Welcome, Guest. Please login or register.
7 Jun 2020 - 14:38:18
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Dünya Basketbolu  |  Türk Basketbolu  |  Topic: Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 2017-18 Sezonu 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1]
Author Topic: Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 2017-18 Sezonu  (Read 861 times)
Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« on: 20 Nov 2017 - 16:55:45 »

twitterda kerem bir şeyler yazmış oradan kısa cevap versem havada kalacaktı. madde madde buraya yazayım bari.

Nereden başlasam ki bir dünya şey;
1 evet arkadaş paran yoksa ne bok yemeye bu lige çıkmaya çalışıyorsun, sakarya halkı da gariptir ama lige çıkıp hakkın satılmasına filan bir dünya gürültü çıkartırdı. ha 1-2 gün çıkartır sonra yine gider ampüle basardı ama çıkartırdı yani.
2 takımın en iyi çalışan kısmı bu işe gönüllü giren sosyal medya ekibi, sürekli videolar, twitler filan helal olsun. umarım emeklerinin karşılığını alıyorlardır.
3 oyuncu seçimleri evet bütçe ile alakalı; ne kadar ekmek o kadar köfte sonuçta. sene başında bu adamlar alınırken ben söylenince ya ne izledinde eleştiriyorsun dediler. ahanda bundan dolayı işte burada tecrübe gerekiyor. fall dediğin adam 2buçuk metre ama yerinde pas verecek G/F olmayınca zürafaya dönüyor. Boothe, Jankovic, Fall bence bu kadroda katkı verebilecek isimler. Pryor’dan bir şey çıkmayacağını görmek için bakmamak lazım başka bir şey gelmiyor aklıma. Dudley geldi ilk maç tvden izleyebildim, unutmamış gibi basketbolu  onun basketbol devri geçti ama yine de katkı verebilir.
4 Harris/Jones olayı biraz farklı. Jones dediğin dallamadan afedersin bir sikim olmaz bu takımda. BJK maçından sonra da Ufuk Hoca’ya baya bir yalandı. Bootright’tan iyi kesin de yine de istemem BJKde. Ayrıca Ufuk Hocam saygılar, hastanızım. Jones kadar takımla alakası olmayan bir oyuncu gördüğümü hatırlamıyorum; ulan adam hakemlerle daha çok etkileşime giriyor nasıl guardsın arkadaş.
5 Harris’i 3 yıldır keyifle takip ediyorum. TBLnin en iyi skorerlerinden biriydi burayı kaldıramayacağını biliyorduk ama bu kadar kötü olmasının sebebi tamamiyle Jones. Biraz daha paylaşımcı bir guard olsa Harris’i de 1-2 basamak yukarı çeker.
6 Metecan cidden inanılmaz bir fiziğe ve potansiyele sahip. Altyapılarda hiç izlemedim neler yaptı bilmiyorum ama Furkan NBA olurken onun olmaması ilginç. Savunmada çok basit fauller alıyor, iniş-çıkışlar yaşıyor, şutu keskinleşmeli. Umarım çok çok iyi olur. Açıkçası Cedi, Furkan, Metecan ilerisi için yeterince heyecan uyandıroyor.
7 Tufan’dan hafif hafif katkı alınmaya başlandı ama atletizm olarak işi çok zor. Mehmet’e bir türlü şans vermiyor çok üzülüyorum, bence bunu hak etmiyor. Jones o kadar kötü ve bencil ki Can oyuna girince TAKIM şaha kalkıyor ve Can haliyle iyi rating yapıyor. Normal şartlarda o fizikle iş yapması zor ama yapıyor işte.
8 Doğukan.
9 Selçuk Hoca geçen sene yarı yolda aldığı hasarlı gemiyi hedefe ulaştırdı. Ama bu sene pek üstüne bir şey koyamadı gibi geliyor. Benim en çok şaşırdığım olay oyunculara hem az şans veriyor hem de kenarı aldığı oyuncuyu benchte unutuyor. Sene sonunda ilk hedefin düşmemek olduğu kesin ancak Selçuk Hoca biraz daha etki edebilse belki de playoff bile olabilir diye düşünüyorum. Tofaş, Efes, FB, BJK, Daçka, Banvit yukarısı için kesin. 7 ve 8. Sıralar için GS, Eskişehir, Trabzon ile çekişebiliriz gibi geliyor.
10 yönetim/organizasyon olarak ise bu lige hazır olmadığımız sezonun 2haftasına ancak yetişen kombinelerden anlayabiliyoruz. Salon desen şehri yansıtıyor şantiye halinde. Tribünlerde yaşananlar, saha içi organizasyonda yaşananlar filan yakışmıyor.
Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #1 on: 20 Nov 2017 - 17:19:58 »

sakarya'yı yazmışken izlediğim diğer takımlardan gözüme takılanları da yazayım.

trabzon'da heslip ve sarunas deli atıyorlar, curry/thompson gibiler 1 saniye boş bırakmamak gerekiyor ve uyumlular. süper transfer. caleb green kalite zaten sahada fark ettiriyor kendini. diğer amerikalılar sıradan ama nijeryalı obepka acayip atletik bir eleman, biraz basketbolu öğrenirse her takıma lazım bir uzun haline gelebilir. türklerden dikkat çeken kimse yok.

yeşil giresunda'da tabi ki ilk yazmamız gerekn enes berkay taşkıran. burada milli takımlarda da izlemiştim ama bu kadar hırslı, ısıran bir yapısı yoktu. forma nasıl alınır gösteriyor 30 yaşındaki ağabeylerine. ömer onan vari bir stili var, içeri yürekli giriyor helal olsun. şutunu geliştirmesi şart.  rashad ve boynton ligin üstünde oyuncular ama kadronun geri kalanı boş.

tofaş malzemecisinden tolga öngören'e kadar profosyonellik akıyor. geldikleri noktada bunun ispatı. orhun hoca takıma tamamiyle hakim sakin yapısı ile yönetimini izlemek keyif. tolga öngören saha dışında ne kadar karışıyor işlere bilmiyorum ama TBLdeyken de şimdi de orada oluşu bile sanki bir hava katıyor takıma. barış ermiş taraftarlarla polemiğe girmeden oynadığı zaman cidden keyif veriyor. umarım daha da koyar üstüne.

beşiktaş yukarıda orhun hoca ve tolga öngören için ne yazdıysam 2 katını da ufuk hoca için söyleyeceğim. karizması, olaylara hakim oluşu filan gerçekten hayran hayran izledim. sanırım kendisine karşı bir zaafım var. diebler aldı bizim maçı tek başına. bootright diye bir baldırı çıplak bulmuşlar türk olsa seçmelere almazlar bu herifi burada kaç para kazanıyor merak ettim valla. takımın en iyi pgsi strawberry gerisini siz düşünün işte. weems de iyi katkı veriyor. sertaç ve erkandan belli katkıları alıyor takım. clark sakattı izleyemedim onunla beraber can maximden de destek alırlarsa yarı final olur ama playoff eşleşmeleri kritik olur. kesinlikle sağlam bir pg almaları gerekiyor. ha bi de kenan sipahi.

daçka maçını tvden izleyebildim ama hasta olduğumdan onu da pek sağlıklı izleyemedim. wilbekin fazla geldi haliyle bize. ha bi de furkan aldemir.
Pages: [1]
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Dünya Basketbolu  |  Türk Basketbolu  |  Topic: Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi 2017-18 Sezonu « previous next »
    Jump to: