok, bilgisayar da yatiyor bi aydir hdd problemi yuzunden.

McGiven
Sr. Member

Naber?

View Profile
« Reply #18 on: 15 Feb 2018 - 16:48:47 »

kanalları bilmiyorum barış, uzun süre oldu TV'den nba karşılaşması izlemediğim ama reddit'de gani gani yüksek çözünürlüklü online ya da acestream linki oluyor. 520-720-1080 seçenekleriyle. mobil - ps - xbox gibi uyumlulukları da belirtiliyor link ile beraber ama akıllı tv ile ilgili bir ibare görmedim hiç, açılır mı bilmem. denenebilir yine de başka çözüm bulamazsan.

o konuda stern'e ben de çok kırgınım
Gri Gandalf
audere est facere
Veteran
Pro. Member

I battle with monsters.

View Profile WWW
« Reply #19 on: 15 Feb 2018 - 17:31:50 »

Tot-Juve icin bilgisayarda guzel calisan bi siteyi -live365.com, live247.com gibi bisi- denedim ama yayin sayfasina kadar gelip orada takildim. Oynat'a basinca hic bir sey olmadi. Reddit'e bakayim ama, mantikli. Daha detaylidir orada.

tricktir
Pro. Member

View Profile
« Reply #20 on: 19 Feb 2018 - 10:15:45 »

Cuma gecesi Bogdanovic sayesinde güzeldi, ama bu maçın ciddiyet seviyesini yükseltmek çok kolay değil.
Cumartesi Dinwiddie'nin kazanmasına çok sevindim fantazi basket kadromda da barındırdığım kardeşimin performansı hoş oldu, adam bir de çok farklı karakter hakikaten. Devin Booker göz pası sildi 3lük yarışmasında, tarihin en iyi performansıydı bu adamın şut mekaniği hakikaten sanat Phoenix'ten acil kurtulmalı. Smaç yarışması bence fena değildi sadece taklit smaçlarına sıcak bakamıyorum (Carter,Nance replikaları). Smith Jr'ın smacı gecenin en iyi smacıydı, ama en orijinali Nance Jr'ın double tip smacıydı. Kazanan Mitchell da iyi smaçlar yaptı, sempatik adam ama bu tarzıyla devam ederse ileride ben de Nate Robinson iticiliği yaratabilir.
Allstar maçı herhalde MJ vedası yapılan allstar sonrası en güzel maçtı. Biraz rekabet olunca bu maçın tadı ayrı oluyor, manşetleri de ayrı oluyor. Lebron'un takımı geriden gelip harika kazandı. İki tane skandal detay var, biri hakemler bu maçta bile hata yapıyorsa hakikaten büyük saçmalık var bu işte. Bir diğeri de Butler galiba önceki gece zum olduğu için maçta dnp oldu, rezalet bir iş detaylarına tam bakamadım ama sosyal medyada party hard yorumları baskındı.
Fena bir hafta olmadı kanaatindeyim yıllar sonra en makul allstar hafta sonuydu, Los Angeles'ın atmosferi de etkiliydi herhalde.

McGiven
Sr. Member

Naber?

View Profile
« Reply #21 on: 19 Feb 2018 - 16:48:19 »

evet, herkesin görüşüne katılıyorum, geçen senelere göre daha iyi bir maç oldu ama 3pt contest'e dönünce ben 3. periyodun başında uyuyakaldım arkadaş. alan attı, alan attı... orta sahadan 3'lük denediler arkadaş. 1, 2, 3, 4 tamam da bütün maç böyle mi geçmeli yani? "madem savunma istiyoğğğnuz nah size smaç al paso 3'lük" der gibi.

bir kaç alley-oop yapıldı tabi onlar güzeldi. yani aslında insanlar ne kastediyordu bilmiyorum ama benim kastım oyunun tekdüze olmasıydı bugüne kadar. savunmasız, herkesin dan dun smaç basıp turnike attığı vesaire. savunma eklenip, smacın 3'lük ile değişmiş olması bana bir şey ifade etmedi.

Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #22 on: 20 Feb 2018 - 10:56:47 »

Adam Silver Expects To Televise Next Year's All-Star Game Draft

böyle bir şansı kaçırmamaları lazım acayip goygoy olur. twitter'ın yerinde olsam şimdiden bir yol bulur tvden değil buradan yapalım gibisinden. büyük ihtimalle gelmiş geçmiş en büyük etkileşimler oluşur.
Dr.Funk
Jr. Member
**

Zihuatanejo

View Profile
« Reply #23 on: 20 Feb 2018 - 11:19:08 »

Cousins'a çok çok üzüldüm.. Oyuncular tanıtılırkenki bereli ve sakallı imajı ile yüz ifadesini birisine göstersen herhalde köprü altında yaşayan evsiz biri zannederdi..

SMAÇLARIMIZ,RUHLARIMIZ,VASFİLERİMİZ ve KARDEŞİLĞİMİZ SONSUZA KADAR YAŞAYACAK!!!
Sekerford
şampiyon
Pro. Member

Forum Raşidi

View Profile
« Reply #24 on: 20 Feb 2018 - 13:37:17 »

evet, herkesin görüşüne katılıyorum, geçen senelere göre daha iyi bir maç oldu ama 3pt contest'e dönünce ben 3. periyodun başında uyuyakaldım arkadaş. alan attı, alan attı... orta sahadan 3'lük denediler arkadaş. 1, 2, 3, 4 tamam da bütün maç böyle mi geçmeli yani? "madem savunma istiyoğğğnuz nah size smaç al paso 3'lük" der gibi.

bir kaç alley-oop yapıldı tabi onlar güzeldi. yani aslında insanlar ne kastediyordu bilmiyorum ama benim kastım oyunun tekdüze olmasıydı bugüne kadar. savunmasız, herkesin dan dun smaç basıp turnike attığı vesaire. savunma eklenip, smacın 3'lük ile değişmiş olması bana bir şey ifade etmedi.

Abi NBA zaten 3-4 yıldır bu şekilde oynuyor. Dün maçın tekrarını belki bir değişim olmuştur die seyredeyim dedim. Nispeten geçen maçlara göre daha istekli oynandığını söylememiz gerekiyor. Ama yarım saniye boşluğu görenin şut attığı ve setin anlamsızlaştığı günümüz NBA sınını seyredenler mutlu ayrılmışlardır.

Bir diğer konuda Lebron gibi bir yıldızın son demlerini izliyor olmamız garibime gitti. Daha dün NBA'nın gelecek yıldızı adayıydı nereden nereye..

McGiven
Sr. Member

Naber?

View Profile
« Reply #25 on: 21 Feb 2018 - 07:36:56 »

Abi NBA zaten 3-4 yıldır bu şekilde oynuyor. Dün maçın tekrarını belki bir değişim olmuştur die seyredeyim dedim. Nispeten geçen maçlara göre daha istekli oynandığını söylememiz gerekiyor. Ama yarım saniye boşluğu görenin şut attığı ve setin anlamsızlaştığı günümüz NBA sınını seyredenler mutlu ayrılmışlardır.

Bir diğer konuda Lebron gibi bir yıldızın son demlerini izliyor olmamız garibime gitti. Daha dün NBA'nın gelecek yıldızı adayıydı nereden nereye..

2003 all-star'ı herhalde izlediğim en son, hakkını veren all-star'dı. şahsi kanaat tabi bu.

Tspark
Forum Bücürü
Pro. Member

TNT Yorumcusu!

View Profile
« Reply #26 on: 21 Feb 2018 - 12:54:09 »

Son 3-4 dakikası, hatta son pozisyonu bile yeterdi All-Star maçının. En son böyle bir All-Star maçında heyecanlandığımı Jermaine O'neal'in son saniyede üçlüğe faul yapıp Jordan'ın son saniye basketini sabote ettiği senesi yaşamıştım. Kaç tane böyle kafa kafaya ve herkesin play-off maçı sonu gibi son oynadığı All-Star maçı izleyebiliyoruz ki?

PETER NAUMOSKI-UFUK SARICA-VOLKAN AYDIN-LARRY RICHARD-TAMER OYGUÇ
Ilkkan
Sr. Member

View Profile
« Reply #27 on: 21 Feb 2018 - 20:36:34 »

O degil james'in ilk all-star mvp'si oldugu 2006 yilindaki oyunculardan bir tanesi bile 2018 all-star'da sahada yoktu. İnanilmaz bir detay. Adamdaki devamliliga bakar misin? Butun yildizlar gitmis yerine baskalari gelmis ve bu adam hala mvp oluyor. 15. Sezonu olmasina ragmen hala ligin en iyi oyuncusu. Bunu basarabilen herhangi bi oyuncu hatirlamiyorum.

Su sistem 2009 gibi gelmeliymis. Cok guzel bir team james vs team kobe izlerdik. Ustelik kobe de bu seneki james gobi takimina savunma yaptirtirdi.

Smac yarismasi kotuydu. Donovan mitchell sanirim adam silver'in yigeni falan. Yoksa baska turlu aciklayamiyorum bu torpili. Dennis smith jr'in da agir hakki yendi.

Pages: 1 2 [All]
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  NBA  |  Topic: All-Star 2018 « previous next »
    Jump to: