Welcome, Guest. Please login or register.
25 Jun 2017 - 01:16:38
Google
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Dünya Basketbolu  |  Türk Basketbolu  |  Topic: 2017 Euroleague Final Four 0 Members and 1 Guest are viewing this topic. « previous next »
Poll
Question: Kim Kazanır?  (Voting closed: 20 May 2017 - 00:00:38)
Fenerbahçe - 15 (65.2%)
Real Madrid - 3 (13%)
CSKA Moskova - 3 (13%)
Olympiakos - 2 (8.7%)
Total Voters: 23

Pages: [1] 2  All
Author Topic: 2017 Euroleague Final Four  (Read 675 times)
Sheed
Moderator
Pro. Member

View Profile WWW
« on: 17 May 2017 - 00:00:38 »

maçlar 19-21 mayıs'ta sinan erdem'de. gidenler gidemeyenler, bir oylamayla muhabbet çevirmek isteyenler için anket hizmeti.

OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #1 on: 17 May 2017 - 15:56:19 »

olimpiakos alır.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
tricktir
Pro. Member

View Profile
« Reply #2 on: 18 May 2017 - 17:01:00 »

Fener'in Real maçı özelinde seyirci baskısıyla geçen sene içerde oynadığı F8 maçları gibi bir ortam yaratıp devreden maçı koparmasını bekliyorum, Doncic her ne kadar formda muazzam bir sezon geçirmiş olsa da Llull sinince Real hala çok kırılgan geliyor. Ayon-Reyes-Thompkins-Hunter gibi uzunları Udoh-Vesely ile durduracaklarını düşünüyorum, burada en önemlisi X factor olan Jeffrey Taylor ve Jayce Carroll, özellikle Carroll sezonun sonunda muazzam forma ulaştı ona da ayrı önlemler almış olmalı Obra. Rudy'i ise sezon genelinde olduğu gibi hiç maça sokmaması gerek Fener'in bence bunu da başaracaklardır. Fener adına Bogdanovic-Udoh 35 dk civarı oynarsa zaten düzen bir türlü işliyor, Kalinic ve Sloukas'ın da bu maça dair özel rollerle değişik katkılar yapacağını bekliyorum. Fener bence Real'i bir şekilde geçecektir.

Sonrası zaten Oly olursa görece kolay ama Cska olursa intikam,rövanş ne varsa artık. Bence ev sahibi olmak büyük avantaj ve Fenerbahçe'nin bunu muazzam kullanmasını bekliyorum. Şampiyonluk adayım da favorim de Fenerbahçe, artık onlar için zamanı geldi.

Edit : Esas X factorler Randolph ve Nocioni onları yazmayı unutmuşum ama onları da Kalinic ve Vesely ile nötrleyecektir fener.
« Last Edit: 19 May 2017 - 13:14:22 by tricktir » Logged

başarılar gelir geçer asaletin bize yeter
http://twitter.com/tricktir
http://astrakhanatoly.blogspot.com/
Tspark
Forum Bücürü
Pro. Member

TNT Yorumcusu!

View Profile
« Reply #3 on: 18 May 2017 - 17:11:43 »

Valla şöyle bir medyada, yazılanlara bakıyorum, herkes Real Madrid maçını çantada keklik gibi görüyor ama çok hafife almamak lazım, adamlar normal sezonun lideri oldular neticede. Fenerbahçe, Real'in oyununu kötü bozuyor, nerdeyse hiç yenilmiyor, maçı da İstanbul'da oynayacağız ama bütün bu faktörler kolay maç çıkaracağımızın garantisi değil.

PETER NAUMOSKI-UFUK SARICA-VOLKAN AYDIN-LARRY RICHARD-TAMER OYGUÇ
Cordoba
Jr. Member
**

View Profile
« Reply #4 on: 21 May 2017 - 22:56:00 »

Maç güzel, skor güzel, kupa da güzel Smiley
Tspark
Forum Bücürü
Pro. Member

TNT Yorumcusu!

View Profile
« Reply #5 on: 21 May 2017 - 23:44:15 »

Fenerbahçe her 2 maçta da neredeyse geri bile düşmeden, maçların kontrolünü hep elde tutarak kazandı. Tebrikler Fenere.

PETER NAUMOSKI-UFUK SARICA-VOLKAN AYDIN-LARRY RICHARD-TAMER OYGUÇ
BabyShaq
Yönetici
Pro. Member

View Profile
« Reply #6 on: 22 May 2017 - 00:49:21 »

3 yıl üst üste F4 oynama tecrübesinin FB'ye aşama kaydettirdiği çok açık. Son derece hakederek bir şampiyonluk aldık. Obradovic o kadar büyük bir koç ki, FB'nin final oynayamama sorunu bile yaşanmadı son çeyrekte. Son dakikaların rahat geçmesi de çok iyi oldu, kupanın zevkini doya doya yaşadım TV karşısında Tey tey
Give N Go
Full Member

View Profile
« Reply #7 on: 22 May 2017 - 11:52:41 »

10! yabancıyla şampiyonluk sonunda geldi! Olympiakos un 5 yabancıyla aldığı sonucu tebrik etmek lazım.

"Life is either a daring adventure or nothing at all. Security is mostly a superstition. It does not exist in nature."---Helen Keller
Kayrakli
keeper
Pro. Member
*

View Profile
« Reply #8 on: 22 May 2017 - 14:04:07 »

0! yabancıyla şampiyonluk sonunda geldi! Olympiakos un 5 yabancıyla aldığı sonucu tebrik etmek lazım.
yabancı fazlalığından taa henryli arsenal zamanından beri rahatsız olan bir insanım da dünya köye döndü bu kadar pro sporlarda, yani böyle duygusallığa en yatkın beşiktaş taraftarı bile olarak çok ütopik bir beklenti bu.

senin özelinde konuşmuyorum ama 5 tane türk olsa bu sefer altyapıdan değil bunlar diye laf edilirdi.

şampiyonluk dışında bir sonuç başarı değildi ve onuda elde ettiler. baştan sona mükemmel bir organizasyon başarısı olarak her türlü tebriği hak ediyorlar.

ama hala hiçbir kupanın ülkede koraç kupası etkisi yaratacağını düşünmüyorum.
WADE#3
Pro. Member

adam olacak çocuk #30

View Profile
« Reply #9 on: 22 May 2017 - 14:57:12 »

Her yerde Udoh övgüleri görmekte ilginç oldu...izleyince demek ki övülebiliyormuş.

abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #10 on: 22 May 2017 - 15:46:02 »

Ahahahha. Geldi yine Monta Ellis muhabbeti  Azn
« Last Edit: 22 May 2017 - 15:48:11 by abay » Logged

OscarRE
Stern'ün Çiftliği
Administrator
Pro. Member

ne bakıyon lan?

View Profile WWW
« Reply #11 on: 22 May 2017 - 17:04:33 »

yabancı fazlalığından taa henryli arsenal zamanından beri rahatsız olan bir insanım da dünya köye döndü bu kadar pro sporlarda, yani böyle duygusallığa en yatkın beşiktaş taraftarı bile olarak çok ütopik bir beklenti bu.

senin özelinde konuşmuyorum ama 5 tane türk olsa bu sefer altyapıdan değil bunlar diye laf edilirdi.

şampiyonluk dışında bir sonuç başarı değildi ve onuda elde ettiler. baştan sona mükemmel bir organizasyon başarısı olarak her türlü tebriği hak ediyorlar.

ama hala hiçbir kupanın ülkede koraç kupası etkisi yaratacağını düşünmüyorum.

olayın diğer tarafında biri olarak fikrimi belirteyim, zira başka bi ortamda yazınca sosyal lince maruz kalınıyor haliyle.

öncelikle euroleague'in bütün sponsorları yıllardır türk. organizasyonun finali son 5 yılda ikinci kez senin şehrine verilmiş.

seneye fenerbahçe'nin ana sponsoru olacak doğuş en büyük sponsorlardan biri. zubizu zaten doğuş grubunun, acıbadem grubu'nun başında mehmet ali aydınlar, federasyonun başında hidayet...

tüm bunlar yetmemiş, obradovic'le gherardini'yi getirmişsin, 3 yılda 100 milyon dolar bütçe koymuşsun önlerine. bütün transferleri kendi ekipleriyle onlar yapmış.

evet finalde rakibini ezen, müthiş savunma yapan bir takım vardı. ama ben bu işte fenerbahçe'ye ait bişey göremedim.

zaten kupa töreninde de nusret'i çıkararak sponsorluk omuz omuza gösterisini müthiş bir pr ile tamamladılar.

malesef avrupa'da klüpler bazındaki basket organizasyonları bu duruma gelmiş. benim için 2010'daki dünya ikinciliği kadar şişirilmiş ve masa başına taşmış bir başarı. fazlası değil.

“With the caliber of guys on the team,’’ Wallace said, “with Paul, Kevin, Ray, Big Baby, a whole lot of guys, it’s going to be fun. We’re pretty much tired of beating up on each other and we’re looking forward to that first game against Houston"
http://torinolu.blogspot.com
McGiven
Sr. Member

Naber?

View Profile
« Reply #12 on: 22 May 2017 - 21:08:19 »

türk basketbolcularla birlikte bir başarı olsaydı tabi ki daha manalı olabilirdi ama şişirilmiş ya da azımsanacak bir başarı olduğuna katılmıyorum abi ben, kaldı ki obradovic gibi bir adam bulmuşken gayet geleceğe yatırım yapılabilir. şu anda eldeki imkanlarla alınabilecek en büyük başarılardan biri bence kulüp bazında.

hiç sağa sola bakmaya gerek yok, hepimiz basketbolu profesyonel/amatör oynamış insanlarız burada. türk sporcu ahlâkı, yetişme tarzı, istediğin kadar yatırım yap yine de böyle bir arena için yeterli değil. şimdi ekeceksin ki gelecek jenerasyonlarda biçesin, kafa değişmeden olmaz. en basitinden, yeteneği falan geçtim, mirsad'ın hırsını bile hiçbir yeni basketbolcuda göremiyorum ben şahsen. ha, eskisi kadar da takip etmiyorum açıkçası ama izlediğim kadarıyla bunu söyleyebilirim. yanılıyorsam düzeltin.

yapacak bir şey yok, bence fenerbahçe kısa vadede başarı nasıl gelir bunu çok güzel gördü, obradovic ile talih kuşuna konup gerisini de başarı gelecek şekilde tamamladı ve istediğini aldı. tebrikler.
« Last Edit: 22 May 2017 - 21:09:02 by McGiven » Logged

o konuda stern'e ben de çok kırgınım
abay
Pro. Member

View Profile
« Reply #13 on: 22 May 2017 - 22:13:36 »

Maalesef genç oyuncu yetiştirme konusunda çok kısırlaştık.95-96 jenerasyonunun en parlak adamı Kenan'a 3 yıl şans verdi Obra ama üstüne bir çakıl taşı dahi koyamadı.Berk zaten potansiyeli belli bir bench oyuncusu.Büyük umutlar beslenen Ömer'in kaçışı da Obra'yı küstürdü galiba. Maç sonu basın toplantısında "Hala hırslıyım.Pasaportlara bakmıyorum" dedi. Gelecek sezonlarda da gençlere çok şans tanımayacağını gösterdi bence.

Bak Cedi bu kadroda çok iyi iş yapar ama e

riversking
Pro. Member

twitter.com/EkiciHakan

View Profile
« Reply #14 on: 23 May 2017 - 10:41:15 »

Gençlere yatırım yapmak istiyorsa D-League mantığı ile anlaştığı yada dirsek temasında olduğu bir takım yok mu? Ona göndersin, gençler orada pişsin. Ben genel olarak FB camiasını hiç sevmem, hatta en haz etmediğim camia diyebilirim. Ama futbol, basketbol her yurt içi mecra haricinde kazanmasına, kupa getirmesine sevinirim.

Asıl hedef Euroleague Kupası ise gereken doğrular yapılmıştır. Eksik kalanlar için de yönetim kadrosunu belirleyip yatırımını yapsın işte. Koç ekibinin odak noktası farklı çok da haksız değiller.

Pages: [1] 2  All
batug.com forum sayfalari  |  Basketbol  |  Dünya Basketbolu  |  Türk Basketbolu  |  Topic: 2017 Euroleague Final Four « previous next »
    Jump to: