Welcome, Guest. Please login or register.
11 Dec 2017 - 06:51:12
Google
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Dünya Basketbolu  |  Türk Basketbolu  |  Topic: Gereksiz Oyuncular 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Pages: [1]
Author Topic: Gereksiz Oyuncular  (Read 283 times)
Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« on: 20 Nov 2017 - 16:34:50 »

ulan en son 2007de bu bölümde topic açmışım. en az aşağıda yazılacak oyuncular kadar gereksiz bir topic olabilir.

bağğğzı oyuncular var cidden ne işe yaradıklarını, nasıl buralara gelebildiklerine cidden aklım almıyor. mesela asım pars ve semih erden'i bu statüye sokmuyorum onlar o boyları ile şans bulmaları normal geliyor.

doğukan şanlı; arkadaşım atletizmi geçtim daha koşmayı düzgün beceremiyorsun, şutör diyorlar ama öyle bir şut stili aklım almıyor.

kenan sipahi; zıplayarak top süren endergillerin yeni versiyonu. bu zıplarken ağzını garip hallere sokabiliyor. fiziksel olarak guardlara nazaran çok uzun kollar var filan eyvallahta top süremiyor ki zevat.

old-school erdal koşan: ben fenerbahçedeki hallerini biliyorum belki daha öncesinde iyi olabilir ama fenerbahçede izlemek eziyetti.
« Last Edit: 20 Nov 2017 - 16:35:47 by Kayrakli » Logged
HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

4 touchdown one game Polk High -- all city

View Profile WWW
« Reply #1 on: 20 Nov 2017 - 16:40:57 »

Koyunun olmadığı yerde keçiye Abdurrahman Çelebi muamelesi gibi Doğukan Şanlı'nın durumu, bana göre üst seviyede yer almasını gerektirebilecek en ufak bir özelliği yok, bakın burada sadece basketbol yeteneğinden bahsetmiyorum, bi adamın topçu olması için kendine has ta olsa belli bi tipi falanda olması lazım, tip-saç noktasından bile yola çıkınca, elemanın basketbolcu olabilmesi imkansız bi hal alıyo benim gözümde, ilginç olansa bu yetenek darlığına rağmen yıllardır en üst seviyede kendine yer bulabiliyo, ha gidip koçların koçu İhsan Bayülken hocama sorsan, Doğukan çok iyi şutör der, birlikte evlerinin arka bahçelerinde oynadıklarından biliyo heralde.

Zamanında Ender Arslan'da yaşanan ve yıllardır içimde yara olan, herifin haketmeden Türk basketbol tarihinde en gereksiz şans verilen oyuncu olma bayrağını son dönemde benim gözümde Doğukan Şanlı devralmış durumda, seni hiç sevmedim sütoğlan...

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #2 on: 20 Nov 2017 - 16:46:00 »

burak bıyıktay'da gereksiz koçlar kategorisine zirveden giriş yapar.

doğukan bildiğin yokluk abi, yok yani yazacak söylenecek bir şey yok adam için.
tricktir
Pro. Member

View Profile
« Reply #3 on: 21 Nov 2017 - 23:40:27 »

Bu sene Fenerbahçe kadrosu özelinde Sinan Güler'i gereksiz buluyorum. Galatasaray'da kalıp forma emekli edeceğine, 2-3 dk ortalama ile oynayıp olası bir Euroleague şampiyonluğu uğruna Fener'e gitmesini ben şahsen anlayamadım. Mali mevzular da vardır mutlak ama en azından daha çok oynayacağı Efes ile görüşebilirdi.

Doğukan iki sene Galatasaray benchinde iyi havlu salladı, yanına bir de Dusan Cantekin'i yazarım ben beraber sallıyorlardı Smiley

başarılar gelir geçer asaletin bize yeter
http://twitter.com/tricktir
http://astrakhanatoly.blogspot.com/
HotSauce21
Yalçın Şeker Fanatiği
Pro. Member

4 touchdown one game Polk High -- all city

View Profile WWW
« Reply #4 on: 23 Nov 2017 - 10:29:52 »

Her ne kadar kullanamasa da Dusan'ın acaip bi fizik farkı var (genişleyip, vücudunun ağırlık merkezini ayarlayamadıkça gram ileri gidemicek o ayrı ama en azından bi ihtimal var), bu yüzden onda ısrar edilmesini bi şekilde anlayabiliriz ama Ender gibi, Doğukan gibi zaten özel bi yeteneği olmayan, bunun üstüne fiziksel olarak ta bu kadar dezavantajları olan ve bunu değiştirmek için bana göre hiç çabalamayan tiplerdeki ısrarı ben kabullenemiyorum.

Sinan olayı ilginç tabi, kariyerinin başında Alper Yılmaz sonrası dönemin kelepçesi gibi bi kıvamdaydı, sonra biraz daha çok yönlü tarafa geçti, daha sonra özellikle Ataman'ın ona verdiği hücum sorumluluğuyla savunma tarafında yatışa geçti ve GS gibi istikrarsız bir camia ve takımda koyunun olmadığı yerde keçiye Abdurrahman Çelebi denmesi olayına dönüp takımın yıldızı havasına büründü. Oyunu biraz iyi algılayanlar özellikle savunma tarafındaki hem yetersiz hem isteksizliğinden dolayı totalde zarar yazdığının farkındaydı, bence GS'den ayrılması saha içi anlamında da hayırlı bi hareket oldu ama tabi GS kadrosunun mevcut durumdaki leşliği düşünülünce Sinan mevcut kadroyla devam etse yine fark yaratan isimlerden olurdu ama verimliliği bence yine soru işareti olmaya devam ederdi. FB tarafında ise Obra'nın varlığı oyuncular için 1 numaralı uyarıcı bi defa. Yani Sinan, GS'deki gibi oyunun bi tarafında yatayım diğer tarafta oynarım gibi bi mantığa giremez, girdirmezler, ha oynayacağı süre sebebiyle de bu şekilde bi tercih yapmasına da gerek yok ama özellikle Euroleague'de tamamen bench ısıtması takke düştü kel göründü olayının da göstergesi bana göre. Ben oyuncuların ezeli rakipler arasında taraf değiştirmesine karşı değilim, bu iş öncelikle paraya, sonrada Sinan'ın açıklamalarındaki gibi tabiki başarıya bakar ki Sinan'da her hal, tavır ve açıklamasında GS'nin vur kır parçala kaptanı olmak yerine aman herkesle aram iyi olsuncu, ılımlı, bi nevi liboş kaptanı olmayı tercih etti ama en nihayetinde GS kaptanlığı yapan bi ismin Melih Mahmutoğlu gibi bi karakterin-(sizliğin) kaptanlığı altına gitmesi de onun midesinin genişliğidir, ha bu söylediklerin ben Göksenin gibi bi saçmalığı savunuyorum gibi algılanmasın ama Sinan gibi herkesle iyi olayımcılarda bana göre toplumdaki en tehlikeli tiplerdendir, benim karakter anlayışıma ters diyeyim en azından...

Reflector
1. Do the Sauce2k except when you catch it, catch it on the outer side of the ball like your hitting/reflecting it back to you
tricktir
Pro. Member

View Profile
« Reply #5 on: 24 Nov 2017 - 19:27:21 »

Sinan'ın gidişi gereksiz karara gider aynen ben durum gereği yazdım zaten. Özellikle büyük takımlarda enteresan adamlar oluyor ve göze onlar takılıyor mesela Galatasaray'ın Orhan Hacıyeva transferi muazzam saçmalıktı. Ama bu başlığa bir isim yaz deseler geçen sene sanırım Muslera'nın torpiliyle gelen Bruno Fitipaldo bir numaradır.

başarılar gelir geçer asaletin bize yeter
http://twitter.com/tricktir
http://astrakhanatoly.blogspot.com/
Pages: [1]
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Dünya Basketbolu  |  Türk Basketbolu  |  Topic: Gereksiz Oyuncular « previous next »
    Jump to: